İçeriğe git

Resim
- - - - -

İdlib

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Şubat 2020 - 11:55 ÖS

Suriye Sorunu diye bir başlık var gerçi ama arşivlenmiş sanırım sistemsel sebeplerle. 

Maalesef çok şehidimiz var. 22 şehit bilgisi geldi bir süre önce. Önce 9 şehit denildi. Sonra 22 haberi geldi. :(

Türkiye, mültecileri denetlemeyeceğini ve kimseyi durdurmayacağını ilan etti deniyor. Bir üst düzey yetkili diye geçen bir haber bu. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#2 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 01:18 ÖÖ

Maalesef şehit sayısı 29 oldu. 36 yaralımız varmış. :(

#3 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.385 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 06:50 ÖÖ

Sosyal medyada hezeyan olmasın diye olsa gerek facebook, instagram ve twitter aşırı aşırı yavaşlamış.

#4 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 06:54 ÖÖ

Sabah 33 oldu sayi.

Reuters en bastan bu sayiyi verdi guya tepkiyi azaltmak icin 9 ile basladilar, bi de propaganda goruntuleri surekli, yazik...
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#5 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.507 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 07:45 ÖÖ

arkadaşlar şehitler "sayı" değildir. hepimizin bu konuya çok duyarlı olduğunu çok ama çok iyi biliyorum. ama hatırlatmak istedim. sebep olan Allah'tan bulsun. 

• Saunders bunu beğendi
"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

#6 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 07:54 ÖÖ

Tane diyen ülkeyi yönetiyor bana da düşer belki bir görev yüksek maaşlı.

Sayı abicim bal gibi de sayı, geçeceksin bunları.

Öyle duyarlılıklar yok artık, Recep Paşa ne derse o.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#7 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 10:10 ÖÖ

ben çok merak ediyorum o çocuklardan herhangi biri neden orada olduklarını net biçimde biliyor muydu acaba?

Hükümetin gerekçesi,tampon bölge oluşturmak ve o bölgede kalıcı kürt devleti  kurulmasını engellemek istediğimiz yönünde.Biz birleşmiş milletler değiliz.

illa tampon bölge kuracaksan askerini kendi sınır bölgene konumlandır.İnsani yardımı yine yap.

Bizim sınırımız dışında oranın halkı kendi demokratik iradesi veya iç savaş sonucu ile ne kurmak isterse er yada geç o olur.

Bu insanlarımız neden ölüyor akla mantığa uyan hiçbir açıklaması yok.Tabi açık edemediğin başka taleplerin yoksa.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#8 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.729 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 10:18 ÖÖ

İki-üç gün sonra yerli ve milli uçan otomobil üretiyoruz deriz , layıkıyla propagandası da yapılır; unutulur gider .Vatanı , milleti yolmaya , yağmaya , misli ile soyguna devam.Ayaklarına taş değmesin , tırnağına zarar gelmesin, savaş Türk'ün düğünüdür hamaseti iş görüyor nasıl olsa . Ülkenin kaderini kendi kaderleri ile bağladılar .

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#9 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.598 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 11:40 ÖÖ

reel enflasyonun %25 ve üstü olduğu ülkede neo-osmanlı kafası.

33 şehit maalesef yalan gibi duruyor. 

interneti kıs, millet az yatıştığında ortaya çık, yuh olsun.

#10 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 11.009 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 02:03 ÖS

Bu kan babamın da elinde... Yarın haftalık olağan aile toplantısında yüzüne de söyleyeceğim; kendi kucağına konan 3-5 kuruş menfaat için ülkenin rejmini oy çalarak değiştirilebilecek hale getiren herkesin payı var bu kanda... Sırrı Sakık mıydı Hasip Kaplan mıydı neydi; HDP'li biri demişti "bu herif başka çıkar yolu kalmazsa TR'yi 2019'da en geç 2020'de bir savaşa sokacak" diye... O günlerdeyiz...  

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#11 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.385 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 03:17 ÖS

https://www.birgun.n...tirdiler-289824

#12 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.173 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 06:46 ÖS

Çok acı gece yatağıma bile gidip yatmaya utandım çok üzgünüm.

Ama bunlara oy atıp bu ihanetin ortağı olmadım.

Yiyemiyeceğimiz şeyin altına yattık. Tek suçlusu baştaki. Ülkenin dış politika doktrinini kapasite olmadan değiştirmeye çalıştı çok şey kaybettik , TSK’nın imajı büyük zarar gördü artık eskisi gibi caydırıcı olamayacak. Hava savunma sistemimiz yok, kitle imha silahımız yok kasada dövizimiz yok kendimizi zannettiğimiz şey değiliz.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#13 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 06:48 ÖS

Yas neden ilan edilmiyor, hic bir sey olmamis gibi diziler, maclar devam ediyor.

#14 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.776 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 06:51 ÖS

Yas neden ilan edilmiyor, hic bir sey olmamis gibi diziler, maclar devam ediyor.

niye edilsin ki, allah suudi arabistan kralına uzun ömürler versin !

#15 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 07:08 ÖS

Bu herifin Türk olmadigindan supheleniyorum, kendi ırkından nefret ediyor belli ki. Kimden mi bahsediyorum Kuzey Kore liderinden.

#16 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Şubat 2020 - 10:24 ÖS

AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiri yayınladı.

"Suriye İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait konvoya yapılan hain saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun.

Bu alçak ve menfur saldırıyı, millet iradesinin tecelligahı olan TBMM'deki imzası bulunan parti grupları olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Askerlerimize yapılan saldırılara mukabele hakkımız mahfuz kalmak kaydıyla, bölgede yaşanan insani dramlara mani olmak için uluslararası hukukun desteklediği biçimde çözümün siyasi yöntemlerle olması gerektiğini ifade ediyoruz.

Kahraman Türk ordusunun, TBMM tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır.

TBMM olarak, bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu, parti politikalarına ilişkin farklılıklar saklı kalmak kaydıyla, yüksek idealler istikametindeki ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi aziz milletimize ve dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz."

#17 USAtaraftar

USAtaraftar

Junior Member

• Members
  • 3.926 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Şubat 2020 - 03:02 ÖÖ

Üzücü ama şaşırtıcı değil. 2008-2009-2010-2011 senelerinde işin buraya geleceğini herkes görüyordu zaten. Nato’dan çıkartma gibi bir delilik de yaparlarsa 3 ay sonra ülke beyliklere bölünür.
Forumun arşivleri uçmadıysa forumun fetocusu yasin, akplisi miraç, bunlara yazdıklarımız ve onların yazdıklarını okumanızı tavsiye ederim. O zamanlar 3-5 kişi saf bir şekilde laf anlatmaya çalışırdık, sonra ben bunların çıkarları için böyle yazdıklarına uyandım, bu miraç beni silahla şunla bunla tehdit etti facebook’ta elemanın profile baktım kimlerle uğraşıyorum diye kendime kızdım bir daha 7-8 sene bu foruma girmedim ta ki geçen sene sonunda şu data projesi çıkana kadar :)

#18 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Şubat 2020 - 10:56 ÖÖ

Padisah konusuyor, gerceklerle bagi kopmus tamamen.

#19 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Şubat 2020 - 11:41 ÖÖ

Vah vah cidden felaket durumumuz, adam komiklikler şakalar yapti yahu.

#20 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.460 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 29 Şubat 2020 - 11:58 ÖÖ

Yazıklar olsun! Şehidinin kanı daha kurumadan yaptığı şu konuşmanın affedilir yanı yok. Yazıklar olsun, sana da seni oraya getirenlere de!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye