İçeriğe git

Resim
- - - - -

Kobe Bryant

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.262 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2020 - 10:50 ÖS

Helikopter kazasında hayatını kaybetmiş. Yanındaki 4 kişi kimler henüz net değil sanırım. 

Vay gidinin. rip. 

Şu helikopterlerin özel taşıt olarak kullanılması yasaklanmalı.  Leicester FC başkanı da geçen sene böyle ölmemiş miydi....

not: Yanlış yere açmışız şaşkınlıktan. 

#2 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.533 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2020 - 10:59 ÖS

4 kizi da yanindaymis yazilari gördüm.
Rip mamba...

#3 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.403 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 06:31 ÖÖ

Çok üzüldüm. Benim için Jordan her zaman 1 ise, Kobe 2 idi. Onun hırsına ve basketbola kattığı estetiğe her zaman büyük saygı duydum. Huzur içinde uyusun. Büyük kızı da helikopterdeymiş. Çok acı. 

#4 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.788 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 09:34 ÖÖ

Basketbol oynayan kızı yanındaymış kaza sırasında. Ayrıca bir okulun basketbol koçu vs. de aynı helikopterdeymiş. Helikopter Bryant'a ait deniyor. Sonra bilmem ne firmasına register edilmiş deniyor. Sanırım kiralık bir helikopter. Bu araç havadayken, sis nedeniyle LA da bulunan tüm helikopterler vs. yerdeymiş. Bir tek bunlar havada anladığım kadarıyla. Sonrasında dağa çarpıyorlar. Düşüyor ve patlıyor helikopter.

Çok özel bir oyuncuydu. Lakers için ise ekstra özel bir oyuncuydu. 20 yıl sadece burada oynamış olması falan ayrı bir yere koyuyor Bryant'ı.

Ben Lakers'a ayar olan birisiyim her zaman. Renklerinden sanıyorum. Hiç bir zaman sevemedim bunları. Şımarık mahallenin çocukları gibi gelmişlerdir bana. O'neal buraya transfer olduğu zaman da çok sinirlenmiştim. Halbuki Orlando ile ne harikalar yapacaktı daha. Kobe başka bir yerde tabi. Benim aklımda Kobe

-Vücudunun C şeklini aldığı smaçları

-Bitmeyen enerjisi ve sporcu azmi

-O'neal ile olan rekabeti ile kalacak.

Bir yıldız kaydı derler ya. Heh işte bu adam harbiden yıldızdı. Çok yazık oldu. Daha hocalığını görecektik.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#5 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.660 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 09:54 ÖÖ

bu oyuncuyu hep m.jordan'ın devamı gibi görmüşümdür.. sanki jordan bittikten sonra yerine kaldığı yerden kobe'yi koydular, o da jordan'ın bıraktığı yerden aynı şekilde devam etti.. jordan chicago'yu her yıl şampiyon yapardı.. kobe'de benimde hiç sevmediğim lakers'i.. gelmiş geçmiş tartışmasız en büyük 3-4 oyuncudan biri olmasının yanında sempatik ve güleryüzlü olmasıylada diğer süperstarlardan daha ayrı bir karakterdi.. çok üzüldüğüm bir başka detayda daha birkaç gün önce bir nba maçında kızıyla konuşup gülüşürken görüntüleri var, o kızıda vefat etmiş maalesef :(

birkaç ay önce murat murathanoğlu'nun bir zamanlar amerika belgeselinde izlemiştim, kobe'yi 2 parça olarak sunmuştu.. belgeselin sonunda gözleri sulanmıştı murathanoğlu'nun. kariyerinin güzel bir özetini yapmış;

https://www.youtube....h?v=futkQMd7q_c

#6 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.788 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 10:17 ÖÖ

bu oyuncuyu hep m.jordan'ın devamı gibi görmüşümdür.. sanki jordan bittikten sonra yerine kaldığı yerden kobe'yi koydular, o da jordan'ın bıraktığı yerden aynı şekilde devam etti..

Jordan anormal bir oyuncuydu. Ondan sonra parke sahipsiz kalmadı gibi bir şey Kobe'nin piyasaya çıkması sayesinde. Hatta aynı dönem oynamalarıyla kesinti bile olmadı.

1997'de Pivot diye bir basketbol dergisi vardı. Kobe'den bahsediyorlardı orada sık sık. Daha ortama yeni girmiş. Sanırım çaylak sezonu bitmişti. O dönem biz yurdum insanları internet ile yeni yeni tanışıyorduk. Bir heyecan NBA web sitesine girdiğimi hatırlıyorum. Kobe'nin slam dunk kazandığı smaçını ana sayfaya koymuşlardı. 56K modemle yarım saatte zor izleyebilmiştim 30 saniyelik görüntüyü. Sürekli buffer buffer yazıyordu. O dönem buffer ne bilmiyorum tabi. Oturup araştırmıştım. Sonra da dedim internet işte böyle bir derya deniz dipsiz kuyu. Bak ne güzel bir şey öğrendim. Allah'ın bufferını öğreniyorsun alt tarafı ve bunu araştırıp bulduğun için mutlu oluyorsun. Böyle de bir anım var.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#7 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.156 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 10:26 ÖÖ

inanılmaz yetenekli bir adam çok çok erken öldü.Kızının da ölümü büyük bir trajedi.Çok üzüldüm .

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#8 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.403 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 02:16 ÖS

Benzer çok video var ama bu biraz daha uzun. Kobe'nin Jordan'dan ne kadar çok etkilendiğini ve bazı hareketleri ondan da güzel yapabildiğini görebilirsiniz.

https://www.youtube....h?v=lN3unI0urYY

#9 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 03:34 ÖS

ergenlik yaşlarında özellikle 2000 başlarında az mı izlerdik gece yarıları playoffları. shaq ve kobe reyiz buldozer gibi geçerdi rakiplerin üstünden. jordan’ın maçlarını canlı canlı izleyemediğim için en büyük efsanem mamba reyizdi. küçüklüğümüzün efsaneleri birer birer gidiyor. schumacher, kobe. iyiler erken ölür denir ama bu kadarı da biraz fazla erken be.
galatasaray ulan..

#10 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 06:43 ÖS

neden jordan ve kobe bu alemde en büyükler, çok güzel anlatmış bu video. lebron filan hikaye kalır.

https://mobile.twitt...1769650183?s=21
galatasaray ulan..

#11 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.660 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ocak 2020 - 09:58 ÖÖ

zaten bu ikisini arka arkaya izleyince aralarında bir fark görmek çok zor.. ikiside hemen hemen aynı gibiler.. m.jordan'ı dünyadaki diğer tüm sporculardan ayıran detay maçın kader anlarında kendisini bir anda goat moduna alarak kusursuz hale gelebilmesi ve o ölümcül son topu kaçırma ihtimalinin olmamasıydı.. yoksa oyunun içinde kobe'yide izlerken jordan'dan hiçbir farkı yok gibi görünüyordu.. 

dün akşam ssport'ta 2016 yılında kobe'nin kariyerinin son maçı olan utah maçını gösterdiler.. lakers kadrosu belkide tarihin en zayıf kadrosu, lig sonuncusular.. utah'ta kazanırsa play off'a kalacak.. 3. periyoda 15-20 sayı geride girdiler ama veda maçı motivasyonuysa sazı ele alan kobe içerden dışardan her şutu sokarak maçı lakers'a kazandırdı ve maçıda 60 sayıyla tamamladı. ardından veda konuşmasında "mamba out" diyerek salonu terketti. gelmiş geçmiş en efsanevi sahalara veda şekli olabilir.. o maçı daha önce izlememiştim, dün izleyince çok etkilendim.. 

#12 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.262 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 28 Ocak 2020 - 04:47 ÖS

Adamı resmen öldürmüşler gibi duruyor.   (Grammy mremi...skko temalı ibiş hareketler... mekan tuhaflığı, tesadüf(!)lere gel )

Pilot da martyr oldu herhal.

Garip bir dönemde yaşıyoruz, gidip bol bol ekmek almalı.

#13 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ocak 2020 - 07:03 ÖS

İnsan ne yazacagini, ne dusunecegini bilemiyor.

Lakers’i sevmem pek, Kareem Abdul Cabbar ve Magic Johnson’i da Kobe’nin onunde gorurdum her zaman. Ama modern zamanlarin en onemli skoreriydi.

Cok onemli bir spor adamini erkeden kaybettik, cok uzucu.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#14 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Şubat 2020 - 04:57 ÖS

çok özel bir anma videosu.

https://m.youtube.co...h?v=kPj3yPoIjDE
galatasaray ulan..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye