İçeriğe git

Resim
- - - - -

STSL 19.Hafta: Konyaspor - GALATASARAY SK (0-3)

• Please log in to reply
61 replies to this topic

#61 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.164 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 09:52 ÖÖ

Alper ile Almeyda bana  inceden şerh atıyor :) (dis atmak bu mu ya bilmiyorum da jargonu :) ) ama sayısal katma değeri olan oyuncu sayısı artınca erken gelen skor avantajı ile maçın kaderi nasıl rahatlıyor yaşıyoruz.

Belhandanın kısır oyununu-Emre

nagatomonun ofans yetersizliğini saracci ile değiştirince o kanattan 2 gol geldi.Yine de orta alan üstünlüğünü ele alamadık.

Seri bu formanın orta alanında oynayacak bir oyuncu değil. Her uzun top atanın da  oyun aklı var demek değil.Zaten oyun istikrarsızlığı defansif oyunda ezilmesi, kötü pas tercihleri, kendine atılan paslarda geç hareketlenmesi bir çok iyileşmesi gereken eksiği var.Ademin attığı golde atağın içine sıçmak üzereyekn adem pozisyonu toparladı.

Orta alanda bir türlü rakibe karşı dominasyon alamayışımız da bunu net gösteriyor.

Mecburen bu adam bir şekilde oynayacak .Parasını verdik :) gidebildiği kadar gidecek.

üzüntüm nzonzi ve lemina gibi iki adamı birlikte oynatma şansımızı kullanamıyor olmamız.Ardışık 4-5 maç çıkaramadık şu adamları.

lemina yine yeniden gösterdi ki kadronun saha içinde en kalifiye 2-3 isminden biri. Muslera lemina hadi cv nedeniyle falcao diyelim.

ön tarafta emre bu maç bir tık daha güçlü göründü buna sevindim.ilk gol öncesi pasının pasının sözlük karşılığını top kazanıp atak başlatarak yaptı.

attığı golde 18 içinde dna sına işlemiş skor refleksi net görünüyor.

falcao usta oyuncu olsa da fiziken aşırı yetersiz bu sezon öyle böyle gidecek ama bu haliyle bu arkadaş ile büyük başarılar filan kovalayamayız.

mariano iyi oynadı.Linnesi seviyoruz ama ben futbol olarak formuna yakın bir mariano yu her türlü tercih ederim.Oyun bilgisi dediğimiz şey bu  adamda fazlasıyla var.Ancak fiziken düşünce leş ötesine dönüyor.

bu arada saracci nin kendisine atıla topa depar atıp şutla bitirmesi maçın en duygusal dramatik anıydı benim için. yıllar sonra böyle bir pozisyon görünce hüzünlendim.Sol bek sol ayakla deparla giderken mermi gibi şut çekti..what a game. 

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#62 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.623 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2020 - 10:09 ÖÖ

Uzun zamandır ilk kez maçı yatmadan uyumadan izledim . Takım da uzun zamandır ilk kez herkesi yanılttı. Sol bek hücum ezberi olan bir oyuncu , sol ayağı da kadife gibi . Ahmet kafa ile iyi ama futbol ayakla oynanıyor . Seri vasat ,pas hataları Belhanda gibi . Ligin en iyi top saklayan adamı Lemina fakat son adam olarak o hareketlerinden umarım maraza çıkmaz. Ömer sol tarafa bir dinamizm katıyor ama ben beğenmiyorum . Mariano ya dinlenmek iyi gelmiş , ortaları rakibin ayağına yapsa da genel olarak iyiydi . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye