İçeriğe git

Resim
- - - - -

Eski Futbolcumuz Cevad Prekazi

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ocak 2020 - 12:35 ÖÖ

Baslik acasim geldi, cocukluk kahramanim, 8 numaranin gercek sahibi.

Hala GS sevgisini hissettiren, gercek kahraman.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#2 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2020 - 09:14 ÖÖ

Benim de ilk gençlik kahramanımdır Cevat.

Hala salonda oğlanla top oynarken solak olmamama rağmen solak gibi davranır Monakoya attığı füzeyi gönderirim vazoya.

Mesela maryanoyla kıyaslarsak , cevatın ortalarının az bir kısmı adresini şaşırırken , sambacının az bir kısmı adresi buluyor.

#3 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.499 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2020 - 10:16 ÖÖ

https://www.socrates...m/benim-dunyam/

Harika bir röportajını şuraya koyalım da herkes okusun . 

• Ferhat Karaca bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#4 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2020 - 10:50 ÖÖ

altay a geldiğine ben Çınarlıda okuyordum yan sahalara idmanını izlemeye giderdik :) Top tribüne doğru gelince nabacanız siz de topcu olacanız mı derdi 

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#5 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.499 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2020 - 11:50 ÖÖ

altay a geldiğine ben Çınarlıda okuyordum yan sahalara idmanını izlemeye giderdik :) Top tribüne doğru gelince nabacanız siz de topcu olacanız mı derdi 

O yan sahalarda liseler arası futbol turnuvası da yapılırdı :)  Ben sürekli Karşıyaka'nın antrenmanlarına denk gelirdim . Efsane kaleci Juriceviç vardı :) 

• Ferhat Karaca bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#6 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2020 - 11:53 ÖÖ

https://www.socrates...m/benim-dunyam/

Harika bir röportajını şuraya koyalım da herkes okusun . 

röportaj harika.

altay maçında galatasaray taraftarı prekaziye seni unutamam şarkısını söyleince sahadan ağlayarak çıkmıştı..röportajda bu eksik.

Ama çok efsane tespitler var.. şu ise tam motto:

14 yıl aradan sonraki şampiyonluğa gelelim. Eskişehirspor maçından önce stres var mıydı takımda?

Çok… Çok korkuyordu oyuncular.

Siz?

Bende yoktu. Korku sadece kötü sonuç verir. Ben çıkıyordum maça; to be or not to be

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#7 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ocak 2020 - 10:47 ÖÖ

14 yıl aradan sonraki şampiyonluğa gelelim. Eskişehirspor maçından önce stres var mıydı takımda?

O maçta ampül gibi astıydı doksana.

Ama lafın gelişi değil gerçekten.

O yıllarda kaledeki fileler bayağı gevşekti , o yüzden  Prekazinin vurduğu top doksana takılıp bir süre ampül gibi beklediydi orada.

#8 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.499 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ocak 2020 - 11:38 ÖÖ

O maçta ampül gibi astıydı doksana.

Ama lafın gelişi değil gerçekten.

O yıllarda kaledeki fileler bayağı gevşekti , o yüzden  Prekazinin vurduğu top doksana takılıp bir süre ampül gibi beklediydi orada.

O golle ilgili bir başka ayrıntı da top daha gol olmadan Prekazi'nin tribünlere doğru koşmaya başlamasıdır . 

#9 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.533 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ocak 2020 - 02:28 ÖS

Monaco'ya attıgı gol de aslında istedigi gibi vuramaması cok enteresan bir detay :)

Dean...

#10 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.601 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ocak 2020 - 08:38 ÖÖ

Prekazi benim çocukluk kahramanımdır. Sokakta top oynarken herkes birisi olurdu ben hep Prekazi oldurdum (hoş ben de onun sahip olduğu yeteneğin zerresi yoktur)

Samimiyetinden asla şüphe ettirmeyecek bir adamdır Prekazi. Hani şu bizim altyapıya eski topçulardan adam topluyorlar ya topunun karesi bir Prekazi etmez. Keşke altyapıya çocuklara kültür aşılamak için getirseler bu adamı. Serbest vuruşçu yetiştirse o bile yeter.

Hagi'yi elbet çok severim ama bu adamın yeri her daim başka olmuştur.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#11 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.053 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ocak 2020 - 08:10 ÖÖ

O yan sahalarda liseler arası futbol turnuvası da yapılırdı :)  Ben sürekli Karşıyaka'nın antrenmanlarına denk gelirdim . Efsane kaleci Juriceviç vardı :)

Juricevic in lakabi ucan cuvaldi..

• almeyda bunu beğendi
10 HAGI

#12 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.053 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ocak 2020 - 09:33 ÖÖ

Kajganic i bilmeyiz ama tarik hocic ve sejdic donemlerini yakaladik. Sonra simovic prekazi ve kovacevic. Bunadamlarin GS tarihinde cok onemli yeri var bence. 90 li yillardaki sicramanin altyapisini o donemde olusturduk. Silkinip Kabugumuzdan cikmamiza vesile oldu bu arkadaslar.

10 HAGI

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye