İçeriğe git

Resim
- - - - -

CL 5. Hafta: GALATASARAY SK - Club Brugge (1-1)

• Please log in to reply
165 replies to this topic

#1 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.029 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Kasım 2019 - 07:11 ÖS

26.11.2019 TT Arena TSI 20:55 Sampiyonluk için açıkçası zerre ümidim kalmadı çünkü bizden daha iyi takımlar var. Ocak ayına kadar biz daha baya bir dağılma yaşarız. Haftaya da Trabzon maçı var.. oradan bırak 3 puanı 1 puan bile muamma.Geriye sezonu kurtarmak adına kala kala bu maç kalıyor. Ben sezonu kurtarmak diyorum ama hani 4-3 ne bilim 3-2 yenilsek bile sevinecek duruma gelecez çünkü en azından grupları gol atarak bitirdik diyebiliriz. O beklenen gol bu maçta gelir mi? bana göre gelmez. Çünkü Başak maçında bile kaleyi tutan 2 pozisyon var..böyle karamsar yazılar yazmaktan sıkıldım ama gerçekler bu.. bu maçta gol bulabilme şansımızı görmüyorum dolayısı ile CL de ki son 2 maçımızdan zevk almaya bakalım diyecem de umarım bizi utandirirlar.fe082d0df009b69153e47b8b5e06a46b.jpg
What can I do sometimes..

#2 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.631 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 23 Kasım 2019 - 07:54 ÖS

Asrın derbisi...

Gol istiyoruz. Yoksa kepazelik.

#3 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.406 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Kasım 2019 - 08:00 ÖS

0-0 bitmesindense 3-1 yenilgiye razıyım, yeter ki gol atalım.

#4 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.886 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 23 Kasım 2019 - 08:13 ÖS

Spartak Moskova macina gitmistim zamaninda
CL’de ilk golumuze sahit olmustum
Cihat Arslan atmisti Sami Yen’de

#5 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Kasım 2019 - 12:29 ÖÖ

Gol atalım elbette ama bu kadar niye takılıyoruz bu mevzuya?

Evimizde +40 maçtır kaybetmiyoruz - Stres

FB'yi deplasmanda 20 yıldır yenemedik - Stres

Atarsın veya atamazsın. Gönül elbette orada istatistik boş geçmesin ister de oldu ki atamadık ne olacak? Şeyimizden tutup tavana mı asacaklar?

FB medyası konuşup durabilir istediği kadar. Daha geçen sezon kümede kalma mücadelesini biz vermedik. Takmayın bu kadar kafanıza.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#6 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.534 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Kasım 2019 - 12:36 ÖÖ

Tabi canim takmayalim su rezil halimizi kafaya.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#7 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.271 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Kasım 2019 - 12:41 ÖÖ

Maalesef o iş biteli uzun zaman oldu. 0-2 kaybederiz en az.

#8 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.873 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Kasım 2019 - 11:11 ÖÖ

Kepazelikten once son cikis.PSG macinda, yeni bir hezimete simdiden hazirladim kendimi ama oncesinde umarim en azindan bu macta gol atarak kaybediriz.

#9 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.919 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 06:23 ÖÖ

DİRİLİŞ!!!

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#10 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.886 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 06:25 ÖÖ

Ben bu macin en azindan ilk yarisini seyretmeyecegim. Bunun yerine spora gidecegim yarin aksam.

#11 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.363 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 08:16 ÖÖ

Berabere bitecek derken 80 dkk dan sonra gol yiyip mağlup olacağımız bir maç olabilir .  

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#12 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.487 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 09:16 ÖÖ

İçimizden geçerler...

Dean...

#13 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 01:45 ÖS

Gol atalım elbette ama bu kadar niye takılıyoruz bu mevzuya?

Evimizde +40 maçtır kaybetmiyoruz - Stres

FB'yi deplasmanda 20 yıldır yenemedik - Stres

Atarsın veya atamazsın. Gönül elbette orada istatistik boş geçmesin ister de oldu ki atamadık ne olacak? Şeyimizden tutup tavana mı asacaklar?

FB medyası konuşup durabilir istediği kadar. Daha geçen sezon kümede kalma mücadelesini biz vermedik. Takmayın bu kadar kafanıza.

Şu mesajdan

Tabi canim takmayalim su rezil halimizi kafaya.

böyle bir yorum çıkarmak pes vallahi. 

Şunu söylemeye çalışıyorum.

Ben lehimizde yazılıp, çizilen bir tane istatistik hatırlamıyorum. Hep aleyhte ve hep baskı unsuru yaratmak için türetilen rakamlar gördüm bugüne kadar. FB'yi deplasmanda bilmem kaç yıldır yenemiyor olayı da buna benzer bir üründür. Başlarda şampiyonluk sayıları üzerinden konuşulurdu bu konular. Gerideydik, geldik, geçtik. Hiç konuşuluyor mu bu konu? Galatasaray, FB'yi yenemiyor diyerek istatistikler çıkarıyorlardı yıllarca, bir başarısız dönemimiz var. Maç kazandıktan sonra medyada istatistikler deplasman maçları üzerinden verilmeye başladı. Hatta o kadar ileriye gittiler ki sanki ZTK ve Süper Kupa maçları hiç oynanmıyormuş gibi sadece lig maçlarının özetlerini veriyorlardı derbi haftasında özel yayın kapsamında. Hatta bir süre sonra daha da ileri gittiler, sadece deplasmanda oynanan maçların özetleri verilmeye başlandı.

FB'nin 5 sezondur şampiyon olamadığı hiç konuşuluyor mu?

Ya da son 30 sezonda 14 kez şampiyon olduğumuz şu ligde, aynı periyotta FB'nin sadece 7 kez şampiyon olduğundan hareketle bir istatistik türetiliyor mu?

Bize gelince vay efendim gol atamamışız. Evet iğrenç bir tablo. Maç kazanamamış olmamız bile absürd. En azından Brugge maçını almış, Real ve PSG maçlarında da oyun kalitemizle ortaya bir eser çıkartmış olmamız gerekirdi. Sanki tüm ülke Avrupa kupalarında çatır çatır maçlar kazanıyormuş gibi konu bizim gol atıp atamamamız üzerinden konuşuluyor. BJK'nin, TS'un hali ortada. Ben yedek kadrolarıyla maça çıkmalarını falan anlamam. Önlerinde resmi müsabaka var ve sahaya armalı formayla çıkıyorlar. Dandik takımlara kaybediyorlar. Kimse ses etmiyor. Benim rakip diye sahaya çıktığım takımlar hiç değilse PSG, Real vs. 

Şu ülke spor tarihinin açık ara en başı dik kulübüyüz. Son yıllarda istediğimiz yerde değiliz. Bunun üzerinen ah vah ederim ama gol atamadık üzerinden yaratılan baskıyı ben kabul etmiyorum. Kaldı ki anamızın liginde kaç gol attık ki CL'de gol atamamış olmayı dert ediyoruz kendimize?

Şu kupada 110 maça çıktık bu sezona kadar. FB+BJK+TS+Bursaspor toplam 96 maça çıktılar. Hepsini üst üste koysan şu arenada bizim kadar boy göstermediler.

Biz bu ligde 3 kez çeyrek oynadık. Karşısında FB'nin 1 tane çeyrek finali var. Başka bir başarısı yok.

Eski statüde şampiyon kulüpler kupası formatında 1 kez yarı final yaptık. Buraya yanaşan bile olmadı.

Demem o ki takmayın bu istatistikleri bu kadar kafaya. Boş beleş spor medyasının türettiği istatistikler bunlar. Yazacak haberleri yok. İşleri güçleri varsa yoksa Galatasaray aleyhinde negatif rakamları bir araya getirip toplayıp yazmak. Otursunlar FB'nin başarısızlıklarının listesini çıkarsınlar. Emin olun kağıt yetişmez.

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.534 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 01:58 ÖS

Üstadım geçmişle avunup duramayız sonra sana derler ki son 30 Avrupa maçında 2galibiyetin var.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#15 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 02:07 ÖS

Abi benim başarısız olma hakkım yok mu? Hep ben mi sırtlayacağım bu canına yandığımın Türk futbolunu? Bizim kurduğumuz uyumlu iskeletle Dünya Kupası'nda yarı final gördük. Bizim oyuncularımız veya yetiştirmelerimiz ile Avrupa Kupası'nda başarı kazandık. Varsın bir dönemde bizim başarısızlıklarımız ile geçsin. 

Burada sorun şu aslında. Ben ölü halimle, transfer bile yapamadan, oyuncu maaşı ödeyemiyorken bile defalarca şampiyonluklar kazanmayı başarmış bir kulübüm. Haliyle ölü halimle CL oynamışım. Direkt katılım hakkı sayesinde o arenaya paso ben gitmişim. Ekonomik olarak uygun olmadığım bu arenada doğaldır ki başarısız oluyorum. (Oynanan oyunun kalitesizliğine bahane üretmek için söylemiyorum. Bok gibiyiz hatta bombokuz :D ) Son 30 maçta 2 galibiyetin sebepleri biraz da bu. FFP ile gelen kiralama saçmalığı aidiyet duygusu olmayan takımlara sahip olmamıza neden oldu. Üzerine başarısız teknik ve idari tercihler tüy dikti.

Mali olarak toparlanmadan CL'de başarılı olmamız pek olası gözükmüyor. Bu sürece katlanacağız. Eğer bu süreçten ders alarak çıkar ve özümüze döner, oyuncu yetiştirir, aidiyet duygusuyla sahaya çıkan ciğerden Galatasaraylı bir iskeletimiz olursa işler terse döner. Zaten parasız şampiyonluklar da yerlisi yabancısı ile kendisini bu camiaya ait hisseden oyuncularla geldi.

#16 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.363 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 02:13 ÖS

Demem o ki takmayın bu istatistikleri bu kadar kafaya. Boş beleş spor medyasının türettiği istatistikler bunlar. Yazacak haberleri yok. İşleri güçleri varsa yoksa Galatasaray aleyhinde negatif rakamları bir araya getirip toplayıp yazmak. Otursunlar FB'nin başarısızlıklarının listesini çıkarsınlar. Emin olun kağıt yetişmez.

Şu 41 maçlık istatistikten benim daha geçen ay haberim oldu ve yadırgadım . CL de biz sahamızda kaç kere yenildik onlar maç değil mi ? Böyle moktan bir istatistik görmedim .

• duman bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#17 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.896 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 02:15 ÖS

Gol atamamak ciddi bir sorun biz geçen sene iyi kura çektik sonuç ortada daha önce BJK iyi kura çekmişti sonuç ortada. Biz hazırlığımızı kötü yapıyoruz. Son yıllarda Avrupa’da kötü performans normalimiz oldu bunun kabul edilebilir yanı yok.

Şu maçta gol atmamız mı daha gerçek bir beklenti yoksa son dakikalarda kazanılan penaltıda kim atacak kavgasını saha kenarından izleyen hocanın önünde kaçan penaltıyla gol atamadan bitirmek mi ? :)
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#18 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.860 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 02:16 ÖS

taraftar için çeyrek oynadığın bir şampiyonada gol atamadan elenme riski ile 30/2 lik performansa fit olmak çok zor. jetlag olursun...başın döner vertigo olursun bu faz farkından..

reali bir yenip bir 6 yeme arasında nadiren 1-0 yenelim ama yeniliyorsak da 1-2 filan yenilelim bu kadar faz farkı yaşamayalım isteği var..

Sen kendi liginde ne olursan ol bizi değerli kılan uluslararası karnemiz..Biz bu noktada küçülüyoruz.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#19 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 02:16 ÖS

Şu 41 maçlık istatistikten benim daha geçen ay haberim oldu ve yadırgadım . CL de biz sahamızda kaç kere yenildik onlar maç değil mi ? Böyle moktan bir istatistik görmedim .

Abi bu da bir baskı unsuru işte.

Beraberlik alana kadar "Galatasaray evinde hep kazanıyor."

İlk beraberlikten sonra "Galatasaray evinde kaybetmiyor." 

Aylar geçiyor 41 maçtır mağlubiyetin yok evinde, aman ha kaybetti, kaybedecek tantanasıyla kritik maçlarda stres başlıyor. 

İstatistik önemli bir ölçüm aracı ancak futbolda o kadar da genel geçer bir şey değil. Futbol takımları salt istatistiklere göre kurulmuyor, maçların sonuçlarını salt istatistik belirlemiyor. Basketbolda %70 3lük ortalaması yakalayan takım büyük olasılıkla maçı alır, ancak futbolda %70 topla oynayan takım maçı kaybedebilir.

Bizim üzerimizden istatistik kasan medyanın köküne kibrit suyu. 

#20 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.406 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Kasım 2019 - 02:22 ÖS

Bunun üzerinen ah vah ederim ama gol atamadık üzerinden yaratılan baskıyı ben kabul etmiyorum. Kaldı ki anamızın liginde kaç gol attık ki CL'de gol atamamış olmayı dert ediyoruz kendimize?

Şu kupada 110 maça çıktık bu sezona kadar. FB+BJK+TS+Bursaspor toplam 96 maça çıktılar. Hepsini üst üste koysan şu arenada bizim kadar boy göstermediler.

Biz bu ligde 3 kez çeyrek oynadık. Karşısında FB'nin 1 tane çeyrek finali var. Başka bir başarısı yok.

Eski statüde şampiyon kulüpler kupası formatında 1 kez yarı final yaptık. Buraya yanaşan bile olmadı.

peki es kaza psg'ye 9-0 yenilirsek takmayalım mı yine diyeceğiz?

bu tür şeyler tarihe geçiyor maalesef, bizde tarihe geçmek üzere olan bir istatistiğe imza atmak üzereyiz.. burada mücadele ediyorsan 6 maçta bir zahmet 1 gol atacaksın, veya gidip bir takımdan 9-10 gol yemeyeceksin.. yersen rezil olursun ve yıllarca konuşulur.. fener, bjk medyası meselesi değil bu.. tarihte sadece 2 takım gol atamadan cl'yi tamamlamış, bunlar maccabi haifa ve dinamo zagreb.. bunların yanına adımızı yazdırırsak istediğimiz kadar takmayalım kafaya diyelim, yıllarca hatırlatırlar ve alay konusu oluruz.. galatasaray gibi vaktinde avrupa fatihi olmuş bir kulübe bu tür rezil istatistikler yakışmıyor.. 

• Giga bunu beğendi

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye