İçeriğe git

Resim
- - - - -

2019-2020 Süper Lig 6.Hafta GALATASARAY - Fenerbahçe (0-0)

• Please log in to reply
282 replies to this topic

#1 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 11:01 ÖÖ

galatasaray-logosu.png?w=1000&h=&crop=1fenerbahce-logosu-3-yildizli.png

Tarih : 28.09.2019

Saat : 20.00

Stadyum : TT Arena

"Bilirsiniz ki her insanın ayrı bir huyu, ayrı bir karakteri olduğu gibi, her futbol takımının da kendine has bir karakteri vardır. Biz sizlere burada Galatasarayımız’ın huyunu suyunu açıkça ve iyice anlatabilirsek, onu adamakıllı tanıyıp, inşallah senelerce dost geçinirsiniz. Galatasaray bir his takımıdır. Renklerine aşık birbirlerine seven futbolcuların takımıdır. Galatasaray feragat (vazgeçiş) ve fedakârlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır. Galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. Kısacası Galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır." BABA GÜNDÜZ

VURDUĞUMUZ GOL OLSUN!!!

HAYDİ GALATASARAY !!!

• Galatasaray.to Admin bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#2 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 11:02 ÖÖ

Artik tam zamani.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#3 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 11:03 ÖÖ

8f10cd970cd646880b20e1ab539eb992_1279318

#4 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 11:03 ÖÖ

Bir üstteki mesaj TOTEM maksatlıdır.

#5 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.724 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 11:36 ÖÖ

Ctesi olması güzel olmuş.
Koyalım geçelim kuşlara, meydanı boş bırakmayalım.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#6 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 11:40 ÖÖ

Şu maçtaki takımdaşlığın, inanmışlığın, azmin, isteğin, hırsın, mücadelenin sadece yarısını göstersin takım başka bir şey istemiyorum. 

#7 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.418 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 02:14 ÖS

Çok çok zor maç...

Geçen sene hocasız dağılmış fenerbahçe karşısında ecel terleri döktük...

Tek avantajımız bizim kötü olan savunmamız onların rezalet savunmasından bir tık daha iyi  :)

Dean...

#8 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.827 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 02:26 ÖS

artık bi zahmet.. koyun şu ibnelere

https://twitter.com/...9576586240?s=19
What can I do sometimes..

#9 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 03:38 ÖS

Ali Koç hak mahrumiyeti cezasi almis.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#10 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.418 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 03:39 ÖS

Bu arada umarım bir klasik gerçekleşmez yada tersten işler ;

-Yeni transfer fener forveti ilk galatasaray maçında mutlaka gol atar...

Dean...

#11 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 03:39 ÖS

Brezilyali on libero asil.

Baroni, De Souza, Jailson atti bize gol.

#12 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 04:24 ÖS

FB'yi kilitlemek ve oyun kurdurmamak o kadar bir iş değil. 

Rakip stoperlerin top taşımak konusunda sorunları var. Adil Rami ciddi olarak hazır değil. Zanka tank gibi bir adam zaten. Olasılık olarak burada Gustavo'nun kullanılmasını düşünüyorlar. Yanına Serdar veya Zanka oynar gibi bir görüş hakim genel olarak. Jailson'un yediği nanelerden ötürü bir kez daha stoper olarak sahaya sürüleceğini sanmıyorum. Her olasılık da tandeme sürekli baskı vermek gerekli bana göre. Bu nedenle ben dinamik bir oyuncu olmasından hareketle Falcao ile birlikte Andone'nin de sahada olması gerektiğini düşünüyorum. 

Bir diğer sıkıntılı mevkileri bek. İsla yeni sakatlıktan çıktı. Hasan Ali bugün idmana büyük oranda katılmış. Hasan Ali biraz belirleyici olacak adam konumunda. Eğer oynamazsa zaten Dirar sağ bek çıkıyor. Ozan Tufan'ı sola çekiyorlar. Ozan ayağını düzgün olmasına karşın bek olarak patlak bir oyuncu. Dirar solda olmuyor. Buralara baskı yapmak bile bir zorunluluk değil esasen. Hatta oyunu buradan kurdurmak adına serbest bile bırakmak yararlı olabilir. Umuyorum bu senaryo geçerli olur. Yok Hasan Ali oynarsa işimiz daha zor. Hem Dirar hem Hasan Ali'yi uzuna mecbur bırakmamız lazım.

Zurnanın zırt dediği yer merkez. Stoper olsun bek olsun yeterli baskıyı kuramasak bile bu adamların en kritik oyuncusu 39'luk Emre Belözoğlu ve onu ve yanında oynayacak oyuncuyu gerekiyorsa eski usül adam adama markajla bile durdurabilsek FB kilitlenecektir. Emre'nin başına onu sürekli kapatacak çalışkan birisini koymak gerek. Bu kişi normal şartlarda Lemina olsun derdim ancak Lemina hem kondisyon olarak kısıtlı bir görünümde hem de Emre Belözoğlu'nun kolay tahrik edebileceği bir tipe benziyor. Ömer Bayram'ı bu adamın başına dikmek daha hayırlı olur gibi sanki. Hem dinamizm katkısı alırız.

Savunmadan topla çıkartma.

Emre'yi topla buluşturma. Ya da buluştuğu anda negatif oyna faul yap.

İleri uçta Kruse gibi yetenekli bir adam ve çalışkan bir Muriqi top gelmedikten sonra işlevsizleşeceklerdir. Rodrigues gibi penetrasyonu yüksek bir oyuncudan da mahrumlar. 

Elbette tüm bunların kontrası da olacaktır. Onların stoper sorunu kadar devasa olmasa da bizim de stoperlerimiz aşırı sakarlar bu sezon. Kruse ve Muriqi baskıyla başlayacaklardır. Merkezde oynarsa Gustavo + Emre bizim orta sahayı kitlemeye çalışacaklar ve uzuna zorlayacaklar. Uzun bizim boy olarak işimize gelmez ancak boş alana attığımızda hızlı 2 santraforumuz olduğunu düşünürsek büyük avantaj sağlar. Çizgiye inip orta açmak ve santrafor veya santraforları hava topu ile buluşturmaya çalışmak delilik olur gibi sanki bu maçta. Adamların stoperleri ağır oyuncular (bu bizim avantajımız) size olarak ise iri adamlar. Boyları komple uzun. (bu da dezavantajımız)

Bir de topa hakim olmak zorunda değiliz bana kalırsa. Bunun yerine FB'ye teslim etsek ve dengesiz hücuma ittirsek daha iyi sonuç alabiliriz. Ben aynı şekilde Ersun Yanal'ın topu bize teslim etmek isteyeceğini düşünüyorum. 

#13 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.015 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 05:08 ÖS

Çok çok zor maç...

Geçen sene hocasız dağılmış fenerbahçe karşısında ecel terleri döktük...

Tek avantajımız bizim kötü olan savunmamız onların rezalet savunmasından bir tık daha iyi  :)

Bu maç çok erken geldi önümüze... 

Ne 11 belli ne de oynadığımız futbol.

Bütün bileşenlerle beraber futbol şansı (+Tanrları )  yürü ya kulum derse ancak öyle bariz bir üstünlük kurabiliriz. Yoksa epey stresli geçmesi kuvvetle muhtemel.

Bu maçta lakayt oynayan bir daha kolay kolay 11 görmemeli.  ( Seri, duydun mu.... Hani beni Barça istedi havalarına artık bir son... Sağlam dur ) ,  keza Fegu ve diğer birtakım kibariyeler....  

Hepsi bir kaç tık yukarı taşımalı hırslarını, mücadelelerini...  Ya da bu süslü terimlerden ziyade koşun işte amk....  

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 05:27 ÖS

Belhanda oynarsa ya atilacak ya macin adami olacak, oyle bir his var bende.

#15 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.278 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 05:59 ÖS

Hiç gerek yok bu riske, inşallah oynamaz.

#16 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.794 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 08:06 ÖS

İnşallah Falcao'nun Galatasaraylı olacağı maç.

Pislik yapmadan Fener'in buradan kurtulabileceğini düşünmüyorum. Maalesef biz bu işleri hiç beceremiyoruz. Fener'li futbolcuların yapacağı her tahrik onlara avantaj olarak dönüyor.

#17 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.956 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2019 - 02:43 ÖÖ

Uzun uzun yazdım ama göz göre göre geldiğimiz şu durumu düşündükçe sinirlendim, o yüzden şimdilik sadece kadroları bırakıyorum;

Muslera
Mariano luyindama marcao nagatomo
Nzonzi lemina
Feghouli belhanda babel
Falcao

Fener'de ise Luis gustavo nun nerede oynayacağına bağlı olarak iki alternatif var

Altay
Ozan zanka serdar dirar
Tolga emre gustavo
Moses Muriqi kruse

Altay
Ozan zanka gustavo dirar
Tolga emre
Deniz kruse moses
Muriqi

(emre normalde yedek olabilir ama bu maçta psikolojiydi, hakemdi derken herhalde 11 başlar)

Bizde ise ben artık ne geçen sene ile karşılaştırmak, ne transfer dönemini değerlendirmek, ne beklerdeki içler acısı halimize değinmek, ne bütün yaz kadro dışı bırakılmış oyunculari son gün göt zoruyla getirmek ve bir de üstüne üstlük bunu büyük iş gibi lanse etmeye değinmek istemiyorum, artık sadece biraz ciddiyetle sansasyon aramadan eldekinin en iyisini yansitalim istiyorum..

Zaten olan oldu, bari artık saha içinde sacmalamayalim (mesela en basitinden bitmiş ve sarı kartlı adem i çıkarıp tam o dakikanin ve mevkinin oyuncusu emre yi almak yerine, iyi kötü rakibi zorlayan andone yi çıkarıp ne alaka olduğu anlasilamayan Jimmy i oyuna alarak maçı rakibe hediye etmeyelim gibi) ..

#18 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2019 - 07:50 ÖÖ

Bugün düşen habere göre Hasan Ali Kaldırım yarım gün takımla yarım gün özel programla antrenman yapıyormuş. Güya yüklenmek istemiyorlarmış oyuncuya. O yüzden oynatmak istemiyormuş Ersun Yanal. Ancak son kararı Cuma günü vereceklermiş. Böyle haberlerden sonra kulüpler genelde o oyuncuyu sahaya sürüyorlar. Isla ve Moses kadroya alınacakmış.

#19 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2019 - 08:03 ÖÖ

Acık bucuk anlamam şampiyonluktan bayıldım Fenerbahçe galibiyeti istiyorum artık. Alper yine beraberlik olursa topak açma yetkin gider :D ,  büyü mü yapacan üfürcen mi ne yapacaksan şimdiden başla. 

4141 oynatıyor ama hunili 4141 kanatlardan savunma yok orta sahada Seri'nin savunması yok. 

4231 olacaksa hakikaten 2nin hakkını veren çift çapa olsun, biri Seri olmasın.

Muslera

Şener Dama Marco Yuto

Zozi donk

Emre Fegu Babel

F9

#20 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2019 - 08:15 ÖÖ

Acık bucuk anlamam şampiyonluktan bayıldım Fenerbahçe galibiyeti istiyorum artık. Alper yine beraberlik olursa topak açma yetkin gider :D ,  büyü mü yapacan üfürcen mi ne yapacaksan şimdiden başla. 

:D :D :D :D :D :D

Mor alev attım. Son derece güçlüdür. 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye