İçeriğe git

Resim
- - - - -

2019-2020 Şampiyonlar Ligi A Grubu 1/6 Club Brugge - GALATASARAY (0-0)

• Please log in to reply
185 replies to this topic

#161 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 09:43 ÖÖ

Makas bu kadar açık değildi saydığınız başarılarda, bence imkansız bu gruptan çıkmak, yine de maç maç bakılacak tabi.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#162 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 09:44 ÖÖ

Ferhat Abi futbol mazide de mühendislikle yönetiliyordu. Mühendislik katsayısı değişti sadece. Biz o geçişe tam olarak ayak uyduramadık. Mali imkan farklılıklarından dolayı da fark açıldı. Bu makas zor kapanır. (Ekonomik imkanlar açısından diyorum.)

İyi de oynamıyoruz. Ancak takım bana ışık veriyor. Kağıt üzerinde uyum sağlayabilecek bir ekibimiz var. Bunların organize olması lazım sadece. Bunu yapacak da teknik direktör. Fatih Terim bu düzeni kurgulayamaz ise zaten konuşacak bir şey yok. Olmuyor deriz. 

Eskiden olsa Avrupa Ligi'ne geçmeyi tercih ederdim belki. Kulüp puanı yükselir derdim. Şunun şurasında 3-4 sezon sonra artık kulüp puanı önemsiz bir hal alacak. CL'ye katılım için şartlar zorlaşacak. Torba morba biraz önemsizleşiyor. Biz yükseği hedefleyelim. Baktık üst tura çıkamıyoruz, hedefi o zaman aşağı yönlü revize ederiz.

Alper bizim natürel hedefimiz zaten avrupa da başarı.Bunu her sene hedeflemek diye bir şey yok zaten .Bu floryada yazıyor kocaman.

Önemli olan oyun olarak teknik olarak mühendislik hesaplarında bunu gerçekten hedefleyecek hesap yapmak..

Biz Avrupa'da başarı elde ettik.Ama bu hesaplar kalıcı mühendislik hesapları olmadığı için başarımız kalıcı olmadı.Form ile başarı yakalayabilirsin ama klasın ile bunu desteklemezsen yağlı direğe tırmanır gibi kayar durursun.Ajax da cl de başarılı oldu..Ama ondan önce 10 sene yine yok.Onlar da form yada jenerasyon başarısı sağlıyor.

Fenere filan hava atacaksak tamam , ama biz avrupa takımıyız diyeceksek adam gibi artık bu seviyelerde oyun oynamayı planlamamız gerekiyor.ilk cl maçına hayatında ilk kez birlikte maça çıkan 3 orta sahayla çıkıp olmaz.Bu durumda 1 puanı da hedefsizlik olarak göremezsin. 

kupayı filan değil ben her sene EL de yarı final görmeyi veya cl de gruptan çıkmayı 50 sene de bir kupaya tercih ederim. 900 milyonun yoksa da bütçemizin karşılığı olan avrupa başarısı bu değil.Önce ederimiz kadar top oynayalım.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#163 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.039 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 10:08 ÖÖ

3.olsak ne olacak? ŞL grubundan uefa ya atlamayı düşünen bence uefa da da başarılı olamaz.

UEFA kupasını aldığımızda grup 3.lüğü hedef değildi , teselli olmuştu yalnızca. 

Makas fazla deniyor ama isim bazında bayağı iyi bir kadro kuruldu.

GS hedef küçültemez.

Belki hamaset gibi görünüyor ama bu GS ın gerçeği.

Yani bu cümleler başka takımda hamaset olabilir ama GS da olmuyor.

#164 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 10:17 ÖÖ

Ben UEFA'da da çok bir şey beklemiyorum.

Bu takım ülke dışında başarı için kurulmamış, mevcut durumu yani şampiyonluğu korumak amaç.

Yoksa ilk 11'de 32-33 yaşında 5 adam olmazdı.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#165 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 10:21 ÖÖ

3.olsak ne olacak? ŞL grubundan uefa ya atlamayı düşünen bence uefa da da başarılı olamaz.

UEFA kupasını aldığımızda grup 3.lüğü hedef değildi , teselli olmuştu yalnızca. 

Makas fazla deniyor ama isim bazında bayağı iyi bir kadro kuruldu.

GS hedef küçültemez.

Belki hamaset gibi görünüyor ama bu GS ın gerçeği.

Yani bu cümleler başka takımda hamaset olabilir ama GS da olmuyor.

cl de deplasmanda 1 içerde 3 puan alabildiğinde 12 puan yapıyorsun.Yani deplasmanda 1 puan hiç bir zaman hedef küçültmek değildir.Bu işin matematik tarafı.

Ana hedef açısından biz diyoruz ki oyun olarak kendi ligimizde domine edici bir oyun oynamadan avrupada başarı elde edemeyiz.Takım geç kuruldu bu ara dönemi hasarsız atlatmak adına hocanın konservatif bakması gayet akılcı bir durum.hedef küçültme yok..Tek hedefimiz bir sonraki maçta en iyi puanı almak.Bu maç için 1 puan sıfırdan iyidir.3 alacak gücümüz olsa belki alırdık.Ama yok.

Biz 2000 de de maç maç ilerledik.Bundan doğal bir şey yok.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#166 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 11:17 ÖÖ

Alper bizim natürel hedefimiz zaten avrupa da başarı.Bunu her sene hedeflemek diye bir şey yok zaten .Bu floryada yazıyor kocaman.

Önemli olan oyun olarak teknik olarak mühendislik hesaplarında bunu gerçekten hedefleyecek hesap yapmak..

Biz Avrupa'da başarı elde ettik.Ama bu hesaplar kalıcı mühendislik hesapları olmadığı için başarımız kalıcı olmadı.Form ile başarı yakalayabilirsin ama klasın ile bunu desteklemezsen yağlı direğe tırmanır gibi kayar durursun.Ajax da cl de başarılı oldu..Ama ondan önce 10 sene yine yok.Onlar da form yada jenerasyon başarısı sağlıyor.

Fenere filan hava atacaksak tamam , ama biz avrupa takımıyız diyeceksek adam gibi artık bu seviyelerde oyun oynamayı planlamamız gerekiyor.ilk cl maçına hayatında ilk kez birlikte maça çıkan 3 orta sahayla çıkıp olmaz.Bu durumda 1 puanı da hedefsizlik olarak göremezsin. 

kupayı filan değil ben her sene EL de yarı final görmeyi veya cl de gruptan çıkmayı 50 sene de bir kupaya tercih ederim. 900 milyonun yoksa da bütçemizin karşılığı olan avrupa başarısı bu değil.Önce ederimiz kadar top oynayalım.

Kalıcı mühendislik yapabilmen için 4 maç yaptığın yerel liginin öncelikle o kalitede olması lazım. Lig bu seviyeye çıkamadığı sürece bizim kalıcı bir mühendislik yapmamız mümkün değil. Bizim sezonda 6 tane çıktığımız CL maçı kalibresinde müsabakaya adam sezon boyunca belki 20-25 kez çıkıyor. Bizim tam tersimize pozitif futbol oynana bir iklimde, oyun kültürü kendiliğinden oluşuyor. Tek başına Galatasaray'ın bunu kesintisiz yıllar boyunca yapması çok çok zor. Başka bir kulüpte başaramaz. Bir yerden sonra seni zorlayacak, daha iyisine ittirecek bir şeyler olması lazım kendi evinde. 96-00 o nedenle bir jenerasyon başarısıydı diye değerlendirilebilir. 

O takım ki cansiperane oynayan, bencilliği arka plana atmış oyunculardan kurulu olmasına karşın ilk rüzgarda dağıldı. Hepsi transfer oldular oraya buraya. Çünkü bizim ligin global izlenirliği düşük, kalitesi yerlerde. Köklü bir zihniyet değişimi ve bunu takiben ülke genelinde bir ekonomik kalkınma (sadece futbol değil, insanların cebine giren paranın bollaşmasından bahsediyorum) olmadığı sürece bizim Avrupa kupalarında kesintisiz iz bırakacak ve sürekli orada olmayı başaracak bir takım kurmamız çok çok zor.

Buraya kadar geliyorsan da imkansızı zorlamak gerekir diye düşünüyorum. Bunu geçmişte yaptık. Yine yapabiliriz. Basit demiyorum, kolay demiyorum. Aksine çok zor. Ancak yaparsak da yine biz yaparız :)

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#167 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 11:27 ÖÖ

Kalıcı mühendislik yapabilmen için 4 maç yaptığın yerel liginin öncelikle o kalitede olması lazım. Lig bu seviyeye çıkamadığı sürece bizim kalıcı bir mühendislik yapmamız mümkün değil. Bizim sezonda 6 tane çıktığımız CL maçı kalibresinde müsabakaya adam sezon boyunca belki 20-25 kez çıkıyor. Bizim tam tersimize pozitif futbol oynana bir iklimde, oyun kültürü kendiliğinden oluşuyor. Tek başına Galatasaray'ın bunu kesintisiz yıllar boyunca yapması çok çok zor. Başka bir kulüpte başaramaz. Bir yerden sonra seni zorlayacak, daha iyisine ittirecek bir şeyler olması lazım kendi evinde. 96-00 o nedenle bir jenerasyon başarısıydı diye değerlendirilebilir. 

O takım ki cansiperane oynayan, bencilliği arka plana atmış oyunculardan kurulu olmasına karşın ilk rüzgarda dağıldı. Hepsi transfer oldular oraya buraya. Çünkü bizim ligin global izlenirliği düşük, kalitesi yerlerde. Köklü bir zihniyet değişimi ve bunu takiben ülke genelinde bir ekonomik kalkınma (sadece futbol değil, insanların cebine giren paranın bollaşmasından bahsediyorum) olmadığı sürece bizim Avrupa kupalarında kesintisiz iz bırakacak ve sürekli orada olmayı başaracak bir takım kurmamız çok çok zor.

Buraya kadar geliyorsan da imkansızı zorlamak gerekir diye düşünüyorum. Bunu geçmişte yaptık. Yine yapabiliriz. Basit demiyorum, kolay demiyorum. Aksine çok zor. Ancak yaparsak da yine biz yaparız :)

Ajax CL de 1/2 yaparken kendi liginde kimlerle maç yapıyor ki?

O mühendislik için senin liginin kalitesi etkin ama  baz faktör değil.Uzun süreli oturmuş bir oyun kültürü gerekiyor.Doğru transfer politikası gerekiyor.Daha fazla araştırıp daha fazla ucuza iş yapacak oyuncu keşfi gerekiyor.O oyuncuları alırken senin oyun kültürüne uygunluğunu iyi ölçmek gerekiyor

Eğer tutmazsa kader böyleymiş demeden yedek bir b planı ile diğer oyuncuyla o boşluğu dolduracak hamle yapmak gerekiyor.Tğm bunları haziranda yoluna koymuş olmak o nedenle transferlere sene içinde hazırlanmak eylülün 1 ini beklememek gerekiyor.

ilk resmi maçına ilk kez sahaya çıkmadan hazırlık dönemini iyi kullanmak gerekiyor.Birini satarken para yok mecburen satalım değil, daha iyisini buldum diyerek satmak gerekiyor.

Modern futbolun hızına ve fizik gücüne ayak uyduracak atletik özellikleri uygun oyuncu aramak gerekiyor.

sen bunları yap kendi lgin sana hazırlık maçı gibi gelir.seninle rakabet edecek yerli takım da zaten mecburen senin çizgine gelmek zorunda kalır.

Bir de yanlış anladığınız bir nokta var.Ben ileri gitmeyelim demiyorum ki.Mevcut şartlarda gidemeyiz diyorum.Dimyat a pirince gideceğiz diye evdeki bulgurdan olmayalım ,

1 puanı küçümser 3 puana bu oyunla hesapsızca kıçı başı açıp gidersen kasım sonu avrupa maceran biter diyorum.

#168 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.614 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 11:28 ÖÖ

Dördüncü torbadan katılıp üçüncü olmak başarısızlık değil . İlk ikiye girmek için şansın yanımızda olması lazım .

Evimizde PSG, Real’i falan nasil yenebiliriz ki?
Alabilecegimiz beraberlikler anca 3.’lugu saglamlastirir

#169 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.190 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 12:04 ÖS

Evimizde PSG, Real’i falan nasil yenebiliriz ki?
Alabilecegimiz beraberlikler anca 3.’lugu saglamlastirir

ikili maçlara göre her ikisine de evimizde üstünüz :D 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#170 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.946 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 12:12 ÖS

PSG bilmem de Real oturmamış oyun düzeniyle tokatlanabilir. Tabi herkes işin ciddiyetini kavradiktan sonra..

#171 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 12:16 ÖS

Ajax CL de 1/2 yaparken kendi liginde kimlerle maç yapıyor ki?

Abi sen de diyorsun işte. Ben de aynı şeyi söylüyorum. Ajax kaç yıldır yok ortalarda. Yeni bir ekip inşa ettiler, geldiler geçen sezon iş yaptılar. Bir süre sonra Hollanda liginde bu oyuncuları tutamayacaklar. İhraç edilecek hepsi. Sonra bir 5-10 sene daha uğraşırlar. Geriden besleyemezlerse ki geçmişte besleyebilseler bu Ajax'sız süreç oluşmazdı. Aynı durum bizim için geçerli. Galatasaray temelleri 92'lerde atılan 96'da şaha kalkan bir ekip kurdu. O ekibi tutamadı, gidenlerin yerine adam da koyamadı. Doğru kadro sirkülasyonu yapamadık. Herkes Avrupa liglerinde oynamak istediler. La Liga, Bundesliga, EPL, Serie A ve hatta Ligue 1 varken burada ne yapsın bu adamlar?

Ligin ortalama kalitesi kadar kaliteli olabiliyorsun. Jenerasyonlara bağlı olarak veya dönemsel form seviyelerine bağlı olarak bazen patlama yapabiliyorsun. Uçuyor kaçıyorsun. Ama hep kısa soluklu işler bunlar. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#172 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 12:46 ÖS

İşte bizimki de kısa kısa soluklar oluyor ve o sene de bu sene değil maalesef.

#173 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.614 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 12:50 ÖS

ikili maçlara göre her ikisine de evimizde üstünüz :D

Hayrettin’in spektakuler goller yedigi PSG macinda ASY’de numaralidaydim

#174 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.064 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Eylül 2019 - 04:46 ÖS

Arada kondisyonumuz test edilmedi bence bu maçta...

Brugge bizim şöhretler karmamızdan tırstı ve paso abuk uzun toplarla çıkmaya çalıştı... 

Onların da çoğu isabetsiz olduğu için sadece defans oyuncularımızın tepiklemesi yetti.

Arada yarısahamıza kapanıp skoru koruduk... 

Baya kebap bir maçtı aslında. 1 puanla yetindik. 

Bizim gibi takımlar büyük takımlara daha başarılı gözükebilirler diye düşünüyorum.  

Tıpkı Türkiye'nin Fransa'ya problem çıkarıp İzlanda'ya karşı kıvranması gibi.

Futbolda böyle psikoloji bazlı avantaj sağlayan eşleşmeler olabiliyor.

Bu söylediğim ASY için geçerli tabi... Madrid ve Paris'te zor.   

#175 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2019 - 01:49 ÖS

PSG maç başlığı açacak? :)

#176 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.732 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2019 - 02:29 ÖS

Psg ve real maçları içeri dışarı tek başlık olsun.

Psg maçını ben açabilirim.
Tarihe altın harflerle yazılabilirim(tersten).

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#177 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.614 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2019 - 02:30 ÖS

PSG maç başlığı açacak? :)

Deplasmanda di mi mac?

#178 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.732 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2019 - 02:30 ÖS

Yok burda

#179 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2019 - 04:06 ÖS

Psg ve real maçları içeri dışarı tek başlık olsun.

Psg maçını ben açabilirim.
Tarihe altın harflerle yazılabilirim(tersten).

bu maça başlık açmak yürek ister.. bu işin sonunda kaybolup gitmek var :(
What can I do sometimes..

#180 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.732 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2019 - 04:14 ÖS

Açacak yoksa ben açarım, ama yarın sabah. Mobilden zor, bilg a ulaşmalıyım.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye