İçeriğe git

Resim
- - - - -

#9 Radamel Falcao

Radamel Falcao Kolombiyalı Golcü El Tigre

• Please log in to reply
618 replies to this topic

#561 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.843 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Kasım 2019 - 05:41 ÖS

Çok basit bir prensip var. Daha iyisi gelmediği sürece hiçbir oyuncu bir yere gidemez.Bunun nesini tartışıyoruz anlamadım ki.Yönetimin aleni sıçışıdır bu karar.

Nerden bakarsan bak..

İstemiş olsun..Para isteyene kapıyı göstermek bizim kapıcı kadar kulübü yönetmektir.Futbolcu dinamiklerini yönetebilen yönetici lazım. 

Gomis için Apo diyor ki "başka futbolcuları da alıp gelmiş zam istiyor". Tamam sen prensipli adamsın apocum laf senin ağzından bir l kez çıkar,öyle laga luga yaptımazsın anladık e gomisden başka o diğer futbolcular kimmiş ve neden onlara aynı tavır gösyerilmemiş?

O zaman galatasarayın parasını koruyorum diyenler falçao lara çaknelere 20 milyon gömdü.E ben de gelip yöneteyim yanlış yaparsam pardon derim.

Zaten taraftar da bugün var yarın yok diyor her şeye eyvallah diyor..Bu kulübü böyle yönetmek iş değil ki.

Bu adam taze futbolcu değil senelerce fransa da top oynamış..Neyin ne olduğunu çok net ortada

zamanında keitayı gönderirken polat ne yaptıysa bunlar da aynısını yapıyor..selçuk ile filan açıklanacak iş değil adam hala gol atmaya devam ediyor..Selçuk önce ayakkabısını bağlasın gomisin önünde.3 yaş daha genç adamdan yürüyecek hali yok.Gomis 3 katını kazanıyor it gibi koşuyor. para ile kurduğunuz orantı ilgisiz bana göre.

Para istedi gönder demek kısa vizyon ile kulüp yönetmektir.Adamı alırken 3 sene sözleşme yapmışız sözleşmene sen sadık kal.İstediği parayı üzgünüm yapamam de ama sahaya da geri döndür.Adam falcao yu yaz sonuna kadar neden tuttu? İdame edeceği adamları alıp sonra yolladı..Bu kadar basit bir prensibi sağlayamıyoruz.

adam sahaya çıkar oynamaz surat asar o zaman haklısın ama burada yaşanan mevzu bu değil.Yönetimsizlik

• Yasin Karabulut bunu beğendi

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#562 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Kasım 2019 - 09:40 ÖS

Inter Miami'nin kurucu başkanı David Beckham, Galatasaray'ın 33 yaşındaki yıldızı Radamel Falcao'yu transfer etmek istiyor. (AS)

sat sat sat
What can I do sometimes..

#563 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Kasım 2019 - 07:40 ÖÖ

Çok basit bir prensip var. Daha iyisi gelmediği sürece hiçbir oyuncu bir yere gidemez.Bunun nesini tartışıyoruz anlamadım ki.Yönetimin aleni sıçışıdır bu karar.

Nerden bakarsan bak..

İstemiş olsun..Para isteyene kapıyı göstermek bizim kapıcı kadar kulübü yönetmektir.Futbolcu dinamiklerini yönetebilen yönetici lazım. 

Gomis için Apo diyor ki "başka futbolcuları da alıp gelmiş zam istiyor". Tamam sen prensipli adamsın apocum laf senin ağzından bir l kez çıkar,öyle laga luga yaptımazsın anladık e gomisden başka o diğer futbolcular kimmiş ve neden onlara aynı tavır gösyerilmemiş?

O zaman galatasarayın parasını koruyorum diyenler falçao lara çaknelere 20 milyon gömdü.E ben de gelip yöneteyim yanlış yaparsam pardon derim.

Zaten taraftar da bugün var yarın yok diyor her şeye eyvallah diyor..Bu kulübü böyle yönetmek iş değil ki.

Bu adam taze futbolcu değil senelerce fransa da top oynamış..Neyin ne olduğunu çok net ortada

zamanında keitayı gönderirken polat ne yaptıysa bunlar da aynısını yapıyor..selçuk ile filan açıklanacak iş değil adam hala gol atmaya devam ediyor..Selçuk önce ayakkabısını bağlasın gomisin önünde.3 yaş daha genç adamdan yürüyecek hali yok.Gomis 3 katını kazanıyor it gibi koşuyor. para ile kurduğunuz orantı ilgisiz bana göre.

Para istedi gönder demek kısa vizyon ile kulüp yönetmektir.Adamı alırken 3 sene sözleşme yapmışız sözleşmene sen sadık kal.İstediği parayı üzgünüm yapamam de ama sahaya da geri döndür.Adam falcao yu yaz sonuna kadar neden tuttu? İdame edeceği adamları alıp sonra yolladı..Bu kadar basit bir prensibi sağlayamıyoruz.

adam sahaya çıkar oynamaz surat asar o zaman haklısın ama burada yaşanan mevzu bu değil.Yönetimsizlik

Yönetimin genel olarak yönetmediğini ben de söylüyorum zaten. Burada hem fikiriz. Genel yönetim performansı olarak bu yönetim bariz bir şekilde sınıfta kalıyor. Yerine adam alamamaları hatalarıdır. Ancak ben oyuncu daha almadım, sen hele bekle Gomisciğim diyerek Gomis'i takımda tutsalardı Gomis surat asacak mıydı? Nitekim transferi de yapamadılar. 

Adamın istediği para bizim boyumuzun üzerindeydi.

Bugün Falcao'ya verdikleri para da boyumuzun üzerinde.

Yönetim Gomis'i göndermek ve daha yüksek bedelli bir Falcao transferi ile kendi içerisinde çelişmiştir. Ancak bu çelişkiler bana göre Gomis'in gidişine müsaade edilmesi noktasında hatalı karar aldıkları anlamına gelmiyor. Hata Falcao'nun transfer edilmesidir.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#564 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.843 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Kasım 2019 - 09:35 ÖÖ

Yönetimin genel olarak yönetmediğini ben de söylüyorum zaten. Burada hem fikiriz. Genel yönetim performansı olarak bu yönetim bariz bir şekilde sınıfta kalıyor. Yerine adam alamamaları hatalarıdır. Ancak ben oyuncu daha almadım, sen hele bekle Gomisciğim diyerek Gomis'i takımda tutsalardı Gomis surat asacak mıydı? Nitekim transferi de yapamadılar. 

Adamın istediği para bizim boyumuzun üzerindeydi.

Bugün Falcao'ya verdikleri para da boyumuzun üzerinde.

Yönetim Gomis'i göndermek ve daha yüksek bedelli bir Falcao transferi ile kendi içerisinde çelişmiştir. Ancak bu çelişkiler bana göre Gomis'in gidişine müsaade edilmesi noktasında hatalı karar aldıkları anlamına gelmiyor. Hata Falcao'nun transfer edilmesidir.

Galatasaray gibi bütçesi ve başarı beklentisi olan camialar gerekirse bazı maliyetleri başarı uğruna sineye çekmek zorundadır.Elimde bir önceki sezonun 30 golü  varken, gomis i -sizin teoriye göre de olsa- zorla takımda tutsak ve gomis zam almadığı için mırın kırın etse muhtemelen yine çok yakın paralara satardım ama bu kez elimde hazırlanmak için en az yarım sezon olurdu.Dahası Zaten zam istemiş ama alamamış gomisin yan çizme ihtimalini de biliyorken, yaz sonunda  ,üçüncü ,daha düşük profili santraforu da  deneme yanılma adına kadroma alacak barutum olurdu..

Muslera yı neden örnek verdim açıklayayım.Takımın en oturmuş mevkisi.Bugün teklif de gelse yada zam da istese hatta yamuk da yapsa, adamı küt diye yollamak hatadır.

Yerine birini alıp oynatıp, takıma oturduğuna emin olmadan adam koymadan göndermek her durumda hata olur..Gomis de bu anlamda bu şekliyle göndermek hata idi.Zira elini zayıflattın pazarlıklarda gücün kalmadı.Paranı da başarını da kaybettin.Elinde gomis olan adama çakne için 13 fiyat çekemezler..Kafamda b planı vard, sattık ama b planı olmadı, tutmadı diyorsan o zaman senin teknik kadronun yada yönetiminin bu maliyet kaybının hesabını gomisden başlayarak vermesi lazım.

Sen tahminlerini tutturabildiğin için milyon euro ya iş buluyorsun ya da yöneticiyim diye itibar görüyorsun...

bu arada siz derken "fikren" siz diyorum elbette bir cephe filan yok :) Ayrıca prensip olarak sözlşemeye uymama durumunda oyuncudan vazgeçme savunmanızı da anlıyorum ama sorun şu ki mesele alınan karar değil uygulama yöntemi..Satış ekibinde prensiplerimize uymayan arkadaşımız var.4 aydır yerine adam koyamadık tutuyoruz.Eğer hemen yollarsam emin olmadığım adamı ekibe almak zorunda kalırdım.Şu an daha ince eleyip seçme hakkım var.Adam aradığımı biliyor bende onun iş aradığını biliyorum ama açık konuştuk ve dere geçene kadar küsmeden kızmadan herkes yeni yolunu çizecek.5-6 ay süre tanıdık karşılıklı.Duygusallık kaldırmıyor konu.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#565 USAtaraftar

USAtaraftar

Junior Member

• Members
  • 3.781 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Kasım 2019 - 09:41 ÖS

Internette fena makaraya aliyorlar artik. Umarim bomba gibi doner de bu yasananlari unutur.

#566 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.457 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Kasım 2019 - 10:04 ÖS

3 lig, 2 cl, 1 kupa macinda daha yok.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#567 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.845 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Kasım 2019 - 07:01 ÖÖ

İlk yarıyı net kapttı, ikinci yarıya nasıl döner belirsiz.

ŞL'de 2 maç alsa maliyeti çıkar falan diyorduk ahaha. Gol atmadan eleneceğiz gibi. :)

Kendisi de, kulubün fişini çeken en önemli işlerden biri olarak görülecek muhtemelen.

#568 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Kasım 2019 - 10:17 ÖÖ

Galatasaray gibi bütçesi ve başarı beklentisi olan camialar gerekirse bazı maliyetleri başarı uğruna sineye çekmek zorundadır.Elimde bir önceki sezonun 30 golü  varken, gomis i -sizin teoriye göre de olsa- zorla takımda tutsak ve gomis zam almadığı için mırın kırın etse muhtemelen yine çok yakın paralara satardım ama bu kez elimde hazırlanmak için en az yarım sezon olurdu.Dahası Zaten zam istemiş ama alamamış gomisin yan çizme ihtimalini de biliyorken, yaz sonunda  ,üçüncü ,daha düşük profili santraforu da  deneme yanılma adına kadroma alacak barutum olurdu..

Ferhat Abi sen burada gelecek başarıyı Gomis üzerinden geldi diye bir ön kabul yapıyorsun aslında. Büyük hem de çok büyük katkısı var. Ancak o goller salt Gomis'in bireysel çabasıyla atılmadı. O pozisyonların yaratılmasında tüm takımın emeği var. Adam da ekstra bir bitirici olunca ortaya güzel bir helva çıktı.

Alternatif 1

Gomis'in ekstra talep ettiği maliyeti kabul etmedin ve oyuncuyu da elinde alternatifin olmadığı için serbest bırakmadın. Bir sezon sonra bu adamdan fayda alamazsın. Dediğin gibi 6 ay zaman kazanırsın. Devre arasına kadar ikame oyuncu bulmaya çabalarsın. Tabi form seviyesi düşen Gomis aynı teklifleri alamayabilir, arzu ettiğin bonservisi tahsil edemeyebilirsin.

Alternatif 2

Gomis'in ekstra maliyetini sineye çektin. Gomis son derece mutlu ve istekli sezona başladı. Peki diğer oyuncular? Hani Gomis'in 30 golünde çaba gösteren diğer isimler? Bu adamların kazan kaldırmayacağını kabul ediyorsun. Ben kazan kaldıracaklarından eminim. Nitekim Falcao transferinden hemen sonra Feghouli, Belhanda hakkında haberler çıkmıştı. Bu oyuncuların performansı isteksizlikten mütevellit düşmeye başladığı zaman Gomis o 30 golü anca rüyasında atar.

Bir takımı kurgularken o kadronun oyuncu gruplarına göre maaş aralıkları belirlenir. İlk 11, yedek, rotasyon, alt yapı vs. Herkes aynı maaşı alamaz. Ancak kabul edilebilir farklar olur aralarında. Burada oyuncunun isminin önemi yok. X oyuncuya zam yaparsan aynı statüdeki diğer oyuncularla fark açılır. Bu farkın açıklığı sorun kaynağıdır. Bunun istisnası Falcao gibi dünya markası olmuş isimlerdir. O da bir şartla. Geldiği gibi somut katkı yaratmak zorunda. Formsuzluk veya mevcut durumdaki gibi uzun sakatlık süreçleri bu maaş farkının kabul edilebilirliğini bozar. Mesela Drogba ilk 11 oyuncusu olarak geldi. +4milyon€ maaşıyla ekstra bir para kazanıyordu. Ancak ilk maçında çıktı koydu kafayı Orduspor'a. Sonrasında kısa bir zaman diliminde oynasa da yaptıklarını hepimiz gördük. Bu oyuncuya değil Feghouli bütün Feghouli'ler gelse bir şey diyemezlerdi mesela. Ama Gomis üzerinden her türlü laf ortaya dökülürdü. Çünkü Gomis, diğer oyuncularla birlikte transfer edildi. Sonradan eklemlenen bir dünya markası da değil. 

Olması gereken Gomis'in talebini erkenden reddedip hızlı bir şekilde ikame oyuncu transfer etmekti. Kaldı ki biz Gomis'i 25.08 tarihinde gönderdik. Bu adam maaş zammı talebini çok daha önce yaptı. Daha sezon içerisinde kokusu çıkmıştı, herkes biliyordu bir para konuları konuşulduğunu. Yönetim senin dediğini yaptı esasen. Yerine oyuncu alana kadar tutmak istedi. Ancak oyuncuyu da alamayınca ve Gomis gitmek arzusunu net olarak söyleyince bırakmayı tercih ettiler. Burası net bir yönetim beceriksizliğidir. Yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

#569 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Kasım 2019 - 10:26 ÖÖ

Alternatif 2

Gomis'in ekstra maliyetini sineye çektin. Gomis son derece mutlu ve istekli sezona başladı. Peki diğer oyuncular? Hani Gomis'in 30 golünde çaba gösteren diğer isimler? Bu adamların kazan kaldırmayacağını kabul ediyorsun. Ben kazan kaldıracaklarından eminim. Nitekim Falcao transferinden hemen sonra Feghouli, Belhanda hakkında haberler çıkmıştı. Bu oyuncuların performansı isteksizlikten mütevellit düşmeye başladığı zaman Gomis o 30 golü anca rüyasında atar.

Bu senaryo Falcao üzerinden gerçekleşecek gibi gözüküyor bu arada. Falcao kısa süre içerisinde zımba gibi maçlara çıkmaya başlamazsa Feghouli başta olmak üzere bazı oyuncular kendilerinin takıma olan net katkılarının yüksek olmasından hareketle zam talep edeceklerdir. Feghouli bu takımın en yüksek kazanan oyuncusuydu. 3.850.000€ net + yan haklarıyla toplamda 4.670.000€ gibi bir yere denk geliyor. Falcao 7milyon€ alıyor. (İddiaları doğru kabul ediyorum.) %50 fark var. Feghouli eninde sonunda bu farkın kapatılmasını isteyecektir. Biz de ödeyemeyeceğiz bu parayı. Çünkü bizim kulübün maaş skalası (gönlümüzden geçen değil) bu mertebelerde değil. Bizim bir yıldız oyuncuya ödeyebileceğimiz azami rakam 4-5 arası bir yerlerde olmalı. (Bonusları dahil olarak) Bu maaşı alan oyuncu sayısı da anca 1 kişi olur. Biz uçuyoruz saçma sapan bir şekilde. Bu hurmalar tırmalayacak yakın gelecekte.

#570 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.843 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Kasım 2019 - 12:21 ÖS

Ben şampiyonluğu o getirdi demedim ki.Bana 30 gol atan adamı gönderirken ne hesabınız vardı? anlatın.

ne hesaplar tutmadı ve bu yanlış hesapların bedeli ne olacak? bunu da anlatın.

Bariz biçimde stratejik hata yapıldı.Sen gomise zam yapmasan da gomis kendi sözleşmelerinin devamı adına  oynamak isteyecekti.Jagne bile istiyor.Futbolcu her koşulda oynamak ister.Zira para oynadıkça kazanır.

1-Gomisi tutsak ve zam yapmasak , isteksiz de olsa yerine adam alma zamanım olurdu .İyi yönetici ve hocalık yapılsa hepsi çözülürdü.

2-Gomisi tutmadın yerine 5 milyona falcao yu aldın karakteri olmayan diğerleri yine isyan etti ne değişti? en azından santraforsuz kalmayacaktım.

3-Gomisin para istediği de bir yönetim üfürmesi ..Serdar Aziz'in gönderilmesindeki tavıra ve mazerete bakın anlayacaksınız.

Gomisin gönderilme senaryosundaki diğer her seçenek bir varsayım.Tek gerçek adamın attığı 30 gol.Şimdi diğerleri de yardım etsin falcao ya andone ye 30 değil 15 attırsın? O kalibrede hazır oyuncun yok santraforda net olan bu.Tek gerçeği göz ardı edip olasılık hesabı yapıyorsunuz ama hepsi net biçimde takımın zararına sonuca çıktı.Garantici olmalıydık..hep öyle olmalıyız. riske attığın para kulübün parası.. baba parası gibi riske giriyorlar."Zam istedi gitsin" tavrından daha mahir bir yöneticilik ancak bizi kurtarır.Bu vizyonun geldiği nokta bundan farklı ol-a-maz..

Hızlı aksiyon ancak hazır insanların işidir.Kimsenin b planı yok ki hızlıca adam alsın.O seneyi bırak sonraki sene bile alamadılar koca yaz :)

Dedim ya plansız kapıcı tavrı.. adamların mottosu yassah..yolla... salla..Koca avrupa pazarında falcao dan başka alternatif üretemeyip,umut vaad edebilecek tek bir adam bile alamadılar.Kiralama suyuyla değirmen çeviriyorlar..Terim bu işlerin neresindedir bilmem ama cengizin spor kulübü deneyimi , aponun gelecek vizyonu bu mertebede. TR de şampiyon oluyoruz diye kral yapıyoruz ama küçüldüğümüzü göremiyoruz.

Kazanan kadrolarda revize yapmak sabırlı olmayı gerektiriyor.Yerine adamı oynatacaksın 3-4 maç as oyuncun kulübede oturacak ve senin gemin batmıyorsa elin rahat şekilde hem mevcut oyuncuyla hem yeni alacağın adamla pazarlık edeceksin.. ibfk da robinho yedek. zam istese ya ..senin alternatifsizliğin her alanda  elini zayıflatıyor.

#571 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Kasım 2019 - 11:40 ÖS

Kaplani tribünlerde de göremez olduk.. en azından bir abilik yapaydın El Chapo reyis
What can I do sometimes..

#572 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.843 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Kasım 2019 - 11:46 ÖS

Kaplan parçası

#573 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2019 - 07:29 ÖÖ

Andone olsun, Adem olsun Falcao'nun yokluğunda sahaya çıktıkları maçlarda hem çok gezdiler hem de ciddi mücadeleye girdiler. Doğal olarak insan şunu sorguluyor, Falcao eş seviye mücadele ortaya koyabilecek mi? Ben sanmıyorum. O tip bir oyuncu değil çünkü. Çok gezer belki ama bu kadar boğuşur mu? Boğuşanlarla bile çok zorlanıyorken boğuşmazsa biz ne halt ederiz? 

#574 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2019 - 07:31 ÖÖ

Çok gezer belki ama bu kadar boğuşur mu? Boğuşanlarla bile çok zorlanıyorken boğuşmazsa biz ne halt ederiz? 

Shabani Nonda'nın daha iyisini temin etsek saha içi enerji olarak da etki yapar.

#575 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.845 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2019 - 01:19 ÖS

Emre Akbaba bu arkadaştan önce dönecek muhtemelen. 

#576 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.214 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2019 - 01:22 ÖS

Peşinden koşup isimize yarayan adam 1 galiba Sneijder, aklıma gelen.

#577 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2019 - 08:48 ÖÖ

🔥🐅|
Falcao, Galatasaray - Ankaragücü maçında sahada olacak.
[ @DiyagonalHaber ]

#578 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2019 - 09:57 ÖÖ

Haber doğruysa devre sonuna yetişiyor yani. Ankaragücü, Göztepe, Antalyaspor maçlarında oynayacak. Bir halt olmasın diye oynatmamak gerek bence. Kapatmış kabul edelim devreyi. İyice kendine gelsin. Bir sakatlığı daha bizim bünye kaldırmaz.

#579 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.845 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2019 - 11:38 ÖÖ

Donusu belli ki kinci yariya kalacak. O zamana kadar da nerlerde oluruz muamma.

#580 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.457 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2019 - 11:58 ÖÖ

Donersen islik cal.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye