İçeriğe git

Resim
- - - - -

Koç Grubu Boykot

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.647 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 04:34 ÖS

Ali K.O.Ç. isimli zibidi şikebahçe başkanlığından def olup gidene kadar her galatasaray taraftarının yapması gereken bu holdingi ölümüne boykot etmektir. pınarı, ülkeri, yandaş medyayı vs boykot etmek kolay. boykot demek gerekirse standart tüketim alışkanlıklarından fedakarlık etmeyi gerektirir.

severiz sevmeyiz, ultraslan bu konuda atılması gereken adımı bence gecikmeli şekilde de olsa attı nihayet.

bundan sonrası taraftara düşüyor. 100 senelik holding 500 senelik camiayı karşısına almanın ne demek olduğunu anlasın bakalım. türkiye’nin lokomotif grubuymuş. öperler öyle lokomotifi.

https://mobile.twitt...812604838907905
  • galip resat bunu beğendi
galatasaray ulan..

#2 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 936 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 05:09 ÖS

Ben hayatımda bu kadar ucuz ve basit karakterli bir adam görmedim. Şimdi de yavuz yüzünü gösterecekmiş yunus efendi! Bir yandan kendi teknik direktörünü ve oyuncularını üstü kapalı tehdit ederken diğer yandan da normal koşullarda rekabet edemediği Galatasaray'a Hocamız üzerinden (yine Hoca'nın dediği gibi planlı ama buram buram amatörlük kokan) yeni bir algı operasyonu başlattı sosyal medya üzerinden. Allah'tan taraftar Hoca'ya sahip çıktı ve "Senkoçsanbizçobanız" hashtagi ile algısı gö.üne sokuldu! Bize birşey olmaz, sorun değil de bu ergenzekali yaptığı basitliklerle yavaş yavaş ailesinin şahsi ve ticari itibarına zarar vermeye başladı. Babanın acil bu işe bir el atması lazım...

#3 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.712 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 06:45 ÖS

Valla işe en azından en kolayından başlayın tat ve sek gibi ikamesi kolay ürünleri seçin diyecem de şimdi çıkar biri sek in sütü şöyle doğal, tat in domatesi böyle organik diye, böyle bir cenahla iyi kötü yol alıyoruz çok şükür yıllardır..

Ha böyle bir tip değilseniz rica ediyorum en azından şunlardan başlayalım artık..

#4 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.220 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 06:47 ÖS

https://twitter.com/...8626393089?s=20

#5 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.647 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 07:02 ÖS

https://twitter.com/...8626393089?s=20

hmmm.. so what?

aylardır bak şimdi kesin dolar arttı, oha s-400 mü dolar en az 7, faiz mi indi çabuk evi arabayı sat dolara göm diye bütün iktisadi kuralların patladığı, finansal öngörülerin fos çıktığı ortamda boykot kararının hemen ardından hissedeki güya yükselişi (ki ben saat 16 sonrası bariz düşüş görüyorum o ayrı da) hemen “bakın boykot ne kadar saçma bir girişim” diye mi yorumlamamız gerekiyor. bir de sen galatasaraylısın. böyle alaycı bir mesajı paylaşmanın sebebini merak ettim doğrusu.

ki iş dünyasını az çok takip eden insanlar bu tarz büyük şirketlerin attığı en ufak adımda bile aman adımıza bir leke gelir mi diyerek en önemsiz konularda bile ince eleyip sık dokuyan yapılar olduğunu da biliyordur. bugün her galatasaraylı kendi çapında ufak tefek günlük alışverişinde bile bu boykotu uygulamaya kalksa bunun ne tip bir etki sağlayacağını kimse bilemez..
galatasaray ulan..

#6 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.220 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 07:23 ÖS

bir de sen galatasaraylısın. böyle alaycı bir mesajı paylaşmanın sebebini merak ettim doğrusu.

Evet Galatasaray'lıyım ama şuurlu bir Galatasaray'lıyım.

6 yaşından beri taraftarı, 15 yıldır kongre üyesi olduğum bir kulübün taraftarı olarak, "aslansın kralsın" modunda, tek perspektiften bakan yorumlar yapmayı doğru bulmuyorum.

Zamanında Abdullah Öcalan, İtalya'ya sığındığında İtalyan markaları sözde boykot edilmişti, Branson krizinde ABD markaları sözde boykot edilmişti. Serbest ekonomide bu boykot tavrını gerçekçi ve büyük fotoğrafa bakıldığında da etkili bulmuyorum. Bu kişisel fikrim. Ayrıca Koç Holding = Ali Koç değil, onursal başkan Rahmi Koç ve Koç Holding yönetim kurulu başkanı Ömer Koç da koyu BJK'liler. ( http://www.hurriyet....olurdum-9297459 )

#7 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.038 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 07:30 ÖS

Ayrıca Koç Holding = Ali Koç değil, onursal başkan Rahmi Koç ve Koç Holding yönetim kurulu başkanı Ömer Koç da koyu BJK'liler. ( http://www.hurriyet....olurdum-9297459 )

ali Koç'un Galatasaray'a tutumu yüzünden bu tür boykot kampanyalarıyla kuruma ufakta olsa zarar verilebilse, koç holding yönetim kuruluda ali koç'un şu çocukça gs kompleksine seyirci kalmaya devam etmez, bir önlem falan alırlar belki..

#8 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.318 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 07:49 ÖS

Bence oluru var bu işin.... DE... öncelikle şu hanedanlığın diğer takımı tutan fertlerinin ayaklanması lazım. Napıyon bilader şeklinde...  (Hiç mi yok yoksa mk... Alayı mı ezelden antu :S )

Adamların kıçı başı Koç sponsporluğu oldu. 

Şirketlerinde de bir dolu asgari ücretli işçi/eleman vardır kesin.

#9 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.472 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 11:20 ÖS

Mevcut koç ürünlerini ve alternatiflerini içeren bir liste olisturabilirsek iyi olur.

Akaryakıt ve otogaz için
Koç: OPET/Aygaz/mogaz
Demirören:Total/milangaz
Alternatif: Shell/Bp/Petrol ofisi

#10 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.191 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2019 - 09:49 ÖÖ

ali Koç'un Galatasaray'a tutumu yüzünden bu tür boykot kampanyalarıyla kuruma ufakta olsa zarar verilebilse, koç holding yönetim kuruluda ali koç'un şu çocukça gs kompleksine seyirci kalmaya devam etmez, bir önlem falan alırlar belki..

sadece imajına zarar verse yeter..Gündemde tutmak lazım.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#11 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.741 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2019 - 10:41 ÖÖ

Bu iş böyle boykot koç şeklinde olmaz... Aynı anda tüm koç ürünlerini boykot edecek taban yayılımı da yakalayamazsın; bazılarının herhangi bir etkisi de olmaz..

Mesela Opet.. Opet'ten benzin almasan ne olur? Dağıtıcı markasından bağımsız olarak ülkenin tüketim bazında %70'ini besleyen Tüpraş bir Koç-Shell ortaklığı - ki akaryakıtta rafineri kârı dağıtım kârından (hatta istasyon karını ayırırsan dağıtıcı kârından) en az 10 kat fazla... Yani depona giren benzin %70 Tüpraş çıkışlı ve bunda rafineri + ana dağıtıcı kârı %20 ise 18'i rafinerinin cebine giriyor...

Yine de perakende sektörde faaliyet gösteren pek çok ikamesi kolay ve mümkün Koç ürünü var.. Bunları haftalık belki aylık bazda teker teker nişangaha oturtmak lazım... 

Mesela "Arkadaşlar bu hafta PastaVilla makarna almıyoruz" dersen daha mikro hedefte daha yüksek katılımlı ve daha sürdürülebilir bir boykot yapmış olursun... Benim oturduğum site 1400 daireli koca bir mahalle büyüklüğünde bir yapı.. Site içinde 2M Migros var.. Oradan alışveriş yapmıyoruz dersen ben o topa giremem çünkü alternatiflerim komşu sitenin altına yanyana açılan A101-BiM ve ŞoK... Bu üçü benim otopark girişimin tam karşısında olmasına rağmen politik boykotum söz konusu o yüzden Migros'a mecburum; 1,5 km yol yapıp bizim sitenin tam ter tarafındaki Migros'a gidiyorum bir şişe Dimes için bile.. Ama Migros'a girdiğimde herkesle beraber marka bazlı boykotlarım olabilir... Pasta Villa almayabilirim, SeK almayabilirim...  Üstelik o boykotun gözlenmesi de anlık olur karşı taraf açısından, içeriden rakamlar sızdığında gaza gelip kemerleri daha da sıkabilir taraftar... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#12 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.318 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2019 - 11:08 ÖÖ

Şu Migros benim de aklıma ilk gelen oldu ama hissesi alakası kalmamış görünüyor malum grubun...  

Son 6 aydır SEK kaşar aldığım için de pişmanım.  Hepsi patatesli tutkal tadında zaten. :D . Torku'ya geçeceğim. 

Gacilere de tembihlemeli..

keza ebeveynlere...   

#13 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.751 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2019 - 11:28 ÖÖ

ben bunu aylardir degisik sosyal medya ortamlarinda yaziyorum. boyle bir boykot mutlaka baslatilmadiydi. belki KoC grubunu sarsmaz ama bir Galatasarayli olarak Galatasaray"i kendine dusman bellemis birine para kazandirmak kanima dokunuyor.

Rahmi Koc oglunun futbola bulasmasini bu yuzden istemiyordu. Turkiye'nin en buyuk taraftar kitlesine, sirf kendi basarisziligini ortmek icin dusmanlik yapmak neymis gorsunler. 

#14 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.600 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2019 - 11:29 ÖÖ

Migros Koc'tan cikali yuzyillar oldu Anadolu grubunda.

#15 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.448 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Temmuz 2019 - 12:36 ÖS

Koç sadece bir soy isim değil. Bir marka. Ali Koç'un futbol işine başkan seviyesinde bulaşmış olması bile hali hazırda tek başına bu markaya zaten zarar veriyor. En iyi niyetli kulüp başkanı bile taraftır. Bir de işin içerisinde Galatasaray-FB rekabeti ve bu rekabetin getirdiği polemik potansiyeli eklenince söylemler sertleşmeye başlıyor.

Boykot lafı maddi olarak öyle amanı gidi bir etki yaratmaz benim kanımca. Ancak marka hakkında zaman içerisinde oluşacak olumsuz algının tamiri bir hayli zor.

• electrogs34 bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#16 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.345 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2019 - 02:53 ÖS

Gezi parkı olayları sonrası taksim kızılkayaları da guya protesto ediyorduk şimdi günün herhangi bir saati gidin dükkana girebilirseniz şanslısınız :)

1 ay sonra unutuluyor genelde amaaan moduna geçiliyor bu boykotlar...

Dean...

#17 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.647 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2019 - 03:00 ÖS

Gezi parkı olayları sonrası taksim kızılkayaları da guya protesto ediyorduk şimdi günün herhangi bir saati gidin dükkana girebilirseniz şanslısınız :)

1 ay sonra unutuluyor genelde amaaan moduna geçiliyor bu boykotlar...

bu zibidi orda durup aleni düşmanlığına devam ettiği müddetçe bizim soğumamıza izin vermeyecek demektir.

galatasaray ulan..

#18 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.318 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2019 - 08:55 ÖS

Yine de biz en azından bir sezon boyunca tepeye iliştirelim bu başlığı... 

Etki etkidir. (vov)

#19 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.647 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ağustos 2019 - 07:22 ÖS

hayır bu temiz aile çocuğu bunu yapmıyordur diyen var mı aranızda?

https://mobile.twitt...784761369960448
galatasaray ulan..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye