İçeriğe git

Resim
- - - - -

Galatasaray sosyal medya

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.079 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 12:57 ÖS

Hem resmi hem fan hesaplarını buradan konuşuruz lakin öncelikli olarak youtube'da bir 1,000,000 abone meselesi varmış, ona bir el atarsanız makbule geçer..

#2 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.079 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 12:59 ÖS

Bu arada yanlış bilmiyorsam GS tv DigiTurk den çıkıp youtube da yayına devam edecekmiş, dolayısıyla zaten önümüzdeki dönemde daha aktif olacaktır..

#3 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.862 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 02:11 ÖS

youtube'da bir 1,000,000 abone meselesi varmış, ona bir el atarsanız makbule geçer..

Abone oldum

#4 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.862 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 02:13 ÖS

yanlış bilmiyorsam GS tv DigiTurk den çıkıp..

ab19743411e604693fb532718474fdbd.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

#5 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 02:31 ÖS

Abone oluruz sorun değil 7-8 hesabımla oldum da, bu iş iyice rakam fetişi oldu, can sıkıcı..

#6 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.862 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 02:34 ÖS

Abone oluruz sorun değil 7-8 hesabımla oldum da, bu iş iyice rakam fetişi oldu, can sıkıcı..

Abonelik, reklam gelirlerine pozitif etki edecegi icin tesvik ediliyor milyon abone yarisindan ziyade

#7 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 1.158 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 03:02 ÖS

Bir YouTube kanalı ne kadar gelir getirir acaba? Eleştiri değil bilgi edinme amaçlı soruyorum. Bir futbol kulübü için getiri anlamında değer mi uğraşmaya? Gerçi her platformda bir varlık göstermek lazım maddi getirisinden bağımsız. Büyük olmak bunu gerektirir...

#8 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.862 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 03:08 ÖS

Bir YouTube kanalı ne kadar gelir getirir acaba? Eleştiri değil bilgi edinme amaçlı soruyorum. Değer mi yani uğraşmaya?

Aldigin reklama bagli
Youtuber diye bir kavram olustu
Semi-celebrity diye adlediliyorlae

#9 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 03:43 ÖS

İyi de bunun için sürekli gündem yakalayıcı, talep gören programlar yapman lazım. Sadece abone sayısıyla değil, içerik üretmeye ve hit almaya bağlı. Gstv de maç ozetlerimizi yayinlayabileceksek yürür. Ama bunun harici durmadan nostalji dayarlarsa bir yere kadar.

Ayrıca 19.07 tarihinde platformdan çıkartmak büyük şerefsizlik olmuş demeden duramadim.

#10 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 04:56 ÖS

yine ezdik hibneleri. twitter, facebook, instagram her ortamda aşağı yukarı 2-3 milyon arası fark atmışız, bir kere aklımıza gelmedi milyonu biz geçtik demek. zaten nerden baksan toplam taraftar sayısında en az 5-7 milyon arası fark olduğu bariz, ki bu fark belki 10 sene sonra 10-15 milyona çıkacak. eziklerin 20-30 yaş altı beşiktaş kadar bile taraftarı var mı, şüpheli. adamlarda ömür boyu var olan galatasaray ezikliği nasıl bir şeyse burada da ilkokul 3 seviyesi olarak kendini gösterdi. ha burada da çocuğu koyduk nihayetinde.

götü boklu bir semt takımını (bok da kokan bir semt üstelik) ciddiye alan dünya kulübü olarak belki biz kendimizi sorgulamalıyız. dünyanın hangi ülkesine, o ülkenin hangi ücra noktasına gitsem üstümdeki metin oktay parçalısını tanıyıp “hello bro galatasaray” diyen bir esnaf çıkıyor. abartmıyorum filipinlerde bile oldu bu. bu şikecileri edirne’nin dışında fark eden kaç allahın kulu çıkar, cidden merak ediyorum. fenerbahçe kim galatasaray’da mı oynuyor isimli zidane fıkrası aslında fıkra değil, düpedüz gerçek.
galatasaray ulan..

#11 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 05:09 ÖS

güncel sayıları merak eden varsa diye ekleyelim:

https://mobile.twitt...956612002353152
galatasaray ulan..

#12 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.436 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 06:23 ÖS

Bu islerle ovunmemize gerek yok bence hic, sayilar bir anlam ifade etmiyor, asaletimiz yeter.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#13 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 08:19 ÖS

Ben bu işin biraz daha profesyonelce işlenmesi taraftariyim. Madem böyle bir proje var, Evren Göz ve Cumhur Önder Aslan gibi iki güzel adamla anlaşıp içerik üretmeye yonlenirsin, izlenme sayısi artırılır, kaliteli programlar çıkar.
Objektiflik kasintisina girmeye de gerek kalmaz. Beyaz TV vs zikimsonik şeyler yerine bu kanal herkesin işini görür.

#14 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 09:06 ÖS

ben zaten anlamıyorum sokrates dergide veya başka online platformlarda mis gibi galatasaraylı adamlar var. emre özcan, uğur karakullukçu, sinan yılmaz, orhan uluca, atahan altınordu vs. bu adamları kulüpte veya kulübün sosyal medya platformlarında niye görevlendirmiyoruz ki. herifler zaten bu işin üstadı olmuş yıllardır, taraftar ne görmek istiyor, nelerden bahsetmek lazım hepsine hakimler. adam x medyasının youtube kanalında içerik üreteceğine, bizimle çalışsın. galatasaray tv filan hikaye, kim tv izliyor günümüzde. youtube’da dönüyor bu işler.

hatta emre özcan gibi futbolun saha içine hakim adamları ben olsam hocaya danışman olarak atarım ayrıca. hasan şaş’ın vereceği futbol aklının bin katını sağlar böyle adamlar.

misal uzun yıllardır kulübün basın ilişkileri departmanında aktif görev alan eray sözen de ta ilk blog furyasında öne çıkan adamlardan biriydi. örnekleri artırmak gerek.
  • Yasin Karabulut bunu beğendi
galatasaray ulan..

#15 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.534 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 09:27 ÖS

Onlar bayağı bayağı objektiflik yoluna baş koymuş arkadaşlar gibi görünüyorlar. 

Fener'e menere şu şu oyuncu iyi gider derecesinde hatta.. :D 

Aklımın ucundan geçmez; en fazla iyi iş yaptılar ( mk )  derim. 

Yoksa heepsi okumuş çocuklar.  ( Ali iiii )

#16 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.807 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 09:49 ÖS

Galatasaray TV'de ne kadar reklam yayınlanıyor tam bilmiyorum ama çok da yayınlandığını sanmıyorum. Eğer kulüp TV'de yayınlayacağı şeyi sadece Youtube'da yayınlasa en azından masrafları çıkaracağı kadar para kazanacağını düşünüyorum. 

• eminucf bunu beğendi

#17 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2019 - 09:54 ÖS

Onlar bayağı bayağı objektiflik yoluna baş koymuş arkadaşlar gibi görünüyorlar.
Fener'e menere şu şu oyuncu iyi gider derecesinde hatta.. :D
Aklımın ucundan geçmez; en fazla iyi iş yaptılar ( mk ) derim.

Yoksa heepsi okumuş çocuklar. ( Ali iiii )

en ufak açığında üzerine piranha sürüsü gibi saldıracak sosyal medya akbabaları yüzünden abi o dediğin objektif gibi takılma durumu. herif napsın o ortamda var olmak için katlanması gereken bir durum o. yoksa çoğu kapalı müdavimi adamlar. fenerbahçe’nin transferi jailson hakkında ne düşünüyorsun sorusuna vay ezikler, tarrak gibi adam almışlar mı desin napsın :)

hoş o bahsettiğin objektiflik durumunu ben bizzat bizim forumda daha fazla şekilde gözlemliyorum. gerek sene öncesi transfer sezonlarında gerek maçlar sırasında bizim foruma giren ama maçları, puan durumunu takip etmeyen biri eminim galatasaray küme düşüyor, şikeciler her sene düzenli şampiyon oluyor zanneder. artık totem mi yapılıyor, değişik bir ayin çeşidi mi, bilemiyorum. bak bu sene yine aynıları başladı, sezonu açtık, hayırlısıyla sene içinde ne yorumlar görücez, allah yardımcımız olsun :)
  • eminucf bunu beğendi
galatasaray ulan..

#18 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.891 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Temmuz 2019 - 10:49 ÖÖ

Sosyal medyadan para kazanabilmenin ilk koşulu yayın ihalesinde neyin satılıp neyin satılmadığını önce TFF olmak üzere herkesle bir daha konuşup adam gibi regule etmek... Herif çıkıp senin kulüp açıklamandaki videoya telif atıyor kaldırtıyor... Lan ben bu malın asıl sahibiyim deyip siktiredemiyorsun...

Hazır BeIN çıkacak lafları dolaşıyorken; yukarıdaki regulasyon bağlamında uzun dönemde kulüplerin kârına olacak bir yeni ihale de yapılabilir aslında...  Nasıl olsa kimsenin bilmediği saçma formüllerle alıyoruz o sözde 500M$+KDV bedeli.. 18/19 için 1,9 Milyar TL dağıtılmış; artık gerçekte kaça ihale etmişiz siz düşünün (sezon ortasındaki ocak kuruyla 300 milyon dolar değil, sezon başındaki çılgın kurla 250M$ bile etmiyor... Madem öyle hiç kendimizi kandırmayalım, BeIN de siktirsin gitsin.. Lig olmazsa sadece CL+EPL+EL+film kanallarını satarak ayda 50 lira bile istese azalarak yok olur orta vadede...

Kuralları koy:

- Malın yani oynanan oyunun sahibi takımlardır, TFF sadece satışa aracıdır (bu tanımlama mevcut statüde zaten var)...

- Satılan şey öncelikle lig maçlarının karasal uydu ve web üzerinden dünya çapında canlı pazarlanması hakkıdır...

- Satılan ikincil şey, lig maçlarının 180 saniyelik özet görüntülerinin diğer mecralarda (tv/internet) pazarlanması hakkıdır...

- Malın (oyunun) sahibi olan kulüp, çekilip yayınlanan maç görüntülerinin de sahibidir, yani maçın 90 dakikalık yayını da özeti de yine kulübe aittir (ekipman telifi dahil)...

- Kulüpler kendi maçlarının (iç/dış saha) özet görüntülerinin de sahibidirler, maçın üzerinden 2 hafta geçtikten sonra kendi TV ve web sitelerinden kendilerine ait web sitesi veya sosyal medya platformlarından paylaşabilirler...

- Bir maçın oynandığı sezonun bitiminden 3 yıl geçtikten ve/veya yayıncı kuruluşun sözleşme süresi dolduktan (veya feshedildikten) sonra banttan maç ve maç özeti yayınlarının her tür telif hakkı doğrudan kulübün kendisine geçer (yani yayın hakkının da bir sonu var, kemal sunal filmi değil bu)...

- Kulüp isterse maçı kendi teknik olanakları ve kameralarıyla farklı bir şekilde kaydedip, sezon içerisinde 180 saniyelik özet görüntü, 3 sezon sonra da dilerse 90 dakika (öncesi ve sonrasıyla birlikte) olarak yayınlayabilir... 

Bu kuralları koyarsan her kulüp kendi maçını kimseden izin almadan web sitesine de koyabilir, youtube kanalına da...

Farkındaysanız bu kurallar yayıncının ticari beklentilerini baltalamıyor ama bizim tweete telif atmaları gibi kaprislerine de izin vermiyor... Beğenmeyene de....:

bak-surdan-siktir-git.jpg

Bu şekilde ve rakam alt sınırı olmadan ihaleye çıksan - veya hadi sınırı 250M€ - öyle yarısı şu çeyreği bu hesabına girmeden o parayı veren biri illa çıkacaktır... Zaten yayın haklarını başkası alırsa BeIN ona abonesiyle kamerasıyla binasıyla bütün platformu 300-400M dolara bırakıp kaçar...

Çıkmadı mı??  Koskoca TFF ve Kulüpleri Birliği yazacak Netflix gibi bir uygulama; kendisi satacak... TR'de yaklaşık 6-7 milyon LCD-LED-UHD-4K televizyon var. Digiturkplay - Turkcell+ - TivibuGo gibi uygulamaların abone sayıları da bu rakamı doğruluyor...  Sen SüperLigApp'ini bunların %30'una satsan 2,3 milyon abone yapar - ki LigTV'nin 3.1 milyonluk Digiturk abone havuzunda %55-60 gibi bir payı olduğu düşünüldüğünde o müşteri zaten elinin altında hazır demektir... 

Bu ne demek? 2,5 milyon aboneyi kayıpsız tutabilmek ve korsan girişimine değmeyecek bir fiyatlandırma ile aylık 50TL+KDV bireysel abonelik fiyatı belirlesen; reklamlar ve tek maç satışlarının teknik maliyeti karşılayacağı düşünüldüğünde yılda 2 milyar lirayı illa buluyorsun demektir... 

Bu yapacağın App standart digital platform gibi olmayacağından; kulüplerin önünde sonsuz olanaklar olacak.. Mesela bir pazar günü saat 16:00.. Biz de 19:00'da kadıköyde fenerle oynuyoruz diyelim... Tıpkı Netflix gibi uygulamayı açtım, kumandadan "maçı GalatasarayTV üzerinden seyret" seçeneğini tıkladım... Saat 18:00'e kadr kulüp kanalından canlı yayın, takım floryadan (o tarihte kemerburgaz tabi) çıkıyor, ropörtajlar, eski maçlardan özetler, efsanelerle yorumlar, ve gerek araya gerekse ekran altına reklamlar... Saat 18:00'e kadar otonom yayın, 18:00'de sözü stada bağlayıp TFF ortak yayını... KulüpTV'sine gelir, TffTv'sine gelir, araya 5 kilo bal 100TL falan (dolandırıcı taş mı yesin)... İstersen maça seslendirme seçeneği, istemiyorum amk Melih Şendil falan, getirin bana GS'li skipper... 

Maç sonu falan doğrudan kulübün Insta - Utube - Twikır hesaplarında ve kulüp TV'sinde senkronize canlı yayınlar.. alttan taraftar mesajları geçiyor mesela (Can yazıyor: Diagne sittirsin gitsin yeter artık! :D )

Teknolojik olarak geldiğimiz yer ve gittiğimiz yön o kadar müsait ki; hala yayın geliri için BeIN'le tartışmayı son derece gereksiz buluyorum... BeIN'in mızıkçılık yapması acayip bir fırsat, bırakıp çıkacağı teminat da önümüzdeki geçiş yılının gelir kaybını hayli hayli telafi eder.. Bırakın gitsinler lan, neyin tatavasını yapıyoruz amk... Digital platformlar öleli 2-3 yıl oluyor, henüz kimse farkında değil.. Sen kurun tamamını sabitlesen de en fazla 2 sene yaşatırsın CPR yaparak...   

• galip resat bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#19 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Temmuz 2019 - 11:44 ÖÖ

Abi platform kur üye olalım ayrıca maçı spikerle değil karaoke olarak sunmak istiyoruz :D

Çok fena spikerlik yaparım. 

• frodo555 bunu beğendi

#20 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.079 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 06:47 ÖS

Hazırlık maçı özetleri de yayınlanıyor youtube kanalında, güzel bir gelişme tabi ama bein bırak videoyu fotoğraf bile koklatmaz..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye