İçeriğe git

Resim
- - - - -

2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu

• Please log in to reply
675 replies to this topic

#21 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.164 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2019 - 05:44 ÖS

Ben psikolojinin özellikle futbol üzerinde anormal etkisi olduğuna inanan birisiyim. Çok iyi oyuncularınız olmayabilir ancak çok iyi bir arkadaş grubunuz vardır sonuca gidersiniz. Kötü bir teknik direktörünüz olabilir ancak tribününüz itici güç olur takımın galibiyetler almasını sağlar. Berbat bir yönetiminiz olabilir ancak elinizdeki teknik direktör takımın kötü idarecilikten etkilenmesini engellemeyi başarır vs. Tüm bunlar takımın psikolojisine, kazanma alışkanlığına direkt etki eden unsurlar.

Bu psikoloji takıntımdan ötürü sezon öncesinde rakipleri daha yakından takip ederim. Sezon içerisinde pek öyle maçlarına bakmam ama sezon öncesinde forumlarına girerim, neler söyleniyor, neler eleştiriliyor veya beğeniliyor yakından izlemeye çalışırım.

Şu an psikolojik anlamda kağıt üzerinde bir sıralama yapmak gerekirse

Trabzonspor

En önde gelen takım konumunda. Borçlarını yapılandırdılar. Yönetimin morali yerinde. Mevcut başkanlarının bir öze dönüş projesi vardı. Uçan kaçan bir teknik direktör olmamasına karşın Ünal Karaman tercihi ile doğru iş yaptılar. Hocalarının da lafta değil, gerçekten arkasında olduklarını hemen her platformda şu ana kadar gösterdiler. Yusuf'u kaybetmek biraz moral bozucu olsa da gelen para adamlara ilaç gibi geldi. Takıma iyi takviyeler yapmış durumdalar. Geçen sezondan kalma bir tempo alışkanlıkları var. Ellerinde değer katabilecekleri şehrin öz çocukları ile lige çok moralli başlıyorlar. Tribünleri de eskisi gibi takımı demoralize etmiyor. İç sahada geçtiğimiz sezon klasik TS afallamasından ziyade bildiğiniz maçları kazanmaya başlamışlardı. Bence ligi hakettileri yerin altında bitirdiler. (Hakem hatalarından çok yandı başları.)

Galatasaray

Bizim yönetimsel ciddi sorunlarımız var. Ancak tüm bu kaos Fatih Terim'e kadar devam ediyor. Terim dediğiniz zaman akan sular duruyor. Tribün hem hocanın hem takımın hem de yönetimin arkasında. Liseci-Alaylı tartışması dışında genel olarak bir sorunumuz yok. Takıma yapılan takviyeler moralleri düzeltti. Tek baskı unsuru olarak Falcao meselesi kaldı. Ben maliyeti nedeniyle karşı olsam da bu transfer öyle bir noktaya geldi ki yapılmak zorunda gibi bir durum oluştu. Bu transfer bizim adımıza ligin kaderini etkileyecektir. Falcao gelirse Şampi... diyebilirim bizim için. Gelmediği takdirde en büyük adayız her türlü ancak mental anlamda camia son derece olumsuz etkilenecektir bu durumdan.

Beşiktaş

Berbat bir yönetime sahipler ancak mevcut yerli teknik direktör havuzundan en başarılı olan hocayı transfer ettiler. Ancak onun da beraberinde getirdiği Orhan Ak yüzünden tribünden ciddi anlamda tepkiler yükseliyor. Bu sesleri yönetim kesmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Orhan Ak gidene kadar huzur bulabileceklerini sanmıyorum. Takım olarak zayıflamış durumdalar. Geçen sezonlardan kalma bir oyun disiplinine sahipler. Gökhan ve Caner etkisi ile iyi maçlar çıkaracaklardır ancak mental anlamda diri değiller. Yönetim ayağında çok eksik kalıyorlar ve bu eksikliği ne teknik direktör karizması ne de tribün bitirebiliyor. Oyuncuların şapkadan tavşan çıkartması lazım psikolojik bütünlük yaratabilmeleri için.

Fenerbahçe

Berbat yönetim, şu ana kadar kötü yapılmış teknik heyet idaresi ve tribünlerinde takıma ilişkin zerre güven yok. Ofansif anlamda iyi transferler yapsalar da bugün lig başlıyor ve ellerinde sol bek yok. Aylardır Kolarov peşinde koşuyorlar ve bu transfer büyük olasılıkla olmayacak. Taraftar transfer istiyor. Daha da önemlisi bu sezon mutlak şampiyonluk bekliyor. Ancak görüntü hiç umut vermiyor. Bir de üzerine kötü bir fikstürleri var. İlk 6 hafta çok zor 3 maça çıkacaklar. Bunlardan sıyrılırlarsa ne ala. Aksi halde zaten pamuk ipliğine bağlı olan umutlar, güven kaybı ile tamamen silinecektir. Bir kaç hafta öncesine kadar ligi sonuna kadar kovalarlar diyordum ancak şu an geldikleri noktada ben çuvallama ihtimallerinin daha fazla olduğunu düşünmeye başladım. Bunların kendilerine gelebilmesi için çok ciddi transferler yaparak peşi sıra galibiyetler almaları lazım. 

Mental anlamda yukarıdaki gerekçelerle TS bir adım önde.

Ancak toplama baktığımız zaman bu sezon yine şampiyonluğun en önemli adayı konumundayız. Bu hızla gidersek FB 4. yıldızı takamadan 5.yi kondurur muyuz formamızın üzerine?

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#22 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.098 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2019 - 10:57 ÖS

Sivas, Beşiktaş'ı 3ledi.

#23 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 1.158 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2019 - 12:27 ÖÖ

http://www.milliyet....e-cikti-6018320

#24 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.739 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2019 - 09:24 ÖS

Fofana bifuma jahpvic Malatya hücum hattı
Bizden daha heyecan verici

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#25 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2019 - 09:51 ÖS

Sorloth donunda sallar bizim Diagne’yiZ
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#26 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.326 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2019 - 10:44 ÖS

1-1 bitti Trabzon maçı.. defansa yaptıkları takviyeler fena değil gibi, özellikle campi baya top kesti..
diğer maçlarda;
Göztepe 0 Antalya 1
yms 3 ibfk 0

ibfk 10 kişi kaldıktan sonra üstüste golleri yedi. haftaya fb ile kendi sahalarında oynayacaklar..

#27 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.949 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2019 - 11:03 ÖS

Gazoz olma efsane ol..d2e3b05471f7a0b325e47492be886fff.jpg
What can I do sometimes..

#28 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.763 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 05:46 ÖÖ

yms 3 ibfk 0

ibfk 10 kişi kaldıktan sonra üstüste golleri yedi. haftaya fb ile kendi sahalarında oynayacaklar..

kirmizi karti yiyen, İrfan Can’mis.
Fenerbahce’ye gitmek istiyorum diye Basaksehir yonetimine rest ceken. ve evet haftaya Basaksehir - Fenerbahce maci var. twitter’da sike falan yazanlar var da bu sike degil. oyuncu gitmek istiyor, Basaksehir zaptedemiyor. Belediyenin CHP’ye gecmesi ve Avci’nin da ayrilisi sonrasi buyuk bir dagilma bu bence. Ortada ne gelecege umut ne de otorite kalmamis.

#29 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.763 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:06 ÖS

Dakika 6’da akil almaz bir penalti aldi FB, Gazisehir karsisinda
Golu Moses atti penaltidan

#30 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.363 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:09 ÖS

Var'a bile gidilmemiş...

#31 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.763 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:13 ÖS

Dakika 12’de 1 penalti daha aldi FB
Nihat Ozdemir Sezonu ugurlu olsun
Bence Falcao’yu almakla ugrasmasin bizimkiler
Diagne satip Pektemek’i kiralayalim forvet kontenjanina
FFP konusunda radikal toparlama yasariz

#32 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.039 mesaj

Fazla rüzgar oldu herhalde ilk pozisyonda, ceryanda kaldı fenerli futbolcu

#33 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.363 mesaj
  • LocationIstanbul

Yeni trend... Ayağa basmaca....

Zaten oynayanların %99'u elektron hissettiğinde yere atlayan türden olunca pk'ler cenneti.

Bunu kaçırdılar. Ama nafile.. Kendi sahalarında 1-0'la başlattı hakem efendi.

#34 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.039 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:14 ÖS

Bu arada moses i penaltıci yapmak nasıl bir beyindir, yazik valla

#35 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.763 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:17 ÖS

Vedat Muric muthis bir gol atti

Mitroglou gerekli cevabi verecek mi?

#36 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.363 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:20 ÖS

10(+3) Diagne Vs. taş çatlasa 2-3m Muriqi.    Ocak 2019'dan bahsediyorum.

Arada bu saniyeden sonra sıçsa ne yazar, 2-3m'yi yedek yapabilirsin.

13milyon böyle elinde patlar. Gerizekalılık.

#37 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.763 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:22 ÖS

Ocak 2019'dan bahsediyorum.

https://youtu.be/KX2uJKFCdZI

#38 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.763 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:23 ÖS

Bir penalti daha atiyor 23. dakikada FB yahu!!!

Bayagi penalti antremani

#39 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.363 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:24 ÖS

Apo'ya alışveriş listesi veriliyor, o da gidiyor... Alamıyor. :D

Esas 24 saat futbolla yaşaması gerekenler, benim taş çatlasa 35dk gördüğüm ve iyi kötü alternatif olarak çiziktirdiğim adamı anca golleri sıraladıktan sonra gündeme getiriyorlar.

#40 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.363 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2019 - 07:24 ÖS

Maç 7'ye falan gidecek herhal. 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye