İçeriğe git

Resim
- - - - -

2018-2019 Süper Lig 28.Hafta: Fenerbahçe-GALATASARAY (1-1)

• Please log in to reply
211 replies to this topic

#201 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.336 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 12:03 ÖS

Ferhat Abi senin oyuncunun ayağa basmışlar hakem devam kararı vermiş. Adamın oyuncusu bir de gelmiş senin oyuncunu tahrik etmiş. Sarı kart yemişsin.

Üzerine hemen devamında bir başka oyuncuna çelme takılmış. Neyin kademesini konuşayım ben bundan sonra?

Tabelaya bakarak yorum yapan birisi değilim. Dün kazanmış olsak da iyi oynamış olmayacaktık. Ancak benim orada kazanmak için hem iyi oynamam, hem çelik gibi siniri olan oyuncularımın olması, her türlü hakem oyununu aşacak çaba göstermem gerekiyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir.

Biz rakipten iyi ancak kendi beklentilerimizin altında kalan bir oyun oynadık.

Faulden gol ye.
VAR kullanılmasın.
Penaltın verilmesin.

Ben daha kademeyi nasıl konuşayım.
  • Saunders bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#202 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.141 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 12:33 ÖS

tabelaya bakarak yorumlanmaması gereken maçlar var evet.

Ama bu onlardan biri değil.

şöyle izah edeyim yakın zamanda motosiklet ileri sürüş eğitimine girdim orada şunu söylediler.Siz kaza yaptıkdan sonra kimin haklı olduğunun bir önemi kalmaz.Siz şanslıysanız kırık kemiklerinizle uğraşırsınız ,sigortalar kendi arasında helalleşir.Marifet hak haksızlık gözetmeden kazaya engel olabilmektir ve ustalık da buradadır.

konuya gelirsek , biz engel olabileceğimiz bir kaza yaptık. Sorun bu. siz diyorsunuz ki bu kazayı sen engel olamazdın o hertürlü üstüne gelecek.

O zaman sen kazayı kabullanmişsin demektir. Ben kabullenmiyorum bu feneri o takım o sahada evire çevire yenerdi. Çok değil biraz hocalık yapılmış olsaydı.Hakem de bir bok yapamazdı.Maçı karşı 40 metrede bitirebilirdik. üstümüze gelmelerinin sebebi de oyun kurmaktan yoksun olan takımımız.

dün fenerin tüm kalelerini tüm özgüvenini yıkma fırsatını kaçırdın.

seneye oraya gidecek galatasarayı baskıdan kurtarma fırsatını kaçırdın.

bu sene şampiyonluğu %90 a getirmeyi ve CL parasını kaçırdın.

say say bitmez. bunu da faul verdi vermedi ile açıklayamazsınız.60 dk 10 kişiydi rakip.

• cozker, Patriot and Giga bunu beğendi

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#203 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.952 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 01:17 ÖS

Ben de dahil olmak üzere bir kısım Galatasaray taraftarının en önemli özelliği suçu sürekli kendinde aramak , kendini kıyasıya eleştirmek . Mesela karşı tarafa bakarsak durum böyle değil . Hakem Ivan bebek dersem herkes hatırlar ama FB  o gün kiminle maç yaptı diye sorsam pek kimse hatırlamaz . FB , çirkeflik de olduğu gibi yaygaracılıkta da mahir bir kulüptür . Futbolcuya da geçmiş bu özellikleri . Mesela ilk yarı sonunda hakeme isyan eden bizimkiler değil fenerlilerdi . Ne için itiraz etti mesela Valbuena ? Sanki tüm sezonu sıçıp batıran onlar değilmiş gibi bir de hakeme itiraz ediyorlar . Bunlar böyle bir camia . Yani şu maç 1-0 bitseydi umarım Ali Palabıyık ' a dünyayı dar edip sezonu bitirirlerdi , ne oynadıkları futbolu ne de Ersun'un Valbuena - köybaşı değişikliğini de sorgularlardı . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#204 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.336 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 02:01 ÖS

dün fenerin tüm kalelerini tüm özgüvenini yıkma fırsatını kaçırdın.
seneye oraya gidecek galatasarayı baskıdan kurtarma fırsatını kaçırdın.
bu sene şampiyonluğu %90 a getirmeyi ve CL parasını kaçırdın.
say say bitmez. bunu da faul verdi vermedi ile açıklayamazsınız.60 dk 10 kişiydi rakip.

FB haricindeki konuları tek maçla kaçırmadık. Sezonun başından beri itinayla yaptığımız hatalarla kaçırıyoruz bu imkanları. Benim açıklama yapmak amacım yok. Kılıf aramıyorum.

Bak abi ne diyorum beklentim yüksekti. Fazlasıyla altında kaldık.

Bu hakemin maçın canına okuduğu gerçeğini değiştirmez.

Kaldı ki diyelim mükemmel yaptın herşeyi ve hakem bu haltları yedi. 2. Golü de attık ama yine uydurma bir pozisyonla 2-2 bitti maç. Bu iyi oynamanın üst sınırını kim belirliyor? Bunun sonu nerede?

Adil yönetim ve bunun sonucunda ortaya çıkan skor ölçüdür işte. Herşey normal gitse ve 1-1 bitse hakemle alakalı ne konuşulabilir? Hakem skoru tayin ediyorsa, maçı dengeliyor, takdir haklarını bu dengeyi kurmak için ayarlıyorsa sabaha kadar iyi oyna sen. Oynadığınla kalırsın.

#205 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.141 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 02:45 ÖS

FB haricindeki konuları tek maçla kaçırmadık. Sezonun başından beri itinayla yaptığımız hatalarla kaçırıyoruz bu imkanları. Benim açıklama yapmak amacım yok. Kılıf aramıyorum.

Bak abi ne diyorum beklentim yüksekti. Fazlasıyla altında kaldık.

Bu hakemin maçın canına okuduğu gerçeğini değiştirmez.

Kaldı ki diyelim mükemmel yaptın herşeyi ve hakem bu haltları yedi. 2. Golü de attık ama yine uydurma bir pozisyonla 2-2 bitti maç. Bu iyi oynamanın üst sınırını kim belirliyor? Bunun sonu nerede?

Adil yönetim ve bunun sonucunda ortaya çıkan skor ölçüdür işte. Herşey normal gitse ve 1-1 bitse hakemle alakalı ne konuşulabilir? Hakem skoru tayin ediyorsa, maçı dengeliyor, takdir haklarını bu dengeyi kurmak için ayarlıyorsa sabaha kadar iyi oyna sen. Oynadığınla kalırsın.

benim bildiğim iki gerçek var;

1-futbolda adil yönetim yoktur.İlla terazi sapar.Bunun aksini beklemeyin.Tüm planlarınızı buna göre yapın.

2-Hakemi konuşuyorsan kaybetmişsin demektir.Haklı olman durumu değiştirmez.

dünün kaybedeni biz olduk.

ben iyi oynarsam adama vurdurmazsam hakem o topu alıp benim kaleme zorla sokamaz kardeşim.. biz eljife vurdurmasak hakem bir bok yapamaz adamlar yürüyerek geçti defansı. Önceki hareket evet faul ama sonrası da yaşanmış bir gerçek.BU hafta bunu çözmezsen bjk ibfk maçlarında da sorun yaşayacaksın.

11-11 oynanır maç anlarım .. 11-10 oynadık unutmayın.

#206 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.650 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 10:48 ÖS

Hakem hatası tartışmasız ancak biz ne oynadık ona da bakmak lazım (hiç birşey), 10 kişi kalmış rakibin hamlesini görmeden derhal çok lazımmış gibi kritik oyuncu değişikliği (çıkan oyuncu tercihi açısından kritik, giren oyuncu tercihi açısından trajik), sonrasında Mitroglou ve Sinan tercihleri ile tamamen maçı terim aldı denmesine yönelik şov kararları, iş bir şekilde ters gidip yenilsek de çıkıp 'biz herşeyi yaptık ama burada olmuyor, ilahlar milahlar' temalı yapmacık gülüşlü röportajını verecekti, hakem sağolsun gerek kalmadı..

#207 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 10.985 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 11:22 ÖS

Isyan edilen nokta neredeyse her sezon adamlara hakem kayırmasının yaşanması... Yani işin sistematik ve kanıksanmış bir hale bürünmesi....

Lincoln'ün, sonradan endirekte çevrilen golünden tut, Alex'in bariz ofsayt golüne kadar ( 2009, ve tesadüf ki ILK GOL...Derbilerde önemi malum... ) , yine Sow'un bilmem nenin normalde faulkere faul golleri... Say say bitmiyor. 

Bizim sahamızda ise desteği geçtim, cüretkar ötesi kararlar çıkmaya da başladı...

Ne var ki, tarih skorları hatırladığı için şu an akıllara yerleşen kanı bir anda Fener'in derbilerde yıllardır ne kadar muhteşem oynadığı oluverdi gitti.  Oh mis.

Bu maçta ise adım gibi emindim zaten resital sunamayacağımızdan.

Oyuncu grubumuzun Fb'den zerre artısı yok.

(Arada bir tek lig sıralamasından doğan bir özgüven farkı mevcut. O da derbi atmosferiyle dengelenecekti zaten.)

• duman bunu beğendi

#208 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.336 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Nisan 2019 - 10:46 ÖÖ

benim bildiğim iki gerçek var;

1-futbolda adil yönetim yoktur.İlla terazi sapar.Bunun aksini beklemeyin.Tüm planlarınızı buna göre yapın.

2-Hakemi konuşuyorsan kaybetmişsin demektir.Haklı olman durumu değiştirmez.

dünün kaybedeni biz olduk.

ben iyi oynarsam adama vurdurmazsam hakem o topu alıp benim kaleme zorla sokamaz kardeşim.. biz eljife vurdurmasak hakem bir bok yapamaz adamlar yürüyerek geçti defansı. Önceki hareket evet faul ama sonrası da yaşanmış bir gerçek.BU hafta bunu çözmezsen bjk ibfk maçlarında da sorun yaşayacaksın.

11-11 oynanır maç anlarım .. 11-10 oynadık unutmayın.

Ferhat Abi, terazi elbette şaşar. Hem de ev sahibi lehine daha fazla şaşar. Tribün baskısı ile, ev sahibini hafiften kayırma ile vs. Basketbolda da bu böyledir. Sadece futbol için geçerli değil. İçeride oynayan takıma ismi cismi önemsiz olarak bir miktar iltimas geçilir. Ancak çivisi çıkarılmaz. Sonuca etki edilmez.

Şu maçta lehimizde tek bir hata yok. Argüman eksikliğinden ötürü sadece Belhanda'nın atılması gerektiğini dillendirmeye çalışanlar çıktılar karşı cenahta. Ama gördüğü sarı kartı izah edemedikleri için üzerine gidemiyorlar bu konunun.

Hakemi de yeneceksin konusunu benim kabul etmem imkansız. Hakemi yenmek zorunda değilim. Rakibi yenmek zorundayım. Ancak ilk maçta yapılan pislikleri de gördük. Bu maçta deplasmanda yaşanan kepazeliği de bizatihi izledik. Sonrasında medya çıkıyor Galatasaray şu kadar yıldır deplasmanda yenemedi, FB derbide üstün naraları atıyor. Bu kadar adaletsiz müsabakalar sonucunda ben nasıl bunlara karşı üstün gelebilirim?

Başakşehir ve BJK maçları benim kendi problemim. Hatta daha da ötesinde Rize ve Sivas deplasmanları çok çok zor geçecek. Oturur tartışır kendimizi eleştiririz. Şu maçta hakkımız olanı alsak bile belki şampiyon olamayacaktık. Bu nedenle zaten eleştiriyoruz. İyi oynadık diyen ben kimseyi görmedim. İnce ince değil, baya kalın kalın, gözümüze soka soka doğrandık.

Topal'ın kırmızı kartı verilse rakip 9 kişi kalacaktı. Diagne'nin pozisyonu net penaltı. Skor 2-0 olacaktı. FB bugüne kadar bize karşı kazandığı maçları über süper oynayarak kazanmadı. Ancak kimse maçları hatırlamadığı için bunun üzerinden sözde bir psikolojik baskı yarattılar. Hala da bunun ekmeğini yemeye devam ediyorlar. Ben sadece adam gibi herkes leh ve aleyhinde hata yapabilen bir hakem yönetimi istiyorum. Çok fazla şey olmasa gerek.

#209 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.141 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Nisan 2019 - 10:48 ÖÖ

Isyan edilen nokta neredeyse her sezon adamlara hakem kayırmasının yaşanması... Yani işin sistematik ve kanıksanmış bir hale bürünmesi....

Lincoln'ün, sonradan endirekte çevrilen golünden tut, Alex'in bariz ofsayt golüne kadar ( 2009, ve tesadüf ki ILK GOL...Derbilerde önemi malum... ) , yine Sow'un bilmem nenin normalde faulkere faul golleri... Say say bitmiyor. 

Bizim sahamızda ise desteği geçtim, cüretkar ötesi kararlar çıkmaya da başladı...

Ne var ki, tarih skorları hatırladığı için şu an akıllara yerleşen kanı bir anda Fener'in derbilerde yıllardır ne kadar muhteşem oynadığı oluverdi gitti.  Oh mis.

Bu maçta ise adım gibi emindim zaten resital sunamayacağımızdan.

Oyuncu grubumuzun Fb'den zerre artısı yok.

(Arada bir tek lig sıralamasından doğan bir özgüven farkı mevcut. O da derbi atmosferiyle dengelenecekti zaten.)

bunda isyan edilecek bir hal kalmadı ki artık. sadece bu forumda 15 senedir aynı şeyler yazılıyor artık şikayetlenmek dışında bir çözüme ihtiyaç var.

Ülkenin mülki yapısını değiştiremediğimize göre sahadaki oyuna bakacağız.

fenerin ratingi var siyasi askeri lobisi iş dünyasında destekçileri var.Medyada etkinliği var. TFF de var. Elbetteki derbilerin gerilimli olmasını isteyecekler.Elbetteki yenilmezlik serisini sürmesinden nemalanan kesimler olacak.

Ama kardeşim sen 1-0 öndesin rakip 10 kişi  dakika 70.. 20 dakka top oyna amk dimi.. yok. e ozaman sen kendi elinle adaleti sağlama imkanını tepiyorsan , hakemin düdüğüne kalırsın.

#210 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.141 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Nisan 2019 - 10:50 ÖÖ

bunun için ütopik olmayan geçekçi önerin nedir Alper?

kendi kongresindeki kepazelikleri çözemeyen galatasaray fenere lobi üstünlüğü kurarak mı derbi kazanacak?

inanıyor musun buna? BEN İNANMIYORUM.

Ancak hoca biraz deneyimli davranabilse 1-0 dan sonra oyun kontrolünü elinde tutabilse rakibin direncini kırar maçı da en az 2-0 bitirir maç sonunda pala bıyık da gtunze girsin diye goy goy yapardık.

Hakemi de yeneceksin konusunu benim kabul etmem imkansız. Hakemi yenmek zorunda değilim.

#211 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.731 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 07:17 ÖS

yav üzüldüğüm nokta, hiçbir ağırlığımız yok medyada. o hakem hatası Fener'in başına gelse 1 haftadır hala TV'lerde bu konuşuluyor olacaktı. Fener'in attığı golden önceki faul verilmeyerek şampiyonluk şansımız açıkça engellendi. bunu dramatik hale getirmek için söylemiyorum, hakem hata felan yapmadı, açıkçası golü vermemeye cesaret edemedi. kötü oynadık felan demesin kimse, maçı 1-0 kazansak kimse buna takılmayacaktı. 

Galatasaray aleyhine olunca tüm Türkiye olaydan memnun. ama ben de diyorum ki eğer benim duam kabul olacaksa Allah haram puan yiyenin de yedirenin de binbir belasını versin. 

• duman bunu beğendi

#212 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.688 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 07:20 ÖS

Medyada ağırlık demişken; Beinsports kulübün resmi kanalının yayınladığı hakem hataları videosunu twitter'dan telif hakları diye kaldırtmış... Galatasaray kulübünün resmi sitesinden yayımlanan klibi kaldırtmış herifler...

Siz bir daha bunları maç günü akredite alan dışında kulüp veya stat içinde sokarsanız sizin de yönetim gibi ta'arunekone...

• duman bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye