İçeriğe git

Resim
- - - - -

Fahri Trafik Müfettişine Suç Duyurusu

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.440 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2019 - 07:08 ÖS

Geçenlerde adrese bir ceza geldi. Bilenler için İzmir'de Hıfzısıhha kavşağı denen bölgede hafta sonu ışık ihlali  yapmışım. 1998 yılından bu yana yapmadığım birşeyi yapmışım. Fahri müfettiş yazmış. Neyse araştırmalar ve tırmalar sonunda kurumdan aldığım resmi  yazıyla görüntü mörüntü olmadığını dayanağın müfettişin kaba yeri olduğunu tespit ettim. İşin ilginç yanı olayın olduğu hafta havalanı kavşağında lüks bir araba aşırı hız nedeniyle neredeyse tampomuna değiyordu öldürüyordu bizi. Eşim ve çocuklar olmasa takip edecektim ancak tabir yerindeyse s.. oldu gitti. Üstünede bu ceza.

Dediğim gibi o kavşak özellikle hafta sonları ışık ihlali yapmanın mümkün olmadığı bir kavşak ve ben bu cezanın o trafikte sıkıntı yaşadığım p. c tarafından kasıtlı yazıldığını düşünüyorum. (Bu ara olay yeri ile ceza yediğim yer çok farklı noktalar )

Sulh cezadan büyük bir süpriz olmazsa alacağım karar sonrası bu adam/kadın  hakkında görevi kötüye kullanmadan şikayette bulunmak istiyorum. Bu hususta görüştüğüm bir kaç savcı arkadaştan görevi kötüye kullanma suçuna zorlanırsa girer minvalinde cevaplar aldım. Ki sonuçta tkovuşturmaya yer olmadığı  kararı çıksa bile bu zatı muhteremin kim olduğunu bu yerde nasıl ceza yazdığını açıklamasını istemek hakkım diye düşünmekteyim.

Ki benim dilekçemde bu herifin daha önce kaç tane ceza yazdığı, nerde yazdığı kaçının iptal olduğu vs vs ninde tespiti talebim olacak. İzmirin küçük ilçesinde olduğumdan bu yönde emsal bir dava karar varmıdır bulamadım ki halen araştırıyorum.

Bu bağlamda başından böyle bir macera geçen varmıdır, özellikle frodo üstaddan bir mütaala almak isterim bu olayı görevi kötüye kullanmaya sokup sokamamak hususunda  :))

Son olarak yazarın notu: Sakin biriyimdir ama bu kadar hassas olduğum, ailem çocuklarım için dikkat ettiğim bir konuda böyle saçma bir ceza yemek çok kanıma dokundu. Yada canım sıkılıyor saracak birini arıyordum buldum :))

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#2 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.741 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2019 - 11:21 ÖS

Abi GKK bir memur suçudur; yani faili olmak için memur olmak gerekir... Fahri trafik müfettişinin "fahri" görevi sırasında memur sayılıp sayılmadığını bilmiyorum, daha doğrusu sanmıyorum.. ama kendi kanunlarına bakmak lazım, orada açıkça görev sırasında işledikleri suçlardan dolayı memurlara özgü rejimle yargılanırlar gibi bir hüküm varsa o halde mamur sayılırlar ve GKK suçunu işleyebilirler... Tabi memur sayılmanın bir sonucu da yargılanabilmeleri için savcılığın önce soruşturma dosyasını mahallin en yüksek idari mercine (büyükşehirlerde tüm il büyükşehir sınırı olduğu için vali) beğendirip lüzum-u muhakeme kararı alması; o talep reddedilirse senin idare mahkemesinde bu redde karşı iptal davası açıp kazanman lazım... Mahkemelerde dosyalar tek-çift hakimlere bölünmeye falan başlanacak kadar yoğun ortamda bunla kimse uğraşmaz açıkçası...

Diğer taraftan o kişi özelinde böyle bir tespit yapılmasını talep edemezsin, daha doğrusu sen herşeyi talep edebilirsin de kimse kazımaz...

Nereden baksan dead-end.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#3 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.195 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Şubat 2019 - 12:13 ÖÖ

hukuki tarafını bilmiyorum da çevirme dışındaki cezalarda görüntü ile ispat gerekliliği yok mu?

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#4 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.440 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Haziran 2019 - 03:00 ÖS

Bu ara benim dosya halen devam ediyor:)) sulh cezadan kararı çıkartamadık. Olayın üzerinden yaklaşık altı ay geçmesine rağmen geçenlerde aynı kavşakta aynı saatte bulundum ve bu kez yine malum trafik keşmekeşini ve sıkışıklığını kayda aldım. Yani aldı değil bin ay geçse heralde o kavşaktaki sorun düzelmeyecek. Neyse bunu cd ye aktarıp hazır dosyada uzamışken delil olarak gönderdim hakimliğe. Bekliyorum. Öfkem geçtimi asla. :))

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye