İçeriğe git

Resim
- - - - -

ACİL! KAMERA KAYITLARINDA PLAKA OKUNAMAMASI

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 HHMüdüroglu

HHMüdüroglu

Senior Member

• Members
  • 1.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2019 - 01:30 ÖS

selamlar, dün sabah 8 sularında şirketimin depolama alanına hırsız girdi. 28 adet sunny marka takribi 100bin tl civarı değerde televizyon çalındı.

kamera kayıtları mevcut lakin plaka okunmuyor. Emniyete savcılığa gerekli başvuruları yaptık ama memleketin geldiği nokta malum olduğu için salladılar gönderdiler.

Velhasıl kelam bozuk olan kayıtlarda okunmayan plakayı okumak için yapacak bişeyim varmıdır.

şimdiden yardımcı olmaya çalışacak herkese teşekkürler

Where there is a will, there is a way.

#2 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2019 - 01:39 ÖS

Hocam büyük geçmiş olsun, olan için yapacakları zaten yapmışsındır da sonrası için yapman gerekeni söyleyeyim, o kameraların hepsini ve bu işin yapan şirketi değiştir derim. Böyle bir durumda işe yaramayan sistemi kurmak bile nitelikli dolandırıcılık bana göre. 

#3 HHMüdüroglu

HHMüdüroglu

Senior Member

• Members
  • 1.831 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2019 - 01:47 ÖS

Sağol Yasin Hocam bende ilk öyle düsündüm şirkete açtım ağzımı yumdum gözümü, ama daha sonra çevre işyerlerinin görüntülerini seyrettim hiç birinde plaka okunamıyor. kimle konustuysamda ancak mobese kayıtlarında okunur filan diyolar

Where there is a will, there is a way.

#4 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2019 - 02:39 ÖS

Geçen basit bir iş geldi başıma, durduğu yerde araca arkadan çarpıp kaçmış adamın biri. Alttaki galerinin kameralardan baktık, araba zor seçiliyor resmen, plakanın yerini görmek bile mümkün değil. hocam güvenliği bununla sağlıyorsanız baya güvenli olmuş dedim hırsızlar vs adına. FHD ve ultrapixel özellikli kamera pahalı geldiği için takmayı seçmiyor işyerleri, bunu bir gözden geçirmekte fayda var. Bahsedilen işyerlerinin hepsi de aynı standart kaliteyi üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlara taktıran esnaftır sanırım.  

#5 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.187 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2019 - 05:31 ÖS

Sizin şirket kamerasındaki olay saatine göre (saatin doğru olduğunu varsayıyorum), civar mobeselerden tespit edilir.

#6 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Şubat 2019 - 03:37 ÖS

plakanın okunmasını engelleyen bariz bir boyama mı var yoksa parlama mı? özel bir vernik ile plaka okunmaz hale getirilibiliyor.ancak ne yaparlarsa yapsınlar araç gökten yere inmeyeceği için bir noktada mobese yakalanır. Bütün mesele emniyetin işini yapıp yapmaması.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#7 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Şubat 2019 - 08:41 ÖS

Plakanın sadece yaya ve araç yüksekliğinden ve 30 dereve kadar açıyla okunabilmesini sağlayan özel pleksi kaplamalar satılıyor nette.. Bir tür sabit radar uygulamasıymış... 

Geçmiş olsun bu arada Müdür.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye