İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 oy

#91 Mbaye Diagne

• Please log in to reply
832 replies to this topic

#661 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.724 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Temmuz 2019 - 11:16 ÖÖ

Hala yazıyor mu herifin instagram ina ruh hastaları, valla bu kadar şuursuzluga bir sille yiyecez sonunda ama bakalım nasıl toparlanicaz sonrasında..

#662 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.279 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 06:28 ÖÖ

Mbaye Diagne, Golazzo'ya konuştu: "En büyük hayallerimi Galatasaray'da gerçekleştirdim. Sezonun en golcü oyuncusu oldum. Galatasaray'da maaşım çok olmasa da 1 milyon euro aileme bakmama çok yardımcı oldu. Bir gün ayrılsam da Galatasaray hep kalbimde olacak."

#663 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.402 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 08:56 ÖÖ

Yanlış anlama Dianye'cim ama 1m Euro'yla Senegal'in %5'ini satın alabiliyorsun.  (! :S )

Sabah sabah makro ekonomiye yön vereyim dedim. Gnp'yi salla, Gdp'ye gel dedim. Gerekeni yaptım.  ( O adam Kpss'den 68 almıştı gerçi... :S )

Biz de seni seviyoruz. Al-Nassr da seviyor. Hadi o vakit...

Herkes birbirine taksın ve bu iş bitsin. 

https://www.youtube....h?v=BFykTf9Hd8Q )

#664 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.279 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 12:32 ÖS

f7564def3cb2c437e0f658acc1ee146f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

#665 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.352 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 02:33 ÖS

İstatistikler çoğunlukla yanıltıcı oluyor ama;

Bu adamın ;  "1.5 sezonda 46 maç, 42 gol"  gibi inanılmaz ötesi bir istatistiği var...

Bundan sonra Tr ye gelecek hiç bir yabancı forvetin bunun yakınından bile geçebilecegini düsünmüyorum...

Dean...

#666 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 03:18 ÖS

Penaltiyi cok alan bir takimin forveti gecebir.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#667 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.670 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 03:51 ÖS

o istatistiği bir tek jardel geçerdi türk ligi tarihinde. bir daha da jardel gibi kıçıyla bile gol atan bir adam bu topraklara uğramaz zaten. okan ve emre annelerinize selam.
galatasaray ulan..

#668 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 07:45 ÖS

f7564def3cb2c437e0f658acc1ee146f.jpg

doğru demiş.. yönetimin yediği haltin faturası buna kesiliyor..
What can I do sometimes..

#669 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 07:53 ÖS

Ne yapmis yahu yonetim?

Her pozisyonda yerlere dus, penalti icin takim arkaslarinda didis, hava topu indirmeye calisma falan diye emir vermisler herhalde.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#670 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.402 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 08:06 ÖS

Gomis'ten sonraki rezalet ve devrearası Alan/Modeste muammalarının peşinde koşup zaman kaybetmek suretiyle son gün 10+ milyon'u Diagne'ye basmaktan bahsediyor...  (müvekkilim  :D )

Şimdi bütün bunlarda hocanın da az biraz günahı var muhtemelen. 

Veyahut bizim kaşiflerin....

Ya listelerdeki alternatifler yetersiz ya da 15-20milyon'luk adamları 5-6m sanıyoruz...

• Patriot bunu beğendi

#671 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.283 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 08:08 ÖS

Ha mazaret izni alip sampiyonluk kutlamasina katilmamasi da yonetimin hatasi.

#672 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.279 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Temmuz 2019 - 08:23 ÖS

Four Four Two catir catir roportaj yapan bir İngiliz dergisiydi
TR edisyonu da belli kivamda serte yakin sorular sorabiliyordu
Keske hala aktif olsa da sivri sorular sorabilse Diagne ile bir roportaj yapip, kimbilir neler yumurtlar.
Bizde herkes yalama medyada. Arkasindan saydirip, yuzyuze roportajda onden yollanan kaypak sorulari sorup sisirmece sohbetler.
Bunu Diagne ozelinde demiyorum.
Selcuk İnan’a Arda Turan’a Caner Erkin’e Volkan Demirel’e sorulmasi gereken onlarca guclu sorular var.
Bu ve benzeri kisileri yemek icin demiyorum.
Bu kisilerin de cevap hakki var sosyal medyada voodoo bebegi olmalarindansa.

#673 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.424 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Temmuz 2019 - 06:00 ÖÖ

İstatistikler çoğunlukla yanıltıcı oluyor ama;

Bu adamın ;  "1.5 sezonda 46 maç, 42 gol"  gibi inanılmaz ötesi bir istatistiği var...

Bundan sonra Tr ye gelecek hiç bir yabancı forvetin bunun yakınından bile geçebilecegini düsünmüyorum...

Istatistik güzel ama kimse yemiyor (Cinliler ve Araplar dahil). Oyun olarak modası gecmis bir santrfor. Dünyada ileride 3 forvetle altı pasa kadar pres yapılıyor. Diagne´nin pres yaptigini gören var mi? Mücadele desen, kendini yere bırakıp duruyor. Pas oyunu, hareketlilik, dinamizm desen hic biri yok. Oyun icinde bu kadar az efor sarf eden bir oyuncu icin 46 maçta 42 gol ne ki? Jardel de yapıyordu ama o en azından karakter olarak iyiydi ve Avrupa´da gol atmadigi takim kalmamisti. Diagne´yi CL´de üst düzey defansa karşı düsünün. Kaleye sut bile çektirmezler. 

Üstelik takimin oyunu komple Diagne´ye odaklamanmasi lazim. Gol yollarını kilitlemek icin Diagne´yi oyundan almak yeterli. Bu kadar basit çözülebilen bir oyun yapısıyla Avrupa´da hic bir kulüp oynamıyor artık. 

Diagne kendini şanslı hissetmesi lazim. Kisitli yeteneklerle ve karakter sorunuyla buralara kadar gelmiş, hatırı sayılır paralar kazanmış. Ayakkabı rengine uygun Lamborghini´ler alabilmiş. Daha ne olsun..

14 milyona gitsin, arkasından fazla laf etmeyiz.

• Giga bunu beğendi
# 10 - Felipe Melo

#674 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.747 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Temmuz 2019 - 09:45 ÖÖ

Duran varlık (demirbaş) satışından gelen parayla dönen varlık finansmanı yapacağız eğer Diagne-Falcao olayı gerçekleşirse...Böyle yapa yapa batar kocaman işletmeler.. Bu şu demek; Diagne bonservisini finanse eden Ozan'ın bonservisini Falcao'nun 2 yıllık kiralama ücretine vermişiz... Fabrika binasını satıp satış geliriyle işçi maaşı ödemek gibi birşey.. Büyük saçmalık... 

Sırf bu yüzden kimse gelmesin ve Diagne de gitmesin istiyorum... En az 1 yıl daha bu şekilde takılsın,seneye de en kötü 10M€'su var arap-çin pazarında... 

Takımdan kârlı ayrılacak bir oyuncuya küfreden taraftar da -ki henüz gidip gitmeyeceği de belli değil- Ali Lukunku'ya layıktır aslında.. CL olmasa satacaksın bunu, getireceksin kanatızkuşu; alın lan diyeceksin, şimdi istediğiniz kadar sallayın instada gerizekalı sürüsü sizi...

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#675 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.279 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2019 - 07:11 ÖS

41fc9b7a22c6e8f4bc2612dc739d8611.jpg

#676 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 11.402 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2019 - 07:56 ÖS

Ne bulamaç ettiler be...

Hala da yazı gelmiyor resmi siteden...

Adam gibi cevap verin şu 13m veya 15m iddialarına yahu.

Doğru olduğunu sanmam ama what if ? demeden edemiyor insan...

Diagne'ye 15m kim verdiyse doğru yüce divana....  

#677 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2019 - 08:49 ÖS

Ne bulamaç ettiler be...

Hala da yazı gelmiyor resmi siteden...

Adam gibi cevap verin şu 13m veya 15m iddialarına yahu.

Doğru olduğunu sanmam ama what if ? demeden edemiyor insan...

Diagne'ye 15m kim verdiyse doğru yüce divana....  

ayangillere çok kanma. 10 bonservis+3 şamp primi + 2350 maaş = 15350 hesabını yapıyorlar. Ancak kasımpaşaya diyor !. adam yarım sezon oynadı halbuki tam lavuk bunlar . 3milyon prim resmi olarak da duyurulmadı. normalde gs forveti asgari ücrete oynuyor sanki. 

Alvaro negredo 2,5 bonservis +4350 +4350 +4000 = 14700 mesela. bedava gitti

abou bakar 1 sene için 2500 kira + 3300 garanti +300 puan primi = 6100 k aldı. oynadı gitti

Eren derdiyok 4000+ kdv + 3*2150 garanti + 3*~300k prim = ~12.000 k ya mal oldu.

Dianye ise  10000 k bonservis ve yarım sezon için 1150 k ya mal oldu. resmi siteye göre. biz kap açıklamalarda incik boncuk detayları bile yazdık şu zaman kadar. burada klüpten bir net yalanlama hatırlamıyorum dianye için şampiyon olunması durumunda kasımpaşaya ödeme yapılıp yapılmayacağı ile ilgili.

Ayangillere radyoda denk geldim arabada .. Riva ihalesi yapılmıştı. ciddi ciddi galatasarayın bu işten 200mtl den az bir rakamla çıkacağını hesapladılar konunklarla bağlananlarla..

Daha dün 30 yıllık galatasaray muhabiri ve yancısı youtube yayınında saçma sapan rakamlar veriyordu. 

google aramasına futbolcu ismi boşluk kap yazın galatasarayın tüm oyuncularının transfer rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Bu arada fener açıklamasa da araplar garry rodrigues için 2500*2 yıl kira bedeli ve rodrigues için senelik 2*4000k ödeyecekmiş.  13000 k = 2yıllık rodrigues mi   13000k-sponsor = 2 yıllık falcao mu?

Buda ayangillerin bonusu 

#678 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.279 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2019 - 07:34 ÖÖ

Abdurrahim Albayrak: "Diagne için 8 teklif var" (A Spor)

#679 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.747 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2019 - 10:06 ÖÖ

ayangillere çok kanma. 10 bonservis+3 şamp primi + 2350 maaş = 15350 hesabını yapıyorlar. Ancak kasımpaşaya diyor !. adam yarım sezon oynadı halbuki tam lavuk bunlar . 3milyon prim resmi olarak da duyurulmadı. normalde gs forveti asgari ücrete oynuyor sanki. 

O hesap Diagne'nin maaşıyla ilgili değil; doğrudan bonservisiyle ilgili... Kasımpaşa da bizim gibi A.Ş. ve kestiği faturalar 10+KDV= 11.8M€ ve eğer bonus varsa o da 3+KDV= 3,54M€ şeklinde toplam 15.34M€.. Eğer bu bonus gerçekten varsa kelimesi kelimesine doğru.. Bir ihtimal bonus için +KDV yerine KDV dahil yzılmışsa bonus toplam 3M€ ödenmişse o zaman 15.34 olmaz 14.8M€ olur...

Ha şu var, eğer biz Diagne'yi yurtdışına satarsak faturasını KDV'siz keseceğiz..  İhracat yapmış olacağız yani ve iade KDV alacağımız doğacak.. Devlete zaten bok gibi KDV ödediğimiz (veya ödemeyip sadece tahtaya yazdırdığımız için) yurtdışına ihraç ettiğimiz Diagne varlığını hesaplarımıza alırken ödediğimiz KDV'yi YMM oluru ile iade yazacağız ve yukarıdaki ihtimale göre devletten ya 2.34M€ ya da 1.8M€ KDV alacağımız oluşacak, o zaman Diagne maliyeti yeniden 13M€'ya gerileyecek...

Bu arada bütün hesaplar TL bazında yani Diagne bize kaç TL den fatura edildi ise o kadar KDV alacağımız oluşacak ve Diagne'yi bugün sattığımızda kaç TL fatura keseceksek o kadar kâr-zarar edeceğiz görünürde...

Doğrusu budur... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#680 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.475 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2019 - 10:39 ÖÖ

Bu adamın bonusu konusu bir mit haline geldi. Kulübün bir açıklama yapma zorunluluğu normalde yok. Yapması gereken açıklamayı hali hazırda KAP'a yapmış zaten. Kılçıksız 10milyon€ bonservis bedeli ile transfer ettik diyoruz. Hala bonus konusu konuşuluyor. Madem bu tantana bu kadar çok gündeme geldi o zaman kulübün çıkıp doyurucu bir ek bilgilendirme yapması zorunluluğu doğuyor. 

Biraz benim için paranoyaksın diyenler olacaktır elbette aramızda ancak başka bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Diagne konusunun medya tarafından kasten kullanıldığını düşünüyorum artık. Tamam adamdan oyun kalitesi açısından verim alamadık. Penaltılarla skor üretti daha ziyade. Ancak hiç bir işe yaramamış gibi de lanse ediliyor. Rize maçında son dakikada attığı kafa golünü Ali Veli atmadı. Bu adam attı. Mitroglou'nun Akhisar maçında attığı gol kadar ve hatta belki ondan çok daha kritik bir kafa golüydü. Son dönemeçte, olaylı bir maçta, oyuncumuzun ayağı kırılmışken yaşayacağımız bir türbülans bizi tamamen saf dışı bırakacaktı.

Medya sürekli olarak Diagne 10 değil 13'e mal oldu diye uğraşadursun diğer yandan Eljif Elmas transferi konusunda methiyeler düzüyor dikkat ederseniz. 16milyon€'ya satılmış oyuncu. Bir de üzerine bonus varmış. Bu rakam rekor bir satış rakamı değil. Ancak alış bedeli çok ucuzmuş, büyük bir başarıymış diye şişirdikçe şişiriyorlar. FB camiasının ve özellikle yönetimin bir başarıya ve karşılığında Galatasaray cephesinden gelecek negatif haberlere ihtiyacı var. Sezon öncesi karıştırma projesinden başka bir şey değil bunlar. Her sezon benzer şeyleri gördük. Şu transfer yapıldı, bu transfer yapıldı. FB'nin kadrosu şöyle güzel, böyle afilli. Galatasaray transferde sınıfta kaldı, kadrosu yetersiz, tantanalarından sonra bir bakıyoruz Mayıs ayında kupa TT Arena'ya gelmiş. Bir kez daha bu sefer ağır hakem baskısı altında zor bir sezona başlayacağız. Ben inancımız koruyorum. Bu elemanla ya da bir başkasıyla koyup geçeceğiz.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye