İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

Siz Hepiniz Galatasaray Tek

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.474 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Kasım 2018 - 10:18 ÖS

Yıllardır devam eden, Galatasaray'ın çıkış yaptığı veya işleri biraz olsun yoluna koyduğu dönemlerde bu ligde hep bir değişim yaşanmıştır. Enteresan olan bu sezon aslında kötü gidiyor olmamıza karşın korkunun o denli büyük olması. Şu halimizdeyken bile önüne set çekmeye çalışanlar var. Malum 2 başkan, 3 teknik direktör değiştirip şampiyon olmuş kulübüz. Sağımız, sollumuz belli olmuyor. Olur ya bir patlama yapar takım, bir bakmışsın seriye bağlamışız, kupaya uzanmışız.

96-00 dönemine giden yolun taşları 1987'lerde döşenmeye başlamıştı. Derwall döneminde başlayan tesisleşmenin neticesini biz 13 sezon sonra UEFA Kupası ile aldık. Hoş arada az kalsın Kupa 1'i de kaldıracaktık ya kısmet olmadı. Biz dişimizle, tırnağımızla altyapıdan oyuncu yetiştirirken yatanlar 96-00 periyodunda sürekli olarak yabancı sınırı kaldırılsın diye tantana etmişlerdir.

Yıllar geçti, 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarıyla küllerimizden doğduk. Playoff çıkarttılar, açılan farkı kapattılar yine de şampiyon olduk. Üst üste 2. kez şampiyon olunca çanlar çalmaya başladı. Bir operasyon ile teknik direktöre kanca atıldı. 

Biraz daha zaman geçti. Yabancı sınırı 14 dediler. Tamam dedik. İyi kötü bir kadro kurduk. Üzerine gittik teknik direktör ve başkan değiştirip şampiyon olduk. Bu sefer yabancı sayısı çok demeye başladılar.

Özetle bu ligde bizi durdurmak için yapılanların haddi hesabı yoktur. Detaya girsek ne efsaneler çıkar. Hüseyin Göcek ve benzer hakemlerin saha içerisinde yaptıkları çok ufak operasyonlar aslında. Sinek vızıltısı. Biz oyun olarak kötü bir dönemden geçmiyor olsak Göcek'i de kaleye sokar, yine maçlarımızı kazanırız. Ancak mesele bize top yekün saldırı yapılıyor olmasında. 

Bu başkan kriz yönetimini pek bilmiyor. Doğrudur. Konuşmaları da bir garip. (Dursun Özbek kadar olmasa da) Belli ki çok uzun yıllar o koltukta oturamayacak. Ancak birlik beraberlik noktasında yaptığı açıklamalar bir çağrıdır. Her Galatasaraylı'nın ister başkanı ve yönetimini sevsin veya sevmesin, icraatları beğensin veya beğenmesin ciddi bir birliktelik sergilemesi gerekiyor. Başkan maalesef konuşma zamanlamasındaki hatalar ve en çok da sezon başında santrafor transferindeki hataları nedeniyle bu birlikteliği slogan vari konuşmalarına karşın istenilen noktaya taşıyamadı. Sağolsun Kulüpler Birliği denilen ne idüğü belirsiz yapı ultimatom niteliğinde bir yazı sürdü piyasaya.

Başkanın başlatamadığı birlik havasını bildiri harekete geçirdi. #SizHepinizGalatasarayTek hashtagi son baktığımda zirvedeydi. Bu birlikteliği hiç değilse bu sezonun sonuna kadar daim kılmak gerekiyor. 

Şu bildiriyi okuyup, delirmeyen 1 tek Galatasaraylı olduğunu sanmıyorum.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi tarafından dün sabah saatlerinde yapılan basın açıklamasında, Galatasaray-Konyaspor müsabakası orta hakemi Hüseyin Göcek ve VAR Hakemi Halis Özkahya’nın performanslarının yetersiz olduğu gerekçesiyle ikinci bir değerlendirmeye kadar "müsabaka hakemliği ve VAR görevlerine verilmemelerinin uygun bulunduğu" bildirilmiştir. 

Ligimizde her daim hakem hataları olmuştur ve olacaktır. Çünkü insanın var olduğu her yerde hata da işin bir parçasıdır. Dünyanın birçok liginde de hakemlerin performansına bağlı uygulamalar mevcuttur. Kişisel yetersizlik gibi çok olağan ve beşeri gerekçelerle alınmış gözüken bu karar, ilk anda ilgili Kurulun görev ve yetki sınırlarında olağan bir uygulama zannedilebilir. Ancak özellikle Anadolu kulüplerine karşı yapılan çok daha fahiş hakem hataları karşısında Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu defakine benzer refleks göstermediği ve benzeri kararlar almadığı herkesin malumudur. 

Öte yandan bu tasarrufun zamanlaması ve uygulama biçimi de dikkate alındığında, yetki kapsamında masum bir karar olduğuna inanmak ve bunu savunmak, bu şartlarda mümkün değildir. Zira ilgili müsabakadan bir gün sonra istifasını açıklayan TFF Başkanvekili ve Milli Takımlar Sorumlusu Sn. Ali Dürüst’ün, müteakip 48 saat içinde bilinmeyen nedenlerle ‘Galatasaray’a daha iyi hizmet edebilmek için’ açıklamasıyla bu kararından vazgeçmesi ve daha bu geri dönüşün üzerinden 24 saat bile geçmemişken MHK’nın almış olduğu karar, sadece rastlantı ile izah edilemeyecek bir durum olmakla birlikte, kamuoyunda “birilerine belirli taahhütler verildiği” algısı yaratmıştır. 

Kamuoyunda oluşan bu algı Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Komitesi ile birlikte maalesef Türk futboluna da çok büyük zarar vermektedir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda görev alan hiçbir yönetici daha önce yöneticisi olduğu kulübün haklarını savunmak için Federasyon yönetiminde olamaz. Bu durum her takıma eşit mesafede ve adilce yönetilmesi gereken Türk futbolu için asla kabul edilemez.

Daha önce örneği ve uygulaması olmayan bu olaylar zinciri karşısında TFF ve özellikle MHK’nın bağımsız ve tarafsız hareket ettiğine inanmak ya da bu baskı altında bırakılan değerli hakemlerimizin, özellikle söz konusu takımın müsabakalarında bundan sonra bağımsız kararlar verebileceğine, adaleti istikrarlı bir şekilde sağlayabileceklerine inanmak mümkün değildir. Yıllarca, belli takımların maçlarına verilemeyen hakemler konusu gündemdeyken son yapılan uygulama sıkıntıyı daha ileri boyutlara taşımıştır.

Güven ve itimat duygusunun her türlü ilişkinin temelinde yattığını önemle hatırlatarak, Türk futbolunda güven, hakkaniyet ve adil rekabeti tesis etmede bir numaralı sorumlu olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun sergilediği bu tutum ile güven müessesesine çok ciddi zarar verdiğini üzülerek görüyoruz.

Son olarak belirtmeliyiz ki; bir camianın adalet değil ayrıcalık talep etmesi Türk futbolunun hak ettiği adil yönetim ve eşit şartlarda mücadele etme fırsatı karşısındaki en büyük tehlikedir. Türk futbol ailesi olarak; bu gibi ayrıcalık taleplerinde bulunanın da, buna müsaade edenin de karşısında durulmalı ve tüm platformlarda gerekli şekilde mücadele edilmelidir.

Kulüpler Birliği Vakfı olarak Süper Lig’deki 17 takımın görüş birliğiyle hakemlerle ilgili alınan ve tek bir kulübün gövde gösterisi anlamına gelecek taraflı bu kararlardan derhal geri adım atılmasını beklediğimizi ve geri adım atılmadığı takdirde de Süper Lig Kulüpleri olağan üstü toplanıp Türk futbolunun adil yönetilmesi için hep birlikte ortak bir adım atacağımızı belirtiriz.

Saygılarımızla,

Kulüpler Birliği Vakfı

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#2 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.217 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Kasım 2018 - 10:32 ÖS

herifler Terimden ve dolayısı ile G.Saraydan o kadar korkuyorlar ki.. hani yeter vurma adam öldü dersin ama vurmaya devam ederler ya.. bu da ona benziyor.. zaten bitmişiz esasında ama korkularından hala vurmaya devam ediyorlar.. şahsen bu sene öyle bir diriliş beklemiyorum çünkü elimizde cidden çok yetersiz bir kadro var.. şunu da söyleyim şu an Terim olmasa camia tribünler herkes birbirine girer ama Terim de formsuz.. motivasyonu yüksek tutmaya çalışıyor ama bunun için saha sonucları onemli.. örnegin bugün.. ilk yarı planı fena işlemedi biraz becerikli ve şanslı olsak one de geçebilirdik.. ama olmuyor şansımızı zorlayamiyoruz bu kadar beceriksiz forvet hattı ile.. açıkçası bu sene ben bir mucize beklemiyorum.. onun için elde malzeme yok imkan yok yönetim yok.. yani tff/başakşehir/bjkfb korkmasına esasında o kadar da gereği yok.. ama işte heriflere o kadar travma yasattik ki vurdukça vuruyorlar.
What can I do sometimes..

#3 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.474 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Kasım 2018 - 10:53 ÖS

herifler Terimden ve dolayısı ile G.Saraydan o kadar korkuyorlar ki.. hani yeter vurma adam öldü dersin ama vurmaya devam ederler ya.. bu da ona benziyor.. zaten bitmişiz esasında ama korkularından hala vurmaya devam ediyorlar.. şahsen bu sene öyle bir diriliş beklemiyorum çünkü elimizde cidden çok yetersiz bir kadro var.. şunu da söyleyim şu an Terim olmasa camia tribünler herkes birbirine girer ama Terim de formsuz.. motivasyonu yüksek tutmaya çalışıyor ama bunun için saha sonucları onemli.. örnegin bugün.. ilk yarı planı fena işlemedi biraz becerikli ve şanslı olsak one de geçebilirdik.. ama olmuyor şansımızı zorlayamiyoruz bu kadar beceriksiz forvet hattı ile.. açıkçası bu sene ben bir mucize beklemiyorum.. onun için elde malzeme yok imkan yok yönetim yok.. yani tff/başakşehir/bjkfb korkmasına esasında o kadar da gereği yok.. ama işte heriflere o kadar travma yasattik ki vurdukça vuruyorlar.

Hocam normal şartlarda buradan bir patlama çıkmaz. Ancak öyle böyle üzerimize gelmiyorlar. Topu tüfeği kuşanmışlar. Ekstrem koşulların, ekstrem sonuçları olur. Müspette olur sonuç, son derece olumsuz da olabilir.

Kulüpler Birliği'nin yaptığı açıklama gerçekten inanılmaz. Başka üyelerinin de benzer açıklamalarına karşın bir tek kez açıklama yayınlamayan ve bizim de üyesi olduğumuz bu vakıf Galatasaray'a karşı çat diye ultimatom veriyor. Hatta TFF'yi tehdit ediyor. Aldığınız kararı geri alın, almazsanız bozuşuruz diyor adamlar. Galatasaray'ı ayrıcalık talep eden bir kulüp havasına sokmaya çalışıyorlar.

Yarın bu vakıftan ayrılmak gerek.

Hatta daha da ötesine geçip bir sonraki ihalede havuzdan çıkılacağını ilan etmek gerekiyor. (O gün geldiğinde bu yapılır veya yapılmaz. Bu ligde FB havuzdan çıkmakla, BJK PAF takımını sahaya sürmekle tehdidini savurdular zamanında. Tehdidi savuranın yanına kar kalıyor.)

#4 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.217 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Kasım 2018 - 11:11 ÖS

Cengiz cıktı dedi.. Fikoyu aradım onun bundan haberi bile yokmuş diye.. bi çok Anadolu kulübü de zorlanmış metni yayınlaması için.. demek ki işin icinde Ali Koç/Andaval demirören ve Goksel var..

valla geri adım atmayacaksın.. inceldiği yerden kopsun.. katılıyorum ilk iş bu vakıftan çıkmak lazim.. her hafta hakemleri bi şekilde baskı altında tutmaya devam etmek lazım.. Terim geldiğimden bu yana adam bi çok mağlubiyetten sonra bile gik sesini çıkarmadı.. hakemlerin hatalı kararlarından sonra bile.. kimse de çıkıp Terimi takdir etmedi.. şimdi çıkmışlar hepsi fayirpleyden bahsediyor.. sktrsnler.. onların anladığı dil bu.. ha başak şampiyon olsun.. olacak zaten.. ama çamuru öyle bir yapıştır ki üstlerine o başarının tadını çıkaramasınlar.
What can I do sometimes..

#5 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.349 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Kasım 2018 - 11:15 ÖS

Beğendim. Korkmalarını beğendim hatta bayıldım.

Fatih hocamın bu bildiriyi iyi okuması lazım. Forvetin yok, sakatın çok fazla, federasyon ceza yağdırmış sana ve futbolcularına. Buna karşılık karşı cephede federasyon var, pfdk, tahkim var, medya var, hakemler var, sosyal hesaplar var, futboldaki paranın kontrolü var, menejerler var, her türlü alengirli iş yapmak var ama....

korkuyorlar hemde afedersiniz it gibi korkuyorlar. Şu haldeki formsuz, sakat, cezalı, forveti olmaya Galatasaray onlara öcü gibi geliyor. bunun için bu kadar güçleri olmasına rağmen 17 kulübü toplattı demirören ile gümüşdağ. Fatih hocam şampiyonluk için ne düşünür bilemiyorum ama karşı cephe bunu düşünüyor, kabusları oluyoruz şu halimizle bile. Bu psikolojiyi onlarda fatih hocam yarattı.

Açık söyleyeyim ben şampiyon olacağımıza inanmıyorum bu sezon ama şu açıklamayı yapanlar benden daha fazla şampiyon olacağımıza inanıyorlar. o zaman bize düşen, Mustafa Cengiz'e düşen, Fatih Terim'e düşen onlara kabuslarını yaşatmaktır. 

Şu futbola baktığımda, dirençsiz kadroyu gördüğümde imkansız geliyor ama bunların bildirisi diyor ki "ey Galatasaray bizler acizleriz, sen ne kadar zayıf olursan ol biz ancak 17 kulüp, federasyon, medya ve hakemler birleşsek bile sana denk olamıyoruz" diyor. Benim açıkcası şampiyonluk damarım yanıyor şimdi. İnşallah bizi yönetenlerinde yanıyordur.

Korkuya mahal yok. Gümüşdağ korkuyor, demirören korkuyor, ali koç korkuyor, tehdit ettikleri 16 kulüp(başakşehir i saymıyorum) korkuyor. o zaman bizimkiler daha ne duruyor? Alın melo tarzı bir futbolcu alın drogba tarzı bir futbolcu kabusları olun, şampiyonluğu hepsini üst üste koyarak seve seve olun

Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#6 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.332 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2018 - 12:15 ÖÖ

Böyle bir yönetim ve genel kurul yapısı olduğu sürece bizi parçalarlar . Icraat , insan kaynakları olarak çok zayıfız.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#7 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.474 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2018 - 09:03 ÖÖ

Ortada bir düzen var. Kara bir düzen. Bu düzene uyarsan ve sana verilenle yetinirsen sorun yok. Olur da bu düzenin içerisinde çıkıntılık yaparsan, düzenin sahipleri karşına dikiliyorlar. Türlü yollarla seni aşağıya çekmeye çalışıyorlar.

Ne zaman arayı açmaya başlasak hep bir engel çıkartıldı karşımıza, yabancı oyuncu kontenjanından tutun, playoffa kadar. Hiç merak ediyor muyuz mesela bize Anadolu kulüpleri oyuncu verirken neden kırk dereden su getiriyorlar? FB ve BJK çatır çatır Türk oyuncuları biraz yıldızı parladığı zaman kolay şekilde transfer edebilirken, iş bize geldiği zaman ortalık hep ayağa kalkıyor? Mesela bir Alper Potuk transferinde bize çıkarılan zorluklar. Eskişehirspor para için mi oyuncuyu bize satmadı? Mesela Ali Turan'ı tamamen kurallar içerisinde transfer etmek istediğimiz zaman oyuncuyu kadro dışı bırakan Kayserispor, Hasan Ali Kaldırım'ı FB'ye çok kolay satmıştı. 

Passatlı medyanın yıllarca yaptığı karalamalar var daha. Bunların hepsi büyük bir kara düzenin parçaları. Daha çok yeni bir vaka olarak geçtiğimiz sezon kale arkasında yapılan koreografi üzerinden Galatasaray'a FETÖ'cü damgası vurmaya çalıştılar. Bilmem hatırlar mısınız? Ali Sami Yen henüz aslanlar gibi yerindeydi, bir Avrupa Kupası maçında Eski Açık tribünde bir koreografi yapılmıştı. Çimen görüntüsü yaratmak için yeşil fon kullanılmış, üzerinde Galatasaray'ın renkleri olmasından hareketle haliyle sarı ve kırmızı renkler vardı. Ercan Saatçi denen adam Galatasaray'ı PKK'lı ilan etmeye kalkmıştı.

Hakem odaları basıldı

Hakemler tehdit edildi

Hakemlerin kafası yarıldı ama kimse ceza almadı.

Hep bize geldiği zaman milat diye bir şey uyduruldu. Yerdeki kar kütlesine kızıp tekme savuran Ümit Karan'a kırmızı kart çıkaran zihniyetle, Serdar Aziz'in pozisyonunda VAR kamerasını izlemeye tenezzül etmeyen hakemin zihniyeti aynıdır. Meşhur sulu derbiye giden yolun taşlarını döşeyen yine bu kara düzenin yöneticileridir. Orada da milat denilmişti. Felipe Melo'ya retweet yaptı diye ceza kesildi bu ülkede. Bu da milat olarak sosyal medya üzerinden kesilen ilk ceza şeklinde tarihe geçti. Şampiyon olan takıma kupa vermemek için ışıklar kapatıldı, çimenler sulandı. Bu da tarihe geçti. TFF başkanı kupa kazanan takıma hakkı olan kupayı teslim ederken 5 karış surat yaptı. Bu da altın harflerle tarihe yazıldı.

Yine de tüm bu yaşananlara karşın biz 2 kez fazla şampiyonluk kazandık. Tüm bu engellere karşın son 28 yılda FB ve BJK 7'şer kez şampiyon olurken biz 13 kez kupa kaldırdık ve tüm bu başarıları yaşarken hiç çirkinleşmedik. Galatasaray hiç bir şehirde küfürlerle karşılanmadı, otobüsüne saldırı olmadı. Hep saygı duyuldu.

Çünkü açık ara bu ülkenin en iyisiyiz.

Dengesizlik yaratıyoruz ve bunu herkes biliyor.

Biz bu ligin çıkıntısıyız.

Kara düzen içerisindeki anomaliyiz.

Bugüne değin türlü denemelerle durduramadılar. Kendi istedikleri dengeleri kurmak istediler ama olmadı. Bugünden sonra da olmayacak. Galatasaray her düştüğünde yerinden daha da güçlenerek kalkmıştır. Yine aynısı olacak.

• almeyda bunu beğendi

#8 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.750 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2018 - 09:13 ÖÖ

Kusura bakmayın, Göksel Gümüşdağ ihraç edilmedikçe yönetimin lafları, kenetlenme çağrıları vs. boş ve anlamsız geliyor bana.

Önce icraat, önce dik duruş sonra taraftarın arkanda olur zaten.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#9 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.673 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2018 - 11:32 ÖÖ

önümüzde belediye seçimleri varken siyasetten neden bu kadar korktuklarını anlamıyorum, g. gümüşdağ ihracı için.. milyonlarca gs'liyi karşısına almak istemez siyaset. ünal aysal zamanında bu aba altından sopa göstermeyi iyi becermiştide bizim kendi taraftarımız bile anlamamıştı olayı :).

#10 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.349 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2018 - 11:45 ÖÖ

benim çıkarımım şu oldu. Genel yönetimin yanında Türk futbolunda gelip geçen parayı da Gümüşdağ kontrol ediyor. Transferlerde dahil. 

öyle ki şampiyonluktan daha değerli olan şey parayı kontrol etmek burada. 

Misal bjk; 2 kez şampiyon oldu kazandığı paralar ortadan kayboldu. Bakın aslında tartışmanın bir ucu burası oldu. Hatta kulüpler birliğinin açıklamalarındaki olayın bir yönüde bu kirli bir ilişki ağı var. Beşiktaş'ın kaybolan paralarının izi takip edilse Gümüşdağ'dan çıkar mı bilemiyorum. 

Başakşehir'in şampiyon olup olması konusuna gelirsek. Başakşehir'in bu destekle çoktan olması gerekirdi. Üç büyükler çoktan batarken, medyanın ve hakemlerin kesinlikle dokunamayacağı bir takım Başakehir ama buna rağmen şampiyon olamadı. Bu beşiktaş'ın başarısı mı yoksa başakşehir'in bir bedel karşılığı şampiyonluğu istememesi mi kafamda soru işaretleri var. Beşiktaş'ın kaybolan paraları demirörenle de ilişkili olabilir(futbol leaks ) diğer taraftan Gümüşdağ ile de ilişkili olabilir bilemiyorum ama kesinlikle birşeyler var.  

Yani sözün kısası beşiktaş kirli ilişkilerin odağı, başakşehir'de işleri direk yöneten tahminimce. 

Fenerbahçe'ye gelirsek. Hiç kimse sorgulamadı medya da.(sorgulayamazda) Aziz, en önemli silahlarını caner ile gökhan gönül'ü bedavadan niye bıraktı, aziz bu kadar aciz miydi? Bu ikili beşiktaş'a gitti ve 2 şampiyonluk gördü. kilit nokta burası. Aziz'in çöküşü de caner ve gökhan gönül'ü beşiktaşa kaybetttikten sonra başladı, demirören üzerinde hiçbir etkinliği kalmadı. Orada yüzde yüz bir haltlar döndü. Birileri aziz'in hangi zaaflarını biliyordu da bu iki futbolcuyu göstermelik inter üzerinden beşiktaşa, birisini direk beşiktaşa vermek zorunda kaldılar. Aziz'in sırlarına iki kişi hakim. Birisi demirören, diğeri de gümüşdağ. aziz o yüzden son birkaç sene içerisinde pasif takılmak zorunda kaldı.  

Başakşehir'in şu ana kadar şampiyon olamaması Gümüşdağ'a bakın herşey benim elimde olsa takımımı şampiyon yapardım, demek ki elimde değil argümanını veriyor sadece. oysa başakşehir'in şampiyon olmaya ihtiyacı yok, ancak üç büyük kulüpteki para biterse gümüşdağ başakşehir'in şampiyonluk onayını verir. Ali koç'un seçimi de buna yönelikti.parası biten aziz ortamdan el çektirirdi, zengin para babası ali koç başkan seçildi. Ali Koç'un paralarını yemeye geldi sıra. Ali Koç gene tahminim burada bir akıllılık yaptı kulübüm borç batağında dedi, para yedirmiyor gümüşdağ'a. ama taraftarı yönlendirerek fenerin şampiyon olma baskısını artıracaklardır ali koç üzerinde. o zamanda o paraları sökülmek zorunda kalacak.önümüzdeki birkaç sene fener şampiyonluğu ile geçebilir şayet ali koç mangırları ortaya çıkartırsa.

Dursun özbek olayı da direk gümüşdağ ile alakalı olabilir. 

• Libraleon ve almeyda bunu beğendi
Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#11 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 1.904 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Kasım 2018 - 09:42 ÖÖ

Volkanus ilginç bir analiz yapmış. Ben olası görüyorum.

Ülkede dönen dolaplar artık öyle bir noktaya ulaştı ki , ilke ve etik denen bir şey kalmadı ve her şey olanaklı.

Gerçek veya gerçeğe yakınsa bile Türkiye'de futbol bitmiştir.

GS a düşen de bu rezil çarkın dişlisi olmak yerine , genlerinde var olan altyapıya , tüm branşlarda eğilmesi

ve safra niteliğindeki oyuncu , yönetici ve taraftardan kurtulmasıdır.

Bu oyun böyle bozulur. Başka bir seçenek aklıma gelmiyor.

#12 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Kasım 2018 - 10:11 ÖÖ

3-Aman kimseyle iyice kötü olup galatasarayı kenara itmelerine izin vermeyelim bir yandan iktidara dalkavuk (albayrak) bir yandan isyankar olalım oportunizmi bu sürecin en büyük düşmanıdır.
  • Onur1905 ve Volkanus bunu beğendi

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#13 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.258 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Kasım 2018 - 10:55 ÖÖ

Bu arada bilmem farkında mısınız; bu savaşa en girilmeyecek dönemde girmek zorunda kaldık... Takım karakterimiz o kadar titrek ki, hakemin tek bir hareketi dağılmamıza yetiyor... Orada burada "kenetlenin" demekle olmuyor o iş; tetikçi gelip fırsat kollarken o fırsatı vermemek, bir deneme yaptığında da hemen arkasından sergilediğin birlik ve mücadele ile tetikçiyi yaptığına yapacağına pişman edebilmek önemli ve bizde bu yok maalesef. Vuruyorlar ve vurmalarının neticesini de alıyorlar... 

• Volkanus bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#14 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.530 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Kasım 2018 - 12:05 ÖS

Her anlamda gereksiz bir hengamenin içine çekildik .Hem de olabilecek en zayıf zırhımızla savaşıyoruz , yani bu güçsüz yönetimle . Şu Ali Dürüst'ü bile kendine biat ettiremeyip , ortada kalınca ağlak ağlak geri döndüren yönetim bu savaşın içinden çıkamaz .En fazla restine rest ulan diyip gidebilir şimdiki gibi . O çektiğimiz restlerin , demeçlerin , sayfa sayfa açıklamaların bizde bir karşılığının olmadığını hissediyorum ne oyuncu bazında ne de tribün bazında . Açıklamalar dobra dobra ama tansiyon düşük . Üstelik tüm bu gelişmeler futbol takımının da performansını etkiliyor . Nerede sarıyla kırmızıyla alnımızın akıyla sloganının yarattığı debdebe , nerede kenetlenin.. deki arbede . Burada biz bizeyiz ve ben birbirine bağlanan bu hikayelerin biraz zorlama olduğunu düşünüyorum .    

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

#15 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.470 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Kasım 2018 - 12:52 ÖS

Ana konu zaten takımın zayıflığı. Yoksa, değil maçın 87. dksında, daha maçın başilarından itibaren hakemin aleyhimize çaldığı ama bir şekilde döndürdrüğümüz onlarca maça şahitlik ettik. Mevcut takımda ne bu dirayet ne de güç var. 

Bu düzen yıllardır aynı. Atanmış bir başkan, bu kşiye ait ülkenin en büyük medya grubu, siyasi yönetimin ekseninden çıkamayan yönetimler vs.. derken yeni karşılaştığımıa bir çarpıklık yok ortada. Federasyonun, Terim üzerinden gs'ye karşı bir tavrı, disiplin uygulmlrında bir art niyeti olduğu kesin, ancak  başıma bir iş gelmeyecekse, fb maçının falan hakemle bir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Sonuç anlamında Konya hariç hakem mağduriyeti de yaşamadık bence. Akhisar'dan, Trabzon'dan çuvalla gol yiyip, Malatya'ya ezilrken hakemden bahsedemeyiz. Sene başından beri futbol oynadık diyebileceğimiz 2-2,5 maç var ve hepsinden öte reaksiyonsuz bir futbolcu topluluğu var. Haliyle de, kenetlendik, konstantre olduk, kamçılandık gibi mesajlar taraftar gözünde inandırıcı olmuyor. En azından benim gözümde. 

#16 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 1.904 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Kasım 2018 - 02:19 ÖS

Konu futbol ama , teknik değil. Futbolun parasal ve siyasal yönü.

O yüzden teknik şeyleri tartışmanın yararı yok , belediyenin takımı isterse 10 puan önde olsun , 

eli kolu tutan bir GS kulübünün , hele de kökü olmayan bir takımı  son düzlükte her türlü geçeceğini herkes biliyor.

O yüzden GS ın eli kolu bağlanmak isteniyor.

Yönetimin hataları çok , örneğin , Gomis gitmemiş olsa ŞL de kafadan fazla bir 6 puanımız olurdu , ama muhtemelen ligde Gomis te 6 maç cezalı olurdu.

#17 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 1.848 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Aralık 2018 - 11:36 ÖS

Kulüpler Birliği Galatasaray aleyhinde yayınlanan bildiriyi geri çekene kadar toplantılara katilmayacagimiz açıklanmış.Yetmez ama evet....

http://kralspor.enso...rest-2018-12-04

#18 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.190 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2018 - 05:02 ÖÖ

Yukarıda yazılan komplolar abartı. Fikret orman ve ali koçun kanka durumlarının izahı şudur. İkiside mali yönden içinden çıkılmaz durumdalar. Uefa ile bağlandıkları için de borçları ileri öteleme şansları yok. Mali durum açısından çıkış şansı olan tek klüp biziz.

Bu kankalar beraber bir oturuma katıldılar. Çıkardıkları söylemler :

--Biz gereken şartlara uyacağız teslim olacağız bu böyle gitmez devlet çözsün bu para işini.

--Gerekirse 5 yıl avrupaya gitmeyelim.

--Bunu hep beraber yapmalıyız.

--Altyapı ve gençler çohh önemli.

Buradaki mevzu şudur. sıradan bir grupta azcık takım olabilen bir şampiyon takım şampiyonlar liginde 50-60 milyon euro alır. Bu para süper lig yayın haklarından + stadyum kombine gelirlerine eşit veya fazla. 

Beşiktaş ve fenerbahçe bu gelirleri elde etse dahi klübü ancak düşük bütçeli takımla az ve ucuz transfer yapmak şartıyla döndürebilir. Bu da mucize biraz. İkisininde uzun vadede hoca problemi var.

Galatasaray ise bu geliri elde ettiği her sene daha güçlü takım ve her sene daha güçlü mali yapıyla ilerler.

Bunlara Galatasaray + Fatih terim kombosunu ekleyince rakipler açısından korkutucu .

İş bu sebeplerle bize karşı bir kenetlenme var. Ve başlıkta belirtilen "Siz hepiniz galatasaray tek " durumu yaşanıyor.

Bizim amacımız ne yapıp edip şampiyon olmak olmalı. olamıyorsak da klasik yarıştan kopma durumunu yaşamamak gerekiyor.  En azından 2. ci olup şampiyonlar ligine girişi zorlamalıyız. Ara transferde yapılacak hamleler çok önemli olacak. 

Kötünün iyisi durum şu oldu. Sakatlar cezalar transfer sorunu federasyon klüpler birliği vs hepsi henüz testi kırılmadan gerçekleşti. Sonuçta şampiyonluk rakibin beşiktaş ve puanlar eşit. Başakşehir 0-0 denge oyunu dışında hücum gücü şampiyonluğa yetmeyecek bence. 

#19 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.474 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2018 - 07:31 ÖÖ

Beşiktaş ve fenerbahçe bu gelirleri elde etse dahi klübü ancak düşük bütçeli takımla az ve ucuz transfer yapmak şartıyla döndürebilir. Bu da mucize biraz. İkisininde uzun vadede hoca problemi var.

Galatasaray ise bu geliri elde ettiği her sene daha güçlü takım ve her sene daha güçlü mali yapıyla ilerler.

Hocam ben senin tüm mesajlarını okuyorum. Sen mali durum ile ilgili genelde olumlu yazıyorsun. Ben çıkış noktasını görebilmiş değilim hala. 

Bizim içerisinde olduğumuz borç sarmalından en güçlü çıkış gücümüz Riva+Florya idi. Biz buradan Özbek yönetimi döneminde bir miktar para aldık. Onu da kırdırdık. Özbek yönetiminin iddia ettiği gibi 500milyon$ girdi olacak olsa diyeceğim ki tamam arkadaş tünelin sonunda ışık var. Riva'dan biraz daha gelir elde edeceğiz proje bittiği zaman (ki tarihin ucu açık, hele de ülke genelindeki ekonomik şartlar düşünüldüğü zaman), Florya'dan zaten çok bir şey gelmiyor. Üzerine Florya'dan çıktıktan sonra bize tahsis edilecek Büyükçekmeçe arazisinin üzerine tesis yapmak için finansmanı biz yapacağız. Bir yandan da amatör şubeler zarar yazmaya devam ediyor.

Tek olumlu durum bizim takımın kadro yapılanması önümüzdeki 2-3 yılı az transferle çevirebilecek durumda olmamız. FB ve BJK'nin ciddi anlamda yaşlı bir oyuncu grubu olduğu için kallavi bir yatırım yapmaları gerekiyor yarışmacı bir takım kurabilmeleri için. Ona keza Başakşehir'in de takımı son deminde. Onların da ciddi para harcaması gerekecek.

Nasıl bir çıkış yolu görüyorsun izah edersen sevinirim. 

#20 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.190 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Aralık 2018 - 01:15 ÖS

Hocam ben senin tüm mesajlarını okuyorum. Sen mali durum ile ilgili genelde olumlu yazıyorsun. Ben çıkış noktasını görebilmiş değilim hala. 

Bizim içerisinde olduğumuz borç sarmalından en güçlü çıkış gücümüz Riva+Florya idi. Biz buradan Özbek yönetimi döneminde bir miktar para aldık. Onu da kırdırdık. Özbek yönetiminin iddia ettiği gibi 500milyon$ girdi olacak olsa diyeceğim ki tamam arkadaş tünelin sonunda ışık var. Riva'dan biraz daha gelir elde edeceğiz proje bittiği zaman (ki tarihin ucu açık, hele de ülke genelindeki ekonomik şartlar düşünüldüğü zaman), Florya'dan zaten çok bir şey gelmiyor. Üzerine Florya'dan çıktıktan sonra bize tahsis edilecek Büyükçekmeçe arazisinin üzerine tesis yapmak için finansmanı biz yapacağız. Bir yandan da amatör şubeler zarar yazmaya devam ediyor.

Tek olumlu durum bizim takımın kadro yapılanması önümüzdeki 2-3 yılı az transferle çevirebilecek durumda olmamız. FB ve BJK'nin ciddi anlamda yaşlı bir oyuncu grubu olduğu için kallavi bir yatırım yapmaları gerekiyor yarışmacı bir takım kurabilmeleri için. Ona keza Başakşehir'in de takımı son deminde. Onların da ciddi para harcaması gerekecek.

Nasıl bir çıkış yolu görüyorsun izah edersen sevinirim. 

Galatasaray ekonomisi açısından 2011 yılından sonrası baz alırsak  2011 ocakta stad açılışı yapıldı ve mayısta ünal aysal başkan oldu. Buraya kadar galatasaray şirket birleşmesi stad yapımı vs işler oldu. (mustafa sarplı kadrolar bitti). Borçlar arttı ancak başka bir ekonomiye geçildi. Takıma yatırım yapıldı. Hem gelirler hem giderler arttı önceki senelere göre katlayarak arttı. Borç miktarı ise dolar bazında zirveye yakındı 328 milyon$ .

buradan sonra net bonservis harcaması  2011 / -8  .. 2012/ -28 .. 2013/ -43 ..2014/ -11 ..2015/ +10 ..2016/ -11..2017/ -8..2018/ +0,7

Futbolcu maaşları 2013 sezonunda 90 milyon euroları buldu. Bu sezon 45 + vergi şeklindedir muhtemelen . Bundan sonra vergileri amatör şubelere aktarıyoruz. Gelecek yıl için kadro korunup donk ve linnes sözleşme yenilese dahi giden oyuncuların maaşından 12 milyon eu boşluk olacak. Olası bir durum maicon -feghouli -belhanda  grubundan 1 veya 2 futbolcunun daha gitmesi.  Gelecek yıl dolu dolu transfer yapsak dahi maaş artışı yaşayamayız gibi görünüyor. 

2016-2017 yıllarında erkek basket şubesi 10 milyon euro bütçeye sahipken şu an 3 milyon $.

2017 şubatta riva projesinden ileri tarihli gelirlerin (508 Mtl) 342 milyon tl olarak nakde çevrilmesi . 86 milyon euro.

2017 Nisanda yapılan sermaye artırımında elde edilen nakit 22 milyon euro.

2018 martta yapılan sermaye artırımında elde edilen  nakit 33 milyon euro .

Bu yıl şampiyonlar ligi geliri anlamında beklenen olmadı. Özellikle yayın hakları konusunda . 35-40 milyon euro civarı bir gelir olacak.

Galatasarayın Devlete olan stad vergi vesair sorunları bitti. Bir yerlerden süpriz bir gider beklemiyoruz. 

Galatasaray geçtiğimiz aylarda (kur ve faizler zıplamadan) kısa vadeli borçları yapılandırıp TL ye döndü.

Bunların yanında trende bakalım. 

Galatasaray Kulübünün 31 Aralık 2014 itibarıyla borç alacak farkı 831 milyon TL (358 milyon dolar)

Galatasaray Kulübünün 31 Aralık 2015 itibarıyla borç alacak farkı 963 milyon TL (331 milyon dolar)

Galatasaray Kulübünün 31 Aralık 2016 itibarıyla borç alacak farkı, 1 milyar 189 milyon 211 bin 671 lira olarak gerçekleşmişti. (337 milyon dolar)

Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık 2017 itibarıyla Borç alacak farkının 1 milyar 163 milyon  (307 milyon dolar )

Galatasaray Kulübünün 30 Haziran 2018 itibarıyla borç alacak farkı  1 milyar 226 milyon lira ( 268 milyon dolar) 

31 aralık 2018 itibariyle bu rakamlar daha da düşecek. Şampiyonlar ligi  süper lig kombine gelirleri gibi rakamlar bilançoya girecek.

Bu verilerle genel bir yorumlama yapacak olursak şaşalı ünal aysal döneminin sonunda 358 milyon $  borç alacak farkından 268 milyon $ seviyesine geldik. 90 milyon euro maaşlardan 45 lere geldik.

2016-2017  + 2017-2018 sezonlarında şampiyonlar ligine gitmediğimiz halde. Stad gelirleri , sponsor gelirleri dip yaptığı halde. Tonla faiz yüküne rağmen . Tek seferlik bir takım gelirlerle Borçlar azalmış. Bu yıllara oranla şu gelişmeler olacak.

--Borçların yapısı ve vadesi yönetilebilir duruma geldi. Bu daha az faiz daha az kur farkı demek. (yıllık 190 milyon tl lerden 137 milyon tl olacak gibi yapılandırma etkisiyle daha da düşebilir)

--her yıl başına %15 maaş ödemelerinin vergilerinden kurtulduk senelik  8-10 milyon euro .

--her yıl başına amatör sporlardan 6-7 milyon euro daha az ödeyeceğiz bütçeleri kıstık. 

--Eğer üst üste şampiyonlar ligi katılımı sağlarsak yıl başına 35-55 milyon euro arası gelir gelecek.

--Yakın gelecekte (2019) Stad isim hakkı anlaşması gündeme gelecek. Bunu tek seferde kullanmak mantıklı olacaktır. (Telekom stad +forma için senelik 15 milyon dolar ödüyordu.)

--Yakın gelecekte futbol takımı bonservis ve maaşları kıyas edilen döneme göre sorun olmayacak .

Olumsuz senaryo adına ne olabilir diye düşündüğümüz zaman.

--Süper lig gelirleri azalırmı ? hayır sabit

--Taraftarın ilgisi azalır mı? hazyır aksine üst düzeyde antrenmana 40 bin gidiyor

--Sponsor gelirleri dipte daha da azalır mı? hiç sanmıyorum aksine artar

--Kur ve faiz durumunda da zirveyi gördük daha kötüsü olmaz. 

--Takıma yatırım bonservis ve maaş anlamında gündem de mi ? hayır.

Burada kritik ve kesin olmayan konu sportif başarı ve şampiyonlar ligi . "fikret orman paralar nerde " ve "ali koçlu bitik fenerin 500 milyon euro borcu"   bu adamları aşırı geriyor. 

Riva florya otel gibi gelir beklentileri olmadan dahi 3 yıllık futbol takımının başarısıyla işler çözülür bizim için. 

İlave olarak KANKA ların durumu.

Beşiktaş 15 kasım 2015 net borç : 926 milyon tl -319 milyon dolar

26 ekim 2016 net borç : 1257 milyon tl - 408 milyon dolar

18 kasım 2017 net borç : 1885 milyon tl - 483 milyon dolar

23 şubat 2018 net borç : 1710 milyon tl -452 milyon dolar

Ali koç :  25.7.2018

Bizim borçlarımız 3.2 milyar TL. O günün kuruyla bu rakam 621 milyon Euro'ya denk geliyor. 
1 yıl içerisinde ödenmesi gereken borç ise 2.2 milyar TL. 
2.2 milyarlık TL 1 yılda ödenmesi gereken borcun biz geldiğimiz dönemde 820 milyon TL'lik kısmı Haziran ve Eylül ayları arasında ödenmesi gerekiyordu. 
800 milyonun 270 milyonu biz gelir gelmez Haziran ayında ödenmesi gereken borçlardı.

• duman bunu beğendi

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye