İçeriğe git

Resim
- - - - -

TAMAM MI? DEVAM MI?

• Please log in to reply
117 replies to this topic

Poll: TAMAM MI? DEVAM MI? (41 kişi oy verdi)

galatasaray.to nun kaderi....?

1. Zaten ayda yılda bir giriyorum; olmasa da olur... Gömün! (3 oy [7.32%] - View)

Percentage of vote: 7.32%

2. Gitmesek de gelmesek de bu forum bizim forumumuzdur; i-ban alayım pls.. (38 oy [92.68%] - View)

Percentage of vote: 92.68%

Vote Guests cannot vote

#101 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 102 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Kasım 2019 - 10:41 ÖS

Gereken miktar bu https://prnt.sc/przgaa

#10 - Cássio de Souza Soares Lincoln

#102 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Kasım 2019 - 11:13 ÖS

Gereken miktar bu https://prnt.sc/przgaa

Seyhan sen bunu kredi kartıyla falan mı ödüyorsun? kredi kartına gönderelim parayı; veya bu tarafta banka hesabın varsa ona... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#103 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Kasım 2019 - 11:19 ÖS

Ben şu anda sadece vakıfbank veya işbanka anında gönderebilirim; diğer bankalar eft olur sabah 10:00'da geçer.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#104 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 102 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Kasım 2019 - 11:35 ÖS

paypal veya kredi kartı, istersen ödeme linkini göndereyim abi

#105 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Kasım 2019 - 11:40 ÖS

yolla gelsin.. ben yatırayım da şu acil problem çözülsün... Ferhat gelince bakarız.. 

#106 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 102 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Kasım 2019 - 11:43 ÖS

twitterdan attım linki

#107 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.156 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Kasım 2019 - 10:03 ÖÖ

bu seneyi hallediyoruz kasada 40 civarı vardı üzerini yasin ben sedata pay ettik sorun çözülüyor. ayrıca vaktinde müdehale için kademeye giren sedata teşekkür..

sonraki seneleri için destek vermek isteyenlere kapımız açık :)

• frodo555 bunu beğendi

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#108 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Kasım 2019 - 12:42 ÖS

Önümüzdeki dönemin harcamasını bilip şimdiden depo edelim bence; hatta bunun fazlasını toplayalım ki aşağıda teklif edeceğim şeylere de kaynak çıkmış olsun...

Seyhan hosting tarafında Yasin (Çakmak) domain tarafında birşeylerde yetkililer ama her ikisi de hem forumda aktif değiller hem de işleri güçleri var zaten böyle son dakikaya kadar haber veremiyorlar, kriz çıkıyor;  forumun tüm register tarafı hosting tarafı muhatapları forum adminleri olacak şekilde hesapları ve sorumlulukları devralıp o arkadaşlarımızı da rahatlatalım... 

Sonrasında da bence ciddi bir temizliğe de girişelim forumda; anladığım kadarıyla bu çökmeler falan hep database kalınlığıyla ilgili...

Üye listesine filtre uygulayıp baktım; 2018-2019 yılları içerisinde foruma login olmuş userların sayısı 76... Sadece 76.. Sorsan 1700 üyemiz var. Adım gibi eminim ikili filtreleme yapsak ve yeniden eskiye en son login olan 100 üyeyi ve büyükten küçüğe en çok post atan 100 üyeyi listeleyip geri kalan herkesi üyelikten çıkartsak ciddi bir ferahlama yaşanır tuttuğumuz data açısından... Toplam 600 bin mesajdan sksen 10 bini; toplam konuların da  (en yenisi 2 yıldan eski olmak şartıyla) en fazla 50 tanesi falan kaybolur sadece...  

Bir de bildiğim kadarıyla abonelik ücretiyle kullanılan ve/veya çok fazla olmayan paralara satın alınan hazır forum formatlarına eski veya başka tip forum formatlarını taşımak için de modüller var. Gerekirse onu da kullanıp tasarımı aynı da olsa arka planda daha güncel bir foruma taşınabiliriz... 

Forumlar ölüyor falan filan... İstediği kadar ölsün kardeşim; ben bitmez tükenmez kopuk kopuk floodlar okumak değil, burada electro'nun yazdığı tek başına 20 post uzunluğundaki mesajları okumak, sonra ona bir o kadar uzun cevap yazmak istiyorum... bir futbolcu hakkındaki bir mesajı bulmak için twitterda advance-search labirentine girmek değil, o konunun topiğine girdiğimde 3-5 sayfa geri gidip mesajı görmek istiyorum...  Girdiğim ikili tartışmalara muhatabımın orta okuldan sınıf arkadaşı veya teyzesinin oğlu değil; tanıdığım ve ortak paydada buluştuğum insanlar salça olsun istiyorum... O yüzden, Fuck Twitter!!!  

#109 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.532 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Kasım 2019 - 12:51 ÖS

Coştu yine Kosovalı :)
  • frodo555 bunu beğendi

#110 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.156 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Kasım 2019 - 02:20 ÖS

Şu an kullandığımız forum Invision isimli gavur şirketinin ürettiği IPBoard adında bir ürün.Tabi her veritabanına dayalı sistemde olduğu gibi bu tür sistemlerin periyodik bakıma ihtiyacı oluyor.Bu tür bakımlar "emaan forum işte  "  denecek bir şey değil diğer şirketlerin bakım destek adı altında para ödedikleri hizmet ile aynı kapsamda.

Yıllar geçtikçe bu veri büyümesi baş ağrısı da yaratabiliyor.

İşin boktan tarafı bu tür ürünleri bir kere aldığında ben sıkıldım başka bir forum altyapısı kullanacağım da diyemiyorsun (eğer bu geçişi mümkün kılacak bir migration tool yoksa)

Bizim forum ciddi bir süredir bu tarz bakımdan geçmedi.Ara ara yenilemeler görmüş ama, hani bir türlü kıyıp silemediğimiz ama gidip içinde ne var diye bakmadığımız ismi "eski c " olan dizinler gibi forumda da bir hantallaşma sözkonusu.Eski topikler kalsın istiyoruz ama sorun da yaşamayalım istiyoruz..

Zaten az kişiyiz gönüllük esasıyla yürütüyoruz haliyle amatörlüğn getirdiği sorunlar oluyor.Foruma yeni gelen de saysan Sedatın dediği gibi 5 kişi yok..

(Ha sunucu hizmeti aldığımız şirkette çalışan bir eleman sevgilisine kızıp otu fazla kaçırsa, server a format atsa zaten zigi tutarız.Kimseye de hesap soramayız. Sistemin içinde arşivleme diye bir bölüm var.Geçen ay üst üste çökme nedeniyle arşivlemeyi devreye aldık.Almaz olaydık zira arşivleme modülünde bazı buglar var ve arşive aldığı topikleri unarchieve yapamıyor.Bu sebeple bazı topiklerdeki mesajlar yok görünüyor.Arşivlemeyi kapattım bazı topikleri de geri getirdik diğerlerini de kurtarmaya çalışıyoruz.

Ben yazılımcı olsam da linux tabanlı Mysql ve linux sunucular uzmanlık alanım değil.Elbette bir çoğunuzdan daha kolay ilerleyebilirim ancak şu ana kadar ciddi bir mesai ayıramadım.Sadece database repair işlemleri ile forum çöktükçe destek olmaya çalıştım.

Son iki haftada biraz zaman ayırıp bunun veritabanına baktım.Acil durumda kurtarılması gereken verileri alabilmek için .Ben bir yedek almaya çalışacağım kötü günler için.

Sonrasına aşağıdaki sırayla bakacağız.

Forumun neye ihtiyacı var

1-Yıllık barındırma ücreti ödüyoruz 71 eur.

2-Kullandığımız yazılımın bir lisans ücreti var.Tam hatırmasamda 100 kusurdü galiba bir kaç yılda bir Seyhana ödeniyor o nedenle unuttum 

3-En az 3 er aylık aralarla arşivleme bakım ve idaresi

Daha iyisi ne olabilir?

1-yeni bir forum hazırlanması ve bu forumun komple bir arşiv olarak kullanılması.

2-Bu forumun korunma maliyeti + yeni forumun maliyeti gibi yük 2 ye katlanır.

3-Eski + Yeni forumun bakım ve idaresi.

Hersene 1 Kasımda yıllık ödememizi yapmamız gerekiyor ben takvimime yazdım ama ölürüz kalırız burada da bulunsun.

Yedek dosyasının bir kopyasını aldıktan sonra yasin karabuluta gönderirim.

Foruma Twit gömelim isteği var ama ben tam karşılığında netleşmedim yasin sen bunu bana salim kafa tekrar bir anlatsana;

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#111 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.532 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Kasım 2019 - 07:30 ÖS

Abi wp temasi alsak, forum olarak kullanabilir miyiz? Tasarımı satin aliriz bir seferlik, domain ve hsoting harici ugrasmaya gerek kalmaz. Wp panel olarak da basit birşey ve kolaylaştırıcı eklentiler de mevcut. Mümkün mü acaba diye soruyorum çünkü database büyüklüğü nedir yedek almak mumkun mu bilmiyorum.

Twit konusu:
Abi kopyaladigimiz twitin burada link olarak degil de, embed olarak gorulebilmesi. Youtube videolari gibi.

#112 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Kasım 2019 - 11:00 ÖS

Burda yazılanları yeni gördüm maalesef yeni mesajlara bak şeklinde okuma yaptığımdan dikkatimi çekmemiş. Geçen senekine küçük destek vermiştim ama bu senekini pas geçmişim sanırım kusura bakmayın. Forum devam etsin beyler gömülecek birşey değil tarih var burda. Yalnız benim şu farklı mağlubiyetler topiğini bulsak sevinirim :)
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#113 Umutcan

Umutcan

TORANJ

• Members
  • 3.378 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Kasım 2019 - 11:05 ÖS

Burda yazılanları yeni gördüm maalesef yeni mesajlara bak şeklinde okuma yaptığımdan dikkatimi çekmemiş. Geçen senekine küçük destek vermiştim ama bu senekini pas geçmişim sanırım kusura bakmayın. Forum devam etsin beyler gömülecek birşey değil tarih var burda. Yalnız benim şu farklı mağlubiyetler topiğini bulsak sevinirim :)

Yahu ben de Juve'yi 1-0 yendiğimiz maçın topiğini arıyorum. Onu da bulmak lazım.

son günlerde gelen sorulara cevap: biz tribün grubu değiliz ulus semt pazarı`nda limon tüccarıyız!

#114 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.532 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Kasım 2019 - 08:48 ÖÖ

Arşivleme sistemi karadelik oldu maalesef. 

#115 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.189 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Kasım 2019 - 09:00 ÖÖ

farklı mağlubiyetler topiğinin tarih olduğu iyi olmuş. bu nedir abi, galatasaray'ın rezil kepaze olduğu anlar, utançtan yerin dibine girdiğimiz anlar diye topik açalım oldu olacak :)

galatasaray ulan..

#116 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Kasım 2019 - 02:59 ÖS

farklı mağlubiyetler topiğinin tarih olduğu iyi olmuş. bu nedir abi, galatasaray'ın rezil kepaze olduğu anlar, utançtan yerin dibine girdiğimiz anlar diye topik açalım oldu olacak :)

ahhhahhhaaa :))) valla uzerinde en cok konuşulacak konu buydu bence bizim ayarımızda olup da dunyada bizim kadar kolay ve cok  farkli yenilen baska takim olmayabilir. 

#117 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.788 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Kasım 2019 - 10:49 ÖÖ

Öyle deme frodo41'in en büyük mirası o başlık.

O başlık tozlu raflardan çıkıp gelmezse Farklı Mağlubiyetler diye blog bile açar valla. 

:D

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#118 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Kasım 2019 - 10:01 ÖÖ

:D  :D   cok takigim bir takim bu kadar kolay,cok  nasil farklı yenilir kabul edemiyorum bence isin sirri basarili olurken de isin icine çokça kattigimiz duygu ve konsantrasyon bunda dalgalanma ya da asagiya dogru boşalma olunca cikiyor boyle rezaletler. 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye