İçeriğe git

Resim
- - - - -

TAMAM MI? DEVAM MI?

• Please log in to reply
94 replies to this topic

Poll: TAMAM MI? DEVAM MI? (39 kişi oy verdi)

galatasaray.to nun kaderi....?

1. Zaten ayda yılda bir giriyorum; olmasa da olur... Gömün! (1 oy [2.56%] - View)

Percentage of vote: 2.56%

2. Gitmesek de gelmesek de bu forum bizim forumumuzdur; i-ban alayım pls.. (38 oy [97.44%] - View)

Percentage of vote: 97.44%

Vote Guests cannot vote

#81 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Kasım 2018 - 03:07 ÖS

Ferhat Abi ben ancak gönderebildim. Kusura bakma.

Bir sonraki ödemeye kullanırsın artık. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#82 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Kasım 2018 - 03:38 ÖS

Sorun yok Alper önemli olan elimizdeki rakam ben toplamı yakında ileteceğim.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#83 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.947 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 11:29 ÖÖ

Arkadaşlar: 

Forum sürekli arıza vermeye başladı nedir ne değildir bilemiyorum. Ama teknik olarak öneri / destek verebilecek kimse varsa bişeyler yazarsa seviniriz. 

Sadece Ferhat abi üzerinden işlemleri yürütebiliyoruz ve kendi işlerinin haricinde ekstra zaman ayırmak zorunda kalıyor. O yine bu fedakarlığı yapar eminim de, forumun en az 15 yıllık arşivinin kaybolmadan forumun yapısını değiştirmemiz mümkün mü bilmiyorum. 

Yardımcı olabilecek arkadaşlar bilgi verirse seviniriz. Ortak bir kanaate varmadan bu işi çözemeyeceğiz sanırım. 

#84 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 01:52 ÖS

forum sunucusunun disk alanı dolmuş ben biraz temizlik yaptım yer açtım . bazen de veritabanı kilitleniyor..repair edip açıyoruz.forum yaşlandı.mevcut versiyonu veri kaybetmeden yükseltmek için ne seçeneklerimiz var bakıyorum.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#85 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 02:24 ÖS

Bizim bir yelkenci forumu var... O forumda bazı topikler 12-13 yaşında... En eski mesajdan okumaya başladığın zaman 2012-2013 yıllarına gelene kadar resimleri videoları göremiyorsun... gerçi bizim forumda doğrudan resim veya video yükleme diye birşey yok ama... Linkler de yer kaplıyor olabilir... 

Aslında en güzeli pasif ve artık bir daha aktif olmayacağını bildiğimiz üyelerin tüm gönderilerini silmek.. Geçen Yasin öyle birşey yapmıştı mesela, bir sürü konu da hatta o konulara bizim attığımız postlar da Yasin'in üyeliği ile birlikte uçup gitmişti... Bizdeki 1655 üyenin 1250 tanesini tüm postları ile birlikte uçursak herhalde 2-3 yıllık space açarız, totalde de bir bok kaybetmeyiz... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#86 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 02:31 ÖS

Şimdi bir baktım da last-visi'i 01.01.2015 öncesi üyeleri silsek Miraç tripotter Lioney Jordan gibi zamanında bol bol topak açmış 8-10 kişiyi hariç bırakarak forumu kurtarabiliyoruz... 1380 (-10/15) kişi silmiş oluruz ve hemen hiç topik kaybetmeyiz; zaten 200 mesaj atıp bir daha uğramamış adamın açtığı topic ne olabilir ki...  

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#87 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 02:40 ÖS

Zidane-nameless-lioney-sigara-miraç-gian-parma-ata-spree gibi duayenleri hariç tutabiliriz.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#88 Galatasaray.to Admin

Galatasaray.to Admin

Administrator

• Administrators
  • 64 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 02:57 ÖS

ben bir miktar sistemdeki dosyaları silerek alan açtım, bir kaç hafta daha  disk alanı hatası almayız diye düşünüyorum.mesaj silmek çözüm olmaz. bence gerekirse ek disk alanı satın alırız.Ama  yeni versiyona şu an geçiş biraz zor görünüyor..Zahmetli ve bir miktar riskli.

Bu forumu arşiv mahiyetinde koruyup ,kendimiz yeni bir forum start edebiliriz.misal eskisini http://arşiv.galatasaray.to  gibi bir adrese yönlendiririz.

#89 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.615 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 02:58 ÖS

Zidane-nameless-lioney-sigara-miraç-gian-parma-ata-spree gibi duayenleri hariç tutabiliriz.

+ cemgemini, nerval 

#90 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 02:59 ÖS

yok arkadaşlar ben herhangi bir post un silinmesine karşıyım. 

#91 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.947 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 03:11 ÖS

Arsiv.to uygulamasi cok mantikli.

#92 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 03:44 ÖS

Silmek çok hoş olmaz ya. O kadar anılar var. Ben forumun ilk yıllarında aktif olmasam da kurulduktan çok kısa süre sonra üye oldum. Çorbaya katkım kısıtlı bile olsa karalamışım bir şeyler. Yasin Çakmak'ın mesajlarını silmesi bile üzücü oldu. Bir çok başlık yok oldu. Anılar gitti, fikirler uçtu. Daha fazlasını kaldırmaz benim bünye :)

Arşiv hamlesi güzel olur gibi sanki. Hali hazırda forumun sistemi de eski diye anlıyorum. Ferhat Abi bu işleri bilen yapan insan. Onun tam anlamıyla hakim olduğu bir platform kullanarak sıfırdan başlayabiliriz. Geçmiş dönem başlıkları içinde arşive yönlenebilir. Tabi ne kadar pratiktir arşive ulaşmak bilemiyorum.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#93 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 04:56 ÖS

biz uğraşmayız arşivle ,arşiv müdürü mert baydur olur :) kurtarırız :) 

yeni bir forum bizim aktif kullanıclarımızın katılıp pasif eskilerin gelmedikleri için silindiği daha fresh (veri kalabalığı açısından ) bir ortam sağlar.Ama bu da çok kolay değil tabi uğraşmamız lazım.

#94 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.947 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2019 - 05:37 ÖS

Peki yeni bir domain+hosting alsak, Galatasaray.to adresini yonlendirsek ayni sorunlari yasar mıyız?

#95 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Eylül 2019 - 08:16 ÖS

Madem öyle www.arsivgalatasaray.to adresini alalım ve atıyorum 01.01.2015 öncesine ait bütün içeriği oraya yönlendirelim... Bütün topakları herkese kilitli bir site yani... Mesaj yazmak isteyene "git gs.to'ya yaz kardeşim" iletisi çıkar... Maliyeti de yıllık 300 olmaz 600 olur; hiç dert değil hallederiz.. 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye