İçeriğe git

Resim
- - - - -

TAMAM MI? DEVAM MI? (FORUM GELECEĞİ İÇİN OYLAMA - ÇOK ÖNEMLİ)

• Please log in to reply
81 replies to this topic

Poll: TAMAM MI? DEVAM MI? (FORUM GELECEĞİ İÇİN OYLAMA - ÇOK ÖNEMLİ) (38 kişi oy verdi)

galatasaray.to nun kaderi....?

1. Zaten ayda yılda bir giriyorum; olmasa da olur... Gömün! (1 oy [2.63%] - View)

Percentage of vote: 2.63%

2. Gitmesek de gelmesek de bu forum bizim forumumuzdur; i-ban alayım pls.. (37 oy [97.37%] - View)

Percentage of vote: 97.37%

Vote Guests cannot vote

#21 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.190 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 06:00 ÖS

Maddi destek anlamında bende katılımcı olurum. 

Foruma sürekli yazan arkadaşların dışında, sadece yazılanları okumakla yetinen çok sayıda üye de mevcut durumda.Açıkçası Twitter ve diğer sosyal platformlarda ,buradaki sıcaklığı,samimiyeti ve seviyeli yorumları bulma ihtimalimiz olduğunu düşünmüyorum. Yıllardır devam eden forum alışkanlığımızın ve forum keyfimizin tarihe karışmaması gerektiğini düşünüyorum.Buranın kapatılmasına ciddi manada üzülürüm. Forum kapatılmasın.Galatasaray.to forum kültürü devam etsin.

Özetle bende bu şekilde düşünüyorum.

Son zamanlarda yaprak kımıldamaz bir hal alması can sıkıcı olsa da.

#22 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.018 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 07:14 ÖS

Umarım devam eder...Maddi anlamda ben de destek veririm...

''Galatasaray'ýn olduðu yerde her zaman umut vardýr" (Hagi)

#23 ELVIS

ELVIS

Senior Member

• Members
  • 2.572 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 08:46 ÖS

Kapanırsa çok yazık olur!
Onur Aydın'ın (https://twitter.com/onuraydin_) yaklaşık +20 yıl önce kurduğu, Internet'deki ilk taraftar forumu, ilk Galatasaray forumu.
Pek fazla giremiyorum, ama maddi destek sorun değil, teknik konulara bakabilen var mı? Olmazsa belli bir süre (Onur ya da Yasin devam etmeye karar verene kadar)  yasal, teknik ve maddi sorumluluğu üstlenebilirim.
Twitter/Facebook/instagram/... döneminde bile nostaljisi güzel.
Ne maçlar, ne TD'ler, ne futbolcular tartıştık burada. Ne sevinçler, ne hüzünler yaşadık beraber.

• Giga ve electrogs34 bunu beğendi

#24 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 12:08 ÖÖ

Alırız bir şekilde yürütürüz arkadaşlar..uzun mesaj sonra yazarım.kapatmayiz.
para pul halledilir.
  • YODA bunu beğendi

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#25 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 05:52 ÖÖ

Valla forumu ilk buldugumda Onur'a email atmistim, sagolsun yardimci olmustu nasil uye  olabilecegime falan. O zaman anlamazdik bu islerden, hatta yazim kurallarina bila dikkat etmezdim:) Zaman ne cabuk gecmis. Valla illa gotrumek istiyorsaniz ve maddi olarak sorun varsa yardimci olurum. Kapatin dedim ama sizlerin uzulmesini de istemem. Twitter cikti mertlik bozuldu benim icin:)

#26 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.474 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 07:19 ÖÖ

İnternet aleminin ilk paylaşım platformları forumlar oldu. Ancak zamana yenik düştü işin gerçeği. Önce bloglar türedi. Sonrasında twitter gibi platformlar peydahlandı. Sonuçta ne için yazıyoruz? Görüş alışverişinde bulunmak bir yana bir de sesinizi, fikrinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak mesele. Forumlar üzerinden artık geniş kitlelere ulaşmak mümkün değil. Milyar kullanıcının bulunduğu twitter, instagram gibi alanlar veya kişinin kendi kontrolünde olan bloglar olduğu sürece forumların tekrar canlanabilmesi pek mümkün değil.

Öte yandan bizim forumumuz özelleşmiş bir forum. Galatasaray paydasında, çok niş bir alanda yazılıp çiziliyor burada. Bunca insanı bir arada tutan şey Galatasaray sevdası. Hiç yazmayan birisi bile ayda bir hiç değilse girip bir göz atar. Ya da şampiyon olduğumuz zamanlarda foruma aylardır girmeyen insanları en altta online listesinde görmek mümkün olur. Neden? Çünkü burada bir yaşanmışlık var. Dostluklar, anılar ve küslükler var.

2001-2002'den bu yana şu forumu kah okudum, kah yazdım. Bu forum büyüdü, küsenler oldu, gidenler oldu, forum bölündü, isim değiştirdi, yepyeni üyeler geldi ama ne olursa olsun bir şekilde ayakta kaldı. Twitter'da "like", "favori" cart curt elde etmek için sloganvari cümleler kuran hesapların samimiyetsizliği yerine (sözüm meclisten dışarı) şuradaki sevinci de yeri geldiği zaman kavga gürültüsünü de tercih ederim. 

Bir çoğumuz gibi ben de forumun teknik altyapısından falan anlamam. Ancak maddi olarak destek vermek isteyen veya verme imkanı olan kaç kişi varsa liste yapalım. Maliyeti eş şekilde bölelim. Hepi topu 80€'dan bahsediyoruz. Bu kadar adamız. Çok büyük bir yük değil. 10 kişi üstlense (ki daha çok kişi çıkacaktır) adam başı 8€ (52TL) gibi bir bedelden bahsediyoruz.

Kaldı ki daha CL kupası kazanacağız. O kupa Galatasaray'ın koleksiyonuna dahil edilmeden bu forumu kapatmaya kimsenin gücü yetmez :)

• electrogs34, frodo41 and InSoMNiAsTaN bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#27 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.750 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 07:22 ÖÖ

Bu arada başta Ali özür dileyeyim bi, twitter konusunda atıp tutmuştum ama ifadem maksadini aşmış.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#28 M.Yasin Çakmak

M.Yasin Çakmak

Junior Member

• Members
  • Pip
  • 5 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 09:04 ÖÖ

Planladigim gelecek sebebiyle benim fazla aktif olma sansim yok, fakat burada cok ciddi emegimiz var, okumak/yazmak isteyen oldugu surece maddi yuku karsilamaya ben hazirim. Selamlar herkese...

Nullius in verba

#29 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 09:28 ÖÖ

Sevgili arkadaşlar,

Forumun nostaljik bir yanı var ben seviyorum..Hakaret küfür olmadığı sürece kıllık yapmak didişmek de sorun değil benim açımdan :)

Forum sayesinde bir çok yardım yaptık, Sosyal bir dayanışma zemini de oldu bizim için.Forum da herkes herkesi sevmez ama herkesin okumayı takılmayı sevdiği birileri de vardır.o nedenle forumun tamamını sevmemek yada sevmek diye yaklaşmamak lazım sanırım.

Bu forum nedeniyle bir çok değerli insan ile tanıştım.O nedenle kalması için çaba gösterir sorumluluk da alırım.

together we stand ,divided we fall..

Forumun para kasası ben idim eskiden .Yardım hosting vs hesabı sıfırladıktan sonra yeni  para almadık.

hesabı yeniden paylaşırım ihtiyaç çok değil (coşmayın)  toplamda hosting için 100 euro toplayalım. yeterse 2 yada 3 yıllık hosting alırız.

Hosting hesabını ben açar üstüme alırım ama domain sanırım yasin çakmak a ait.domainin bağlı olduğu server adresinin de güncellenmesi gerekecektir.Bu durumda domain sahibinin de yardımı gerekir.

Birde burada yazılan öfkeli saçmalamalarımızın, yasal sorumluluk teşkil etmemesi için , sedat bir user membership agreement hede hödösü  yazıp yeni üyelere üyelik talebi formunda onaylatır isek sanırım boka sarma ihtimalimizi de azaltmış oluruz.

Yani bu konuda hepimize bir pay düşüyor :)

#30 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.750 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 09:38 ÖÖ

seyhanla da temasa geçmek lazım sanırım, teknik kısımların devrini hallederim isim olarak sorumlu olmak istemiyorum demiş.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#31 kajganic

kajganic

Senior Member

• Members
  • 3.960 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 10:23 ÖÖ

Forum devam etmeli ...

Tamam son bir yılda bazı özel durumlar nedeniyle eski, (zaten az olan )  yazma alışkanlıklarım köreldi (yaşlılıktan olsa gerek :) ) ama bu çınar kurutulmamalı. .

Maddi konularda herkes mutabık zaten , geriye forumun Mark Zuckerberg veya jack dorsey 'ini bulmak kalıyor !  :) (Abart abart ) içimizde o kadar cevher var ki el birliğiyle bu da halledilecek tir. Ferhat'ın Yazdıklarından anladığım Domain sahibinin bu işe katkı verip sahne alması gerekecek gibi .bekliyoruz.!

2013 şampiyonluğundan sonra Coşkunun tavan yaptığı günlerde ; 

''An Gelecek; kajganiç şampiyonlar Ligi Final Maçı topiği de açacak .şimdilik bu kadarını bilin yeter ;) ''

deyip hedef koymuştuk ,ben olmam bir başkası , O Topah açılmadan bu efsane forum kapanamaz,kapanmamalı.

• Ferhat Karaca bunu beğendi
They Will Come Back !!

#32 kajganic

kajganic

Senior Member

• Members
  • 3.960 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 10:28 ÖÖ

.....

Forumun para kasası ben idim eskiden ......

.........

:lol: Bak bu ifadeler ortada büyük paralar döndüğü zannı oluşturur ,varlık fonuna devredilme sebebi olur,!! benden söylemesi : ;)

They Will Come Back !!

#33 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 10:30 ÖÖ

:lol: Bak bu ifadeler ortada büyük paralar döndüğü zannı oluşturur ,varlık fonuna devredilme sebebi olur,!! benden söylemesi : ;)

ayakkabı kutusu diyemedim abi idare et.. :)

• kajganic bunu beğendi

#34 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 10:37 ÖÖ

hosting devir işlemleri için seyhan ile görüşeceğim gereken adımları atarız. 

Yıllık hosting 75 euro idi.. değişmedi ise 150 200  euro toplayalım 2 senelik ödemiş oluruz. bu da 20 katılımcı 10 ar euro yapar..

beni düş 19 katılımcı lazım..olmazsa üstünü tamamlarım..

#35 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 10:48 ÖÖ

Taşın altına elimizi sokarız...Desteğe hazırım...

Bunun haricinde twitter fenomenliği iyi güzel ama , rakip taraftarlardan o kadar küfürü hazmetmek de ciddi sağlam bir psikoloji isteyen başka bir iş...

Forum candır,sakin sakin arada yazıyoruz :)

Dean...

#36 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 10:48 ÖÖ

iş bankası izmir  merkez şube ferhat karaca tl hesabı:

TR88 0006 4000 0013 4002 1779 75

iş bankası izmir  merkez şube ferhat karaca usd hesabı

tr03 0006 4000 0023 4002 2613 68 

yollayan özelden dürtsün kontrol edelim..dediğim gibi hedef 150-200 euro fazlasına ihtiyacımız yok arkadaşlar.

#37 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.530 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 04:04 ÖS

Özgeçmişimde iki adet kapanmış forum olduğundan acaba sorun bende mi diye düşünmeye başladım :)  Birincisinin kapanmasını hiç unutmam , aniden fişi çekilivermişti .Hemen akabinde ikincisinin kurulması için MSN'den , şans eseri kurtulmuş maillerden insanlara ulaşmıştım . Çok da emek vermiştik tekrardan forumu kuruvermek için . Fakat o forum da twitter -facebook derken güme gitti . İnsanlar sessiz sedasız terk ettiler . En son girdiğimde kendi kendine Galatasaray haberleri atıp duruyordu garip forum . Sonra önce buradaki gibi bir ufak meblağ söz konusu oldu sanırım ama onca aradan sonra kimsenin uzun uzun yazacak enerjisi de kalmamıştı. Onun da fişini beraber çektik . Şimdi küçük bir grupla yolumuza devam ediyoruz . O günden bu yana dostluklarımızı pekiştirdik , beraber tatillere çıktık , bebek cimbomları selamladık , düğünlere gittik geldik. Hala da ayda bir yüz yüze görüşmeye çalışırız. Kısacası bizim açımızdan forumun kapanması daha hayırlı oldu . Forumla devam etsek belki bu kadar sıkı fıkı olamazdık o ekiple . Demem o ki , bazen ayrılıklar başka başlangıçlara sebep olabiliyor . Benim gibi bir forumsever ise hala mevcudiyetini devam ettirmeye çalışıyor , herhangi bir twitter , fb ,instagram hesabımın olmadığını da  belirteyim . 

Bu foruma ise 11-12 seneden beri göz atarım. Bu ikinci üyeliğim aslında . İlki sanırım giriş yapmadığım için budanmıştı, banlanmış da olabilir :) :) O sıralarda bir fırsat vardı diye hatırlıyorum , kaçmasaydı iyi olurdu . Fakat bu durumu geciktirir miydi yoksa hızlandırır mıydı , onu tahmin etmek güç . Şimdiki şartlara baktığımda forum için gösterilen iyi niyeti tebrik etmem gerekiyor çünkü bazen insanlar duygusal yükü taşmaktan kaçınırlar .

Şahsen ıvır zıvır işlerden anlamadığımdan ben de maddi olarak desteklemeye hazırım . 

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

#38 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.258 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 08:45 ÖS

Planladigim gelecek sebebiyle benim fazla aktif olma sansim yok, fakat burada cok ciddi emegimiz var, okumak/yazmak isteyen oldugu surece maddi yuku karsilamaya ben hazirim. Selamlar herkese...

Yav zaten 2 mesajlı üyesin; sana mı düşer maddi yardım geç bakim sen kenara :D :D :D 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#39 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.258 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 08:52 ÖS

Bu arada veri barındırma işi de var bildiğim kadarıyla.. Bizim ofisin yıllık ücretini geçen hafta ödedim site yayını var mailler falan da var 390TL KDV dahil... bizim veri trafiğimiz (mail üzerinden) bu forumun post ve mesaj trafiğini katlar (arşiv hesaplamadım tabi)... Hani o bizim toplayacağımız 90€ ise eğer bizim şirkete geçirelim çok daha ucuza gelir belki (imkanlı bişey midir bilmiyorum).. Öyle olabiliyorsa ben öderim sonra isteyen gönderir... devir vs. işleerini halletsin Ferhat; bunu da nasıl isterseniz öyle yaparız... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#40 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2018 - 11:32 ÖS

Bizim forum icin kiralık sanal sunucumuz var sedat muhtemel sizin hostingden farklı olarak veritabanımız var.trafik den ziyade forumun disk alanı ihtiyacı farklı.gecwn sene 70 kusur euro ödemiştik 150 200 euro yaparsak iki sene yırtarız.olmazsa bir senelik aliriz.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye