İçeriğe git

Resim
- - - - -

TAMAM MI? DEVAM MI? (FORUM GELECEĞİ İÇİN OYLAMA - ÇOK ÖNEMLİ)

• Please log in to reply
81 replies to this topic

Poll: TAMAM MI? DEVAM MI? (FORUM GELECEĞİ İÇİN OYLAMA - ÇOK ÖNEMLİ) (38 kişi oy verdi)

galatasaray.to nun kaderi....?

1. Zaten ayda yılda bir giriyorum; olmasa da olur... Gömün! (1 oy [2.63%] - View)

Percentage of vote: 2.63%

2. Gitmesek de gelmesek de bu forum bizim forumumuzdur; i-ban alayım pls.. (37 oy [97.37%] - View)

Percentage of vote: 97.37%

Vote Guests cannot vote

#1 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.258 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 02:42 ÖS

Forumun Twitter circle'ında olanlar dün mentionlaşmaya dahil olmuştur... Olmayanlara da buradan duyurayım... 

Forumun teknik altyapısı, server isim hakkı vs. işleriyle Seyhan ilgileniyordu malum.. Dün bir mesaj attı ve uzun zamandır kullanmadığını, yasal sahibi göründüğü için sorumluluk da almak istemediğini, forumun server ve isim bedeli olarak 3 Kasım'a kadar 80€ (rakamı net hatırlamıyorum 78 küsur) ödenmesi gerektiğini ve isim hakkını da birine devretmek istediğini; aksi takdirde 3 kasımda yayının duracağını ve tüm databasein geri alınamaz şekilde silineceğini söyledi...

2 hafta süremiz var. Ferhat teknik ıvır zıvırdan anladığı için o alsın isterim; ayrıca forumun paraları da genelde onda toplanıyor... Ha o istemezse bilmiyorum bu işleri yürütebilecek teknik donanımda biri illa vardır. Forum artık "tüm forumlar gibi" sosyal medyaya tam teslim olmuş durumda ve at arabası hızında ilerliyor ama öyle-böyle 20 yıllık bir geçmişi var...

Ben kendi adıma sırf şu arşiv için bile (2-3 yılda bir olması lazım) arada bu paraların ödenip forumun yaşatılması gerektiğini düşünüyorum... Kimse çıkmazsa tek başıma isim hakkını da database'i de devralacağım Seyhan'dan; artık ne kadar becerebilirsem... Ama şurada kalmış 15-20 kişi bu işin altından birlikte kalkarsak daha sağlıklı olur... O anlamda görüşlerinizi kısa zamanda almak lazım hepinizin.. Tamam mı devam mı? 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#2 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.750 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 02:45 ÖS

Teknik konudan anlamam, parasal katki yaparim kesinlikle, 2 kisi de yazsa bir yanim eksik kalir burasi giderse.
  • yakup bayrak ve electrogs34 bunu beğendi
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#3 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.750 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 02:48 ÖS

Bu arada burayi birakip sadece tweet atanlari da anlamiyorum.

Ben de dahil cogu kisi kendi yaziyor kendi okuyor, buralara gelmeye tenezzul etmiyor, keyfi bilir de ben anlam veremiyorum.

Parma, spree, atahan gibi adamlar zaten aldi yurudu, yorumcu oldular, yazar oldular, cagdas-yasin kongre uyesi, onder abi-ozgur abi-egemen neden gelmezler buraya peki?

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#4 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 7.892 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 03:08 ÖS

Twitter yerine cok daha tercih ederim forumu
  • electrogs34 bunu beğendi

#5 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.258 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 03:17 ÖS

Valla ben kendi adıma twittera ısınamadım.. Öyle tek cümlelik mesajlar veya +1 +1905 gibi anlamsızlıkların adamı olmadığım için zaten 140 veya 280 digits bana yetmiyor da... gelip buraya içimi döküyorum bazen sayfalarca.. forumda kaç kişi olduğu da önemli değil, bir noktada kendimize mektuplar yazıyoruz hepimiz... Diğer taraftan burada ergenlikten yetişkinliğe geçtik; burada edindiğim kişisel dostluklarım arkadaşlıklarım var... Keşke tribünde en aktif olduğum üniversite dönemine bu teknoloji yetişseydi - ki aynı zamanda altın çağımızdır 95-2001 arası- o zaman tadından hiç yenmezdi...

Buraya artık yazmayıp twitterda uçup kaçanlardan çok burada da orada da hiç aktif olmayanları merak ediyorum ben asıl... Mesela Miraç; Engin'den 6-7 kat fazla takipçisi var ama RT dışında birşey yapmıyor.. Önder abi son dönemde suskun... 

Bu topikten forumu (teknik anlamda) yaşatma kararı çıkar; zaten dediğim gibi kimse elini atmasa da 1-2 kişi de yaparız bunu... Eskiye döner mi bilmem ama bildiğim birşey varsa eskiden burası hem sosyal medyaydı hem de sosyaldi... Bir maç buluşmasında 30 kişi fotoğraf çektirmiştik yav; şimdi toplasan 30 kişi yazmıyor.. Çok da dert değil; buna biraz "yazarsa ekime kadar..." mantığıyla bakmak lazım.. Her giden bir kıl koparmıştır muhakkak ama domuz gibi sağlıklıyız maşallah :D Belki yarın bir gün ufaktan yeniden toparlarız..

• Giga, yakup bayrak and electrogs34 bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#6 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.331 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 04:08 ÖS

Ben topak acmadan Ferhat abi görüş bildirsin diye bekledim ama o da kararsız olabilir bilemiyorum.
Benim açıkçası yaptığım bişey yok zaten, teknik olarak ya Seyhan'a ya da Ferhat abiye gidiyordum yardim için.
Ben de maddi destek veririm, manen de veririm forumu üstüne alan kişi kullanıcı-yetkili işlerini de düzenler.
Yalniz Can'in dediği gibi forumda yazamamanin gerekçesi olmamalı hele ki yıllardır müdavimi olan kişilerin. Sanirim zamane özelliği olarak farklı görüşlere saygı sorunun yaşıyoruz. Herneyse ben devam diyorum.

#7 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.331 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 04:37 ÖS

*twitterda tanıdığım kullanıcıları etiketleyerek bir çağrıda bulunayım dedim, linki atinca tapatalk zımbırtısi çıkıp duruyor, umarım gelip birer yorum bırakırlar..

#8 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 04:41 ÖS

Yazmam etmem, ama buranın kapanmasını da gönlüm kabul etmez. Maddı yardım etmeye hazırım.
  • Yasin Karabulut bunu beğendi

.... Galatasaray, o daha vefali ....

#9 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 04:59 ÖS

Valla ben son zamanlardaki tembelliğimden dolayı foruma yazmıyorum. Twitter’da da genelde pek yazmam. Yazarım da günde 2-3 twit anca.

Ancak hayatımın büyük kısmında var olan bu forumun uzayın boşluğuna doğru gitmesine gönlüm razı gelmez. Maddi açıdan desteğe hazırım.
  • Yasin Karabulut bunu beğendi
TT Arena Delisi

#10 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.217 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 06:52 ÖS

bende çok sık ugramasam da buranın kaybolmasını istemem.. teknik olarak ve zaman olarak cidden zaman ayıramam ama maddi yardımda bulunurum 3 5 payımıza ne düşerse.
bende twitter da maç yorumu yapanları anlamıyorum cidden.. kendi kendine yaziyon belki birileri gelip cevap yazıyor.. bana göre değil.
What can I do sometimes..

#11 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 4.949 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 08:44 ÖS

Maddi kısma varım. Diğer kısımdan pek anlamıyorum.

#12 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.750 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 09:46 ÖS

Ben forumda sabahladigimi bilirim.

Sirf o yazismalar icin bile dursun isterim burasi.

#13 tilmaz

tilmaz

Senior Member

• Members
  • 1.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 11:14 ÖS

Benim günlük rutinimde var buraya girip yazılanları okumak. Transfer nöbetlerinin hatrına dursun
"Some football players pay a billion for a Ferrari or a yacht; with that money I bought myself Livorno’s shirt. That's all." Cristiano Lucarelli

#14 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2018 - 11:54 ÖS

Kapatin bence. Hersey tadinda kalsin. Guzel dostluklar kurduk burada ama her guzel seyin bir sonu oluyor. Twitter’da zaten gorusuyoruz.

#15 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.492 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 12:38 ÖÖ

yok ne kapanması...ben de devam etmekten yanayım..işyerinde çok sık giremesem de benim de çok sevdiğim bir yer burası..maddi olarak desteğe varım, ama diğer işler ne yazık ki bana göre değil...
"Galatasaray, bir halatý hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takýmýdýr.”

#16 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.838 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 02:58 ÖÖ

.net beceremem ama php yaparım sanırım. hatta kurulu sadece devretme olayları varsa o da rahat olur.

seyhan beni bul olm :) 

• ELVIS bunu beğendi

#17 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.750 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 07:14 ÖÖ

Sevgili nerval twitter’dan ulasilabilir kendisine sanirim.

Engin kardesim de gelip kapansin oyu vermis, neden acaba?

Bu kadar kim kizdirdi kardesimi? :)

Tayfun abi sana da darildim valla. Twitter kapansin deseler ben de oyle diyecegim. :)

#18 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 4.893 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 11:12 ÖÖ

Öyle ya da böyle kalsın derim. Forumun yeri ayrı twitterin yeri ayrı.

Eskiden ana sayfa bie vardı. Tey tey.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#19 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.411 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 02:46 ÖS

Kapanmasın dedim ama kararı büyüklerime bırakıyorum.
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#20 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 1.848 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ekim 2018 - 04:59 ÖS

Foruma girmeye başlayalı 13 yıl olmuş.Önce galatasarayi.com ardından ise galatasaray.to...Yorum yazayım ya da yazmayayım muhakkak uğrarım foruma.Galatasaray ile ilgili her türlü meselede forum ahalisinin ne düşündüğünü hep merak etmiş ve foruma girip bahsi geçen mesele ile ilgili forumda yazılan yorumları okuma gayreti içinde olmuşumdur.Bilhassa Haldun Üstünel' in yöneticiliği zamanında gece yarılarına kadar transfer nöbetleri tutmuştuk forum ahalisi olarak. Galatasaray'ın zaferlerinden sonra bayram yerine çevirdik burayı,mağlubiyetlerden sonra ise matemimizi yine burada paylaştık hep birlikte.Foruma sürekli yazan arkadaşların dışında, sadece yazılanları okumakla yetinen çok sayıda üye de mevcut durumda.Açıkçası Twitter ve diğer sosyal platformlarda ,buradaki sıcaklığı,samimiyeti ve seviyeli yorumları bulma ihtimalimiz olduğunu düşünmüyorum. Yıllardır devam eden forum alışkanlığımızın ve forum keyfimizin tarihe karışmaması gerektiğini düşünüyorum.Buranın kapatılmasına ciddi manada üzülürüm. Forum kapatılmasın.Galatasaray.to forum kültürü devam etsin. Forumun devam etmesi adına üzerimize düşen vazife neyse yapmaya hazırım.   

• electrogs34 bunu beğendi

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye