İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

Eski Oyuncumuz Ozan Muhammed Kabak

• Please log in to reply
268 replies to this topic

#101 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.977 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2018 - 08:00 ÖS

Maşallah dediğimiz uc gün yaşamıyor. Benim bu sezon bu AA lardan , Eren den , cezalardan çok midem bulandı . Ustune bir de bu olursa pek sasirmam. Gidin Semih i geri getirin bari

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#102 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2018 - 09:49 ÖS

Caglar Soyuncu gelsin, bence cok aranacak biri degilz
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#103 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2018 - 10:42 ÖS

Çıkıp delikanlı gibi "Lan 7,5M€ az para mı amk" deseler; şu yaptıkları açıklamadan daha mantıklı olurdu... Sonuçta Ozan'ın maaşını bilen var mı? Döndüm baktım KAP bildirimlerine1.404,80-TL'ye anlaşmışız; şimdi asgari ücret artacak ve 2020-TL olacak... Tabi maç başı alıyor prim falan alıyor da çocuğun sözleşmesindeki ücreti bu...  

Ozan Kabak 7,5M€'ya giderse bu kulüp kazanır... Sözleşmesi boru gibi olsa satalım diye kimse çıkıp 20M£ teklif etmeyeceğine göre; bizim şartlarımızda herhangi bir stoper için hayır diyemeyeceğimiz minimum fiyat zaten 12,5M€ falan... Başkan sandığı adamın başkan; her boka yeten yönetici sandığı adamın da yönetici falan olmadığını bu kadar az maliyetle öğrenmek de bir kazanç sonuçta... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#104 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.683 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2018 - 11:03 ÖS

7.5 Milyon Euro iyi para, Ama 17 yaşındaki çocuğa 4 5 ay önce bak o da kesin değil 4 mü 5 mi teklif yapıp menejerleri bekle deyince beklemiş bizim gerizekalılar bir de CL’de oynatmışlar . Evlat sen iyi futbolcusun ama sözleşme imzalamadan oynatamayız seni dememişler bu komik gerçekten ama bu adamların kulüp yönetmesi rezalet bu adamlara sen bu işi yaparsın diye mazbata verilmesi garabet.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#105 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 08:28 ÖÖ

Burada asıl gerizekalılık önceki yönetimde; bu sözleşmeyi Ağustos 2017'de yapan mal oğlu mallarda... Ulan çıkış klozu niye 10 veya 5 değil de 7,5M€ bi kere?? Damga vergisi mi alıyorlar çok rakam yazınca???  Yaz mk 50 yaz hatta 100M€ yaz... 7,5 ne?

Bunu böyle yazıyorum diye Ozan'ın şu an çok daha fazla ettiğine inanıyorum anlamı çıkmasın; anlık olarak kendisi 7,5 bile değil belki ama bu gelişim hızıyla potansiyeli 75 milyon, en azından böyle devam ederse sene sonu rahat %25 pay vererek 10-12M£ gömülecek bir adam... 

Benim tahminim; Ozan ve menajeri birlikte düşünüp; maaşını 750K€ civarına çekmek ve 15-20M + %20 arası çıkış klozuyla sözleşme yenilemeyi; hem bizi sevenleri üzmeyelim modunu yaşatmayı, hem kariyer hedeflerini canlı tutmayı, hem de yaş 30-31 olduğunda dönecek bir yuva bırakmayı teklif edecekler... Sonra gelsin imza töreni, şekspirden fuzuliden beyitler, sayın götümbaşkanına ve kıçımvekiline teşekkür sıralamaları; hodzam saoğlsun - bazkanım sağolsun, sayın birbinbazkanım sağolsunlar; imzalı formalar, sel olan gözyaşları vs vs...

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#106 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 09:00 ÖÖ

Ya boylu poslu tamam da şu an gözüm kapalı salarım 7,5 milyona, ama bana stoper lazımken biri ülkesinde özlem gideriyor, diğeri aforoz edilmek üzere, biri yönetim-taraftar-menajer üçgeninde, Ahmet Çalık-Donk mu oynayacak tandemde?

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#107 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 09:27 ÖÖ

Sanırım menajeriyle kafa kafaya verip "Bülent Korkmaz" olmak yerine "Ribery" olmayı tercih ediyor... 

Taraftar sana güvenmiş hoca güvenmiş nedir bu aidiyetsizlik ?

Dean...

#108 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 09:44 ÖÖ

işin acı tarafi daha dünkü veledin G.Saray yerine Cardiff City gibi bir kulübü tercih etmesi.. biyerde biseyleri bu çocuklara anlatamıyoruz.. cidden EPL falan eyvallah ama Cardiff ne amk.. malmisin?
What can I do sometimes..

#109 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.378 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 11:09 ÖÖ

oX8bEb.jpg

tam bu yol ayrımındasın çocuk.

7,5 mio iyi para bizim için. Ozan olur ya da olmaz farketmez, zaten bize stoper lazım.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#110 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 11:14 ÖÖ

Valla giderse ve gittikten sonra bir röportajında falan "Türkiye'de bir dakika daha kalmak istemediğim için ilk teklife atladım" derse; kimsenin ağzını açıp söyleyebileceği tek laf olamaz...  O anlamda ben şu tribündeki pankartı biraz da "gitme şansın varken kalmayı tercih ediyorsan senin beynini/karakterini skeyim ben" şeklinde okuyorum.. Herşey bir tarafa, sırf şu sözde sporcu K.Sofuoğlu'nun paylaşımı bile "ben n'apıyorum lan burda amk" diye basıp gitmeye haklı sebeptir...

Bir insanın bir kulübe, insana insan muamelesi yapılan yerlerde yaşama şansını geri çevirmesini gerektirecek kadar çok borcu olamaz; varsa da o borç 7,5M€ ile bile ödenemiyor olamaz... 

#111 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 11:22 ÖÖ

Resmi açıklama

Teknik heyetimizin gelecek dönem için kısa ve uzun vadeli kadro planlaması için çalışmaları uzun zamandır devam etmektedir. Bu bağlamda hangi oyuncuların kalıp hangi oyuncuların gideceği, gelişmelere bağlıdır. Teknik kadronun planlaması uyarınca somut gelişmeler oldukça kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Genç oyuncumuz Ozan Kabak’ın ise sözleşme koşulları ile ilgili kulübümüz tarafından 4-5 ay önce başlatılan girişim, önce sonuçsuz bırakılmış, ardından temsilcileri tarafından devre arasına kadar zaman talep edilmiştir. Ozan Kabak’ın ve menajerlerinin, oyuncumuzun kariyerine nasıl ve nerede devam edeceğinin kararı sonrası kulübümüz oyuncu ile ilgili takdir hakkını kullanacaktır.

Şampiyonluk hedefinden ve Avrupa’da yürüyeceği yoldan taviz vermeksizin teknik heyetimiz ve yönetimimiz, ihtiyaç duyulan tüm mevkilerle ilgili çalışmalara başlamış olup resmi olarak kulübümüz yayın organları dışındaki haber ve yorumlara itibar edilmemesini rica ederiz.

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

https://www.galatasa...-hakkinda/43136

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#112 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 11:30 ÖÖ

Arkadaş bu çocuğun bokunda boncuk mu bulduk da sözleşmesine serbest kalma maddesi ekledik. Koskoca Galatasaray Spor Kulübü'yüz. Bunu 25 yaşında potansiyelli oyuncusu kontratına yazdırmak ister ve sen bunu kabul edersin anlarım. Adamı bonservissiz almışsındır, 7,5milyon€ getirince de kar ediyorsundur. Eyvallah. Daha Ozan'ın sıçtığı bok Haliç'e ulaşmadı. Hangi kafayla böyle bir maddeyi onaylayarak sözleşme yapıyorsunuz?

Hadi önceki yönetim böyle bir mallık yapmış imzalamışlar kontratı. Hiç mi sormadınız teknik direktöre bu çocuğu oynatıp oynatmayacağını? Oynatacağım dediyse niye erkenden masaya oturup maaşı ve kontrat süresini makul süreye çekmediniz ve o saçma serbest kalma maddesini silmediniz?

Neresinden tutsan elde kalan saçma salak bir sözleşme var elimizde. 

Ozan Kabak'a gelirsek... Adamın önünde bir sürü olumsuz örnek var. Taş gibi top oynayıp, biraz sıçıp batırınca küfür kıyamet yiyen, itin bir tarafına sokulan oyuncu abilerini görüp ne halt etmeye burada dursun. Öte yandan Cardiff gibi dandirik bir takıma gitmekle yanlış yapar. Kariyeri açısından büyük hata olur. Ancak cidden üst düzey bir takımdan teklif alırsa ben gidiyorum derse de kızamam açıkçası. 

#113 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 858 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 11:46 ÖÖ

Ozan aslında bir proje... Birileri bu çocuğa inanmış, eksiklerini belirlemiş, çalışma programını önüne koymuş paralelden de kariyer planlamasını yapmış. Bu yapan tabii ki bizim kulübün altyapı sorumluları değil. Ben hatta Hoca'ya da oynasın diye kulis yapıldığını düşünüyorum. Ozan gider kalır, o ayrı mesele ama bu işi yapan adamları maaş ya da yüzde karşılığı altyapıda göreve başlatmak lazım. Kesinlikle iyi iş çıkardılar...

#114 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.335 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 12:00 ÖS

Daha yarim sezon faydalanabildigimiz ve muhtemelen kulübün en az 10 senelik stoper sorununu cözecek olan yerli oyuncunun kontratina 7,5 milyonluk serbest kalma maddesi koyana ne diyeyim ben?

Adamlar Avrupa´da 1 yil oynatip, 20-30´a minimum (muhtemelen daha fazlasina) satacaklar.

# 10 - Felipe Melo

#115 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.378 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 12:14 ÖS

yanlız 7,5 € ya takılıyoruz hepimiz ama var mı yok mu , konmuş mu konmamış mı tamamen hurafelere dayalı. Net bir açıklama yok. Spor muhabilerinin Kimi var kimi yok diyor. Kime inanalım aq?

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#116 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 12:20 ÖS

yanlız 7,5 € ya takılıyoruz hepimiz ama var mı yok mu , konmuş mu konmamış mı tamamen hurafelere dayalı. Net bir açıklama yok. Spor muhabilerinin Kimi var kimi yok diyor. Kime inanalım aq?

Hocam bu madde olmasa kulüp böyle bir madde yok der çıkardı işin içinden. Ayrıca bu çocuğun 30.06.2020 tarihine kadar kontratı var. Serbest kalma ihtimali olmasa yönetim şu açıklamayı hiç yapmazdı. 

#117 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 12:29 ÖS

Başakşehir çıkarıp masaya vursa 7,5 milyon euroyu alabiliyor bu çocuğu misal, bu kadar tantana üstüne olur mu olur.

#118 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.187 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 12:31 ÖS

Cardif^e giden Daşşakşehir'e koşarak gider. Ama çocuk ülkeden kaçmaya çalışıyordur belki :)

#119 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 12:37 ÖS

Bu kontrat felaketlerinden gına geldi artık. Kol gibi artan maaşlara, yetersiz adamlara verilen kamyonla paralara, potansiyelli oyuncuların serbest kalmalarına falan artık alışık hale geldik. Bir de evrağı yetişmedi diye alınıp oynatılamayan oyuncular falan var. Her türlü işbilmezlik bizim kulüpten çıkıyor. 

#120 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2018 - 12:48 ÖS

Sigturson vardı yahu, tek maç sahaya çıkmadı galiba, geldi, tedavi oldu ve gitti.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye