İçeriğe git

Resim
- - - - -

UEFA Şampiyonlar Ligi 2018-2019

• Please log in to reply
286 replies to this topic

#181 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2019 - 10:36 ÖS

4-3 City, dakika 77z
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#182 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.573 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2019 - 10:53 ÖS

Ebene atlayayim eriksen, geçen sene juve eşleşmesi den beri nefretimsin.. Şunu real e kaksalar ne güzel olur..

#183 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.573 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2019 - 10:53 ÖS

Var kısa tarihinin en dramatik kararlarından biri oldu bu arada..

#184 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2019 - 11:05 ÖS

Guardiola hala kosuyormus, ha ha. :)

Su VAR sistemi dogru duzgun kullanildiginda ne kadar faydali tekrar gormus olduk.

Ajax-Tottenham
Barcelona-Liverpool
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#185 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2019 - 11:11 ÖS

psg'den sonra m.city'ninde elenmesi çok güzel oldu.. arap sermayesiyle yapay bir şekilde büyütülen bu 2 takımada hiç kanım ısınmıyor..
Tottenham ise adım adım büyümekte olan bir kulüp, yeni stadını tamamlayabilmek adına yıllardır doğrudürüst transfer yapamamalarına rağmen buralara kadar gelmeleri çok büyük başarı. yarı finalde Yahudi muhabbetinden dolayı kardeş takımı olan ajax'la eşleştiler.. finale çıkmaları sürpriz olmaz artık..
bu arada Cüneyt Çakır'da Avrupa'da birkez daha mükemmel maç yönetti.

diğer taraftada Liverpool turu çok rahat geçti. yarı finalde, finali çok fazla isteyen messi'ye karşı fazla şansları yok bence..

#186 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2019 - 11:27 ÖS

Yahudi muhabbetini anlamadim, dun de bugun de,iki deplasman tribununde İsrail bayraklari vardi?
  • Yasin Karabulut bunu beğendi

#187 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 10.574 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 12:50 ÖÖ

City epey eziyordu Tottenham'ı aslında ama sevindim. Kadrolarinda yedek bile yok gibi duruyor, üstüne Kane yok.... Müthiş bir başarı bu.

City ve PSG hala epey antipatikler. 

Diğer taraftan Benfica'nın ekürisini 2-0 , 1-4 ile geçmiş bir Liverpool var. 

Şampiyon olursak, bu kadroyla oralara çıktığımızda neler olabileceğini bas bas bağıran tüyolar bunlar.... 

Bu yaz ayları çok kritik olacak...

Bizim şampiyonların ön eleme oynamadan direkt katılıyor olması da çok acayip geliyor bana ama BJK'nin son dönem ŞL puanlarından kaynaklandı bu herhalde... 

#188 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.950 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 05:28 ÖÖ

Yahudi muhabbetini anlamadim, dun de bugun de,iki deplasman tribununde İsrail bayraklari vardi?

Golan tepeleri muhabbeti sanırım. Gereksiz skko davranışlara uyuz oluyorum, sana ne takımını desteklesene dingil ya, afedersin..

#189 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 06:44 ÖÖ

Hayır cozker bir ortak noktaları var dedi de, büyük hissedarları İsrailli mi diye düşündüm.

#190 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 07:47 ÖÖ

detaylarını çok hatırlamıyorum, yıllar önce bir blogda okumuştum.. ilk kuruldukları yıllarda her 2 kulübünde bulundukları bölgeler Yahudi nüfusun yoğun olduğu yerlermiş.. zaman içindede bu ortak noktalarından dolayı 2 kulüp birbirlerine yakınlaşmışlar.. daha sonra özellikle dikkat etmiştim stadlarında devamlı İsrail bayrakları falan oluyor, günlük siyasi nedenlerle ilgisi yok yani o bayrakların..

#191 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 07:48 ÖÖ

Bizimkilerin Deportivo tribünlerine yıllardır Türk bayrağı asması gibi bir olay sanırım.

#192 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 07:51 ÖÖ

aynen öyle.. ezeli rakiplerinin faşist taraftarlarıda bunları Yahudiler diye aşağılayınca zaman içinde Yahudi kimliğini iyice sahiplenmişler, ki birçoğunun Yahudilikle ilgisi bile yokmuş..

#193 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.114 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 01:22 ÖS

onu bunu bilmem kevin de bruyne diyorum.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#194 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.593 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 02:16 ÖS

Hayır cozker bir ortak noktaları var dedi de, büyük hissedarları İsrailli mi diye düşündüm.

Amsterdam dünyanın en önemli değerli maden merkezlerinden biri... Şehirde taş ticaretiyle uğraşan ciddi bir yahudi nüfus yaşıyor ve şehrin en zenginleri de yahudi... Diğer taraftan Londra'nın en eski yahudi gettosu Stamford Hill de Tottenham'ın kurulduğu bölgede; bunlar da genelde daha aşağıda nehre yakın Hatton bilmemne diye bir bölgede kuyumculukla uğraşıyorlar... Yani sadece dini yakınlaşma değil, aynı zamanda T'ham yahudileri Ajax yahudilerinin en büyük müşterileri...

• Giga bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#195 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.114 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2019 - 04:42 ÖS

şehrin en zenginleri de yahudi...

btw,

şehrin en zenginlerinin yahudi olmadığı bir şehir var mı avrupada ?

• frodo555 bunu beğendi

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#196 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.593 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2019 - 02:28 ÖS

Bu Ajax finale gitsin kupayı alsın, ortalığın amk'sun flan diyoruz da.. Bu iş acayip tehlikeli bir iş aynı zamanda..  Acilen oyuncu satıp dağıtılması lazım Ajax'ın...

Ülke sıralamasında Hollanda 2 sıra altımızda 12. durumda ve bu yıl bizim 3-4 yıllık puanımızı ajax tek başına almış gibi olacak... 11'e düşmenin yeni statüye göre ZTK şampiyonunun playoff oynaması dışında  CL için pratikte zararı yok (aslında var 11. sıra "şampiyon takım da ön eleme oynar" sırası ama CL kazananı kendi ülkesinden illaki CL'ye gideceği için bu hakkı 11.'nin şampiyonu alıyor, bunun istisnası zibilyonda bir gelir)...  ama 12.'liğe düşersek sıçarız.. 12. likten 51.liğe kadar bildiğiniz tüm ülkelerin şampiyonlarının gittiği şampiyonlar yoluna gireriz.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#197 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 09:04 ÖÖ

22.00 Tottenham-Ajax.

#198 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 09:49 ÖS

Ajax cakti.

#199 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.593 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Mayıs 2019 - 10:10 ÖÖ

Dünkü maçın temposunu gördünüz mü? Muhtemelen Herr Tektaş'ın relativity theory si gereği bize manyakça gelmiştir, kafamızı o maça çevirmeden önce Galatasaray seyrediyorduk çünkü...

Bu turnuvada çeyrek finalde MCITY PSG JUVE gibi takımların da elendiğini düşünürsek; futbol artık bizim 12-13 1/4 final sezonumuzdan fersah fersah ileride... Bizim ömrümüzde bir Türk takımını yeniden yarı finalde görmek şansı kuralardan ve efsane kadrolardan çok ama çok daha fazlasını gerektiriyor...

Yine aynı nedenden "bir forvet alsaydınız çeyrek hatta yarı final oynardık" laflarının tamamen saçmalık olduğu çıktı ortaya... Takım olarak bir evrensel kalitemizin olmaması bir yana; tek tek bakınca da Galatasaray'ın hiçbir futbolcusu bu sezon son 8'e kalan kadrolarda yer doldurmak için bile yazılacak oyuncular değiller... En zayıf halka Porto bile bizimle nasıl isterse öyle oynayabildi, bize çakarken kafasını bir başka maça konsantre tutabildi...  Yabancı serbestisi yerli teşviği zombi şafağı; ne getirirsen getir önümüzdeki 20 yıl da bundan farklı olmaz..

#200 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.640 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Mayıs 2019 - 10:22 ÖÖ

Futbol ekonomisi olarak Avrupa’da az buz seviyede degil Turkiye’de donen paralar
En elit ligleri katmiyorum.
Elit liglerin Avrupa’da oynayan takimlarinin kadro seviyesine erismek icin takimlarin yabanci yatirimci istiraki elde etmesi sart. Sportif as’ler kacinilmaz satilmali.
Yerel ekonomiden donen parayla, doviz gelirli yabancilarla yarismak imkansiz.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye