İçeriğe git

Resim
- - - - -

#20 Emre Akbaba

• Please log in to reply
155 replies to this topic

#41 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 532 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2018 - 09:33 ÖS

Bu kadar teklifi elinin tersiyle itip gercekten bize gelirse cok sevinecegim. En son bizi bu kadar isteyen Amrabat idi diye hatirliyorum. Sahte ellerin sahte kalpler üzerindeki Metin Oktay pozlarini izlemekten sIkIldIm. Sadece iyi futbolcu degil yüregi de Galatasaray icin atan oyuncular gelsin artik...

#42 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.338 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2018 - 09:49 ÖS

Uzadıkça can sıkıyor; böyle uzayıp da biten transferlerden herhalde bir tek Selçuk parasının hakkını vermiştir - ki o da free-agent idi zaten, sadece oyuncuyu kafaladık o da o kadar uzun sürmedi..

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#43 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.045 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 08:00 ÖÖ

e499890afb21901a8b9f061f06de67ad.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

#44 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.631 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 08:06 ÖÖ

Bizim uzatmalı ve zorlayarak yaptığımız transferlerden ben pek hayır gördüğümüzü de hatırlamıyorum. Ali Turan, Ufuk Ceylan gibi olumsuz örnekler geliyor hemen aklıma. Konuya hep bizim açımızdan yaklaşıyoruz. Biraz Emre Akbaba cephesinden de bakmak gerekir.

Ben Emre Akbaba olsam hangi kuübü tercih ederim? (Kulüp ve renk aşkını rafa kaldırıp, rasyonel akılla verilecek bir cevap elbette aradığımız)

FB'de merkez orta sahada ciddi bir rekabet var. Guliano, Ekici, Potuk, Topal, Souza. Bu adamlardan Topal ve Souza Akbaba'nın pozisyonuna talip olamazlar asla. Tam defansif oyuncular. Diğerleriyle direkt aynı mevkinin adamları. Ofansif taraftaki 3 oyuncu arasından kendisine yer açamazsa eğer bu sefer Topal ve Souza'nın bir tanesini yerinden etmek için mücadele etmek zorunda kalacaktır. Bu da bu iki oyuncunun defansif meziyetlerini göz önüne alınca pek olası gözükmüyor. Yanisi Akbaba olur da FB'ye gider 6 numaralar arasında 3. tercih, 8 ve 10 numaralar arasında (ki buraya Cocu zorda kalırsa Valbuena'yı da kullanabilir) 4 veya 5. tercih konumunda kalacaktır. Geçmiş yıllarda FB'ye transfer edilip hiç edilen oyuncuları da düşünürsek bu arkadaşın FB'ye transferi akıl dışı bir tercih olur bireysel anlamda. Heme genel ülke ekonomisi hem de kulüp bazında FB'nin içerisinde olduğu kriz şartlarını göz önünde bulundurursak Akbaba büyük bir kontrat kopartamayacaktır. "Sağlam bir paraya imza atıp, 4-5 yıllık bir kontratla yedek de otursam keyfime bakarım. Yaşım 25. 29-30 yaşına kadar cebimi doldurur tekrar Anadolu'ya dönerim." düşüncesi de bu ekonomik ortamda gerçekleşemeyecek bir hayal gibi gözüküyor.

Ekonomik şartlar Galatasaray açısından da aynen geçerli. Ancak alternatif oyuncu olmak açısından rekabete gireceği isimler ofansif tarafta Belhanda ve biraz Selçuk, savunma tarafında Fernando ve Donk ile sınırlı. Başka bir alternatif yok gibi gözüküyor. Selçuk'un temposuz oyunu direkt olarak 1. sıradan Belhanda'ya alternatif olmasını sağlıyor. Yani 1. sıradaki yedek konumuna gelecektir. Hatta Belhanda'nın genel olarak pek kabul görmeyen oyununu da göz önüne alırsak rol çalma şansı bile olabilir. Savunma tarafında Fernando ve Donk'tan bir ihtimal Donk'u kesebilir. 

Bu şartlar altında FB'ye transfer olmak, Akbaba açısından aslında makul ve mantıklı değil. Bu sözleşme dayatmasını kabul edecekse tek yol büyük kontrat talep etmek olmalı. Potuk'da bu yolu tercih etmişti. FB'ye gitti ve yedek kaldı. Çoğu zaman 3. alternatif olarak cebini doldurmayı seçti. 2022 yılına kadar devam eden bir kontratı var. Ne maaş alıyor bilemiyorum. Son bir dandik kontrat yaparak Anadolu'ya dönerek kariyerini orada bitirmeyi tercih edecektir.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#45 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.903 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 08:31 ÖÖ

Eljif ve Ferdi de var orta saha rotasyonunda, Ozan Tufan bile duruyor daha.

Gitsin ya fenere, biz de ısıran orta saha alalım, Emre bizde Ayhan AKman evrimi geçirmezse çok iş yapamaz gibi geliyor.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#46 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.605 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 09:52 ÖÖ

O kadar sığ bir transfer piyasası var ki bu sezon iki büyük kulüp bula bula Emre Akbaba'yı buldu kapışacak . Adamın üzerinde yaratılan spekülasyon futbol meziyetinin de önüne geçti . Bu saatten sonra birine yar olur ama kimseye yaramaz .  

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#47 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.322 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 11:26 ÖÖ

Otostop insan, at hırsızı kılıklı başkanları koyu fenerli.  (kaynak: 55 adet fb temalı fotoğrafı )

Bütün bunların sebebi odur. 

Zorla Fb'ye veriyor.

Adamın üzerinde yaratılan spekülasyon futbol meziyetinin de önüne geçti .

Katılıyorum. Şutları vitaminsiz Türk topçularına göre epey iyi, mücadeleci de bir eleman. 

Ama Kayseri'de zirve yaptığı dönemdeki Memo Topuz kadar hüneri, liderlik karakteri yok. Fb zerre kullanamadı tabi. Çamurluğun karması...

3m'de diretmeliyiz. Kısmet.

#48 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.454 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 12:04 ÖS

Ahim sahim istedigim biri degil daha elzem yerler var.

#49 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 532 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 01:21 ÖS

Abdürrahim A. gayet net konusmus transferle ilgili, bu saatten sonra baskanlari hayatta bize vermez Emre'yi. Ipleri kopardik bence. Bakalim Emre direnecek mi yoksa Fener'e mi gidecek?

#50 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.127 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 03:01 ÖS

Sözleşmei 6 ay sonra bitecek topçuya 7 mil euro istemek ne demek yahu....Xtirsin gitsenler...

Sanırsın xavi yi alıyoruz...

Dean...

#51 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.322 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 03:29 ÖS

4 milyon çok oldu. 1'i de sponsordan sanırım. Hayırlısı. 

O değil de bu keko kimdir ?  

https://twitter.com/...441541830172672

Adamın atkılı formalı maça gittiği görseli var ulan.

#52 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.151 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 03:59 ÖS

Transfer bitti deniyor. Hayirli olsun.

Emre ciddi bir durus gösterdi transfer olabilmek icin. Anladigim kadariyla Alanyaspor baskani ayni zamanda Alanya FB´liler dernegi baskaniymis? (böyle birsey nasil olur, onu da Alanyaspor´lular sorgulamasi lazim). Resmen oyuncuyu fb´ye paslamak icin ugrasmis Alanyaspor baskani.

# 10 - Felipe Melo

#53 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 04:05 ÖS

Hayırlı olsun, gökselle rahmetli cavcavda bizim üyemizdi diye biliyorum.

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#54 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.151 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 04:22 ÖS

Kulüp baskanlarinin baska kulüplere (formalite icin de olsa) üye olmasi da tuhaf zaten.

Ama kulübün baskani taraftar dernegi baskanligi yapiyorsa, bu daha da acayip birsey. 

# 10 - Felipe Melo

#55 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.322 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 05:01 ÖS

Ikisinin de tek bir hayrı olmadı diye hatırlarım, sağolsunlar.

O değil de şimdi Yasin istek parçası alıyor mu  ?    :D   

Ortasahaya bir Hercai daha getirtek...  

Forvete bir adet Ateşteyim Ateşte...

Stoper de lazım.

#56 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.452 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 05:15 ÖS

Kap girmeden rahatlamak yok bana :)

#57 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 4.963 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 05:43 ÖS

Kap geldi

Tasinsin lutfen :)

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#58 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.903 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 05:46 ÖS

Terim gider Belhanda’yi keser, demedi demeyin.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#59 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.020 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 05:55 ÖS

Bir de satarsa, tadından yenmez.

#60 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.452 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ağustos 2018 - 05:58 ÖS

Kardeşim benim beklentim çok yüksek efsane olman dileğiyle hayırlı uğurlu olsun.
Hoşgeldin..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye