İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

2018-2019 Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu

• Please log in to reply
381 replies to this topic

#21 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.055 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ağustos 2018 - 01:47 ÖS

50 yaşına gelse Quaresma'dan çekinmeye devam edeceğim bu ligde... Adam top saklama uzmanı olmuş yaşlanınca. Rakibi uyuz eden bir stili var.

Kaliteleri düştü ama kadro derinlikleri bizden iyi halen. Adamlarda 4 tane forvet lisanslı adam var. 

Ortasahaları da aslında temeli sağlam tipler. 

Ama öyle ya da böyle Terim > > > Şenol Güneş. Orada basıyoruz. =)

#22 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.500 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ağustos 2018 - 12:48 ÖS

Sıkıntıdan bir çok maçı izledim. Bu sezon geçen sezonun bir devamı gibi . Kadrolar hemen hemen aynı . Yabancılar bile yurt içinde transfer yapmışlar . Zaten uzun süreden sonra ilk kez bu sezon süper lig transfer gelirleri giderlerini aşmış durumda. Erzurum'da Taylan Antalyalı'yı çok beğendim . Bizim Emrah Başsan'da çok etkiliydi . 

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

#23 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.055 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2018 - 09:38 ÖS

New Malatya 0- Fb 0 , Ilk yarı.

Biraz baktım da baydı. 

Anadolu da taktiği bulmuş yeniden... Zemin yine leş gibi duruyor.

#24 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.055 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2018 - 10:45 ÖS

N.M - 1 :  Fb - 0 . Full tahin. 

Evet beyler... Tahminleri alayım.... Panik alımında hedefleri kim(ler) olacak ?  :D 

1 numaralı adayım, hocamıza da hançer vurmak kabilinden :  Mahmoud Hassan Trezeguet olacak.  Adım gibi eminim. :) 

#25 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 488 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2018 - 10:45 ÖS

Heeyt! Az ama öz koydu rekdaslar! Allah razi olsun! Ulan dün Akbaba, bugün Malatya, acilarin takimisin Fener :D

#26 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 488 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ağustos 2018 - 11:02 ÖS

Slimani de mübarek sayili formasiyla sov yapmis masallah! Süper Lig'de bu numarayi giyen tek futbolcudur herhalde...

#27 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.465 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2018 - 07:25 ÖS

Dadaşlar ilk devreyi 1-0 önde kapadı. Hadi lan. En kötü beraberlik kopartın ciğerimi yiyin. Gözgöze koyduk mu geçen sezon gibi erken kopartma havalarına girersek önümüzde bu eksik kadroya karşın kimse duramaz

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#28 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.465 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2018 - 08:02 ÖS

6 dakika kala 1-2 önde BJK. Olmayacak herhalde benim hayal. Sağlık olsun.

#29 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.055 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2018 - 08:09 ÖS

Gökhan Gönül'ün kornerden gelen topa sırtıyla vurup! golü attığı an bitmiş zaten maç. (gol klibinde gördüğüm elim olay)

Tukaka ettikleri Negredo kurtarıp duruyor adamları. Yakında stad inler. İşte taraftarların genel özeti.

not: Kerejma yine tabela yapmış bu arada. Dedim bu adamdan tez kurtulmak lazımdı. Çok sinir bozucu bir tip. Koca götünü ve keko ayak hareketlerini ve bu sayede sakladığı topu yıllardır çözen TSL takımı çıkmadı, çıkamadı ya hu...

40 olsa İsmail Türüt teriyle halısahada coşan amcalar gibi dağıtacak yine ligi. 

Feghouli şunun yarısı kadar etkili olsa bari. Kaseyse kase... Aynısı var. Ama joga bonitosu eksik bizimkinin işte. 

• almeyda bunu beğendi

#30 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.465 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ağustos 2018 - 07:08 ÖÖ

Başakşehir son dakika yediği golle kaybetti. İtirazlar itirazlar. Beter olun.

#31 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 488 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ağustos 2018 - 02:18 ÖS

B.sehirin erken kopmasi iyi olur, ciddi sampiyonluk adayi oldular son zamanlarda... Cocu'lu fener ile mali acidan SIKINTILI ve bu yüzden gönülsüz calisan Senol'un bjk'si daha zayif rakipler bana göre. Ndiaye'nin geldigini farz ederek iyi bir stoper ve yedek golcü transferiyle rahat bir sampiyonluk kazaniriz gibime geliyor.

#32 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.055 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ağustos 2018 - 10:45 ÖS

Göztepe:1 - Fb: 0  , Fultaym.

Tam şu saniye kasanın şifresini giriyordur Goç.  

O gelen paraların bir kısmını borçlara ayıracaklardı. %100 iptal oldu. :D

Ronaldinho futbola döner...

Not: Tek başına hüner sergileyemeyen yabancıların zorlanması adlı teze Ayew de giriverdi bu 1 ay içinde... 

Şu herifin oynayacağı yer santrafor gibi duruyor.... da oraya 2-3 adam daha aldılar ha. O iş yaş.

#33 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.465 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ağustos 2018 - 11:26 ÖS

Öncelikle Göztepe berbat oynadı. Kazanacak bir oyun ortaya koymadılar. Ancak daha fazla istediler maçı. Güzel golle aldılar sonucu.

Cocu 0-0 giden maçta hiç varlık gösteremeyen takıma müdahale etmedi 60dk. Tam oyuncu değiştirdi ki gol geldi. Bu adamla işleri zor. İyi kötü 2 ayı aşkın süredir takımın başında. Hazırlık sürecini CL ön elemesi nedeniyle erken başlattılar. Kötü performansı anlarım da şuursuzluk çok enteresan. Hiç hoca eli değmiş gibi durmuyor FB'ye. Kimin ne yaptığı belli değil.

Bunun yanında oyuncu tercihleride bir hayli kötü. Gitmesi istenilen Dirar'ı ilk 11 başlatıyor. Adam berbat. Oyundan alıyor adam yürüyor resmen umursamaz bir şekilde.

Ayew'i alıyor merkezde kullanıyor. Maç boyunca adam yok. Ne zaman oyuncu değişikliği yapıyor Ayew kanada geçiyor ve sahada olduğu ortaya çıkıyor.

FB'de tek sinir bozucu gelişme Slimani. Eleman güçlü kuvvetli ve istekli. İlk 45 dakika FB'yi tek başına ayakta tutmayı başardı.

Eğer yeni transferler birden pozitif etki yaratamazsa bunlar 1 aya kalmaz Cocu'yu gönderirler. Peşinden Comolli gider. Bu sezon bu kafadaki FB bu lige asılamaz.

#34 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ağustos 2018 - 09:40 ÖS

BJK 1-3 Antalyaspor...

Antalya ilk golu ofsayt demistim ama kural degismis, sacma olmus.

Oguzhan bos kaleye kacirdi.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#35 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.055 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ağustos 2018 - 10:09 ÖS

Antalya bu yeryüzünün en tossuruktan takımı olabilir... 

Şu an 2-3...  Mucize lazım.

#36 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.055 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ağustos 2018 - 10:48 ÖS

Bitti :S  2-3. 

Bir takım düşünün ki rakip en az 7 kişiyle bastırırken çıkabildiği kontra sayısı: SIFIR  olsun.   :D .

Iki pas yapsan gol atacaksın, Bjk yarı sahası mesire alanı gibiydi.  

Ah Bülent Hoca ah...  Olmayacak galiba bu iş... 

Neyse, geçen haftaya saysın Bjk. Ilk yarı Erzurum maçı bitirmeliydi vs vs.

#37 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.465 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ağustos 2018 - 10:48 ÖS

2-3 aldı Antalya. Mucize gerçekleşti. 

Yarın alırsak baya karlı bir hafta olacak bizim için.

#38 electrogs34

electrogs34

Senior Member

• Members
  • 4.151 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ağustos 2018 - 01:51 ÖÖ

2-3 aldı Antalya. Mucize gerçekleşti. 

Yarın alırsak baya karlı bir hafta olacak bizim için.

alırsak iyi olur kıvamında değildir işallah takım. Şampiyonlar ligi haftalarında bir takım sorunlar çıkması olası. takımda oyuncu-sistem herşey değişebilir. Bu haftaları kayıpsız geçmek şart. Hele ki içeride ligin zayıf takımlarından birine karşı.

#39 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.465 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ağustos 2018 - 06:39 ÖÖ

alırsak iyi olur kıvamında değildir işallah takım. Şampiyonlar ligi haftalarında bir takım sorunlar çıkması olası. takımda oyuncu-sistem herşey değişebilir. Bu haftaları kayıpsız geçmek şart. Hele ki içeride ligin zayıf takımlarından birine karşı.

Terim bu tür ortamlarda iyi motive eder takımı. Oyuncuların umursamaz takılacağını sanmıyorum.

#40 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.465 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ağustos 2018 - 06:54 ÖÖ

Uzun zaman sonra bu hafta sonu oturdum hem FB hem BJK'nin maçını izledim. Genelde zaman olmuyor. Her ikisine takılan çelmede benim de totemsel bir payım olduğunu düşünüyorum :)

Antalyaspor'un dün kazanması tamamen mucizeydi. İstatistiklere bakmaya bile korkar insan. Hem oyuncu kalitesi açısından hem oyun kalitesi yönünden bu ligin altında oldukları bariz belli oluyor. Kulüp seçim sürecine girmiş durumda. Maddi problemler üzerine binince işlerin kötü gitmesi pekala normal. Bu sorunları çözemezlerse düşerler sezon sonunda.

Ancak asıl irdelenmesi gereken BJK'nin bu denli müşkül duruma düşmüş bir takım karşısında bir türlü skoru ele geçirememiş olması. BJK'li oyuncular hala 2 sezon öncesinde kalmışlar kafa olarak. Ancak oyun olarak geçen sezon ile benzer pratikler gösteriyorlar. Merkezden hücum yok denecek kadar az. Ağırlıklı olarak Quaresma ve biraz da Babel'in ayağına bakıyorlar. Talisca geçen sezon olmadık işler yaparken bu sezon Oğuzhan'dan aynı beklenti içerisindeler. Ancak o kadar çok uzun top kullanarak Quaresma ve Babel'i bulmaya çalışıyorlar ki top Oğuzhan üzerinden dağılmadığı için eleman etkinlik gösteremiyor. Es kaza arada bir aldığı toplarda da acemilikler yapıyor. Daha 3. haftadan ıslıklanmaya başlaması da tribünden bu elemana yönelik bir teveccüh olmadığı, sabrın gösterilmeyeceğine delalet olsa gerek.

BJK'nin en ürkütücü yanı oyun sürati. Hantal, uyuşuk takılan tek oyuncuları bile yok. Hemen her oyuncu çok kısa sürede ayaktan top çıkartıyor. Kondisyon olarak da iyi çalışmışlar. Ben biraz lige üst perdeden giriş yaptıklarını düşünüyorum. Sanki Şenol Güneş yüksek tempoyla lige başlayalım, sonra düşeriz diye planlamış bu sezonu. Bu dönemde skor aldın aldın, alamazsan düşüş döneminde rakiplerin bir kaç boy fark atar sana.

Bu sezon karşımızdaki en güçlü rakip BJK olacak bariz bu durum. Ancak çok yaşlı bir takım. Dün sahaya çıkan takımın yaş ortalaması 30,27. Ortalamaya Utku'yu katmadım. Yerine yeni kaleci transferlerini koydum. Takımın yıldız tabir edilebilecek tüm oyuncuları +30 yaşındalar. BJK ile alakalı ileriye dönük olarak da genel bir yorum yapmak gerekirse 5 sezon önce başladıkları yatırımın sonuna geldiler. Seneye çok büyük revizyon yapmaları gerekecek. 5 yıllık yatırım sonucunda 2 şampiyonluk dışında bir şey de elde etmiş değiller. Çok verimli bir sermaye yatırımı yapamamış oldular. Çünkü başladıkları stratejinin dışına çıktılar. Bilic zamanı topladıkları gençleri büyük oranda ıskartaya çıkarttılar. Yerlerine yaşını başını almış, isimli oyuncular getirildi. Ben BJK'nin Bilic dönemi yakaladığı oyuncu grubunun üzerine, Şenol Güneş etkisi ile uzun soluklu bir lig dominasyonu gelebileceğini düşünüyordum. Beceremediler gibi gözüküyor.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye