İçeriğe git

Resim
- - - - -

2018 Dünya Kupası D Grubu

• Please log in to reply
106 replies to this topic

#41 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Haziran 2018 - 11:34 ÖS

Arjantin’i bu hale sokan tek kişi Messi’dir. Ne kadar karaktersiz ne kadar egoist bir adam olduğunu dünya alem biliyor. Bu saatten sonra bu balonu Ronaldo’yla kıyaslayanı bi temiz döverler sanırım. Messi falan değil, bildiğin Leşsi.
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#42 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 07:20 ÖÖ

Gel beni dov o zaman, bence Messi hala cok daha yetenekli ama yaslandikca fizik olarak dustu, pek calismadigi da soyleniyor. Obur tarafta hayvani kas yapan, yas aldikca daha da guclenen Ronaldo var. Euro 2016 ve 4 sampiyonlar ligi ile Messi’yi basari olarak coktan gecti.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#43 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.501 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 07:36 ÖÖ

maradona olmak kolay değil. istediğin sayıda gol at, asist yap, bir ülkeyi sırtında taşımak, insanların adına kilise kurup sana tapınması apayrı bir olay. maradona'nın sol maşşağı bile büyük senden messi'cim, üzgünüm. ha ronaldo da hala çakma ronaldo. gerçeğinin (il fenomeno) büyüsünün onda biri yok. yemişim fizik gücüyle attığı golleri. lebron james'in futbol versiyonu denebilir en fazla apaçiye.

galatasaray ulan..

#44 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 08:12 ÖÖ

Garay’dan once Fazio var yahu.

Fazio saatli bomba bir adam, kötü bir sezon geçirmedi ama Garay o kulübede de olsa bu takımda oynar. 

Messi konusunda yanlış yönlendirmeler olduğunu sanıyorum. Ben de ilk başta tam oynayacağı noktanın orası olduğunu düşünmüştüm ama adam hapsedildi, başka türlü top alamadı alıp yüzünü dönemedi geriden oyun kuracak yeteneksizlerin saçmalıklarına katlanmak çok zordu vs vs. ileri ucu çoğaltmadıkça Arjantin pek oynayamayacak anlaşılan. 4231 kalıbına sokamadı takımı, seçimleri de iğrençti zaten. 

433 gömecek oraya. Aguero Higuain Messi aynı anda oynayacak. Higuain ve Messi kanat uçlarda olur. Ortadan oyun kuracak adamı da belli top taşıyacak da belli kesici de belli. Bu kadar zorlanmasına rağmen adam hiç alternatif bir sistem üzerine düşünmemiş. Elindeki cevherin farkında değil sanki. Bir kalıp var kafada, o çıkar bu girer derken mundar oldu bütün adamlar ve takım tabiki..

#45 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 08:32 ÖÖ

Yasin sen koşu mesafelerine baktın mı?

Adam kaleciden az koşmuş yahu, bunun sistemle falan alakası yok.

Dripling yapmamış, top istememiş, istersen Guardiola gelsin milli takıma, bu kafadaki Messi ile olmaz.

Adam isteksiz, adam keyifsiz, milli takımda huzursuz, Barcelona'da aldığı keyfin onda biri yok.

Ronaldo ile farkı bu, adamı çağır halı sahaya kazanmak için hırs yapar, her gole sevinir.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#46 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 08:46 ÖÖ

Evet buna katılmamak mümkün değil de bunun oynadığı yerle ilgisi yok diyemem. 

#47 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 08:56 ÖÖ

Sence bu hoca kifayetsizi Messi'ye taktik mi veriyor, çıkarıyor işte herkesi Messi kafasına göre takılıyor.

Guardiola sonrası Barcelona'ya hoca seçen adam Messi, gerçekten hayal kırıklığı oldu zaman geçtikçe.

Sen fizik olarak zayıf olabilirsin ama koş abicim, git top iste, savunmadan çıkar gerekirse.

#48 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.909 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 08:58 ÖÖ

Ronaldo ile farkı bu, adamı çağır halı sahaya kazanmak için hırs yapar, her gole sevinir.

eski takım arkadaşı evra anlatmıştı geçenlerde. m.united'dayken rio Ferdinand'a masa tenisinde yenilince hırs yapmış, evine masa aldırmış 2 hafta özel ders alıp tüm takım önünde 2 hafta sonra rio Ferdinand'ı rezil etmiş :). adamdaki hırs gerçekten başka bir boyut. normal şartlarda yetenek olarak asla kıyaslanamayacağı messi'yi son yıllarda resmen solladı..

#49 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 09:33 ÖÖ

Hocam Guardiola dediğin adam elindeki 10 tane yıldızı nasıl kullanabileceğini bildiği için başarılı oluyor. Bu kazma milli takım hocalarının kafasındaki kalıba sokmak istediği adamların hiçbirisi başarılı olamıyor. 

Hadi Messi iyi değil, Di Maria? Higuain? Dybala? Banega? Aguero? 

Bu hocalar oyuncuları köreltiyor işte, oynama isteği arzusu bırakmıyorlar. 

Lanzini sakat tamam hadi, Pastore dakika alamadı tamam ,Lamela bu takımda olmaz mı kardeşim?

İşte bu tür saçma seçimleri olan adamların başarılı olmasını nimkanı zaten yok. He Messi oynamadı az koştu ondan kaybettiler kısmının gerçekliği bence daha düşük. 

#50 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.909 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 09:51 ÖÖ

Arjantin 1 önceki hocasıylada rezildi yalnız. elemelerden çıkamama tehlikesi baş gösterince onu kovup Şili'de büyük başarılar elde eden sampaoli'yi getirdiler. o da çok açık şekilde messi'nin olduğu takımı yönetemiyor, kafasındaki kadroyu kuramıyor. çok büyük fiyasko oldular ama zaten beklenen birşeydi bu..
dün 1-0'ı koruyabilseydiler bari, iş averaja kalırsa yine elenmeleri kesin gibi..

#51 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 09:53 ÖÖ

Lamela olsa ne olacak abi, kaç hücumcu oynatacak?

Bu adamlar bir arada olmuyor işte, bence kazmalığına rağmen milli takımdaki, Higuain tek forvet, yanında Dybala-Di Maria arkada Messi olabilirdi.

Messi koşmadı diye olmadı ama Messi de çabalamıyor arkadaş, kalecilerden az koşmak nedir ya?

Ayrıca City'nin elindeki De Bruyne, Fernandinho yok ki Arjantin'de?

Mascherano bitik, Biglia ilk maç gördük ki orası için zayıf, Patore kadroda mı bilmiyorum. Salvio mu kalmış bir de hala kadroda ve 11?

#52 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 10:03 ÖÖ

Milli takım hocalığı işte bunu gerektiriyor, aynı yerdeyiz aslında. Bizim manager oyunu gibi at sahaya yıldızları nasılsa alırlar gibi olmuyor ki bu iş. Rakiplerin savunma anlayışı öyle geniş boşluklar bırakmıyor, ki rakibinde Modric ve Rakitic gibi dünyanın en iyi iki orta sahası var.  Sen Messiyi 6 kişinin ortasına bırakıp hadi oyna lan pezeveng sen Messi değil misin le olmuyor. Oynayamadıysa çıkart adamı niye çıkartmıyorsun, belki rakibi de bozacaksın ve maçı çevireceksin? Ama adamın böyle bir düşüncesi yok, alternatif hiç çalışmamış.  Çok ofans çok gol olmuyor bunu anlamıyorlar bir türlü. Lamela dememin sebebi takım oyununa yatkın olmasıdır. Banega da keza aynı şekilde. 442 yapsın yıldızlar kenarda dursun alternatif sunsa diye bakıyorsun adamda hiçbişey yok. Orta sahanda De Bruyne - fernandinho yok ama Dybala - Higuain aynı takımda önlü arkalı oynayan iki adam bu sene şampiyon oldular birlikte dakika alamıyor adamlar inanılır gibi değil. Milli takım birlikte oynayan ve dilinden anladığın insanlarla başarıya gidebildiğin bir yer. 

#53 tilmaz

tilmaz

Senior Member

• Members
  • 1.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 10:16 ÖÖ

Dün salaklık yapmayıp 1-0’dan sonra oyundan kopmasalar bence 2.’lik için fikstür avantajı arjantin’deydi.
"Some football players pay a billion for a Ferrari or a yacht; with that money I bought myself Livorno’s shirt. That's all." Cristiano Lucarelli

#54 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.501 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 10:19 ÖÖ

bugün izlanda kazanırsa arjantin'e bye bye, kazanamazsa arjantin son maçı alıp 2. olur. ama ben arjantin federasyonu başında olsam o artist görünümlü hoca bozuntusunu direk yollarım kel kaleciyle beraber. takımı da napıp edip simeone'ye teslim ederim 5 maçlığına. sonra gerekirse şampiyon bile olur arjantin. uyduruk bir kupa zaten, şudur diyeceğin bir takım bile yok.

galatasaray ulan..

#55 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 10:25 ÖÖ

Yasincim isimlere çok takılma bence, Messi'yi oraya atan hocası değil kendisi, adam Icardi'yi istemedi, Dybala ile oynayamam dedi, sen hala oraya hoca koydu diyorsun. :)

Oyundan falan çıkarak kudreti yok bu herifin.

Azıcık akıllı ve güçlü teknik adam Messi ile başlamazdı bu maça, fizikli bir 3lü merkez, önlerine de Dybala-Higuain-Di Maria çıkarsın, maçı tutarsın, 60'da Messi girer, rakibi şaşırtmış olursun.

#56 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.129 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 10:35 ÖÖ

onu bunu bilmem hırvatistan 10 numara top oynadı.. her atakları etkin her pas etkin yere.. Modriç rakitiç ikilisinin yanına yaklaşan olmadı.. İniesta isco da iyi ama iniesta eski enerjisinde değil ve defansif olarak rakitiç modriç daha etkili..  forvet desen manzukiç inanılmaz savaşıyor..ben çok beğendim herifleri.. hakkıyla net tertemiz maç aldılar. kaleci hatası falan hikaye maça arjantin bir an bile alacak gibi gelmedi bana. bir golle bu kadar dağılıyorsan inancın yoktur..

hikmet karaman  görünümlü pauli de bu kalibrenin adamı değil..

Arjantin takım değil..iyi oyuncu grubu sadece..ozan tufan görünümlü sol açık tüm maç oynadı .. ha messi varsa messi oynar o konuyu tartışmaz kimse..ama messi ile oynayan takımın mc  dmc si bu adamlar olamaz.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#57 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 10:56 ÖÖ

En iyilerden demiyorum en yi iki oyuncusu diyorum. Modric-Rakitic. fena...

Kendisi Barca da oynadığı yerde oynamıyor ki burada da oraya yazmış olsun. Kendimi en rahat olan serbestliğe bırakırım niye 6 zebellahın ortasına yazayım anlamadım ki. O iş Türkiye şartlarına uygun bir durum. İş biter fatura birine mutlaka girer. Maçtaki kulübeden müdahalelerin hepsinin saçmalığını görünce iddialara inanasım gelmiyor. Messicilikten falan yazmıyorum , bu Icardi mevzuları doğru da olabilir. Ben hocanın çuvallığına çekiyorum olayı genel olarak.

#58 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 05:35 ÖS

Bu Nijerya amma vitaminsiz takım ya.

#59 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.909 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 05:59 ÖS

ilk yarı 0-0 bitti. şimdilik işler Arjantin'in istediği gibi gidiyor. izlanda kazanamazsa son maçlar öncesi yeniden umutlanır Arjantin.

#60 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.909 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2018 - 06:09 ÖS

Nijerya Ahmet Musa'yla attı 1-0 önde. Arjantin için piyango bu. izlanda Hırvatistan'ı biraz zor yener çünkü.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye