İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

2018-2019 Transfer Sezonu ve Kadro Yapılanması

• Please log in to reply
1072 replies to this topic

#21 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.248 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 02:22 ÖS

Bu arada ben Emre bizde olsun isterim... "Galatasaraylı Futbolcu" veya "Galatasaray'da oynamak için fedakarlık yapan futbolcu" etiketinden kıçımıza kaçanlar çok fazla da olsa fikrim böyle (bkz. Yekta, bkz. AliTuran, bkz. Veysel)

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#22 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.286 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 02:29 ÖS

Belhanda nın yerine oynatacak adamımız yok kilitleniyoruz abi, Emre Akbaba bu takımda olmalı. hiç olmadı gitsinler Oğuzhan fırlamasına yapışsınlar sözleşmesi bitiyor önümüzdeki ay. 

#23 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.510 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 02:30 ÖS

sedat haklı yanlış görseli seçmişim..

fakat sedatın koyduğu da doğruluyor ki herif belhanda ya gayet yedek olur..attaccking midfielder ve lakin all rounder bir mizacı da var. wes gibi sola çeker bir yapısı yok.

209g8eo.png

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#24 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.286 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 02:42 ÖS

Aynen öyle istersen 10 istersen 8 istersen 6,5 oynatırsın. 

Bu arada bu 10 işine bir açıklık getirelim:

Benim futbolumda 10 numara; Orta sahanın rakibe dönük yayı (merkezi de dahil edebiliriz ama bu MC den rol çalmadır, topla oynama yeteneği olan adamlar bu işi rahatça yapar)  ile rakip ceza sahası yayı arasındaki bölgede topu alan dağıtan atakları yönlendiren, gerektiğinde kanata demarke olabilecek gerektiğinde dönen topları tamamlayabilecek, rakip ceza sahasına beklenmeyen noktalarda golü yapabilecek, kilit pasların düzenleyicisi oyuncuların oynadığı pozisyondur. Bu pozisyon genel olarak meziyetli ama mücadelesi/koşusu nispeten daha az olan oyuncuların giydiği formadan kaynaklı olarak 10 olarak adlandırılıyor. Yani 10 numara forma deyince 10 numara pozisyonunun akla gelmesi yanlış birşey değil. Ha 10 numara sırtına giyen adam gider sağ bekte oynar orası pozisyondaki oyuncunun sorunu değil. Lakin siz bana bizim takımda 10 numara pozisyonunda oynayan adam göstermeyip, sürekli olarak çok koşan top kapan alan daraltan bir adamdan bahsediyorsunuz. O zaman Selçuk-Donk-Fernando ne iş yapıyor? Belhanda hayatı boyunca 10 numara pozisyonunda oynamış bir adam, başka oyunculardan rol çalması rolünü hakkıyla yerine getiriyor demek değildir. Biz kendi rolünü daha etkin biçimde yerine getirmesi gerektiğine inanıyoruz. Emre Akbaba gayet iyi bir 10 numara pozisyon oyuncusudur. İnsiyatif alıyor, kanatlara açılıyor, duran topların başına geçiyor vs. Belhanda ve Emre bu takım için harika ikili olabilirler bile. 

Emre Akbaba nın bu sezonki istatistiğini yazalım;

Toplam 34 maç 14 gol 11 asist. 

#25 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.510 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 02:49 ÖS

10 numara nın modern olanıyla olmayanı arasında fark takım defansındaki rolü.Miasal Hagi modern 10 numara mıdır? bazı maçlarını saymazsak gayet de moderndir.zira takım defansında çaba gösteren rol alan çizgi savunmasından kademeye kadar rol alabilen bir oyuncuydu. 10 numara 3 ve 4. bölgenin pass merkezi adamdır. 2 ye 1 yapar çizgiye iner araya pas imkanı arar duran top kullanır forvete sızıp gol atar bunun yanında 5 li orta alandaki diğer elemanlar kadar da defansif rolü vardır..

sergen bile iyi dönemlerinde it gibi koşan basan bir oyuncuydu.. chelsea maçında adam kendini parçaladı. ama alex pek öyle değildi verin gol  atayım ama  topu da siz kapın itneler diyen türdendi..nihayetinde bence klasik 10 sürreailst 10 dışavurumcu 10 diye bir ayrım yok. tüm rolleri alan yada ben bunu yapmam aga diyenler var..özellikle 4231 de bu tip oyuncu rolü çok belirginleşiyor. keza diamond 442 de . misal 433 lerde bu rol daha fazla iki 8 e dağıtılıyor.

#26 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.510 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 03:05 ÖS

Bu arada akbaba da ayhan akman evrimi potansiyeli var.iç sahada şu gayet mümkün. feghuli giderse de 

----------------donk----emre--------

--gareth bale---belhanda------rodriges---

:ph34r:

#27 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.286 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 03:07 ÖS

8 de oynuyor abi çocuk zaten, ben sezonun başından itibaren izledim, sol ayaklı olması özellikle dikkatimi çekmişti ve tekniği çok iyi belli. 

Aynı şekilde dikkatimi çeken diğer adam İrfanCan dı onu İbfk kaptı. Çok forma da vermiyor gibi. 

Bu tür özel adamları kadroda bulundurmak iyidir. Görev adamıdır der yapıştırırsın. 

Gareth bale yerine Gervinho yaz yürüyelim.  :huh:

#28 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.033 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 09:47 ÖS

Yukarıda ismi geçen oyunculardan serdar gürler kanat için iyi alternatif hakikaten, yalnız sol açık transfer, rodrigues ve feghouli den sonra kanat rotasyonunda 4. Oyuncu olarak iyi transfer.. Tutup da sol ayaklı kanat almayıp hatta bir de üstüne feghouli yi satıp bunu alırlarsa o iş olmaz tabi..

Miguel Lopez de mariano ve linnes in varlığına bakmaksızın degerlendirilebilecek bir bek alternatifi ama o da yaştan kaybediyor, 2-3 yaş genç olsa bolluğa rağmen düşünülebilirdi..

Sakip fizik olarak iyi, herhalde ileri geri en çok çalışan beklerdendir ama ikinci devre ne ben takip edebildim ne de gördüğüm kadarıyla kendisinin adı pek geçti, dolayısıyla o da ancak scouting yapıldıysa düşünülebilir..

Başka da koca ligde pek oyuncu yok gibi, umalım ki scout ekibin katkısıyla terim yabanci transferde iyi tercihler yapsın.. Terim bazen eski isimlerde takılıp kalıyor, mesela yine shaqiri adı geçiyor, aman diyorum..

#29 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 09:57 ÖS

Doukara ve Azubuike'nin de iş yapacağını düşünüyorum yedek olarak.

Serdar Gürler'den bir halt olacağına da inanmıyorum.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#30 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.286 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 06:28 ÖÖ

LATEST: Galatasaray have contacted Arsenal midfielder Jack Wilshere over a summer move. The Lions have made strengthening the midfield a priority ahead of their Champions League campaign https://t.co/h0PpXjX1uH
  • eminucf bunu beğendi

#31 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.510 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 09:19 ÖÖ

yaw ben çok severdim bu herifi..

#32 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.014 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 09:36 ÖÖ

eski halinin sadece bir gölgesi konumunda bana kalırsa. injury prone olması da cabası. gidip bonservisine 7-8 milyon basıp senelik 3-4 de maaş vereceksek belhanda’dan büyük kazık olur. umarım terim akıllanmıştır transfer konularında, nokta atışı transferler yapmak zorundayız bu şartlar altında.

edit: bonservisi elindeymiş galiba. sözleşmesi maç başı ağırlıklı olacaksa gelsin, yoksa van persie gibi yattığı yerden götürür paraları bu sakatlık abidesi arkadaşımız.
galatasaray ulan..

#33 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.286 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 09:42 ÖÖ

Bu sene gayet iyiydi, uzun bir aradan sonra 40 maç üstüne çıktı sanırım. Merkez Orta Saha için fevkalade olur. 

#34 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 09:53 ÖÖ

Türkiye ligindeki sertliği uygun değil bence hiç, hiç gerek yok böyle macereya.

İngiliz oyuncuların dışardaki başarısızlıkları da ortada ayrıca.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#35 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.248 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 09:55 ÖÖ

Benim için bu esprinin yapıldığı gün konu kapanmıştı.. Umarım başkan her kimse onun için de öyledir...

JACK WHEEL-CHAIR

8GpTknw4_400x400.jpeg

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#36 daVinci

daVinci

Senior Member

• Members
  • 378 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 11:25 ÖÖ

Premier League´den de talipleri var, cok iyi bir paraya orda imzalar.

Destiny is all !

#37 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 9.055 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 01:50 ÖS

Bu sene maç başlıklarında geyiğine adı aklıma gelmişti. Bizimkiler ortasahada mıymıntı paslar icra ederken....

Sözleşmesi bitiyormuş meğer...

Hmm... veri tempting...

İzafi olarak tabanca gibi gelecektir paslı gözlerimize...  ( EPL > ____________muhtelif ligler________________ >  TSL )  

Kemik gibi birşeydi zaten. 

Belöz'ün gençliği....

Sol ayaklı bu da sahi :)... (ki ingiliz bu, iki ayaklısı denebilir)

....falan filandı diye hatırlıyorum bu herifi. 

Bence henüz 26 yaşında olduğu için bu iş sakat... 

Keşkem 29 olaydı, mis gibi.

Bitti kardeşim senin Ingiltere kariyerin, gel de biraz kupa kaldır 33'üne kadar denebilirdi.  (City Miti varken Arsenal 4.lüğe talim olacak malum )

• eminucf ve Yasin Karabulut bunu beğendi

#38 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.510 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 02:46 ÖS

bizim lig adamı olduğundan 5 yaş genç gösterir. bkz drogba :)

#39 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 10:44 ÖS

Carole geri dönüyormuş.

#40 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.014 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mayıs 2018 - 11:23 ÖS

bu sene yabancı sayısı kuralında değişiklik olacak mı? silme yabancıyla doldurmak sıkıntı olacak muhtemelen.
galatasaray ulan..

1 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye