İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

2018-2019 Transfer Sezonu ve Kadro Yapılanması

• Please log in to reply
409 replies to this topic

#1 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.720 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Mayıs 2018 - 02:28 ÖS

Listeye önümüzdeki ay serbest kalacak adamları ekleyerek başlıyorum. 

Leon Goretzka
Merkez orta saha

Stefan de Vrij
Stoper

Emre Can
Önlibero

Mario Balotelli
Santrafor

Max Meyer
Merkez orta saha

Jack Wilshere
Merkez orta saha

Bernard
Sol Kanat

Luke Shaw
Sol Bek

Milan Badelj  
Önlibero

Mark Uth
Santrafor

Kwadwo Asamoah
Sol Bek

Marouane Fellaini
Merkez orta saha

Gervinho
Sol Kanat

Hatem Ben Arfa
On Numara

Amin Younes
Sol Kanat

Graziano Pellè
Santrafor

Santi Cazorla
Merkez orta saha

André-Pierre Gignac
Santrafor

Giuseppe Rossi
Santrafor

Serdar Tasci
Stoper

Keisuke Honda
On Numara

Papiss Demba Cissé
Santrafor

Lewis Holtby
On Numara

Holger Badstuber
Stoper

Martín Cáceres
Sağ Bek

Per Mertesacker  
Stoper

Aron Gunnarsson
Merkez orta saha

Soner Aydogdu
Merkez orta saha

Max-Alain Gradel
Sol Kanat

#2 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 22.782 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Mayıs 2018 - 09:44 ÖS

Topik değiştiğine göre aynı şeyleri yazmakta sakınca yok :)

Muslera
Yerli kaleci

Mariano maicon denayer transfer
Linnes serdar donk nagatomo

Fernando transfer
Donk tolga

Feghouli belhanda transfer
Rodrigues sinan

Transfer
Gomis

İki tartışmalı nokta, bek transferinde bu seneden önceki duztabanligimiz gözönüne alınırsa parayı basıp çok iyisini almayacaksak nagatomo yu tutmamız doğru olur, carole un psikolojisi sağlamsa onla yedeklemek gerek (gerci sevilla ya gittiğinde abuk subuk demeçler verdi ve neden kadro dışı kaldı bakmak lazım)..

Diğer nokta da tolga nin sakatlık durumu, dünyanın en saçma sakatlığı bunda herhalde dolayısıyla kendisine güvenip kadro kurmak pek mümkün değil gibi görünüyor.. Yalnız bu da o bölgeye bir tane as transferin ötesinde ikinci bir transfer ihtiyacı doğuruyor ki bütçe olarak çok mümkün olacağını düşünmüyorum (ya da sezona 3 oyuncuyla girip is selçuk a kalmasın diye dua edicez)..

Transfer gereken bölgelere iyi oyuncular alırsak baya iyi ve derinlikli bir kadromuz olur, öte yandan yukarıdaki kadroda adı geçmeyen oyuncuları alternatif olarak degerlendirirsek büyük patlariz..

Edit. Telefonda yazdığım için diziliş kaymış herhalde, net olması açısından bir tek belhanda ya tam bir yedek çıkaramıyoruz, onu da artık cevval yeni ortasaha transferimiz veya topla iyi yeni forvetimizle çift forvet oynamak suretiyle yedekleyecegiz :)

#3 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Mayıs 2018 - 09:50 ÖS

Maicon ve Belhanda hic dusunmeden satilmali, cok sey beklenecek adamlar degil, para veren cikarsa tabi.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#4 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 5.916 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Mayıs 2018 - 09:57 ÖS

Kisa ve net olarak özetlemek gerekirse;

- Rodrigues satilirsa, yerine bir sol kanat oyuncusu

- Feghouli ve Belhanda´da degisiklik düsünülebilir eger bu oyuncular icin iyi teklifler gerlise. Ikisi de bence takimin genel performansina ayak uyduramadilar.

- Nagatomo´yu alamazsak yerine bir sol bek ve yedek sol bek

- Stoperde taslar oynayabilir Denayer´in durumuna göre. Maicon´u bence kesip atmamak lazim.

- Muslera´ya yedek olabilecek bir kaleci

- Önliberoda Tolga ve Selcuk yeterli performans gösterebilirler mi mechul. Buraya da takviye gerekebilir.

Sampiyon olmus bir takim icin epey kabarik bir transfer dosyasi. Tabi maddi duruma göre, mevcut kadroyu korursak eger yine de önümüzdeki sezon basarili olma sansimiz yüksek.

Tabi genel bir temizlik de gerekiyor. Ahmet Calik, Hakan Balta, Koray Günter, Latovlevici, Tarik Camdal, Eray, Carasso. Katkilari hemen hemen 0 olan 7 tane oyuncu.

# 10 - Felipe Melo

#5 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.909 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2018 - 07:55 ÖÖ

Önümüzdeki sezon için hedef nedir? Bence önce bunu konuşmak gerek.

Şampiyon olmak zaten doğal hedef.

ZTK'yı kazanmak istiyoruz. Bu da doğal hedef.

Sezon öncesinde Süper Kupa var. Bu da doğal hedef.

Bunlar domestic hedefler. Mevcut kadro bunun için bile yeterli değil. Bu sezon şapkadan tavşan çıkardık. İman gücü, tribün desteği, Terim efekti ile şampiyonluk geldi. Ancak kadro leş değil. Biraz takviye yeterli olacaktır.

Uluslararası anlamda ise CL'de oynayacağız. Burada azami hedef gruptan çıkmak bile olmamalı bana göre. UEFA'ya zıplamak ve orada bol maç yapmak bizim için uzun vadeli olarak daha akla yatkın gibi duruyor. UEFA'da yarı final falan görmeye kasmak gerekir. Kulüp puanımızı da yükseltmiş oluruz. 

Ekonomik anlamda da büyük masraflara girmemek gerekir diye düşünüyorum. Bu sezon başında ciddi bir para harcanarak takım oluşturuldu.

1- Safraları temizlemek gerekiyor.

-Tarık

-Cavanda

-Tolga

-Eray

-Carrasso

-Hakan Balta

-Koray Günter

2- Transferler

-1 tane sol bek (Nagatomo kalacaksa sorun yok.)

-1 tane 8 numara

-1 tane santrafor yedeği (Eğer Gomis satılacak falan olursa 2 transfer lazım. 1 As 1 yedek)

-Rodrigues satılacak olursa 1 tane sol açık

3 transferle biz seneye yine şampiyonluğa oynarız. Az para harcamak ancak bol bonus toplamak gerekiyor. Hedef bu olmalı.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#6 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.720 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2018 - 08:18 ÖÖ

İmzası görünmese de haberin Cumhur Önder Arslan imzalı olduğunu düşünüyorum. Güvendiğim bir muhabir. 

Galatasaray`da 7. kez lig şampiyonluğu yaşayan Fatih Terim`in istediği transferler de belli olmaya başladı. Sarı - Kırmızılı teknik adam, yönetimle yaptığı toplantıda Şampiyonlar Ligi`ne uygun bir kadro kurulmasını istediğini ve bunun için gerekli transferleri bildirdi. Terim`in ilk olarak devre arasında transfer edilen Yuto Nagatomo`nun bonservisinin alınmasını istediği kaydedildi.

http://www.cumhuriye..._transferi.html

#7 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2018 - 02:05 ÖS

Doukara, Azubuike ve Lopes'i alırdım ben olsam.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#8 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2018 - 04:12 ÖS

ucuza musa çağıranı 8 yedeği olarak alalım. kupa maçlarında 10 yedeği de olur..fiziken ve teknik olarak iyi bir eleman . süper değil ama 700 bine kadroda olsa mutlaka işe yarar.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#9 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 8.092 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2018 - 11:14 ÖS

Galiba onu da Şenol kapmak istiyor... Akbaba ve Çağıran'dan birini kaptırmasak bari. 

Silme lejyonere karşıyım... 28 kişilik kadroda %55-60 (kalburüstü) yerli olursa iyi olur.

Çağıran'ı en son bizdeki bidon halinde bıraktım ancak çok başka bir oyuncuya evrilmiş sanırım.

Not: Onlardaki Tolgay da sahada futbolcu duruşu olan bir adam gibi geldiydi. Gemileri yakıp fesih olayına girerlerse belki düşünülebilir.  Biz bünyesindeki geberiklerle bile ilerleme hüneri olan bir kulubüz. Tolgay'ı veya temeli fena olmayan başka oyuncuları haydi haydi parlatabiliriz. Yeter ki temelleri O.K olsun.  ( kızım sana diyorum, Belhanda sen anla.... Temelsiz adam  :D )

#10 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 22.782 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2018 - 11:33 ÖS

Sıkı düşünüp ligden 3-5 alternatif çıkarmak lazım ama rakipler dahil ilk anda akla gelen oyuncu yok gibi.. Emre akbaba yi iki maç da izin donemime denk geldiği için izleyemedim o konuda yorum yapamiycam ama benzer roldeki deniz turuc un kesinlikle yetersiz olduğunu söyleyebilirim, hiç kalkismayalim o işlere, yıllarca böyle vasatlari toplayıp sonra ne yapacağımızı dert ettik..

Bizim kadronun bir altı fofana, bifouma, hatta gençlerde bizim maçta yardıran herif gibi kanat oyunculari var ki hepsi de yedek olarak yasin den sinan dan fazla katkı sağlar ama ben de yabancı toplama kadroya karşıyım, dolayısıyla çok ihtiyaç olmadığı sürece bu oyunculara da yönelmemek lazım..

Yine en olabilecek gibi gördüklerim kasimpasa dan trezeguet ve diagne, yalnız trezeguet yi oynamak istediği gösterişli futbola göre yetenek olarak yetersiz görmüştüm sene başı ve hatta o dönem gazlanirken sezonu 2 gol 2 asist le tamamlasın kabul diycem diye yazacaktım foruma iyi ki yazmamışım zira adam sondan 2. Maçtı herhalde bir maçta 2 gol 3 asist yapti :) Yine de dediğim gibi kendisiyle ilgili bir şüphe payi bırakıyor ve iyice bakmak gerekir diyorum..

Diagne selezynov gibi oyuncular normal şartlarda gomis e gayet iyi yedek olurlar ama konu şampiyonlar ligi olunca bizim gomis i yedek bırakacak seviyeye çıkmamız gerekiyor, dolayısıyla onlar da tam bir alternatif olmaktan çıkıyor..

Valla başka da düşünüyorum ama koca ligden oyuncu gelmiyor aklıma..

#11 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.720 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 08:46 ÖÖ

Emre Akbaba Belhanda'yı kesecek bir adam buna eminim.

Düşen takımlardan Sesegnon iş görür bana göre. Uh 33 yaşındaymış vazgeçtim.

Bunun yerine sol kanattaki Manu vardı gayet hızlı ve teknik bir adam izlenimi bıraktı ama tek maçlık adam mıdır bişey diyemem. 24 yaşındaymış.

Harici boş alan topçularına yaklaşmaya gerek yok derim. 

Beşiktaş'tan Oğuzhan'ın sözleşmesi bitiyor, yenilemediler.

Güray Vural'ın sol ayak olarak yedekte değerlendirilebileceğini sanıyorum

Sağ kanat için Serdar Gürler olabilir.

Robinho kulübede dursun derim.

Antalyaspordan Sakıp Aytaç

Akhisardan Soner Aydoğdu

KAsımpaşa Trezeguet

Malatya Aytaç Kara

Süperligden aklımda olanlar bunlar. Esas mevzu kiradan geleceklerden ve mevcutlardan kimlerin bileti kesilecek. Hocanın sistem bellidir kafasında, yerine adamları da belirlemiştir. 

Emre Akbaba'yı kapar umarım... 

#12 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.769 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 08:47 ÖÖ

Azubuike ortaya sertlik katar, Lopes bekte iyi alternatif.

Doukara da Gomis'i mis gibi yedekler.

Ben de vasıfsız yerliye karşıyım, Emre Akbaba dışındakiler gelirler birer Yasin'e Eren'e dönüşürler.

Kayseri'nin sol bek Güray mıydı, o da belki iş yapar.

Serdar Gürler, Aytaç Kara falan baya çapsız transferler olur aman diyeyim.

#13 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 6.995 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 10:21 ÖÖ

Yusuf erdoğan sol açık - sol bek ıkısınıde yedekler...

Dean...

#14 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 10:27 ÖÖ

seleznov bizim takımda iş yapmaz bence.. geniş  alanı bulamazsa iş yapması zor. akhisardan birini alacak olsam sadece migel lopes derim o da şu an mariano ve linnes varken anlamsız olur..

fofana değişik bir adam . hani 80 de oyuna alsan maçı da alıp gelecek kapasitesi var. riskli ama düşünülebilir.

gürayın yaşı biraz geçti.. nagatomo yokken iyi alternatif olurdu ve  hazır gelecekti ama nagatomo sonrası ı-ıh..

10 yedeği şart.. belhandayı zaman zaman kukübeye çakacak biri olması şart..emre yada yabancı.. emre akbaba da über süper diyemem ama kapasiteli adam Lakin yerli işte 

#15 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.023 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 01:09 ÖS

Emre Akbaba mı? Belhanda'nın yerine mi? hem de #10 olarak mı?? 

Abiler n'aptınız ya siz.. Belhanda-#10 konusunda tartışıyoruz koca sezon, yerine bunu öneriyorsunuz yine #10 olarak...  Bizim tartışmalar da forma numarası üzerindendi; önerileriniz de forma numarası üzerinden... Emre Akbaba'yı kaç maçta seyrettiniz siz? Bizim maç dışında ne zaman #10 oynadı? Adam bildiğin Garry pozisyonunda, çizgiyi soluna alarak oynuyor; bizimkinden farklı olarak 18 öncesinde de içeri kat ediyor k i o Jr mıdır nedir yürüsün diye... Alınsın - alınmasın ayrı hikaye de Belhanda'nın ne fiili pozisyonunun ne de sizin kafanızda forma numarasına göre istediğiniz #10'un oyuncusu Emre değil...  Emre'yle Belhanda'nın birbirlerine yakın iş yaptıkları tek dönem, Tudor'un asimetrik dizilişinde B10'un topla sola açılması dönemiydi.. onun dışında ısı haritaları öpüşmez asla... Sırf arada demarke amaçlı gezentilik yapıyor olması da Emre'yi #10 yapmaz... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#16 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 01:26 ÖS

E akbaba antalya maçı  isi haritasi

3bc146f99195e42728115806fa933236.jpg

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cepten attım yamuk attım sonra düzeltirim ama emre sürekli kanada giden bir oyuncu değil 14 golle ligi bitirdi ve defansif olarak da mücadeleci bir adam . bizde 11 olamaz ama iyi bir yedek olabilir.

#17 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 8.092 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 01:27 ÖS

Bizim kadronun bir altı fofana, bifouma, hatta gençlerde bizim maçta yardıran herif gibi kanat oyunculari var 

Dün gecenin körü şu haberi gördüm. 

https://www.sporx.co...-SXHBQ708385SXQ

Kumar bile değilmiş bu... Meğer kontratı bitmiş yahu...

Haberin detaylarına göre sağlam maaş istemiş... Tahminim 1,5 milyon Euro falandır. 

1m + prim cart curt ile çok rahat denenebilir.

Sçsa kaç yazar.... Sene sonu yallah edersin....

Bu adam herhangi bir Anadolu kara kaplanı değil. Kırık kafası yüzünden evliya olmuş yetenekler kategorisinde değerlendirilmeli...

O kafa onarılmasa bile dediğin gibi Yasin/Sinan'dan yukarılarda bir yerlerde kalibresi.

Bu takımın toplam 10 adet transfer yapması şart bana göre.  Ekstrem bir derinlik kuraklığı sözkonusu.

yalnız trezeguet yi oynamak istediği gösterişli futbola göre yetenek olarak yeters

Zekice bir yorum... ve şüphe.... 

%60 katılıyorum. :)  ( yeters... de kesip attım kalan %40 için... ) Bazen aynı anda 3 kişiyi düğümleyebilecek sihirbazlığa sahip olduğu gazına gelmiyor değil....

Ancak zaten ilk kez bir hücumcuya yetenekten ziyade mentalitesi için hastası oldum.

Adam sibernetik organizma gibi. ( Terminator I :  " He'll find her! That's what he doesThat's ALL he does! You can't stop him! "   :lol:   ).. Burada her = TOP !  (Futbol topu... Sakin olun... ) )

Devamlı peşinde meretin....

Amatör futbolcu ruhu var. Biraz da Almanlık...

Günümüz futbolcuları maçın genelinde müspet birşeyler yapayım da mangırıma şanıma birşey olmasın diye bakarken bu eleman her pozisyonda ayrı bir maça çıkıyor mübarek. 

P.s: Vay be. ne yorumlar neler...

Şu ikisi gelir de kereste çıkarsa açıp okur okur gülerim bunları... :lol: 

#18 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 8.092 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 02:02 ÖS

Ferhat Ağabey'in grafiği enteresanmış.

Adam bakteri gibi heryerde bitmiş.

Kırmızıların tonu değişmiyor bile. Yalandan uğramamış oralara.

6 milyon Eu olduğu müddetçe zor yalnız.

A.Albayrak göreve...

Sonradan ek not:

Frodo'nun mesajından sonra kendimi kandırılmış makarnacı gibi hissediyorum. :D 

http://www.mackolik....emiz-Alanyaspor

Eğlenceliymiş yav bu grafikler. ( ilk kez görüyorum  )

Tabi bir adamın sıçıp yıldızlaştığını anlamak namümkün ama eğlenceli.

Merkezde başlamış, gezinmiş.

#19 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.023 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 02:08 ÖS

Ferhat o attığın ısı haritası Emre Akbaba olamaz, bütün takımın hatta her iki takımın toplam ısı haritasıdır o :D 

Bir topçuda 10 küsur kırmızı nokta olması mümkün değil; onun için maçta 150-km süratle 35435 km falan koşması, her top aldığı yerde 1dk kendi etrafında dönmesi, sonra topu ters kanada uzun oynayıp depar atarak kendi pasını alması falan lazım.. biraz abarttım tabi ama ilk defa da ısı haritası görmüyoruz :) 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#20 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.023 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2018 - 02:19 ÖS

Ulan illa uğraştıracaksınız, yine o 23432 aşamalı işi yaptım çıkardım herifin haritasını :)

Normalden daha fazla topla buluştuğu (58) Antalya maçında böyle.. Transfermarkt dizilişlerine bakınca o maçla birlikte forvet arkası oynamış son maçlarında ama ciddi bir kanat etkinliği göze çarpıyor... ibfk maçı da buna benzer ama orada topla oynaması kendi standardında (45)... Buna karşılık mesela bizle oynarken de Emre 45 defa topla oynarken (89'da) Belhanda 30-45  ve 45-60 arası top göstermedikleri 60 dakikada oyunda kalıp 51 defa topla oynamış... Matah birşey diye değil, aynı adam değiller anlamında yazdım... 

33207254_10156521252141941_4869154756473

2 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 2 ziyaretçi, 0 gizli üye