İçeriğe git

Resim
- - - - -

2017-2018 Süper Lig 31.Hafta GALATASARAY- Beşiktaş (2-0)

• Please log in to reply
174 replies to this topic

#1 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 12:13 ÖS

29.04.2018

19.00

ALİ SAMİ YEN SPOR KOMPLEKSİ

TT STADYUMU

Yine bir final maçı, biz finalleri severiz.

TWjoccvTU4JXZJZ3aW3cVg_96x96.pngWLe9Xg7ka5F3k1Q2Wq3eOA_96x96.png

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#2 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.184 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 12:15 ÖS

Kalmaz dediğimiz maça kaldık, kazanmak olan ve kontrolü kaybetmeye meyilli olan onlar.

Bozarsak fena kopartırız diyorum. Hadi hayırlısı. Tam Soso-B10-Rodri maçı. 

#3 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.766 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 12:21 ÖS

Çimleri mi yolarlar, kale direğini mi yıkarlar ben bilmem. Kazanmak zorundayız. Tribün desteğinin en babasını alıyorlar. Kaybediyorlar meşalelerle karşılanıyorlar. Tezahürat desen var, ıslıklama desen var. Tek yapmaları gereken şampiyon takıma yaraşır şekilde "Ben bu ligi alıyorum." demek.

Evimizdeyiz.

Koyacağız.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#4 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.082 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 12:40 ÖS

bu maçı alırsak ki alacağız bjk potadan düşecek..fenerin bana göre zaten şansı yok.. geriye bir tek ibfk kalacak ki biz tarihimizin ağırlığıyla bu işi koparacağız.

artık lütfen belhanda ve feghuli en az babel talisca kadar takımların katkı yapsın..

onlarda pepe bizde de serdar yok..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#5 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.184 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 12:46 ÖS

Ha bu arada Donk ile çıkmayacağını düşünüyorum, Selçuk Fernando yapacaktır. 

#6 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 23.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 12:51 ÖS

Kalmaz dediğimiz maça kaldık, kazanmak olan ve kontrolü kaybetmeye meyilli olan onlar.

Bozarsak fena kopartırız diyorum. Hadi hayırlısı. Tam Soso-B10-Rodri maçı. 

Belhanda mı? :(

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#7 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.766 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 12:56 ÖS

Serdar'ın olmaması büyük sorun. Maicon-Denayer ikilisinin geçmiş karnesi hiç iyi değildi. Denayer son maçlarda iyi işler yaptı. Maicon tam onun tersine hatalar yaptı. Serdar bu iki oyuncu yanında dengeleyici unsur oluyordu. 

#8 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.184 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 01:13 ÖS

Belhanda mı? :(

Beklentim olduğundan değil aslında, rakip açık oynamak zorunda olduğundan bu kanıya vardım açıkçası. 

#9 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 6.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 01:46 ÖS

Talisca sezon başından beri aynı kafa golünü atıyor...Maicon'un oynaması faydalı olabilir...

Dean...

#10 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 9.916 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 02:54 ÖS

Kaçarı göçeri bahanesi falan yok... Koyup geçeceğiz...

Şu maçı alırsak adım gibi eminim en azından 1 beraberlik opsiyonumuz olacak kalan 3 hafta için... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#11 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.184 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 03:35 ÖS

Paldır küldür buralara geldik.Bazen saç baş yolduk bazen halay çektik. Geldik zurnanın zırt dediği maça; Galatasaray şampiyon genlere sahip bir takım,final maçlarında uzman. Sahamızda geçit yok kuşa muşa. 2-0 alırız.Goller Gomis ve Fernando.

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#12 Enjolras

Enjolras

Senior Member

• Members
  • 997 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 03:54 ÖS

Şampiyon olamasak dahi kesinlikle kazanmamız gereken bir maç Bu iş artık bir onur meselesi hâline geldi. Jimnastikçiler yenmek bir yana ezeceklerini falan iddia ediyorlar. Hepsi öylesine kendinden emin ki. Karşılarında Galatasaray'ın olduğunu onlara çok ama çok acı bir şekilde göstermemiz lazım.

Başakşehir ve Trabzon'a karşı olan  yenilgi serilerimizi kırmıştık bu yarı, Beşiktaş ile olan serimizi de kıracağımızı umut ediyorum. Yine de hiç rahat değilim. Maçın gerilimi yüksek olabilir ve Belhanda'nın oynamaması gerektiğini düşünüyorum. Adam dengesiz, her an atılabilir. Belhanda ile başlamak büyük risk teşkil eder bence. Feghouli'yi yine ortada deneyebiliriz. Sinan'ın oynaması gerektiğini düşünüyorum. Sinan'ı sola koyup Rodri'yi sağa alsak Rodri'den aldığımız verim de artardı belki; ama Terim'in bunları yapacağını sanmıyorum açıkçası. Bir de Maicon meselesi var. Bir kaç sancılı haftadan sonra kendisini gösterme maçı ve sanırım bayağı duygusal şeyler yaşanmış, yani motivasyonu üst düzeyde olacak. Efsane bir maç çıkarabilir veya ağır saçmalayabilir. İkisinin arası olacağını sanmıyorum. Acaba Feg yerine Selçuk'u bir maçlık 10 numara pozisyonunda oynatsak, nasıl verim alırız? Terim "aslansın, kaplansın" diye gaz verse işe yarayabilir belki.

Quaresma, Babel, Talisca tehlikeli adamlar. Kanatlardan sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum. Beşiktaş üzerimize hiç gelemese bile 80 metreden kesilen bir ortanın golle sonuçlanma ihtimali var ya da Talisca her an saçma sapan bir gol atabilir. Bu tip durumlardan çekiniyorum açıkçası. Geriye düşmemiz hâlinde, o stresle maçı çevirebileceğimizi hiç zannetmiyorum.

Bir de ne yapıp edip Gomis'i devamlı topla buluşturmak gerekiyor. Mutsuz gibi görünüyor diyorsunuz da adamın ayağına her maç 3 kere falan top geliyor. Bazen dayanamayıp orta sahaya gelip kendisi alıyor topu, mutsuz olacak tabii. Kendi adıma Rodri ve Gomis'in müthiş uyum sağladığı bir maç bekliyorum. Rodri de biraz şut çalışsa iyi olur, geçen maç kaçırdığı pozisyonu bu maç kaçırırsa... Korkunç bir şey, düşünmek bile istemiyorum böyle şeyleri.

Bu maçı kazanamazsak haftalar boyunca depresyona girerim. Vurduğumuz gol olsun.

V!va L!berte!

#13 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 7.802 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 05:19 ÖS

Selçuk oynarsa hatalı bir karar olmaz bana göre.

50bin adet derbiye çıkmış biri sonuçta, Donk idare ediyor ancak derbide Donkluk! yapabilir ?

Hatta bence Selçuk ile başlanmalı, kötü oynarsa Donk girmeli. 

Terim keşke 0 dakika ile soğutmasaydı onu.

Bir de Belhanda'yı sanki burun farkla biraz daha topla oynatıyordu Selçuk...

Kendimi bildim bileli ilk kez Bjk'den öyle ya da böyle çekinecek durumdayız kalite malite olarak.... 

2003'teki deplasmanda buna yakın bir durum vardı ancak çekincem yoktu. Zaten maçta da pozisyonlar eşitti. onlar attı biz atamadık vs vs.

Kısaca Terim'in motivasyon faktörüyle yine işi kotarabiliriz futbol olarak.

Çok acayip bir maç...

#14 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.082 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 05:33 ÖS

bjk hem başakşehir hem fener deplasmanında puan kaybettiler.. hatta kafa yarmalı maç olmasa fener muhtemelen kupadan eleyecekti bunları.. bjk önde etkili olmayan takımlara rahat çıkış imkanı bulduğunda özellikle babel negredo ve talisca ile gole gidebiliyor..

benim tahminim biz onların alanında etkili oynadığımız sürece bu 3 adamın fazla bir etkisi olamaz. ancak bizde iç saha derbilerinde pek iyi fubol oynamadık

başakşehir fener  ile içerde oynadığımız maçlar hep ortada gitti.. santrafor olarak ellerinde çok etkili isimler yok daha çok kanat adamları ile gelecekler.

bizim yapmamız gereken iki şey var önde top tutma süremizi uzatmak ki bunun da belhanda ve feghulinin hareketli olmasından başka yolu yok.

bir de şu ortaların isabet oranını yükseltmek..isabetli orta sayımız arttıtralım belhanda ve feghuli saklanmadan oynasın hayırlısıyla bitireceğiz bu işi..

ibfk maçındaki gibi dominant bir tribün takımını 2 vitest attıran bir trübün ile hiç bir takımdan korkmuyorum.Oyuncularımızn çoğu karakterli adamlar..belhanda da bunu bir kişilik maçı görsün artık.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#15 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 05:55 ÖS

bjk-fb olayları motivasyonlarını altüst etmiştir muhtemelen.. bugün fb yönetiminin şenol güneşe topyekün savaş açmış olması, yarın verilecek karar, bu kararla ilgili perşembe bjk divan toplantısı vs... bu şartlarda maça bizim kadar konsantre olamayacaklarını düşünüyorum. 50 bin seyirciylede bu fırsatı iyi kullanacağız tahminim.. Pepe'nin durumuda önemli, umarım bu konuda tff'den bir eyyam kararı çıkmaz..

#16 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.281 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 07:57 ÖS

Fabri

GG .    Vida     Tosic    Adriano                                          

Medel    Atiba

Q7         Talisca           Babel

Negredo

GG Rodri'yi yildirabilir Adriano karsisinda daha sansli bence.

#17 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 7.802 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2018 - 10:41 ÖS

Heroes'un kadrodan yola çıkarak.....  Sanırım en çekinMEdiğim yöreleri Medel-Atiba....

Medel kazmatör... Atiba 35 yaşında mıdır nedir....

Hücumda coşarız manasında söylemiyorum ancak orta göbekten savunabilmemiz lazım bunları rahat.

Umarım o ikiliyle çıkarlar.

#18 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 3.818 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Nisan 2018 - 06:48 ÖÖ

ortada tolgay’la çıkmazlarsa hiçbi şansı kalmaz eziktaşın.
galatasaray ulan..

#19 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.766 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Nisan 2018 - 06:56 ÖÖ

Sezonun maçı olacağı aylar öncesinden belliydi. Düğümü çözeceğiz. Konuyu kapatacağız. Çakma Avrupa fatihine, kimin fatih kimin arabacı olduğunu göstereceğiz.

#20 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 6.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Nisan 2018 - 09:31 ÖÖ

Eller F5 de saat 14:00 bekliyoruz...Umarım bilet yakalayabılırız...

Dean...

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye