İçeriğe git

Resim
- - - - -

2017-2018 Süper Lig 29.Hafta: GALATASARAY - Medipol Başakşehir (2-0)

• Please log in to reply
128 replies to this topic

#1 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 22.641 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 09:43 ÖÖ

15.04.2018

19:00

ALİ SAMİ YEN SPOR KOMPLEKSİ

TT STADYUMU

Sezonun maçı, kazanamazsak iş biter.

TWjoccvTU4JXZJZ3aW3cVg_96x96.pngb_G6FYhPyTa_WdhdikiqyA_96x96.png

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#2 SnakeCharmer

SnakeCharmer

Junior Member

• Members
  • 25.395 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 09:45 ÖÖ

Koyacagiz, gececegiz.

"I do not feel obliged to believe that the same god who has endowed us with sense, reason, and intellect has intended us to forgo their use." GG

#3 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.264 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 10:00 ÖÖ

Gençlerbirliği maçının sonucu , Arda ve Emre'nin varlığı ve liderlik koltuğu mücadelesi bu maçı farklı düzeye oturttu . Bu senenin bizim için tansiyonu en yüksek maçı olacak . Çok heyecanlıyım; umarım bu yapay takıma unutamayacakları bir ders veririz .   

• yakup bayrak bunu beğendi

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

#4 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 6.892 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 10:08 ÖÖ

Final maçı...

Dean...

#5 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 22.641 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 10:12 ÖÖ

Fernando-Donk mu çıksak acaba, çok yumuşak kalıyoruz Selçuk ile, gerçi Fernando ileri hiç oynamıyor en azından Selçuk deniyor, arıyor.

Orta sahada gene fizik olarak ezilebiliriz, çok yüksek mücadele lazım.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#6 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.470 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 10:37 ÖÖ

Fark istiyorum. İlk yarıda oynanan ve farklı mağlup olduğumuz maç yüzünden değil. Bize karşı yıllardır ters oynayan ve yaptıkları açıklamalarla kıllık yaratan Başakşehir'e ders vermek için fark istiyorum. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#7 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.347 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 10:44 ÖÖ

açıkçası g.birliği maçı sonrası fazla ümidim kalmadı, ama bu maçı alabilirsek yeniden umutlanabiliriz. beraberlik veya yenilgi halinde ise en iyimser olasılık bile 2.lik hedefi olur artık ki yenilmemiz halinde büyük ihtimal 4. bitiririz ligi.. iç saha maçlarında belhanda, feghouli falan baya etkili oynuyorlar ama bu kez rakip ligin en iyi pas yapan takımı başakşehir. fb'yi dışarda yendiler, bjk'ye 90. dk yedikleri golle berabere kaldılar, hepsini geçtim sevilla'yı bile eliyorlardı. çok zor olacak.

#8 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 13.969 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 10:51 ÖÖ

Emre gerecek maçı, baskı kuracak hakem üzerinde ve taraftarı çileden çıkartmak için herşeyi yapacak. Kim nasıl hazırlanacak göreceğiz.

Koyacaz falan diyemiyorum artık hiçbir maç için. İnanmış adamları görmeden konuşmayacağım. 

Kontrayı en iyi yapan takım, abuk subuk işler yapmazsak çok fırsat vermeyiz. 

#9 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.297 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 10:55 ÖÖ

Bunlarla oynadığımız son maçlarımızda Adebayor'un üzerinden oynayıp dövdüler. Orta sahada agresif olup boş topları da alamadık.  Diğer yandan, Başakşehir'in de beraberlik işine geliyor zira kalan maçlarında puan kaybedeceklerini düşünmüyorum. Bu nedenle topa sahip olmaktan ziyade kontrollü olarak bize izin verecekler, risk almadan oynayacaklar diye düşünüyorum. 

Galibiyete dair umudum yok, muhtemelen berabere kalır ya da kontra veya kenar topuyla gol yer yeniliriz. Yenilmemiz halinde de fb'nin de altında bitiririz bu ligi.

Başakşehir için de, bize yenilmezlerse şampiyonlukları % 90 diyebiliriz. 

#10 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 13.969 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 11:04 ÖÖ

Kazanmak zorunda olan futbolcularımız dün akşamki Roma-Barca maçını açsın açsın izlesinler.

İnanmış adamların ciğer dalak böbrek kalmadan durmadan 90 dakika boyunca koşmadan istemeden kazanamayacağını anlasınlar.

Kendi taraftarımız aman koyar geçeriz diyen adamı 18e bile almamak lazım. 

#11 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.233 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 12:06 ÖS

Arda ayrı motive olacaktır. Gol atarsa stad karışabilir. Birkaç kırmızı kartın çıkacağı bir maç bekliyorum ben. Allah korusun yenilirsek meşhur sulu derbiye döner.
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#12 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 22.641 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 12:14 ÖS

Fark istiyorum. İlk yarıda oynanan ve farklı mağlup olduğumuz maç yüzünden değil. Bize karşı yıllardır ters oynayan ve yaptıkları açıklamalarla kıllık yaratan Başakşehir'e ders vermek için fark istiyorum. 

Zerre hazzetmem de BJK'ye de FB'ye de tersler, fark falan zor, tek farklı zor galibiyet olur kazanırsak.

Gollü beraberlik bekliyorum ben maçtan.

#13 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.470 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 12:31 ÖS

Zerre hazzetmem de BJK'ye de FB'ye de tersler, fark falan zor, tek farklı zor galibiyet olur kazanırsak.

Gollü beraberlik bekliyorum ben maçtan.

Ben bizi yenmelerine takılmıyorum. Yıllar önce ASY'deki bir maçtan sonra ileri geri açıklamalar yapmıştı Avcı. O günden bugüne bize karşı agresifler. Maç önü, sonu ileri geri konuşuyorlar. Nerede Galatasaray'ın karşı olduğu adam var hepsi bunlarda oynuyor. Emre Belözoğlu'da bunlarda. Yalçın Ayhan denen tipte bunlarda oynuyordu.

Kılım işte hocam. Sinir oluyorum. Nefret ediyorum bunlardan. :)

Fark istiyorum. Ağır galibiyet istiyorum.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 22.641 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 01:09 ÖS

Valla ben de istiyorum ama 1-0 şu an çok makul. :)

#15 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 13.969 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 01:19 ÖS

Biraz objektifi geri çekip bakınca, bugünlere kolay gelmedik, sürekli bir savrulma kopma kendi içinde kavgalar falan derken ortamı başkalarına bıraktık. 

Şimdi fark zamanı desekte şu an olacak iş değil. Bunun için biraz zaman geçmesi lazım, takımın tam oturması makine şekline dönüşmesi lazım.

Bu ve bundan sonraki maçlar için tam olarak Terim jargonu olan Resultante Importante diyoruz.

Futbolla ezip durduk Feneri ama kazanamadıktan sonra olmuyor. Kazanalım gerisi çokta fifi diyorum artık. Seçim ve sonrasındaki süreç bizi epey yoracak çünkü.

#16 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.147 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 03:46 ÖS

Son maçtan sonra benim de pek umudum kalmadı ancak çıkmadık candan umutta kesilmezmiş. Son bir şans,son bir fırsat elimize geçti,bunu değerlendirmeliyiz. Ancak kazansak bile deplasman performansımız beni korkutuyor;Alanya maçı da çok zor,akabinde BJK. Kasımpaşa ve Gençler maçlarını almış olsaydık her şey bugün farklı olacaktı. 

Skor tahminim 2-1 alırız. Goller Gomis babadan.

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#17 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 21.966 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 03:48 ÖS

başakşehirin çok net bir oyun planı var. aslında bizimkinden farklı değil. topa sahip ol.

o takımın esas oğlanı ne emre ne adebayor. o takımın esas vazgeçilmezi visca..öncelikle visca sonra elia yı kapat.. adebayoru besleyemezler..

ayrıca fener başakşehiri nasıl yenmen gerektiğini güzel gösterdi. Topu ver arkadaki boşluklara çabuk sark gol atıyorsun..aynı bizim zaafımız gibi..iç sahada kazanmak zorunda  oynayacağımız için topu veren onlar olacak arkaya sarkma fırsatı da onlarda olacak.bu dezavantaj..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#18 barT

barT

Junior Member

• Members
  • 1.201 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 03:55 ÖS

Ben bizi yenmelerine takılmıyorum. Yıllar önce ASY'deki bir maçtan sonra ileri geri açıklamalar yapmıştı Avcı. O günden bugüne bize karşı agresifler. Maç önü, sonu ileri geri konuşuyorlar. Nerede Galatasaray'ın karşı olduğu adam var hepsi bunlarda oynuyor. Emre Belözoğlu'da bunlarda. Yalçın Ayhan denen tipte bunlarda oynuyordu.

Kılım işte hocam. Sinir oluyorum. Nefret ediyorum bunlardan. :)

Fark istiyorum. Ağır galibiyet istiyorum.

Taraftarın nefret ettiği, ağır galibiyet istediği ne kadar rakip takım varsa bizim topçular daha da pısırık oluyor nedense.

#19 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 11.871 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 04:26 ÖS

basaksehirin kazandığı maçlara dikkat edin genelde hep laylaylom ortamında.. maçı fazla germek istemiyorlar.. top kendilerinde kalsın tempo fazla yükselmesin sistemlerinin dışına cikmak istiyorlar. Bunu bozmamız lazım.. nasıl? tabi ki en iyi bildiğimiz iş kaos futbolu, bol pres, ağır taraftar baskısı (hem kendi takımına hem rakibe hem hakeme) yuksek tempo ile. bu maç final maçı.. ölüm kalım maçı.. kaybedersek Başakşehir şampiyon oldu sayilir.. bizim için ikincilik bile hayal olabilir. En büyük avantajımız taraftar olarak teknik heyet olarak final maçlarını iyi oynarız.. futbolcularda bunu bilmeli ezberlemeli hazırlıklı olmalı. kim oynayacak bilemem ama oynayan herkes son maçıymış gibi oynamalı.. Allah yardımcımız olsun. birde mümkünse seyirci Ardaya bulaşmasın. dikkati başka yöne çekmesin tribünler.. Arda geldi geçti gitti.. bana göre bize öyle tuhaf bir yamuk hareketi de olmadı. inşallah çocukla uğraşmazlar.. yoksa kesinlikle aleyhimize olur.
What can I do sometimes..

#20 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.264 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2018 - 04:27 ÖS

Böyle maçlara teknik , taktik işlemez . Trabzon maçında tribündeki havayı gördüğüm için değil Başak , 93 model ManU gelse sonuç değişmeyecek .. Biz neyi arzu etmişsek o olacak !  

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye