İçeriğe git

Resim
* * * - - 2 oy

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz

• Please log in to reply
678 replies to this topic

#81 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.298 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 09:01 ÖÖ

Cok buyuk kredi yitirdi, yazik oldu yakalanan sinerjiye.
  • eminucf bunu beğendi
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#82 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.830 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 01:10 ÖS

Ben başkanın avukatı değilim yanlış anlaşılmasın da bir kaşık suda fırtına koparılıyor. Ne olmuş arkadaş santrafor alınamadıysa? Cidden ne olmuş? Sanki bugüne kadar her transfer döneminde bütün transferler gününde ve eksiksiz bir şekilde yetişiyormuş gibi adama denilmedik laf kalmadı sosyal medyada. Daha 2 sezon önce Grosskreutz diye bir adama çuvalla para ödeyip evraklarını yetiştiremedik. Hadi Dursun Özbek çapsızdı. Çaplı Ünal Aysal döneminde Endoğan Andili transferini yapıp oynatamadık. Yine aynı sorun. Lisans yoktu. 

Transfer yapmak istedik mi? İstedik.

Hoca mutlaka dedi mi? Dedi.

Başkan yapacağız dedi m? Dedi.

Sonunda yapamadık. Ne oldu arkadaş?

Bakın biz buna benzer tantanaları çok yaşadık.

Dün Terim yandaşı sosyal medya kullanıcıları "Bu saatten sonra başarı teknik direktöre, başarısızlık Cengiz ve Albayrak'a yazılır." diyorlardı.

Yarın Terim 3-5 hatalı tercih veya oyuncu değişikliği yapsın Terim karşıtları "Kabul etti bu takımı. İstifa etseydi." diyecekler.

Bu yolun sonunda yine tribünlerde istifa sesleri yükselmesini bekleyen heveslileri mutlu etmeyelim. 

Bu kulüp yıllarca Cihan Haspolatlı ve Orhan Ak'a bek muamelesi yaptı. 10 senemiz sağ ve sol beksiz geçmiştir sanıyorum.

Bu kulüp yıllarca merkez orta sahaya 1 tane eli yüzü düzgün oyuncu transfer edemedi.

Daha 2-3 sene önce takımın as santraforu Umut Bulut'tu yahu.

Az biraz sakin olalım. Mustafa Cengiz zayıf bir ekiple göreve geldi. Normalde onunla birlikte çalışmasını beklediğimiz bir çok isim sağolsunlar seçime ayrıca girme kararı almışlardı. Geriye kalanlardan çıkartılabilen yönetim bu oldu. Tüm olumsuzluklarına rağmen patates kızartması yerken görüntü veren, pisuvarda taraftarla transfer muhabbeti yapan bir başkandan bizi kurtardığı için bayramlarda gidilir eli öpülür bu adamın.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#83 barT

barT

Junior Member

• Members
  • 1.208 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 01:57 ÖS

Sabah akşam söz verdiği transferleri yapamamış, bir tane adam gibi sponsor bulamamış, kiralık onyekuru’yu saymazsak bütün transferleri FT sayesinde veya oyuncuların Galatasaray’ı tercih etmesiyle yapabilmiş, doğru dürüst para kazandıran oyuncu satışımız olmamış, amatör branşlar desen yerlerde sürünüyor hala daha destek bekleniyor.
Daha bu rezillikler yetmeyecek gibi misal onyekuru cl de biraz iyi bir performans gösterirse devre arasında param ödenmedi diyerek sözleşmeyi feshedip gideceğini görür gibiyim.

#84 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.298 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 02:04 ÖS

Ya ne demek ne olmus? Yazdiklarina inanamadim duman hocam, koskoca GS Futbol takimi tek santraforla sezona baslayamaz, basliyorsa da birilerinin becerikszligidir.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#85 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.567 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 02:36 ÖS

Başkan bu konuda özeleştiri yapmalı ve gereken göreve gereken adamları getirmelidir. Bu da bir yapılanma şeklidir. Bu noktaya sağlıklı bir dokunuş daha iyiye çevirmek için adımdır. Ama Fatih Terim halleder falan kafasindaysalar, ay lav yu hocamla gitmez.
Herkes işini en iyi şekilde yapacak.

#86 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.830 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 02:43 ÖS

Geçtiğimiz sezon futbolla UEFA Kupasını kazandığımızdan bu yana ilişkisi olmayan 2 arkadaşın kombine almasına vesile oldum. Dedim ki "Bir beklentiniz olmasın. Transfer konuları sorunlu. Para yok. Hoca zayıf. Şampiyonluk beklemeyin."

Takımın beki Latovlevici'ydi. İstenileni tam olarak karşılayamayan Belhanda 10 numara oynadı. Stoper havuzumuz şu an elimizde olan stoper havuzuydu. Son anda Denayer geldi. Onu da sezon sonunda kullanmaya başladık. Devre arasında takımın merkezdeki en aktif oyuncusunu sattık. Çöp dediğimiz Donk'u kullandık.

Hiç bir beklentimiz yokken hoca ve yönetim değiştirerek ve oyuncu kaynederek şampiyon olduk.

Ben de santrafor zorunluluktur diyenlerdenim. 1 sezon önce şampiyonluk beklentisi olmayan takım bu sezon CL'de başarı beklentisine girdi.

Kazan kaldıran Gomis çekti gitti. Yerine yenisini alamadık. Almak gerekiyordu. Ama olmadı. Olmasın arkadaş santrafor. Terim'in en kritik mevkisi eksik kalmış oldu. Bu takım şampiyon olabilecek potansiyeldedir. CL de varsın grupta takılalım ne olur?

Tekrar edeyim.

Sanki her sezon CL de gruptan çıkıyoruz.
Sanki her sezon transferler eksiksiz yapıliyor.

Eleştiri yapılmasına tepkim yok. Yönetim beceremedi. İyi de bugün buradaysak bu yönetimin bunda hiç mi payı yok? Asmaya kesmeye başlanır yakında.

#87 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.105 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 02:46 ÖS

Duman Hocam yazılarını zevkle okuyorum ama bu konuda asla katılamıyorum.

Emre hasta Galatasaraylı olmasa alamıyorduk daha doğrusu adam bize geldi biz almadık nerdeyse böyle bir durum var.

Ben bu adama güveniyordum doğru konuşan devlet terbiyesi almış son derece kültürlü bir adam göz göre göre taraftarı kandırmasına yalan söylemesine gerek yoktu. Sen 1-2 forvet alacağız dedin mi dedin ağzından çıktı mı çıktı bir sürü insan şahit mi şahit kendi sözüne bile itaat edemeyen bu kadar net sözünü tutmaktan aciz bir adammış. Yahu sözünü tutmak için takıma destek olmak için al yahu birini , çok güzel kura çekmişiz daha ne olacak.

Tabiki bu arada Albayrak’ı da es geçmeyelim 6-0 lık maçtan sonra ağzını yaya yaya 2 tane forvet alacağız hozamızın daha ne sürprizleri var demeyi biliyordu bunlar kendi ağzından çıkan lafın arkasında bile duramayan , kalıbının adamı olmayan tipler. Çok ucuzladı ülkemizde bazı değerler.

Sent from my iPhone using Tapatalk
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#88 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.298 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 02:52 ÖS

Bu mantık benim kabul edebileceğim mantık değil kusura bakma.

Her sene clde böyle grup çekilmiyor, senin alacağın puanlar hem prestij hem de gelir kazandıracak, ne demek yahu gruplarda takılalım?

Kaç sezondur Avrupa'da gram başarın yok, mis gibi fırsat önüne gelmiş, alacağın tek adam ya, Gomis'i gönderip yerine başkasını alamayacaksan adamı ikna edeceksin, tam özür dilemişken verim alacaksın.

Neresinden baksan iş bişmezlik, beceriksizlik, vizyonsuzluk.

#89 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.105 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 02:54 ÖS

Bu arada şu grupta geçen seneki BJK’nin yaptığı gibi 4 galibiyet 2 beraberlik alma imkanımızın olabileceği bir grup bu belki sırf forvetsizlikten bu olamayacak sonraki sene iyi bir forvetimiz olur bu seferde 3 puanla 4. olacak gruba düşebiliriz . Tabiki bu varsayım.

Altın tepside geldi şu grup bize santraforumuz yok komedi :)

3 ayda 2 tane santrafor bulamamak sabotaj gibi birşey.

#90 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.269 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 03:15 ÖS

SON DAKİKA | Yönetim, 22 Eylül’de olağanüstü genel kurulu toplama kararı aldı, eğer çoğunluk sağlanamaz ise toplantı 29 Eylül’e ertelenecek!

#91 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.105 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 10:56 ÖS

Yatacak yerin yok sen de yalancı ve çapsız çıktın.

#92 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.380 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 01 Eylül 2018 - 11:02 ÖS

Futbola da efendi başkan gitmiyor be, onu anladım.

Agresif olacak...

3 basın toplantısında Migdat etimolojisinden bahsetti sağolsun... 

Stoper, forveti bırak, ortasahadaki iki adam bile yok edilmeliydi.

#93 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.138 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2018 - 12:56 ÖS

inan edin sen bu kafayla yakında gidersin hacı.. öyle belediye ve siyasetçileri ziyaret etmekle olmuyor bu is.
What can I do sometimes..

#94 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 6.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2018 - 06:56 ÖS

İnsan dusundukce isin icinden cikamiyor.

Ya arkadas nasil almazsiniz stoper ve forvet.

Cl ye gidiyorsun bir de...

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#95 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.105 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2018 - 07:20 ÖS

Yaptığının kabul edilir yanı yok yalancılığın yanında ya çapsızlık, ya beceriksizlik ya kasıt var bunların hangisi olursa olsun berbat bir durum bu adam başkanlık yapmamalı bu kulübün başkanlığı bu kadar ucuz olmamalı.

#96 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 6.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2018 - 07:23 ÖS

Zahmet edip cikip 1 kelam etmediler.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#97 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.224 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2018 - 09:56 ÖS

inan edin seni oradan indireceğiz rezil herif. nasıl dursun’un hem ezik hem aşağılık bir adam olduğundan eminsem, senin de tam bir dangoz olduğundan eminim. niyetinin iyi olup olmadığını da yakında anlarız.

o koltuğa oturan bir tane adam çıkmadı ya 20 senedir, kamera şakası gibi bi şey. ona rağmen açık ara en büyük camia olmamız araştırma konusu.
  • Patriot bunu beğendi
galatasaray ulan..

#98 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.138 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2018 - 10:20 ÖS

Salı günü trt ye çıkacakmış.. ağla ağla showu izle şimdi.. bari bir iki gözyaşı da dökse de hikayesine inandiricilik katsa biz de aglakligina inan edelim.

#99 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.830 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2018 - 10:27 ÖS

Büyük Taarruz’dan sonra ordumuz İzmir’e girer. Artık şehir kontrolümüz altındadır. Ordu 100 yıldır ilk kez taarruz savaşı yapmış ve kazanmıştır. Moraller yüksek, özgüven tavan yapmış vaziyettedir. Atatürk, İsmet Paşa ve Fevi Paşa’nın bir arada olduğu bir sırada ordudaki bazı paşaların askeri başarı sonrasında hızı kesmeden İstanbul’a yürümek istediği konusu gündeme gelir. İsmet Paşa bu fikri  savunan Nurettin Paşa’ya “Ben size bir şey söyleyeyim mi? Osmanlı İmparatorluğunu da Enver Paşa’nın buna benzer hesapsız ve aceleci niyetleri yıktı. Zafer sırça kadehe benzer. Ancak dikkatlice kullanılırsa işe yarar. Yoksa kırılır ve bir daha eski haline getirilemez.” der. Gerisi malumunuz. Atatürk’ün de onayıyla Çanakkale’ye kadar ilerlenir, İngiliz askeri ile karşılaşılır ancak kan dökülmeden düşman mütareke masasına oturtulur.

Şu an Galatasaray’ın elinde de bir sırça kadeh var. Yönetim transfer yapmayarak bu kadehi aslında çatlattı. Bunun üzerine teknik heyet ve/veya taraftar da yürürse bu kadeh bir daha tamir edilemeyecek şekilde kırılacaktır. 

Fatih Terim “Transfer ağızla yapılmıyor.” cümlesiyle “Kral çıplak.” dedi zaten. TS maçı sonrasında medyanın sorduğu sorulara da bunun ne yeri ne de zamanı diyerek konuyu gündem dışına ittirdi. Ancak medya durmaz. Medya bizimle uğraşmayı sever. Hele de FB’nin böyle tepetaklak gittiği dönemlerde Passat medyasının gündemi başka yerlere taşımak adına geçmişte üzerimize türlü oyunlarla geldiği defalarca görülmüştür. Her birimiz bu süreçleri ayan beyan yaşamış, belli tecrübede taraftarlarız. 4 maçta 1 galibiyet ve üst üste 3 mağlubiyet yaşamış FB gündemin 2. konusu şu an. Fikret Orman-Şenol Güneş arasında olan gerginlikten de bahseden yok. Tek ve ana gündem maddesi haline gelmiş durumdayız. İyi veya kötü niyetli herkes Galatasaray'ın gerçekleşmeyen santrafor transferini konuşuyor. Felaket senaryoları ile yakın gelecekte yaratılmak istenen kaosun temelleri atılıyor.

Bu noktadan sonra taraftara düşen çatlamış kadehi su sızdırmayacak şekilde bir arada tutmaktır. Bize düşen tutkal görevi görmektir. Aksi halde ortada ne yönetim kalır ne teknik direktör ne de uzanılabilecek bir şampiyonluk kupası. Çok kısa süre içerisinde lige havlu atarız. Son yıllarda yaşadığımız tecrübeler hepimizin malumu. Biz ligden koptuğumuz anda hedefsiz bir camia haline geliyoruz. Hedefsiz kaldığımız zaman ise serbest düşüşe tanık oluyoruz. Bunu hiç birimiz istemeyiz.

Galatasaray bir Avrupa takımıdır. Bu bizim kulübümüzün misyonunda yazılı hale gelmiş, genetiğimize işlenmiş bir vakıadır. O nedenle ben de bu kadar kura şansına denk geldiğimiz bir sezonda yapılacak santrafor ve stoper takviyeleri ile ciddi bir fark yaratabileceğimize inanıyordum. Ancak olmadı. Olmadı diye şimdi tribünlerin, sosyal medyanın hakeratamiz ifadelerle dolması ve yakın gelecekte olası kötü 2-3 maç sonucunda “İstifa!” söyleminin yüksek perdeden söylenmesini büyük ihtimal olarak görüyorum.

Yönetim hatalı mıdır? Evet. Verdiği sözü tutamamıştır. Takımın teknik direktörün üslubunca tepkisini koymuş durumda. Bu saatten sonra da yapacak bir şey yok. Ocak ayına kadar oyuncu transfer edemeyeceğimize göre eldeki imkanlarla sonuca gitmeye çalışacağız.

Hep destek tam destek dünyanın en dangalakça sloganı ve fikridir. Kulübün hayrına iş yapan adam destek görür, kulübü zarara sokan adama da adı, sanı ne olursa olsun en ağır tepki gösterilmelidir. Benim koşulsuz desteğim diye bir şey söz konusu değil. Bu sezon için hala çok ciddi bir şampiyonluk ihtimaline sahibiz. Yeter ki biz kenetlenelim. Biraz dağıldık mı, bardak bir su kaçırmaya başladı mı sonumuz kötü oluyor. Mental anlamda çok kırılgan bir dönemden geçiyoruz. Bu yönetim ve teknik heyet bu süreci kaldıramazsa başkanlardan başkan, ekollerden ekol, hocalardan hoca beğenelim. Sonuç iktisadi iflas olacaktır. Geleceğimiz pamuk ipliğine bağlı.

"Varsın santraforun da olmasın. Ne olmuş?" derken bu yukarıda derleyip toparladıklarımız anlatmaya çalışıyordum. Umarım meramımı anlatabilmişimdir.

CZGgicfWcAEjRQK.jpg

• frodo555 bunu beğendi

#100 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.138 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2018 - 11:11 ÖS

taraftar dediğin gibi artık çok bilinçli.. eğer takımda bir umut bir ışık görürse arkanda duruyor.. yoksa o kredi 1 beraberlikte biter.. ama eminim fatura bazı topçulara ve yönetime kesilir.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye