İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz

• Please log in to reply
565 replies to this topic

#41 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mart 2018 - 06:25 ÖS

Gelir >= Gider olarak bütçe yapıp, bütçe disiplini ile hareket edilmediği sürece burnumuz boktan çıkmayacaktır. Kazandığın kadar harcayacaksın. Hatta bunun tüzüğe mutlaka madde olarak ilave edilmesi lazım. Ha çok ekstra bir yatırım imkanı çıkar. Bunun için de yönetimlere belli bir rakam kadar (geriye dönüşünü garantilemek kaydıyla) bütçeyi aşma imkanı tanınmalı. Ancak bu rakam da bütçe rakamlarına orantılı olmak zorunda. 

Çok değil. 2-3 sene bütçe disiplini uygulayarak, düşük maliyetli takımla ayağımızı yorganımıza göre uzatsak bir hayli rahatlayacağız. Belki sıfıra çıkmayız. Belki tüm sorunlar çözülmez ancak hiç değilse bir nefeslenme imkanı olur. FFP gözetiminden çıkmak bile büyük avantajdır bizim için.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#42 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2018 - 04:36 ÖÖ

http://tr.beinsports...uese-teklif-var

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunurken, Garry Rodrigues'e gelen bir teklifin bulunduğunu söyledi.

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Seçimi kazanmaya hazırlıklı olmadığını söyleyen Cengiz, "Sanırım sayın Dursun başkanım da bu sonuca hazırlıklı değildi. Ne o kaybetmeye hazırlıklıydı, ne de ben kazanmaya hazırlıklıydım." dedi.

Galatasaray için çok yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden başkan Cengiz, "Yönetimimiz inanın tapu kadastro memurları gibi çalışıyor. İki aydan bu yana şirketime uğramadım. Şirketimi oğlum idare ediyor." ifadelerine yer verdi.

Mayıs ayındaki kongre hakkında da konuşan Cengiz " Mayısta tekrar aday olacağımı açıkladım ama inan edin seçim için hiçbir çalışmamız, projemiz ve stratejimiz yok. Genel kurul teveccüh gösterirse devam edeceğiz." dedi

UEFA'daki görüşmeye de değinen Mustafa Cengiz " 3 yılda verilen taahütlerden 130 milyon euro'ya yakın zarar etmişiz. UEFA'nın verdiği marj 30 milyon euro. 100 milyon euro aşılmış." dedi 

Öte yandan Badou Ndiaye'nin bonservis bedelinin bilinenden daha yüksek olduğunu söyleyen başkan Mustafa Cengiz "Garry Rodrigues'e teklif var. Değerini bulmadan ve teknik ekibimiz de onay vermeden satmayız. " ifadesinde bulundu.

Bunlar nasıl ifadeler arkadaş? Sanki en başından aday olduğuna, seçildiğine ve tekrar aday olmak zorunda kaldığına pişman olmuş birisinin sözleri bunlar. Mustafa Cengiz cidden bu düşüncelerde ise vay halimize. 

#43 daVinci

daVinci

Senior Member

• Members
  • 398 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2018 - 05:44 ÖS

Hakikaten büyük hayal kirikligi.

Kazanmaya hazirlikli olmayan bir baskan adayi, ne icin ortaya ciktin sen arkadas demezler mi sana bu durumda?

Hicbir proje ve calismasi da yokmus su anda, peh...

Destiny is all !

#44 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.090 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Nisan 2018 - 06:21 ÖÖ

Yaptığı konuşmalarda liseyi karşısına almamak istediği o kadar belli ki.

Mustafa Bey, kusura bakmayın ama makam birilerine öfke kusmanızı gerektiriyorsa bunu yapmak durumundasınız.

Bunu Fatih Altaylı yada bir başkasının yapması taraftara sempatik gelse de, Galatasaray'ın temsili sizsiniz.

Yersen yoğurt içersen ayran işi o mevkiide olmaz. Galatasaray'ın çıkarları için herkesi kanırtmanızda bir sakınca yoktur. 

#45 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2018 - 11:55 ÖÖ

Katıldığı Okan Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni'nin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz, UEFA kararının 19 Nisan'da duyurulacağı şeklindeki haberlerin doğru olmadığını aktarırken, "Bununla ilgili bize ulaşan bir tarih bilgisi yok. UEFA tabii ki kararını her an açıklayabilir." dedi.

UEFA'nın uyarma ve kınama ile başlayıp, men etmeye kadar giden 8 ayrı cezası olduğunu dile getiren Cengiz şunları söyledi:

"Biz, olası yaptırımların en hafifinin olmasını diliyoruz. Çünkü biz UEFA'ya çok sağlıklı ve gerçekçi bir öneride bulunduk. Asla hayallerle, doğru olmayan şeylerle değil, reel rakamlar ve gerçeklerle gittik. Yönetime geldiğimiz 2 aydan bu yana, Galatasaray Sportif AŞ Borsa İstanbul'da kazandıran tek spor şirketi ve en yüksek değere sahip spor şirketi konumunda. Mağazalarımız en yüksek seviyeye ulaştı, karlılığı da artırma hedefimiz var. Statta son yılların seyirci rekoru kırıldı. Rekabet arttıkça futbolun futbolun zevk ve temaşası artar. Biz bunu diliyoruz. İnşallah UEFA da bunu görür. Türkiye'deki bu ivmeyi görür. Sadece Galatasaray için değil, Türk halkının futbola olan düşkünlüğünü görür ve inşallah en doğru şekilde Türk futbolu layık olduğu en tepelere doğru gider."

"Parçayı temsil eden bir birincilik, tümü nasıl temsil eder?"
Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonlukların sayılması yönündeki çalışmalarının hatırlatılması üzerine, "Fenerbahçe kendi açısından haklı olabilir. Biz o konuya girmek istemiyoruz." ifadelerini kullanırken, kıstaslara dikkati çekti.

Şampiyonluklarda ulusal lig döneminin dikkati alındığını hatırlatan Cengiz, "O tarihlerde Galatasaray'ın da şampiyonlukları var. Bildiğim kadarıyla o dönem, İstanbul, Ankara ve İzmir üçgenine ulaşabildi. Yani bir Adana, Mersin, Trabzon yoktu. Doğuyu saymıyorum bile. O bölgeleri kapsamadı. Yani sadece parçayı temsil eden bir birincilik, tümü nasıl temsil eder. Bunun yanıtı gerek. Yoksa hiçbir şampiyonluğu ve kupayı küçük görmem. Hepsi insan emeğidir, camiaların emeğidir." diye konuştu.

"Hak eden kazansın"
Süper Lig'deki şampiyonluk yarışıyla ilgili bir soru üzerine başkan Cengiz, "Şampiyonluk yarışında, 4 takımın aynı anda aynı kulvarda mücadele etmesi, yıllardır bizim dilediğimiz bir şey. Yeter ki bu şampiyonluk mücadelesi hak, eşitlik içinde olsun ve hak eden kazansın. Hep söylüyorum, hak eden de Galatasaray olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in de kendisiyle birlikte ödül töreninde bulunması konusunda Cengiz, "Şenol Güneş, benim çok eskiden tanıdığım, sevdiğim bir teknik direktör. Türkiye'de değeri olan biri. Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli, Abdullah Avcı, birkaç kişi daha var. Maalesef bu topraklardan çok fazla teknik direktör çıkmadı. Sınırlı sayıda var ve onları da korumamız gerektiğine inanıyorum. Hepsi ayrı değerler, Türk sporunun değerleri." şeklinde görüş belirtti.

Ayrıca, Trabzonspor maçı sonrası skorborda yansıtılan, "Şampiyonların kupası müzesinde olur." mesajına da değinen sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Bu ödül töreninde öğrencilere birbirlerine saygılı olmalarını, ironi yapıp, takılabileceklerini ve bu anlamda bir rekabet olması mesajını verdik. Biz ironi yapmaya kalkınca da bir maç sonrası galibiyetimizi unutup, bunun herhangi bir takım ya da camia için kasıt taşımadığını bütün gün anlatmakla geçirdik. Neyi kastettiğimi anladınız. Kendi yaptığımız soruşturmada da hiç öyle bir şey olmadığını gördük." şeklinde konuştu.

http://tr.beinsports...ve-uefa-sozleri

#46 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.260 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2018 - 01:13 ÖS

Mustafa Bey'e daha fazla federasyon başkanlığı yakışır .  

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#47 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.445 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2018 - 01:34 ÖS

Şu "uefa'dan telefon geldi ceza almayacaz" tarzı açıklamalarını biraz gayr-i ciddi buldum açık soylıyım...Biraz amatör davrandı...

Sonuçta borsada hısselerı olan bır kulübüz net resmi bir şey gelmeden uefa dan beklemelıydı bu açıklama konusunda...

İnşallah ters bir şey açıklamaz uefa...

• duman bunu beğendi
Dean...

#48 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2018 - 03:28 ÖS

Şu "uefa'dan telefon geldi ceza almayacaz" tarzı açıklamalarını biraz gayr-i ciddi buldum açık soylıyım...Biraz amatör davrandı...

Sonuçta borsada hısselerı olan bır kulübüz net resmi bir şey gelmeden uefa dan beklemelıydı bu açıklama konusunda...

İnşallah ters bir şey açıklamaz uefa...

Ben de aynı görüşteyim. Oldu ya son anda bir beklenmedik ifade yazdılar konu ile ilgili. SPK'ya nasıl izah edeceksin bu durumu?

Oyuncuları motive etmek istemiş de olabilirler. 

#49 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.481 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2018 - 11:24 ÖS

Sattigin kadar al bir ceza degil ki. Bunu dogru düzgün yönetilen her kulüp asagi yukari yapiyor zaten. 

Kupalardan men canimizi cok yakardi. Men edilmedigimiz icin sevinebiliriz. Ben bir transfer yasagi gelecegini düsünüyorum en az 1 sezon, veya 2 sezon icin. Yani hic bir yeni oyuncu transfer edemeyiz oyuncu satsak bile. Eldeki mevcutlarla idare etmek zorunda kalabiliriz bir süre, ki böyle bir cezayi hakettik. Sen 30 milyondan fazla zarar etmeyecegim diye adamlarla anlas, sonra 130 milyon zarar yap. Men cezasi almamamiz bir mucize cünkü adamlarla baya dalga gecer gibi davrandik.

# 10 - Felipe Melo

#50 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.090 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2018 - 09:00 ÖÖ

Gs tv hd yayina geçiyormuş deyollar.

#51 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.130 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2018 - 11:34 ÖÖ

Gs tv hd yayina geçiyormuş deyollar.

Geç bile kaldılar. Tam olarak ne zaman HD yayına geçilecek acaba? Galatasaray'ı yönetenlerin FBTV hd yayın yaparken GSTV'nin hd yayın yapmıyor olması nedeni ile rahatsızlık duyup duymadıklarını merak ediyorum. Açıkçası ben FBTV'ye her denk gelişimde bizim HD yayınımızın olmaması nedeni ile utanıyorum.

#52 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.320 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2018 - 01:49 ÖS

Şu Gs TV'yi yıllardır izleyemiyorum ne yazık ki. Fb tvyi ise hangi uyduyu/platformu alırsan al, hatta uydusuz bile çekiyor neredeyse.. Umarım şu sorunu çözerler en kısa zamanda.

#53 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2018 - 02:50 ÖS

GS TV'nin asıl problemi HD yayından ziyade yaygınlığı. Cozker'in dediği gibi izlemek mümkün değil. Sanıyorum sadece Digiturk (Beinsports) üzerinden yayın yapıyoruz. Nedenini anlamış değilim.

#54 _since1905_

_since1905_

Member

• Members
  • 124 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Mayıs 2018 - 05:38 ÖS

Kimse değinmiyor ama sezonun en kritik anlarından biri de başkanımızın seçilmesi resmen taraftar bütünleşti. DÖ kalsaydı sanmıyorum ki taraftar bu şekilde bütünleşsin. Kendi adıma o adam gittikten sonra şampiyonluğa olan inancım çok daha fazla arttı. Teşekkürler Başkanım umarım bizimle kalır uzun yıllar.

#55 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.130 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Mayıs 2018 - 06:10 ÖS

GS TV HD yayına geçti nihayet. Baskan inşallah mevcut durumu en kisa zamanda şifresiz yayin olarak revize ederiz dedi.

#56 _since1905_

_since1905_

Member

• Members
  • 124 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Mayıs 2018 - 06:47 ÖS

GS TV HD yayına geçti nihayet. Baskan inşallah mevcut durumu en kisa zamanda şifresiz yayin olarak revize ederiz dedi.

Şunu kutlamalardan sonra yapsaydılar bari hiç bir yerde izleyemiyoruz kutlamaları yapamadıysanız birkaç saat sonra geçir hayata.

#57 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.876 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Mayıs 2018 - 07:08 ÖS

https://www.pscp.tv/w/1zqKVrBPgkLKB

periscope'da izleyebilirsiniz her türlü.

galatasaray ulan..

#58 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Mayıs 2018 - 07:10 ÖÖ

Dün gündüz saatlerinde Kalamış tesislerinde yönetim kurulunu tanıttı. Çok kötü bir organizasyon gibi geldi bana. Anormal bir rüzgar vardı. Kapalı ve rüzgarlı bir havada neden açık havada tanıtım tercih etti anlamadım. Sonra elde bir tomar kağıtla tek tek tanıttı isimleri. Sayfaları zar zor çevirdi. Eğimli bir kürsü vermişler. Su bardağı koyacak yer bile bulamadı. Çok daha iyi bir organizasyon yapılabilirdi.

#59 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.264 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2018 - 10:36 ÖS

Akhisar maçı öncesi İzmir'de takım otobüsü bağlanmış, canlı yayında açıkladı.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#60 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.669 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2018 - 10:41 ÖS

Trt sporda basin tribunu programinda.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye