İçeriğe git

Resim
* * * - - 2 oy

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz

• Please log in to reply
591 replies to this topic

#561 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.603 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 08:30 ÖÖ

Görevini yap

Fatih Terim 5 başkanla çalıştı.

Faruk Süren döneminde başkanın Terim üzerindeki ağırlığını net olarak hissediyorduk.

Özhan Canaydın döneminde başarısız bir süreç olmasına karşın denge vardı. Canaydın patronluk hiç taslamadı, Terim'in de bir üstünlük gösterisine girdiğine şahit olmadık.

Ünal Aysal zamanı dengeli başladı. Sonrasındaki süreci herkes farklı bir pencereden değerlendiriyor. O denge bozuldu ve yollar ayrıldı.

Dursun Özbek zamanında Terim ağır basıyordu. Ancak aralarında kriz yaratabilecek bir süreç yaşanmadı. Seçim oldu Özbek gitti.

Mustafa Cengiz döneminde ise Terim net bir şekilde ağırlığı hissedilen, tamamen bağımsız, hesap sorulamaz bir birim haline geldi. Bunun sorumlusu Mustafa Cengiz yönetimidir. Başkan, başkanlığın gerektirdiği ağırlığı bir türlü koyamadı. Varlığını da Terim ile geçen 1,5 yıllık süreçteki 2 adet şampiyonluğa bağladı tamamen. Hesap sormak bir yana, bu durum ile ilgili bir tespit toplantısı bile organize edecek ağırlığı yok Cengiz yönetiminin. 

Devre arasına kadar net bir değişim yaşanmadığı takdirde ya yönetim istifa eder ya Terim. Ancak hangi taraf önce hamle yaparsa diğerinin gidiş biletini de hazırlamış olacak. (Bir değişim yaşanmadığı ön kabulü ile söylüyorum elbette.)

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#562 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.034 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:43 ÖS

iyi de Terim zaten bu bağımsızlığı vermezsen huysuzlanan bir adam.

Bağımsızlık verdin başarı geldi bravo Terim.

Bağımsızlık verdin, çuvalladık ne yapsın Terim.

Onun istediği böyle düşünmemiz.Yemezler.

Madem bağımsızsın transferlerden ne diye  şikayet ediyorsun.

Madem bağımsız değilsin  na diye başarıyı da başarıszlığı da paylaşmıyorsun?

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#563 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.603 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:52 ÖS

Ferhat Abi ben geçmiş dönemlerde Terim'in bu kadar hesap sorulamaz hale geldiği bir süreç hatırlamıyorum. Tamam hep başkana bağlıdır denilmiştir. Tepesinde menajer istemez. Florya'ya yönetim girsin çıksın istemez ancak yönetimin, başkanın ağırlığını hep hissederdik. Canaydın rahmetli çok basiretsiz adamdı ancak onun da bir ağırlığı vardı. Kırmadan dökmeden Terim ile yolların ayrılmasını sağlamıştı. Bu sefer öyle değil. Terimin istediği oyuncular alındı. Yok istemedikleri alındıysa ya çıkacak tek tek isim verip ilan edecek ya da bu oyuncuları komple tribüne gönderecek. 

#564 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.034 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 02:02 ÖS

en abes durum Terimin "söyleyemediklerim" lafı.Bu aziz yıldırımın bir konuşursam tehdidi gibi boş ve hani sanki konuşmuyorum bak diyor ama alenen de konuşuyorsun.

Bu iki yüzlü bir tutum.

1-Eğer istemediğin oyuncular ile çalışmayacaksan baştan istifa edersin.Bu taraftar da o  yönetimin anasını beller.

2-Eğer bu isimler ile çalışacaksan (ki sene başında daha erken  kampa katılmaydı ,vs diye laflar ettin sanki sorun buymuş gibi) , o zaman kendi hatalarına bak

Andone ilk maçta altıpasdan vurduğunda gol atsa ve kazansak söyleyemediklerim var mı diyecektin? real fatihi olarak böbürlenecek miyidin?

Sen maçtan sonra çıkıp alenen bu oyuncular beş para etmez dedin.9 maç kaldı dayanacağız artık dedin..Transferi gösterdin.

Kaçını satabileceksin? Hadi sattın devre arası kim sana iyisine verecek? Şu an itin götüne soktuğun adamlarla devam etmen gerekiyorken yarını da riske atmış olmuyor musun?15 adamın hepsi mi karaktersiz yetersiz?

Takımın takım olma duygusunu kuramamışsın bunun suçlusu da mı oyuncu?Eğer öyle ise daha ilk günden kesseydin tepkini gösterseydin.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#565 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.504 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 02:13 ÖS

en abes durum Terimin "söyleyemediklerim" lafı.Bu aziz yıldırımın bir konuşursam tehdidi gibi boş ve hani sanki konuşmuyorum bak diyor ama alenen de konuşuyorsun.

Bu iki yüzlü bir tutum.

1-Eğer istemediğin oyuncular ile çalışmayacaksan baştan istifa edersin.Bu taraftar da o  yönetimin anasını beller.

2-Eğer bu isimler ile çalışacaksan ki sene başında daha uyumlu kampa katılmaydı diye laflar ettin, o zaman kendi hatalarına bak

Andone ilk maçta altıpasdan vurduğunda gol atsa ve kazansak söyleyemediklerim var mı diyecektin? real fatihi olarak böbürlenecek miyidin?

Terim konuştu mu zaten bir şey söyleyemeyen birisi .. Hatırlarsanız Milli Takımlar Grande Teknik Direktörü olduğu dönemde Arda konusunda yaptığı meşhur uzun basın toplantısında saatlerce konuşmuş , sorular cevaplamış ama toplantı bitiminde kimse Terim'in ne söylediğini anlamamıştı . Çünkü yine söyleyemediği , sakladığı kırık kol vs artık ne varsa hiçbir şey söylememişti . Ben Terim'in bu söylemediği , sakladığı olaylardan dolayı artık samimiyetine inanmıyorum . Bunlar ya var olmadılar ya da sadece Terim'in egosunu ilgilendiren ama açıklandığında kamuoyunun tepkisini çekecek şeyler . Çalıştığı her kurumda hem teknik adam , hem sözcü hem de dual başkan/hoca olarak biri bir şey söyleyemiyorsa ve bunu söyleyecek herhangi birini istemiyorsa demek ki kişisel sorunlardan bahsediyoruz .   

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#566 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.115 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 11 Kasım 2019 - 09:00 ÖÖ

https://twitter.com/...7726282757?s=21

#567 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Aralık 2019 - 09:53 ÖÖ

https://www.kap.org....Bildirim/802158

emlak konuttan kap geldi. florya'yı geri almışız, riva'da projeye devam.

önceki dallamanın içine ettiği her şeyi teker teker düzeltiyor reyiz. florya'yı kurtarmak çok efsane bir hamle, geleceğimiz kurtuldu resmen. helal olsun. liseci hipneler de debelenmeye devam etsin. uğraşın daha da, kökünüz kazınsın bu kulüpten.

galatasaray ulan..

#568 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Aralık 2019 - 10:02 ÖÖ

ali güvenç kiraz şöyle özetlemiş olayı:

riva-flora anlaşması sürecinde;
1) kırdırma sonrası 100 milyon euro üzerinde borç eritildi
2) eritilen bu borç ile 150 milyon tl. sermaye arttırımından para geldi
3) kemerburgaz da 100 dönüm arazi sahibi olduk
4) florya biz de kaldı 
5) 120 milyon tl ise yapılandırmada ödenecek

https://twitter.com/...856063697113088

galatasaray ulan..

#569 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.947 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Aralık 2019 - 03:48 ÖS

ali güvenç kiraz şöyle özetlemiş olayı:

Bu AGK adamının söylediklerini çok ciddiye almanızı tavsiye etmem... Belirli derinlikte hem muhataplarının hem kendi yakın çevresinden duyduklarım başta yalan gibi gelmişti ama sonra gördüm ki az bile söylemişler.. Karşılıklı olarak birbirimizi unfollow etmemiz de Riva ihalesi öncesinde yazdığı beklentiler %75 saptıktan sonra sonucu daha da hararetli desteklemesine rastlar (bu arada ulan hadi ben seni biliyorum ve bir irade ile unf ediyorum da sen narsist nasıl anında yapıştırdın ya!! saat başı takip ettiklerini mi kontrol ediyorsun da 15dk sonra takipten çıkıyorsun :D :D :D )...

Bu ihalelerde olup bitene baştan beri karşıydım ama Riva için artık yapacak birşey yok... Keşke zamanında kendi elimizdeki ruhsatla piyasada bok gibi para varken verseydik; bunun en az 2 katını (dolar basında) kazanırdık... İnşaat alanını 100m2 artıramadığı halde emlakgyo'ya %20 skiliyoruz an itibarı ile - ki kendimiz versek en az %40 alacakken devletin salak ihale yönetmelikleri yüzünden kazanan firma %0,1 teminatını yakıp çıkınca 2. en iyi teklife (%28) kaldık.. En az alacağımız para kadar zarara uğratıldık.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#570 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.603 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Aralık 2019 - 10:12 ÖÖ

Bu konu arada kaynadı ama Florya'yı tereyağından kıl çeker gibi çekip çıkarttı Riva projesi kapsamından. Bize anormal zarar vermiş bir sözleşmeydi bu. Her ne kadar 150milyonTL kadar bir geri ödeme yükümlülüğümüz olsa da (ki aldığımız para + yapılan masrafları geri ödüyoruz.) Florya'nın bir süre sonra daha da değerleneceğini düşünürsek son derece başarılı bir hareket yapılmış oldu.

Bu arazinin kıymeti şu an olması gerektiği seviyede değil. Sebebi Atatürk Havalimanı. Bu havalimanı nedeniyle belli bir yüksekliğin üzerinde inşaat yapılamıyor. Eninde sonunda bu havalimanı kaldırılacak. Artık AVM mi olur, bahçe mi olur, park mı olur bilmiyorum ama en nihayetinde havalimanı işletmesi gidecektir. Sonrasında kat yüksekliğini artırırlar büyük olasılıkla. Bizim de daha yüksek getiri elde etme şansımız olacak. 

Bu süre zarfında Kemerburgaz arazisinin kontrolünü elimize alarak onun bunun ağzına sakız olmadan inşaata geçmek gerekiyor. Florya arazisini de kat karşılığı falan değil, baya baya arsa bedeli karşılığı satmak lazım. Biz spor kulübüyüz, inşaat işletmesi değiliz. 

#571 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.947 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Aralık 2019 - 10:36 ÖÖ

Konu Mustafa Cengiz konusu değil; neticede işi yapan Sigdursson ama yapılan bu işle de aslında hiçbir halt halledilmedi... Riva'da hala kendi arazimizi %28'le müteahhide vermiş ve alacağımız paydan da EmlakGYO'ya %20 kesiliyor pozisyondayız...

Keşke Florya'da inşaat başlamış olup onun sözleşmesi kalsaydı da Riva fesholsaydı çünkü Florya'nın da şöyle bir problemi var; AHL yolcu uçuşlarına kapatıldı ve 18/36 pisti kaldırıldı ama 5/23 pisti hâla açık ve açık da kalacak gibi görünüyor.... En azından bir 10-15 yıl falan genel havacılık ve kargo uçuşlarına hizmet vermeye devam edecek.. Bizim Florya arazisi de kapatılan değil açık kalan pistin yaklaşım hattında yani Florya'da epey uzun bir süre imar değişikliği, kat müsaadesi, emsal artışı falan hayal olacak... 

Ha, Florya'daki durum böyle olduğu için yarın kalkıp orayı GSÜ'ye veya GSL'ye kampüs; hatta kampüs de değil, direkt üyelere sosyal tesis havuz vs. yapmak isterler mi? Valla istemezler diyemiyorum.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#572 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.603 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Aralık 2019 - 03:36 ÖS

Bizimde 10-15 yıldan önce Kemerburgaz'da tesis yapabileceğimiz yok. Florya'yı boşaltamıyoruz. Para yok. Kemerburgaz'da takılan adamda çıkmıyor. Çok para istiyor. Bu süre zarfında onun üst kullanım hakkı biter. Bizde biraz olsun akılcı mali politika takip edersek kenara para koyar Kemerburgaz'ı anca bitiririz.

Riva için yapacak bir şey yok. O parayı biz sittin sene geriye ödeyemeyiz. Kol gibi faiz oranıyla kırdırdı Özbek Bros. oradan gelen ilk parayı.

Hep diyorum, ısrarla aynı fikirdeyim GYO falan kurmak büyük saçmalık. Bizim kotarabileceğimiz işler değiller bunlar. Yapılması gereken tapusuyla satışı gerçekleştirmekti. Adnan Polat'ın en büyük hizmeti Riva için imar işlemlerini hallettirmek olmuştu. Arazinin değeri tarla vasfından imarlı arsaya çıkmıştı. Blok halde satacaktık o araziyi. Gelen para ile borçlar siliniyordu. Ancak bizim kulübün öyle bağnaz bir üye yapısı var ki mezara götürmek istediler araziyi. Ulan bu arazi bir gün gerekirse satılmak için alındı. Yatırım dediğin bunun için yapılır zaten. Ya üzerine bir şey diker kullanırsın ya da değerini bulunca bir de ihtiyacın varsa satarsın.

Bu arada Riva sonrasında bir arazi satın almamız gerekirdi. Yine aynı mantıkla. Bununla alakalı da bir hamle yok bildiğim kadarıyla. Değersiz, kenarda köşede kalmış, 30 sene sonra Riva olacak bir arsa umuyorum bakıyordur kulüp. 

#573 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.115 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 16 Aralık 2019 - 09:52 ÖÖ

Mustafa Cengiz: "Orduspor'dan 2,5M€ alacağımız varmış. Orduspor kapanmış ve Yeni Orduspor kurulmuş. Hukuken karşımızda Orduspor diye bir şey yok. Oradan da gitmiş 2.5 milyon euro.''

#574 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.504 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Aralık 2019 - 04:57 ÖS

Mustafa Cengiz: "Orduspor'dan 2,5M€ alacağımız varmış. Orduspor kapanmış ve Yeni Orduspor kurulmuş. Hukuken karşımızda Orduspor diye bir şey yok. Oradan da gitmiş 2.5 milyon euro.''

Stancu'nun satışındandır herhalde .

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#575 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.034 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2019 - 04:23 ÖS

oluyor muymuş öyle ? onu kapattık yeni açtık borçlar silindi.. iyimiş.

#576 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.560 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2019 - 05:27 ÖS

oluyor muymuş öyle ? onu kapattık yeni açtık borçlar silindi.. iyimiş.

işte o yüzden sonu spor'la biten takımlar kapanırken fk'yla biten veya yeni'yle başlayan takımlar kuruluyor son yıllarda.. orduspor'lar, manisaspor'lar, antepspor'lar falan yok olurken yeniordu , manisa fk, antep fk, yeni malatya, van sfk vb... isimde yeni takımlar kuruldu son yıllarda.. yüzlerce futbolcuda alacaklarını alamadı kapanan kulüpler yüzünden..  orduspor'dan beklediğimiz paranın ardından bir bardak soğuk su içebiliriz.. 

#577 Jagi

Jagi

Senior Member

• Members
  • 427 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Aralık 2019 - 05:55 ÖS

Bu kapanan takımların borçlarının nereye gittiğini hep merak etmişimdir.

Eklenmiş Resim

#578 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.988 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Aralık 2019 - 09:31 ÖS

Başkan Antepli adamsın, çiğ köfteyi sıksan suyu, tavana fırlatsan posası çıkar....

Allah'ın adını verdim hocayla bir toplantı ayarla, bu futbol neden 2 senedir böyle imasında bulun; maçları izlerken içim geçiyor falan de...

Korkma yahu. 60küsürer yaşında adamlarsınız; tekmeler tokatlar havada mı uçuşacak... Nedir yani.

Hocam bana neden Fegu'yu Belo'yu tekme tokat sattirmadin FFP varken falan de.... Şimdi çeyrek fiyata salacağız de... Neblem.

#579 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.053 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2019 - 10:15 ÖÖ

BU arkadaş yaşıyor mu? Az biraz kifayetli biri olsa çeke hocayı kenara "hoca ne oluyor?é diye sorar.. Bizim başgan ise hocaya tekmil veriyor.

10 HAGI

#580 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.034 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2019 - 10:27 ÖÖ

"aman terime birşey olmasın"cılar yüzünden o koltukda oturuyor.Nasıl çekecek terimi kenara?

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye