İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz

• Please log in to reply
565 replies to this topic

#541 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.163 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 06:30 ÖS

Hiç hayırlı değil.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#542 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 06:48 ÖS

Çok belliydi bunun geleceği yakında daha da sertleşir seri galibiyet alamazsak. Farkındayım şahsen ne zamandır kafalarında bu kadar adam aldık şu kadro kimde var bir zahmet hoca da erkenden halletsin düşüncesi içinde olduklarını.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#543 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 07:04 ÖS

Haber nedir ben bisey gormedim paylassaniz ya?

#544 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.869 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 08:32 ÖS

Ben de göremedim ama Ali'nin (zidane) cevabına göre "herkes işine bakacak" falan demiş... Valla bu kadarla kaldıysa sıkıntı yok bence.. Hoca o konuda %1000 haksız.. Konuşması gereken konuşmuyorsa da inisiyatif (ve 4 maç ceza) almak senin görev tanımında yok.. Ha, görev tanımında olanı 10 numara yaparsın da yan işlere bulaşırsın; o ayrı... Takım bokum gibi oynarken o "organize kötülük" de profesyonelce yaptığı işini bırakıp kahveye okeye gitmiştir zaten... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#545 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.737 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 08:41 ÖS

Sen de işine bakıyor musun Mustafa bey?

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#546 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.322 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 08:56 ÖS

Haber nedir ben bisey gormedim paylassaniz ya?

Mustafa Cengiz'den Fatih Terim'e olay yanıt!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, katıldığı cenaze töreninde Fatih Terim'e yanıt verdi. Cengiz "Hocamız haklı olabilir ama tüm mesele işini yapması" ifadelerini kullandı.

https://www.habertur...ay-yanit/657281

#547 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.163 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 09:10 ÖS

Haber şu

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre başkan Cengiz, Galatasaray Kulübü Sicil Kurulu Başkanı Selçuk Erdoğmuş'un annesi Raife Erdoğmuş'un cenaze töreni sonrası basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Mustafa Cengiz, "Galatasaray 4 haftadır kazanamıyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?" sorusu üzerine şöyle konuştu:

"Bunlar olağan şeyler. 4 hafta üst üste değil, biz 14 yıl şampiyon olamayan bir kuşaktan geliyoruz. Hiçbir zaman bir günde kral olmadık, Galatasaray bir günde tahttan inmez. Düşmanı yenemeyenler birbirini yer. Özellikle camianın bugünlerde birbirine sahip çıkması, kenetlenmesi şart. Herkes vazifesini yaptığında saatin dişlileri gibi çarklar çalışacak ve geçmiş yıllarda olduğumuz gibi biz şampiyonluğa ulaşacağız.

Cengiz, "Gençlerbirliği maçının ardından teknik direktör Fatih Terim’in oldukça sert açıklamaları vardı. 'Ben konuşursam ceza alırım, ceza almayanlar konuşsun' diye bir ifade kullandı. Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise "Hoca kendi açısından haklı olabilir. Bütün mesele az önce dediğim gibi kendi görevini yapması. Konsantrasyonunu bozmaması. Taraftarın, yöneticinin, teknik heyetin, oyuncuların, yönetimin de görevini yapması… Biz tabii ki hiçbir zaman sahada Galatasaray yönetimi ve kültürü olarak 'Neden şu kişi ilk 11’de, neden şu kişi 90 dakika oynuyor, neden şu kişi oyuna geç alındı?' bir yanlışın, bir müdahalenin içine girmeyiz. Galatasaray kültüründe asla müdahale yoktur. Tüm çarklar görevini yapar ve sonunda zafere ulaşır." şeklinde yanıt verdi.

Bütün takımların hakemlerden şikayetçi olduğunu vurgulayan Mustafa Cengiz, şunları kaydetti:

"2 yıldır maalesef VAR'da sorun var. Çok enteresan bir şekilde özellikle bu sezon için nerede nasıl bir moda çıktıysa VAR'a gitmemek puan kaybı. VAR'a giden hakemin sanki sicili bozuluyor gibi algı oluşturuldu. Özellikle örnek verdiler İngiltere liginde 2 saniye gitti ve hakemler korkmaya başladı. Hem VAR hakemleri hem orta hakemler. Biz VAR hakemliğini Türkiye’de layıkıyla, doğru şekilde yapıldığına inanmıyoruz. Bunu Galatasaray açısından söylemiyorum sadece. Türk futbolunun marka değeri açısından söylüyorum. VAR’a gitmiyor, özellikle gitmiyor. Yani ben her şeyi bilirim, kadir-i mutlak gibi bu olmadı. VAR hakemliği ciddi olarak sorgulanmalı. Nasıl ki siz bazı hakemleri askıya alıyorsunuz, ki bizimle alakası yok. Bülent Yıldırım, Serkan Çınar ve son olarak Suat Arslanboğa’nın bir saniyede görülmemiş şekilde sözleşmeleri askıya alındı. 'MHK Başkanı Sayın Oğuz Sarvan' bu VAR hakeminin sözleşmesini askıya alacak mı? Bunu soruyorum. Sayın Oğuz Sarvan gereğini yapsın."

Galatasaray Kulübü Başkanı, Gençlerbirliği maçı öncesinde sarı-kırmızılı taraftarların stada alınması esnasında büyük zorluklar yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

Fatih Terim adına ister formsuzluk, ister konsantrasoyon eksikliği diyelim fark etmez kendi üzerine düşen kısımda bu sezon başarısız bir performans sergiledi şu ana kadar. Ancak konuşmayanlar konuşsun demekte de haklı. Terim bir nebze konuşmak istediği için o lafları ettiği kadar bir noktada ise yönetim sustuğu için öne çıkmak zorunda kalıyor. Mustafa Cengiz'in bu lafları söyleyebilmesi için önce üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleri gerekiyor. Yönetmek demek sadece oyuncuları alıp kenara geçip izlemek değil. En azından bizim ülkemizde değil. Alenen Galatasaray aleyhinde çalışan mevcut TFF yönetimine oy verdi mesela bu yönetim. Onca skandal karar alınırken özenle seçilmiş kelimelerden bir açıklamayı kuru bir basın toplantısı ile ortaya salıp sonra saklanmak Galatasaray'ı yönetememek demektir.

Yönetim işini düzgün yapmıyor, teknik heyet işini düzgün yapmıyor. Olay bu kadar basit.

Ve bu açıklamalar hoş değil. Hem Terim'in medya üzerinden yürümüş olması (tahminim bu konuları ofislerde gündeme geldi ancak Terim'e arka çıkmadılar) hem aynı şekilde cevap gelmesi (medya üzerinden gelince doğal olarak cevabı oradan gönderdi) Bu yolun sonu ya Fatih Terim'in istifası ya da yönetimin olağanüstü genel kurul kararı alması olur. 

#548 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.849 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 09:27 ÖS

Terim o kadroya iyi top oynatıp basarili yapmak , yonetim de takimin israrla yenen hakkini en akilli sekilde korumak zorunda kimse isini doğru yapmayınca boyle sorunlar ortaya cikiyor. 

Ligin en az pozisyona giren takimi olmak gibi bir abukluk kabul edilemez, bugun Alanyaspor'un girdiği pozisyona bu sene ilk 6 haftada giremedik ayıp artık. Takim artık ciddi bir uyarıyı hakediyor taraftardan Sivas maçında. 

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#549 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 09:52 ÖS

Ferhat abiyle birlikte en cok sasiranlardan biriydim ilk geldiginde sadece isini yaptiginda. Ben kulubun has adamiyim pozlari sevilmez bu camiada. İsini yapma kismi "eleman"a baglanirsa karisacagiz yine...

#550 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.353 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2019 - 09:58 ÖS

Cengiz Başkan da arada 3 ay boyunca bir adet şoparı satamadığı için sağ kolunu da haşlasın.

Elimizi kolumuzu bağladılar. 

#551 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.823 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2019 - 08:54 ÖÖ

Başkan önce şapkayı önüne koysun. Transferleri nasıl ? 2 eylülde yaptığını açıklasın.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#552 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.445 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2019 - 09:17 ÖÖ

Ben şunu anladımki ; hocanın konuştugu için ceza alıp takımı yalnız bırakmasından artık sıtkı sıyrılmış yönetim'in... 

Mesaj direk buna bana kalırsa...

Dean...

#553 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.737 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2019 - 05:47 ÖS

Gomis zam istiyor söylentileri çıktığında Terim bu işe hemen el atması lazım demiştik.Şimdi ise M Cengiz hemen floraya gidip , hocam biz seni yalnız mı bıraktık ? Belki icra borç peşinde gerekeni yapamamışızdır ama bilesin biz senin yanındayız , senin işine karışmamak için kimseyi konuşturmuyoruz ama eğer istersen hemen birini atayalım bu konularda seninde ok verdiğin metinleri basına duyursun. 

Bu konuşma 3 dakika sürmez ve Terim başkanım eksik olma der çaylarını purolarını içer gönderirler.Bu iş de kapanır gider.Ama öyle olmayacak tabi.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#554 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.737 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2019 - 05:54 ÖS

Ben şunu anladımki ; hocanın konuştugu için ceza alıp takımı yalnız bırakmasından artık sıtkı sıyrılmış yönetim'in... 

Mesaj direk buna bana kalırsa...

bence hocanın tepkisi ceza aldığı dönemde başkandan "çok ceza yiyor çok konuşuyor" minvalinde yapılmış bir eleştiri nedeniyle olmalı.Terim durduk yere bu atarı yapmamıştır.

terim de siz konuşun da biz susalım o zaman diye ayar veriyor..

Terim üslubu ,yeri zamanı konusunda ne kadar hatalıysa içeriğinde o kadar haklı..Ali koç denyosu demediğini bırakmadı.TFF yapmadığını bırakmadı.Bu konuda hoca tek tabanca kalıyor.

M.Cengiz Terimi zerre kadar tanımıyor. dahası egosu Terimden çok daha fazla..

#555 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 12.353 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2019 - 06:51 ÖS

Bence başkan direkt kurdeşen dökmeye başladı oynanan futboldan.

1/100 değerdeki Alanyaspor kadar oynasak sorun olmayacak puan kayıpları...

#556 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.881 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2019 - 04:14 ÖS

https://mobile.twitt...567399092469761
galatasaray ulan..

#557 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.737 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ekim 2019 - 04:23 ÖS

evet gereken hamle gelmiş.

#558 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.163 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Ekim 2019 - 08:53 ÖÖ

Durumu toparlama amaçlı açıklamalar bunlar. Sorun var ve sadece halının altına süpürüldü gibi.

#559 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2019 - 05:20 ÖS

https://twitter.com/...6450497536?s=09

#560 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.261 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 12:25 ÖÖ

Görevini yap

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye