İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz

• Please log in to reply
571 replies to this topic

#461 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.811 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Haziran 2019 - 08:36 ÖS

bunlar Galatasaraylı kılığına girmiş Fener ve Beşiktaşlı iki tip olmalı. Galatasaray şaha kalkmışken adeta batırmaya çalışıyorlar.

#462 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.960 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Haziran 2019 - 09:51 ÖS

ozan korkut isimli kılkuyruğun listesindeydi o barış denen at tarrağı. ozan dallaması şikecilerin temsilcisi olarak girmiş demek ki seçimlere.
galatasaray ulan..

#463 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Haziran 2019 - 06:55 ÖÖ

Mustafa Cengiz uzansın yüz üstü. Ne yapacaklarsa rahat rahat yapsınlar. Bu nedir aq

Borç azalıyor, azalırken birilerinin de cepleri boşalıyor demek ki, önümüzdeki sezonlardaki gelirler de cabası.
Tiksinti geldi bu zihniyetten.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#464 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.375 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Haziran 2019 - 11:54 ÖÖ

Barış Cenk Akkaya yönetime muhalif bir isim. Daha önce Ozan Korkut'un listesinde olup olmadığını bilmiyorum. Ancak yönetimi sert şekilde Twitter üzerinden uzunca bir süredir eleştiriyor kendisi. Yalnız dün yapılan mahkeme başvurusu ile alakalı olarak avukatı bir açıklama yapmış. Transfer yetkilerinin iptali gibi bir talep olmadığını. Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile alakalı yetkilerin dondurulması hakkında bir girişimleri olmuş. Sportif A.Ş. hakkında hukuken böyle bir talepte bulunamayacaklarını vs. ifade etmişler.

Muhalif kanadın iddiası ibra edilmeme olayının yaşandığı gün aleyhte oy verenlerin sadece liseli olmadığı, başka üyelerinde bu yönde oy kullandığı yönünde. Mustafa Cengiz yönetiminin yürüttüğü kampanyanın yanlış yönlendirme üzerine olduğunu ileri sürüyorlar. Sanki bu durumun oluşması liseliler (veya liseciler) yüzünden oldu gibisinden bir algı yaratılmaya çalışılıyor ve yönetim tribünlere oynuyor vs. diyorlar.

İnternet üzerinde şöyle bir bilgi var. (Kaynak : Sözcü Skor)

– Galatasaray mezunu olan 139 kişinin üyelik başvurusunun “toplu organizasyon” nedeniyle ret edilmesi. Gerekçe olarak içlerinde Fenerbahçe ve Beşiktaşlı olanların da olması ve üyelik imzalarının sıkıntılı olması gösterilmesi.

– Mustafa Cengiz’in yönetimine yakın olan Gökhan Bilek’in kulüp üyesi yapılması ve Bilek’in Dursun Özbek eleştiri.

– Mustafa Cengiz’in üslübunun kulüp üyeleri tarafından beğenilmemesi.

– Mustafa Cengiz’in “İbra edilmezsem mahkemeye giderim.” sözünün özellikle “liseli” üyeler tarafından tehdit olarak algılanması.

– Teknokent ve Kemerburgaz projelerinde beklenilen ilerlemelerin olmaması.

Eğer bu maddeler doğruysa ben üye olsa şu kırmızı hariç ibra etmiyorum diyecek bir neden bulamam. Başkan kendi kontenjanında birisini tüzük gereği üye yapabiliyor bildiğim kadarıyla. Galatasaray bünyesinde Dursun Özbek eleştirilemez diye bir tüzük maddesi olduğunu da sanmıyorum. Eğer 139 kişi içlerinde FB ve BJKliler var diye üye yapılmadıysa helal olsun derim. Burada tek sorun Galatasaraylı olanlar neden üye yapılmamıştır noktasında çıkar. Orada da imza ile alakalı bir şeyler var denilmiş. Üslup öyleymiş böyleymiş. Beğenmiyorsanız çıkar genel kurulda karşısında oy kullanırsınız. Rakibini desteklersiniz. Liseli üyeler 139 kişiyi üye yapmazsan ibra etmeyiz diyecek, karşılığında ibra etmeseniz ben de mahkemeye giderim diyen kişi tehdit etmiş olacak. Burada tehdit eden taraf (eğer bu bilgi doğru ise) liseli denilen kimseler oluyorlar. 

Kanyak olarak Sporx ise bu yukarıdakilere ek olarak aşağıdakileri vermiş.

Sedat Doğan ve Faruk Süren'den gelen 'Seçime git' çağrısına uymaması

Denetim Kurulu raporlarında 20 günlük Dursun Özbek dönemine 23 sayfa ayrılması ve Mustafa Cengiz döneminin tamamının yer almaması.

Şeffaflık sözlerine rağmen Emre Taşdemir’in sözleşmesinin borsaya bildirilmemesi.

Muhaliflere karşı kullanıldığı iddia edilen “Köfte” yakıştırması.

Genel Kurul'da söz alan Sicil Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin tansiyonu yükseltmesi.

Seçime git çağrısı nedir arkadaş? Bir yönetim her kim olursa olsun birisi veya bir grup istedi diye seçime gitmek zorunda değildir. Yukarıda bahsettiğim gibi tehdit asıl buradadır.

Emre Taşdemir transferi için KAP bildirimi yapıldı diye biliyorum. Gecikmiş olabilirler belki. Bunun da KAP nezdinde cezası olabilir en fazla. Neyin şeffaflığından bahsediyoruz?

Köfte yakıştırması üslup açısından bence de sıkıntılı. Ancak diyorum ya seçmezsin arkadaş. Oy atmazsın bir sonraki seçimde. 

Tansiyon ilk kez yükselmedi bu genel kurullarda. Geçmişte de gerginliklerin yaşandığı zamanlar oldu.

Medyada geçen sebepler sudan sebepler. Bu arada ibra edilmeyen birisi eğer hukuken hakkı varsa mahkemeye pekala gider. Burada anormal bir durum yok. 

Başka da bir neden yazan yer ben göremedim. Benim bildiğim bizim forumda Yasin Çakmak ve Mert Baydur var kongre üyesi olan. Bir zahmet bilgi alabilirsek cidden sevineceğim.

Asıl sebep nedir?

Bu kavga neden var?

Neyin mücadelesi veriliyor?

Kim göreve gelmek isteğinde?

Göreve gelirse neyi değiştirecek?

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#465 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 1.158 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Haziran 2019 - 05:37 ÖS

Kendi menfaatleri ve egolarını Galatasaray'ın üstünde tutarak kulübe zarar veren üyelere orospu çocuğu! diyebiliyor muyuz??

#466 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.334 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Haziran 2019 - 08:18 ÖÖ

D9ACLqGUwAAezqS.jpg

D9ADEtfU0AAvegn.jpg

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#467 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Haziran 2019 - 08:52 ÖÖ

Bu ser cephesi isim isim ifsa edilmeli... bircogu zaten stadin yolunu unutmustur. Unutmayanlar da bir daha girememeli. Bundan sonra cift don giyerek uyuyacak duruma dussunler. serefsizligi yapip hic bisey olmamis gibi devam etmek gibi bir luksleri olmamali. Agzinin ortasina cakmaktan falan bahsetmiyorum. Serefsizi kahraman yapmaya gerek yok.Her ortamda dislamaktan, serefsiz olduklarini yuzlerine vurmaktan bahsediyorum..

Eger ki sayin Faruk suren de bu isin icindeyse o da serefsizdir benim icin. Uefasini bilmem nesini yerim.
10 HAGI

#468 M.Yasin Çakmak

M.Yasin Çakmak

Junior Member

• Members
  • Pip
  • 7 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2019 - 10:19 ÖS

Twitter’da olmayanlar için buraya da bırakayım. Son yaşananlar hakkında değerlendirmem:

http://www.fcnblog.c...lizi-cozum.html

Nullius in verba

#469 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.074 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2019 - 10:43 ÖÖ

Yasinin yazısını biraz okumaya çalıştım ama içim daraldı...

Ne olduğu kimin kimi ütmeye çalıştığının benim için önemi yok. 

Ben  ne lise ne de antilise değil , GS perspektifinden bakarım. 

Oradan bakınca da orta ve uzun vadede lise genetiğinin GS ı diğer kulüplerden ayıran pozitif bir özellik olduğunu görüyorum.

Bu Lise geleneği zaman zaman kısa vadede antipatik ve sevimsiz görünse de benim 40 yılı aşkın GS lılığımda gördüklerim ; kulübü dönemsel

çalkantılardan ve siyasi manipülasyonlardan korumuştur. Bunu yaparken takınılan konservatif tutum liseli olmayan GS lıların canını sıkmıştır belki,

ama bugün gelinen noktada GS "İYİ" durumdadır. 

Fakat Yasinin yazdığı 2. gruba da gereksinim vardır. Tek başına lise büyük bir kulübü taşıyamaz.

Bu durumda bir diyalektik oluşuyor.

Lise kulübü tek başına sahiplenebilmek için "küçültmeye çalışıyor" demeyelim ama fazla büyümesini engellemeye çalışıyor.

Halktan gelen paralı iş adamları ise şirketlerini yönetir gibi bir takım atraksiyonlara giriyorlar.

Bu iki karşıtlık ta GS ı büyütüyor. 

Zaman zaman taraflar ipin ucunu kaçırıyor olabilir.

139 liselinin üye yapılmaması (niye yapılmadığı hakkında hiçbir fikrim yok ama hakları ise üye yapılmalıydılar)

ve diğer tarafın da Cengiz'i ibra etmemesi gibi.

İki tutum da aralarındaki gerilim belli bir düzeyin üstüne çıkmadığı sürece :

GS değerlerinin korunması ve kulübün kontrollü bir şekilde tabana yayılması için GS bütününün parçalarıdır.

#470 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.466 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2019 - 11:56 ÖÖ

Bu iki karsitlik da lazim ama kisisel hirslari icin mi GalataSaray’in ikbali icin mi didistikleri tartisilir.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#471 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.375 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2019 - 01:01 ÖS

Suyun ötesinde yazılanları bir süredir düzenli olarak takip ediyorum. İçler acısı bir haldeler.

Kulüp büyük bir borç batağında. Kimsenin tahmin etmediği kadar batık durumdalar. Yıllarca en zengin kulübüz hikayesi yönetimleri tarafından dillendirildiğinden yaşadıkları şok çok daha büyük haliyle.

Maddi olarak kuvvetli birisini başkan olarak seçmelerine karşın toparlanmanın sadece zengin başkan ve yöneticilerle olamayacağını da henüz anlamış değiller.

80-90'lı yıllarda uyguladıkları paralı başkan modelinin tekrarlanacağı ümidindeler.

Ancak görünen köy kılavuz istemiyor. FB dibe vurmuş vaziyette. 5 sezondur şampiyon olamıyorlar. Bu süreçten çıkışları da öyle kolay olacak gibi durmuyor.

Çok iyi bir yönetim modeli ve ciddi sabırla toparlanmaları pekala mümkün. Benim öngörüm çok iyi yönetimle 4 seneye iddialı hale gelebilecekleri şeklinde. Ancak bu mükemmel yönetim modelini uygulayabilmek için yönetimin ve başkanın arkasında ya dağ gibi duracak taraftara ihtiyaçları var -ki bu sabrı gösterebilecek bir taraftar kitlesi yok ortada- ya da taraftarı dinlemeyecek, bir nevi Aziz Yıldırım tarzı idare uygulayacak yönetim profili ortaya konulması gerekiyor.

40'ına dayanmış Emre Belözoğlu'nu geriye alıyorlar,

Ellerindeki para edecek 1-2 oyuncuyu satıp kiralık oyuncular getirmeyi düşünüyorlar,

Comolli gibi bir adamın peşine takılmış vaziyetteler ve yönetim bu adamdan memnun,

Volkan Demirel gibi taraftarın gönderilsin diye gözünün içine baktığı bir oyuncuyla kontrat uzatıyorlar,

Ona keza Mehmet Topal gibi taraftarın protesto ettiği bir oyuncu düzenli ilk 11 oynuyor.

Haliyle kümülatif olarak tüm bunları toplandığınız zaman ortaya bir kaos çıkıyor. 

En köklü rakibimiz bu haldeyken, biz maddi sorunlarımıza karşın dengeli durumda kalmayı başardık.

Büyük bir kur şokuna maruz kalmış, çok büyük badireler yaşamakta olan bir ekonomik iklimde nispeten iyi konumdayız.

Elimizde iyi kötü 2 yıldır şampiyonluk kazanan bir oyuncu grubu var ve takviye yapmak için sattığımız takdirde ederi olan sporculara sahip olmanın avantajını yaşıyoruz.

Hepsi bir yana takımın başındaki teknik direktör Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılısı Fatih Terim.

Tribünlerimiz doluyor.

Taraftar kulübe destek veriyor.

Hal böyleyken, biraz sulh ile başta FB olmak üzere rakiplere kapatılması son derece güç bir fark atma şansı önümüzde dururken bu denli kısır döngüler içerisinde yaşadığımız güç mücadelesi büyük bir trajedi. Mevcut yönetim olsun, muhalefet olsun yarattıkları hizip ve kaosla Galatasaray'a ihanet ediyorlar. Yazık gerçekten yazık.

#472 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.375 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2019 - 01:44 ÖS

Şu 139 Galatasaray Lisesi mezunu kişi ile ilgili konuyu çok incelememiştim. Oturdum kurcaladım.

Öncelikle üyelik talebinde bulunan mezun sayısı 141 kişi. Bu gruptan 2 kişi üye yapılmış sanıyorum. Ancak 139 kişinin verdiği dilekçelerde referans olarak gösterilen 5 yılını doldurmuş 2 aktif üyenin imzalarında pürüzler çıkmış. Ne hikmetse 139 evrakta birden isimlerle imzalar tutmuyor. Hatta Mustafa Cengiz Divan Kurulu'nda Mart ayında yaptığı konuşmada sicil kurulunun imza sahiplerini aradığını söylüyor. Aranan kişiler imzadan haberleri olmadığını söylüyorlar. Ben okuduklarımdan böyle anladım. Hatta Mustafa Cengiz sanıyorum belgede sahtecilik gibi bir durum oluşmasın diye bu konuyu gündeme getirmek istemiyor ancak sonrasında Genel Kurul'da bu konu oluşan duruma itiraz eden bir üye tarafından deşifre ediliyor. Ortalık bundan sonra karışıyor. Mustafa Cengiz'in dediğine göre bu arkadaşların dilekçeleri kaldırın. Tekrar hazırlayarak başvursunlar diyor. Sanırım doğru imzalarla gelinmesi isteniyor. Sicilde anladığım kadarıyla bu karara uygun davranarak dilekçeleri iade etmiş. Sonrasında da bu 139 kişi için özel olarak süre tanımış. Hatta bu 139 kişi için suçlu değil, mağdur olmuşlardır minvalinden bir de açıklama yayınlanmış. Sanıyorum bu 139 kişi evrakları bir şekilde düzeltmedi ya da düzeltemedi. O kısmını bilemiyorum.

Akabinde Galatasaray Lisesi'nin modern eğitime geçişinin 150. yılı vesilesiyle düzenlenen baloda teamüllere göre Spor Kulübü Başkanı için protokol masasında yer ayrılması gerekirken Mustafa Cengiz'e koltuk ayrılmıyor. Mustafa Cengiz yönetim kuruluna ayrılan masada oturuyor ve geceyi de görüşmeleri olduğunu söyleyerek erken terk ediyor. Bu 139 kişi içinde özel bir masa ayrılmış. Hatta programın sunuculuklarını da bu gruptan 2 yeni mezun yapmış deniyor. 

Kulübün konuyla ilgili 2018 Ekim ayında yaptığı açıklama 

https://www.habertur...elik-aciklamasi

Mustafa Cengiz'n Mart 2019'da yaptığı açıklama

Üyelik başvurusu reddedilen 141 kişi hakkında ise Mustafa Cengiz şu ifadeleri kullandı: "141 üye ilgili ilgili ilk bana geldi, durum bu dedi. İmzaları gördüm. Bize ihbarlar geldi dediler. Beşiktaşlı, Fenerbahçeli kişiler olduğunu, bunun da sosyal medyada görüldüğü söylendi. Bunlar A grubu liseli kardeşlerimiz. Bir şey demedik. Referans olanlarla görüştük. Hiçbirinin haberi yok. Disiplin kurulu işini ciddiye alıyor. İmzalar çok komik, imza değil. 141 kişi size evraklarını teslim ediyor. İmza sahiplerinin haberi yok. Ben bunları görünce anlatmayın, kapatın dedim. Divana geldik, bir arkadaş çıktı, bunları anlattı. Burada hukuki durum var. Biz bunun deşifre edilmesini istemedik. Hepsini yok sayalım dedik. Yeniden başvurun dedik, 2 kişi başvurdu. Çocukları üye yapmak için yol aradık. Biz iyi niyetle buna çalıştık. Amacımız bize göre suçu olmayan çocukların üye yapılması. 139 kardeşimiz kesinlikle üye olacak."

Ben tüm okuduklarımdan ve yaptığım araştırmalardan anladığım kadarıyla bu ibrasızlık meselesinin tek ve yegane sebebi bu 139 yeni mezunun üyeliğe kabul edilmemiş olması. Daha önceki mesajlarımda medyada geçen sebepleri yazmıştım. Onların hiç birisi elle tutulur nedenler değiller. 

#473 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.375 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2019 - 01:45 ÖS

Yeri gelmişken konuyla ilgili 26.03.2019 tarihinde yayınlanan Fatih Altaylı'nın bu konuyla alakalı açıklamaları ve link aşağıda. Çok acı şeyler söylüyor.

https://tele1.com.tr...missiniz-42231/

Fatih Altaylı, Emin Çağlar’ın sunumuyla yayınlanan Spor Saati programında spor gündemini yorumladı. Altaylı, Galatasaray Mali Genel Kurulu’ndaki ibra oylamasının planlı bir organizasyon olduğunu belirterek “Mali genel kurula bin kişi geldi, konuşmalarla uzattılar. Uzattılar ki, aklı başında üyeler gitsin, bindirilmiş kıtalar kalsın. Bakın bunu da ilk kez söylüyorum; kimse bunun aksini iddia edemez. Saat 17.30, 18.00 gibi Lütfü Kırdar’ın kongre merkezinin altındaki restoranda ‘Çocukları yollayın, gelsinler’ diyerek oylama saatine doğru yüze yakın insan getirildi. Bu işi organize eden iki kişinin talimatıyla! Bu iş başından beri planlı” ifadelerini kullandı

Fatih Altaylı, Habertürk TV’de Emin Çağlar’ın sunumuyla yayınlanan Spor Saati programında spor gündemini yorumladı. Galatasaray Mali Genel Kurulu’nda Mustafa Cengiz ve yönetiminin mali yönden ibra edilip idari yönden ibra edilmemesini yorumlayan Altaylı çok sert ifadeler kullandı. İbra etmeme konusunun başından beri planlı bir organizasyon olduğunu ifade eden Altaylı, şunları söyledi: Fatih Altaylı Galatasaray Fatih Altaylı Galatasaray Fatih Altaylı Galatasaray Fatih Altaylı Galatasaray Fatih Altaylı Galatasaray

“DURSUN ÖZBEK ETRAFINDAN KÜMELENMİŞ ALÇAKLAR!”

“Kendilerini ve Galatasaray’daki kendi çıkarlarını, Galatasaray’ın ve her şeyin üstünde tutan bir çıkar çetesi, Galatasaray’ın sezonun en kritik anlarından birinde iki bacağına, iki omzuna, kafasına, her yerine sıkmıştır. Bunları yapanları Galatasaray affetmemelidir, bunların yaptığı adamlık değildir. Point Otel’de avanta yemek yiyerek Galatasaray’da yönetim devirmeye kalkışılmaz. Eski başkanlar içlerinde kalan acıyı; kendilerinden sonra gelen, şu ana kadar da büyük bir sıkıntı yaratmadan takımı bir kez şampiyon yapan, bir kez daha şampiyonluk potasına sokan, zararsız kapatan, UEFA cezasından kurtaran bir yönetimi, ayak oyunlarıyla intikam uğruna kalkıp da birilerini satın alarak, birileriyle çıkar ilişkileri kullanarak devirip çıkarmaya çalışıyor. Bu sözlerim Dursun Özbek ve onun etrafında kümelenmiş çıkar grupları ve Galatasaray’ı yiye yiye bitirememiş alçaklaradır.”

“BUNLARIN DERDİ, GALATASARAY KÜÇÜK OLSUN; BİZİM OLSUN!”

Altaylı sözlerini şöyle sürdürdü: “İşin Galatasaray Lisesi kısmı falan yok. 2 bin 500 oyla seçilen birini, hiçbir tehlike görmeyen, hiçbir kabahat işlemediği için bir organizasyon yapma gereği görmeyen bir yönetimi, 358 oyla gelip deviriyorsunuz. Çünkü kuyruk acınız var! Tezgah kurmuşsunuz, pusuya yatmışsınız. Bu mudur Galatasaray! Mustafa Cengiz’i savunuyor falan değilim. Mustafa Cengiz’den memnun olmayabilirsiniz ama bu işler adam gibi yapılır. Böyle haince, alçakça, iğrenç bir pusu kurarak olmaz. Dersin ki ‘Ey Mustafa Cengiz, sen iyi bir başkan değilsin’, Olabilir. Ben de Mustafa Cengiz’in 10 numara başkan olduğu kanaatinde değilim ki! Sezon sonunu beklersin. Takım şampiyonluğa gidiyor. Belki olacak, belki olamayacak. İmza toplarsın, kayda açık üye sayısının 5’te 1’i ile devirirsin. Bin 600 imza ediyor. İmza toplayıp dersin ki, ‘Ey Mustafa Cengiz… Biz senin yönetiminden memnun değiliz. Olağanüstü genel kurula git’ Ne zaman? Haziranda, temmuzda… Şimdi ne oluyoruz da bu oldu. Şaibeler, bir sürü rezilliğin içine girmiş Dursun Özbek ibra ediliyor. Sevinçten çıkıp konuşmalar yapıyor. 2 bin 500 oyla seçilmiş başkan 358 oyla düşürülüyor. Böyle bir rezillik olmaz, böyle bir komedi olmaz. Bunu yapanların Galatasaray’ı seviyorum demeye hakkı yok. Bunların derdi, Galatasaray küçük olsun, küme düşsün ama bizim olsun. Bu kadar sığ bir düşünce.

“ÇOCUKLARI YOLLAYIN, GELSİNLER”

“Mali genel kurula bin kişi geldi, konuşmalarla uzattılar. Uzattılar ki, aklı başında üyeler gitsin, bindirilmiş kıtalar kalsın. Bakın bunu da ilk kez söylüyorum; kimse bunun aksini iddia edemez. Saat 17.30, 18.00 gibi Lütfü Kırdar’ın kongre merkezinin altındaki restoranda ‘Çocukları yollayın, gelsinler’ diyerek oylama saatine doğru yüze yakın insan getirildi. Bu işi organize eden iki kişinin talimatıyla! Bu iş başından beri planlı. Haftalardır Point Hotel kulislerinde konuşularak organize edilmiş bir iş bu. Biliyoruz bunun böyle olduğunu. Basit bir şekilde halledilebilecekken de Mustafa Cengiz’in basiretsizliği ve iş bilmezliğiyle, Mustafa Cengiz’in o koltuğa hak ederek değil oturması nedeniyle önlenemedi. Oraya 100 kişi fazla getirseydin, bu köfteciler, Point Otel ekibi elini kaldırıp defolup giderdi!”

“GENÇLERİN İMZALARI SAHTE ÇIKMIŞ”

“Bunlar haftalardır aylardır Point Otel’de toplanıp çay içip yemek yiyerek kulisler yaptılar. Bir de koz buldular 139 genci üye yapmadılar diye. Burada sicil kurulunun hatası varsa, gençlerin de hatası var. Gençler gitmişler, bütün başvuru formalarını Galatasaraylılar Derneği’nde abilerinin önüne atmışlar. Abileri de bunları imzalamış. Bir kişi, en fazla 5 kişiyi tavsiye edebiliyor. 5 Ahmet etmiş, 5 Mehmet etmiş ama imzalar sahte. Olmamış şey mi Galatasaray’da? Fakat sicil kurulu bakıyor, başvuranlardan bazılarının Fenerbahçeli olduğu biliniyor. Galatasaray Lisesi mezunu ama Galatasaraylı değil. Çünkü eğitim sistemi değişti. Bizim dönemimizde 7 yaşında liseye giriyorduk, şimdi 15-16 yaşında geliyorlar takımını seçmiş şekilde ve artık dönmüyorlar da. O yüzden de Fenerbahçeli, Beşiktaşlı çoğu. Hem Fenerbahçeli bazıları hem de imzalar sahte. İmza sahiplerini arıyorlar. İmza sahiplerinden birisi diyor ki, ‘Ben imzalamadım.’ Bu çözülür. Ararsın, imza atılır falan. Ama şimdi Galatasaraylılar Derneği’nde bazıları şunu savunuyorlar. Diyoruz ki, ‘Bu çocukların bazıları Fenerbahçeli’, diyorlar ki ‘Olsun hakkı.’ Bu Galatasaray Liseliler Derneği değil ki, Galatasaraylılar Derneği. Burada üyeysen Galatasaray taraftarı olacaksın. Böyle bir hak yok. Liselilerin Galatasaray taraftarı koşuluyla üyelik hakkı var. Eee biz her sene 50, 60 tane Fenerbahçeli üye yapsak, 10 sene çoğunluğu içeride rakip takım taraftarları mı alacak! Bunlar bu liseyi kullanarak kişisel menfaat elde edenlerin kurduğu tezgahlar. Bu da onlardan birisi. Mustafa Cengiz falan benim umurumda değil. Mustafa Cengiz’i istemiyorsun, sezonun bitmesine 8-9 hafta kala, voleybolda final oynayacaksın, yönetimi deviriyorsun! 358 tane Galatasaray kongre üyesi olup da Galatasaray’la ilgili en ufak dertlenmesi olmayan, Galatasaray’ı umursamayan bu 358 kişi Galatasaray’a büyük kötülük yaptı.”

“İSTERSENİZ BENİ ÜYELİKTEN ATIN!”

“Serdar Eder, eski sicil kurulu başkanı. Benim eşim Galatasaray Lisesi mezunu olduğu için, ben Galatasaray üyesi olduğum için ve ben Galatasaray’da eski ikinci başkan olmamdan dolayı üyelik için 3 yerden hakkı var. Benim eşimi üye yapmadı. Hani herkesi yapıyordun? Serdar Eder yapmadı. Eşim Galatasaray Liseli, ne oldu? Bunların liseli, lisesiz derdi yok. Bunların derdi şu; ‘Biz birilerini toplayalım, çocuklar bizi dinlesin, güç edinelim, bu çocuklar üzerinden Galatasaray’da iş koparalım, güç sergileyelim, bu güçle adamlarımızı koruyalım, Galatasaray’da iş varsa bizim çocuklarımız girsin’ gibi Galatasaray’ı kullanma operasyonu!Ve bunların bir kısmı da iki yemeğe satılıyor! Beni de Galatasaray’dan atacaklarsa da atsınlar bunları söyledim diye. Hiç umurum değil, böyle rezillik olmaz çünkü! Galatasaray’ı kaosa sürükleyemezsiniz kardeşim! Biz bilmiyor muyduk Dursun Özbek’i orada devirmeyi… İmza topladık. Onu da dinlemedi o ayrı. Galatasaray’da böyle bir hainlik, ihanet çetesi var mı ya! Bunlar nasıl insan içine çıkacaklar.”

“CENGİZ ÇEKİP GİTMELİ”

“Ben Mustafa Cengiz olsam şöyle yapardım, ‘Arkadaşlar, ben gidiyorum. İstenmediğim yerde durmam. Gelin, pazartesi günü 78 milyon TL ödeme var, ben bunun altına imza atamam. Yarın bu kulüp sizin’ deseydi ne yapacaklardı? Bu işler şöyle olur. ‘Ben Mustafa Cengiz’i ibra etmeyeceğim’ dersen, ‘Benim başkanım Ahmet’tir, ikinci başkanım Mehmet’tir. Param budur, planım programım şudur’ dersin. Bu da yok. Mustafa Cengiz bugün gitse ne olacak? Kim gelecek, kayyum gelir vallahi. İbra etmeyenlerin var mıydı bir planları? Tezgaha düşmüş bir yönetim neden çekleri, senetleri imzalasın? Vallahi dua etsinler bırakıp gitmedi iyi ki. Hakkı var. Ben giderdim. O lisenin arkasına sığınıp kendini adam sınıfına sokmaya çalışan bu Galatasaray düşmanlarına derdim ki, ‘Alın kardeşim sizin olsun. Bundan sonra ben yokum.’ Böyle bir alçaklık var mı, böyle bir rezillik var mı ya!”

“CENGİZ MAHKEME YOLUNU ONLARA BIRAKMALI”

“İki ibranın kanunda da yeri yok. Tek ibra var. Yasaya da aykırı bir tüzük bu. Zaten yönetim kurulunun bir yöntemi daha var, niye bunu uygulamaz? Mali yönden ibra oldun mu sen kardeşim, kim ibra olmadı? Denetim kurulu ise onlar istifa eder, yedek üyeleri geçer. Yönetim de der ki, ‘İdari yönden neden ibra edilmediğimizi eleştirilerden anladık, düzeltip devam edeceğiz der’ ve istifa mistifa da etmez. Bu da bir seçeneğidir yönetimin. O zaman da Divan Kurulu ya da ibra etmeyenlerden biri mahkemeye gitmek zorunda kalır. Mahkemelik olurlar. Mahkeme de kararı verir ona göre hareket edilir. Mahkeme, yönetimi görevden alırsa da kayyum atayabilir. İbra etmeyenler de Galatasaray’a kayyum getirenler olarak tarihe geçerler! Mustafa Cengiz bunu da deneyebilir ama Mustafa Cengiz hiç kimseyi dinlemeyen ve her şeyi kendisinin bildiğini düşünen bir adam olduğu için de yine en acayip yöntemi deneyerek saçma sapan bir iş yapmayı da sürdürecektir!”

“CENGİZ’İ HERKES UYARDI”

“Mustafa Cengiz’i ibra edilmeme konusunda herkes uyardı. Zayıf başkan ve zafiyetinin farkında değil. Galatasaray’ın aradığı ideal başkan olduğu için başkan olmadı. Dursun Özbek rezaletinden ötürü zaten oradasın. O zaman Galatasaray’ın aklı başında insanlarıyla buluş de ki ‘Bunların böyle bir tezgahı var’ de.”

“NE HALLERİ VARSA GÖRSÜNLER!”

“Cumartesi günü itibarıyla Galatasaray’daki hiçbir şey beni ilgilendirmiyor. Benim için Galatasaray kişisel kavgaların çok ötesinde bir yer. Galatasaray, böyle küçük hesapların, küçük adamların oyuncağı olduğu zaman benim orada işim olmaz. Bundan sonra, Galatasaray Genel Kurulu’na gitmem, oy kullanmam. Üyelikten dolayı aidatımı ödemeye devam ederim. Hiç kimseyi ne desteklerim ne kösteklerim. Ne halleri varsa görsünler. Çünkü bu Galatasaray’ı yok oluşa götüren bir sürecin başlangıcıdır.”

#474 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.960 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2019 - 03:09 ÖS

bu dursun özbek, serdar eder, ahmet ocaklı, duygun yarsuvat gibi tipini şerefini sevdiğimin adamlarıyla ilgili konuşurken küfür etmemek, soy sop gitmemek mümkün mü ya gerçekten? bu galatasaray düşmanı adamları yazıda geçirip de sakin sakin konuşabilmek, saygılı cümleler sarf edebilmek bana insanüstü yetenekler olarak görünüyor. doğuş abimiz zamanında güzelce özetlemişti bu tip yaratıkları, babadan oğula nesil bunlar şeklinde.

eskiden seçimleri kazanabiliyorlardı, öyle bir güçleri mevcuttu. özhan canaydın gibi bir vasıfsızı 6 sene üst üste başkan yaptırabildiler. allahtan yeni jenerasyon sağ olsun daha aklı başında çıktı da bunların adaylarını sandığa gömmeye başladı. bu sefer de ayak oyunlarıyla, arkadan bıçaklamalarla filan iş yürütmeye başladılar. yok ibrasızlık, yok fenerliyi zorla üye yapmak, yok mahkeme yoluyla yönetimin yetkilerini elinden almak vs. ben gerçekten galatasaray'ı seven ve aynı zamanda liseli biri olsaydım kendim gibi 100'lerce üyeyle organize olup bunlar o lise salonuna adımını atar atmaz gerek yuhalama, gerek alkış, gerek pankart akla gelebilecek her şekilde rezil rüsva etmeye çalışırdım bu ekibi. taraftar zaten her şeyi yapıyor artık bunları marjinalleştirme adına ama artık liseli samimi galatasaraylıların da bu asalaklardan kurtulma adına ciddi adımlar atmalarının zamanı geldi.

bunlarla cengiz'in karşı karşıya olduğu bir durumda ben tarafsızım, objektifim diyen kişi bunların niyetlerini ister istemez destekliyor konumdadır. yıllardır hep söylenir galatasaray bu ülkenin bayern münih'i olabilir mi diye. şu ana kadar olamamışsa, şu an hala olamama tehlikesi varsa sadece bu azınlık ama istediğini yaptıran haysiyet yoksunu liseci ekip yüzünden. 2000 yılında terim'in aklına girip takımı bırakıp gitmesine sebep olan da, sonrasında süren'in holdinginin batmasına kadar giden süreci medyadaki adamlarıyla organize eden de, 2002'de süren sonrası olabilecek en iyi başkan cansun'u canaydın'a yediren de, özbek gibi hainleri başımıza bela eden de hep bu klik. şu anki mücadeleyi bunlara karşı kazanmamız çok hayati. umarım galatasaraylı'yım diyen herkes farkındadır işin ciddiyetinin.

• almeyda bunu beğendi
galatasaray ulan..

#475 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.960 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Temmuz 2019 - 10:28 ÖÖ

https://mobile.twitt...230177236467712

https://mobile.twitt...230876787728384
galatasaray ulan..

#476 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.960 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Temmuz 2019 - 12:11 ÖS

kapak.

https://mobile.twitt...258402767482880

otsbire devam hayri abi.

galatasaray ulan..

#477 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.395 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Temmuz 2019 - 01:24 ÖS

seçim olmayacak ama bu camiayı birazcık tanıyorsam yönetimin ultraslanı mahkeme kapılarına getirtmesi ters teper. şampiyonlar ligini bile kazansak birdahaki seçimlerde tekrar seçilebilmeleri zor bence..

#478 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.960 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Temmuz 2019 - 01:28 ÖS

abi 2021'e kim öle kim kala. bakma zaten burda ya da sosyal medyada sanki ölümüne cengizci'ymiş gibi yazan eden (misal ben) kişilerin asla ideal başkan adayı değil cengiz. biz bildiğin liseci kafatasçı müptezellere kulübü bırakmamak için mücadele ediyoruz, bıraktığımızda son 17 senede (ne tesadüf) neler yaşandığını güzel tecrübe ettik.

cengiz iyi kötü götürsün bu dönem, gerekli tüzük değişiklikleriyle liseci pisliklerin zaten artık hayli azalan etkinliğini yok etsin, sonra zamanı gelince efendi gibi bu işi çok daha hakkıyla yapacak kişilere devretsin.

galatasaray ulan..

#479 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.866 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2019 - 07:29 ÖS

33a37548c84fb9e2a7bb22eb41a0f094.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

#480 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.866 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 02 Ağustos 2019 - 11:10 ÖÖ

TFF ve Kulüpler Birliği'nin, yayıncı kuruluş ile yaptığı toplantıya sadece Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz katılmadı. (TRT Spor)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye