İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz

• Please log in to reply
466 replies to this topic

#21 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2018 - 12:43 ÖS

Level boost yapmıştır  :)

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#22 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Mart 2018 - 01:10 ÖÖ

Mayıs ayında yeniden seçilemeyecek gibi bir his var içimde...
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#23 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.276 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Mart 2018 - 06:49 ÖÖ

şampiyon olursak sıkıntı etmesine gerek yok. olamazsak soru işaretleri başlar.

artık şu 2,5 ay içerisinde teknik heyet ve futbolculara ne istekleri varsa anında cevap vermeli. başka şansı yok.

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#24 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2018 - 12:00 ÖÖ

Dursun başkan kendisine 2. başkanlık teklif etmiş. Mayıs ayında benim listemde ol demiş.
24bpk.png

#25 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.314 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2018 - 11:51 ÖÖ

Dogru mudur bilinmez ama Florya´ya elektrigi kesmeye ekipler gelmis. TT Arena´nin ödenmeyen dogalgaz faturalari ortaya cikmis. Böyle islerle ugrasiyor yeni gelen yönetim. Dakika 1 N´diaye sorunu cikmisti. Atesten gömlek denir bu duruma. Daha devir teslim olmadan yeni yöneticilerin tansiyonu 180´lere cikmis vaziyette. Gönül ister ki bir düzlüge cikalim ve bu yeni yönetim düzenli bir ortamda gercek anlamda neler yapabilecegini gösterebilsin. Secime girerse ben kazanacagini düsünüyorum. Bu sans verilmeli bu adamlara.

# 10 - Felipe Melo

#26 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.268 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2018 - 12:38 ÖS

Alternatifi Dursun Özbek Bros Co. olan herkes öncelikli tercihtir benim gözümde.

Doğalgaz faturası, elektrik faturası falan komik işler. Yok mu arkadaş koca kulüpte bu paraları çıkarıp ortaya atacak 8-10 tane iş adamı. Yeri geliyor tekne gezintisinde 3-5 günde yiyorlar bu paraları. Cidden bize büyük, bu insanlara komik gelen rakamlar bunlar. FB'de herkes devreye giriyor. BJK'de ona keza. Galatasaray'lı zenginin cebinde akrep var.

Asıl problemi FB yönetimi değişir de Ali Koç başkan olursa göreceğiz. Bu adam cebinde parasıyla geliyor. Sponsorlukları hazır, ama kendi firmalarından, ama iş çevresinden tüm FB'li iş adamlarını, sermaye gruplarını harekete geçirecektir. Nasıl ödenecek denen bu borçları 2-3 senede eritir, yok ederler.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#27 gsforza

gsforza

banned

• Banned
  • 318 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2018 - 08:31 ÖS

Galatasaray başkanı mehmet ağar gibi 5 kilo taşşaklı derin devlet'te söz sahibi bir adam başkan olması lazım..

#28 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.048 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2018 - 08:49 ÖS

Gsforza, hocam bu uslubu degistirsek iyi olacak. Rica ediyorum.

#29 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.268 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Mart 2018 - 12:57 ÖS

Başkan bugün açıklamalar yapmış.

1- Tudor'un 7,5milyonTL tutarında dava açtığını söylemiş.

2- UEFA'ya 3 yıllık değil, 5 yıllık plan sunduk demiş. Özellikle CL katılımlarının gelir kalemi olarak gözüktüğünü anladım ben açıklamalardan. Garantili bir gelir kalemi olmadığı için CL payları Dursun Özbek döneminde UEFA tarafından dikkate alınmamıştı. Ben olsam ben de almam, ne yalan söyleyeyim.

3- UEFA Yellow Friday kampanyasını çok beğenmiş.

4- Başkan'ın söylediğine göre UEFA iyi niyetli, ceza vermek amacından ziyade Galatasaray'ı kazanmak istiyorlar.

5- Mali yönden ibra edilmeme halinin UEFA'yı etkilemeyeceğini ifade etmiş. Sanıyorum Başkan, eski Başkan'ın ibra edilmemesi için lobi çalışması yapacak. İbra edilmemesi halinde tam olarak prosedürü bilemiyorum ancak bir dava süreci oluşuyor diye tahmin ediyorum. Bu hal ve durumun oluşmasında tahmin ediyorum ki Dursun Özbek'in gider ayak bloke ettiği hisseler bir sebep oluşturdu.

6- Sezon sonunda Nagatomo transferini yapmak istiyor yönetim. Ancak şimdiden konuşursak İtalyan'ların fiyat artıracağını söylüyorlar. 

7- Seçimlerde pek tabi adayım demiş. En zor dönemde taşın altına elimizi soktuk diye de eklemiş. 

#30 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.818 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Mart 2018 - 09:02 ÖÖ

Mustafa Cengiz: Başbakan, 'Niye bu oyunu dar alana sıkıştırıyorlar, İngilizler gibi kanatlara açmıyorlar' dedi. Çok iyi bir futbol analisti.

#31 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.842 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Mart 2018 - 09:24 ÖÖ

Tempo yok tempo, adamlar kanada açıyor da sen kanada açmaya kalkana kadar mevsimler geçiyor.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#32 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.129 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Mart 2018 - 05:03 ÖS

UEFA dan sattığın kadar transfer yapacaksın tedbir kararı çıkmış diyolla..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#33 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.268 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Mart 2018 - 07:21 ÖS

Çok kötü bir karar olmaz açıkçası bu. Hem eldeki safralardan kurtulmak adına hem de elimizdekini değerlendirmek adına bir fırsattır. Bir temizlenme, arınma, barsakları boşaltma süreci olur.

Yalnız olur da sattığın kadar alabilirsin türü bir karar çıkarsa bu durumdan yeni seçilecek yönetim istifa ederse o zaman işler kötü gider. Oyuncu alamıyoruz, çünkü satamadık gibi bir transfersizlik saçmalığı kabul edilemez. Bir şekilde satarak yeterli kaynağı yaratmak zorundalar. Bizim çok çok büyük paralar harcamadan, mevcut kaynaklarımızı kazıyarak seneye daha iyi oynama şansımız var. Sol bek konusunun kesinleştirilmesi gerekiyor. Japonsa Japon. Önce bu sağlanmalı. Sonrasına bakarız.

#34 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.818 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mart 2018 - 05:51 ÖÖ

UEFA dan sattığın kadar transfer yapacaksın tedbir kararı çıkmış diyolla..

UEFA, Galatasaray'a Avrupa'dan men cezası veya transfer cezası vermeyecek. Fenerbahçe'de olduğu gibi tedbir kararı uygulayacak. (Goal)

#35 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.129 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mart 2018 - 09:33 ÖÖ

sattığın kadar al politikası izlenir ise rodriges gider ..10 üzeri bi paraya satılabilir..Eğer performansı çözülmezse mariano gidebilir..elimizde 15-20 arası satılabilir adam var.Bizim de bonservisi olmayan pazara bakmamız gerekir şimdiden çalışma yapılması lazım..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#36 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.651 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mart 2018 - 09:36 ÖÖ

"Sattığın kadar alabilirsin" bir ceza değil, ödül olur.. Bizim sattığımız kadarını da almamamız lazım aslında..

Son sermaye artışı nasıl sonuçlandı bilmiyorum ama tüm rüçhanlar kullanıldıysa dahi halen 54M-TL sermaye açığımız var demektir... Yani 11M€ duran varlık (futbolcu) satışı dışında artı gelir yaparsak TTK anlamında iflası gereken borca batık bir şirket olmaktan çıkacağız; geçmiş yıllar zararlarını kapatmaya çalışan kötü durumdaki herhangi bir şirket haline geleceğiz... Futbolcu satışının bir anlamı yok çünkü topçuların bonservisleri ödenirken eksi oluyor ama bilançoya da duran varlık olarak artı giriyor, yani ev-araba almışsın gibi değerin artıyor fiktif de olsa...

Bizim önümüzdeki 2-3 yılı sıfır transfer hatasına, sıfır havaya atılan bonservise, sıfır kadro dışı sözleşmeli oyuncuya odaklanarak geçirmemiz lazım... Sadece Tarık Çamdal olmasaydı bugün bu sermaye açığı durumumuz olmazdı - ki o paraya bir de stopajları menajer komisyonlarını ve 4 yıllık finansman giderini eklememiz gerekiyor (yaklaşık 15M€ olut totalde). Yarışmacı takımlar için bunu başarmak çok zor; fener mesela RVP olmasa başarmıştı, onlar da oradan 2 x Tarık gibi bir gol yediler... 

Demek istediğim, UEFA FFP'sinin kuralları bizim için fazla gevşek, bizim biraz daha sıkmamız lazım... Max. zarar hedefi bizim için gerçekçi değil, salary-cap limiti de illa doldurulması gereken bir hak değil... Bize tek kural var o da break-even kuralı; mayıs ayı geldiğinde içinde bulunduğun sezonu başa-baş bitirecek tabloyu koyuyorsan iş tamamdır, hatta 2-3M€ da finansman maliyetine aktarabileceğin kâr varsa ana faaliyet gelirlerinde, o zaman kaymaklı kadayıf olur... O yüzden tek CL koltuğuna 4 adayın yarıştığı bir ülkede CL gelirlerini bilançona gerçekçi hedef olarak koyamazsın, adamlar sana gülerler... 2018-19 sezonu için mantıklı hedef, maç günü gelirleri, yayın gelirleri ve lig 2.liği gelirlerini bütçelemek, üstü için de azmetmek olmalı... 

• duman ve eminucf bunu beğendi

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#37 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.842 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mart 2018 - 10:05 ÖÖ

Yapılacak belli; bonservissiz veya kiralık adam peşinde koşacaksın; imza parası işine falan girmeyecek adamları alacaksın.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#38 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.048 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mart 2018 - 10:56 ÖÖ

Geçenlerde Mert'in bahsettiği 5 tane altyapı oyuncusunu izlemeye Monchi gelmiş. Bırakmayalım kimseye, çıksın oynasın çocuklar. 

#39 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.414 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mart 2018 - 12:39 ÖS

Rodri’yi satarsak başımızı taşlara vururuz. CL’de yine averaj takımı olmak istiyoruz sanırım...
24bpk.png

#40 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.243 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mart 2018 - 01:09 ÖS

Geçenlerde Mert'in bahsettiği 5 tane altyapı oyuncusunu izlemeye Monchi gelmiş. Bırakmayalım kimseye, çıksın oynasın çocuklar. 

U21 de oynayan Yunus Akgün'ü takip ediyorlarmış diyorlar. 

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye