İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz

• Please log in to reply
477 replies to this topic

#201 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.556 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Aralık 2018 - 08:23 ÖS

frodo hocam cengiz saçma işler yapmıştır, herkes yeterince dile getiriyor zaten de senin adalet terazin çok hassas çalışmıyor bana kalırsa. yahu bu adamın harcayacağı para kalmaması, gomis gibi bir adamı son dakika satmak zorunda kalması gibi konuların baş sorumlusu kim sence? o fotoğraftaki şerefsiz dursun ve destekçileri olmasın. galatasaray’ın geleceği olan en değerli mal varlıklarını hükümete peşkeş çekip takımı iflasa sürükleyip artık kime denk gelirse ona pazarlamak gibi gelişmelerden haberin vardır diye düşünüyorum. cengiz ortaya çıkıp o seçimi kazanmasa belki de bazılarının istedikleri sona çoktan ulaşmış olacaktık. geçen sene bu vakitler takımdaki kimsenin parası ödenmiyordu, hepsi çıktı ortaya. belki şu an tüm yabancı oyuncular kulübü fifaya vermiş, hepsinin davasıyla uğraşıyor olacaktık. yani o forvet alınmadı, cl’de kolay gruptan çıkamadık gibi endişelerin filan olamayacaktı. bildiğin ölüm kalım savaşı verecektin.

şimdi bu bahsedilen şerefsizlerin belli ki emellerine engel oldu diye aralarına almadıkları cengiz için hak ettiği muameleyi görmüş derken kimden yana olduğunu iyi seçmen gerek bana kalırsa. ben cengizi galatasaraylı olarak rahatlıkla eleştiririm, yerden yere vururum, bunlar ayrı konular. ama gelip galatasaray düşmanı birisi bunu yaparsa da ilk karşısına çıkacak kişi olurum. bir ülkenin, ailenin kendi içinde hataları dile getirmesi, eleştirmesi başka, dışardan, düşman tiplerin bunu yapması bambaşka. o fotoğraf da galatasaray’ın varlığını bu dünyada en çok tehdit eden asalak sürüsünü simgeliyor. onların üstünden başkana yüklenmek tüm bu söylediklerimin ışığında galatasaray’ın tarafında yer almamak anlamına geliyor.
galatasaray ulan..

#202 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.683 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Aralık 2018 - 11:35 ÖS

Del Piero Selam

Oncelikle Dursun Ozbek ve Duygun Yarsuvat'in en kotu başkanlardan oldugunu defalarca yazdım orda sicil kurulu başkanı da var bu adamların cogu zaten bizim gibi taraftarlar önünde nefretlik abideleri. Son secimde Mustafa Cengiz'in secilmesini ben de istedim ama tamamen düşündüğümden farkli bir durum ortaya cikti.  Secim oncesi olası sorunları ve alternatif cozumu sanirim tek Yasin yazdı. 

Adalet terazisi icin bilmiyorum bu cok şahsi bir konu ama ben M.C.'nin yaptıkları ve yapmadiklarinin ancak sabotaj boyutunda olabilecek isler oldugunu düşünüyorum.  Harcayacagi para vardi, Gomis'i son dakika satmak zorunda degildi onun tercihi bu yonde oldu koca bir yazi 3 ayi yediler alternatiflere para harcadılar ama ana sorunu es gectiler cok ağır finansal maliyeti oldu bu tercihin ve vazgecisin , 2 forvet alacağız diyip laflarını yiyen yalancılar da bunlar ,  bunları yazdik hep. Son donemde Albayrak'in yaptıkları Cengiz'in bize yapılan haksizliga karsi durmaması hala şahsi reklam pesinde koşması vs vs benim gözümde bu da en kotu baskanlar kategorisinde artık.  Sabotaj yapsalar bunu yaparlardı daha ne diyeyim. Ama bu cope, başka bir cop , cop muamelesi yaptıysa hakkini bulmuş diyorum. Bunlar neden basımıza geliyor birs ekilde taraftar da tepkisiz Duygun Yarsuvat , Dursun Ozbek hangisi adam gibi protesto yedi tribünlerden 2 mac durmadan tribünler protesto etse kufur kıyamet gitse öyle rahat rahat gerine gerine hangisi o laflari eder o saçmalıklara imza atar. Bu adamlar başkanlık makamına saygısı olmayan tipler hepsi ayni mal o fotograflardakiler de bunlarda. Seyircinin tepkisizligi de bir sorun. 

Ben kimseden yana degilim Galatasaray'in yanındayım koca bulup bu çapsızliga mahkum olmamalı . Galatasaray'in yanında yer almadigim senin gorusun.  Suursuz olmayan,lafini yemeyen bu kulübün hakkini yenince hakkini savunan , aksiyon alan, basarili yöneten , sikeciye destek vermeyen bir baskan olsun. cok kotu ve daha kotu arasinda secim yapmak zorunda degilim.

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#203 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Aralık 2018 - 04:33 ÖS

Dursun a bakarak m cengiz e sevgi beslemek  isa mesih vs..enteresan. M Cengiz şu ana kadar icraatları ile ciddi başarısız bir başkandır.Kazandığı şampiyonluğu Terimden ayrı onun hanesine yazan varsa galatasaray yakın tarihine  baksın..

Mustafa Cengiz bu kulübün herşeyden önce haklarını ve itibarını korumak ile mükelleftir.Fener maçı ile başlayan süreçte galatasarayın hak ve hukukunu kesinlikle savunamamış aksine kuyruğu kıstırıp el etek öpmeye gitmiştir.

Mustafa Cengiz bu camianın amiral gemisi futbol takımını sahada güçlü kılacak hamleleri yapmakla yükümlüdür.Ligin 15 haftası Terime geliyor alıyoruz denilen  forvetin alınamaması ,bir b planı olmaması nedeniyle takımı sahada hakem ve tff nin saldırısına açık hale getirmiştir.

Mustafa Cengizin diğer branşlarda da başarı sayılabilecek bir hamlesi henüz yoktur.

Yegane başarısı Dursunu devirmek olan, onu da tm kongrenin desteği ile başarıp sonra hızla tek adam a yönelerek kalıcı bir ortaklık hissini kaybetmiş ,anadolu esnafı lise müdürü  ağzıyla galatasarayı yönetmeye çalışan bir profildir.

Hülasa da Dursun Özbekin kim yada ne olduğu Mustafa Cengiz i bağlamaz.Biz galatasaraya layık bir başkan istiyoruz Dursundan iyi olanını değil..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#204 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.362 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2018 - 08:39 ÖÖ

Konu soğumuş, biraz gecikmeli bir yorum olacak kusura bakmayın. Ben bu fotoğrafı biraz daha farklı okuyorum.

Bilem hatırlar mısınız biz 3. yıldızı taktığımız zaman Galatasaray Eğitim Vakfı ile Galatasaray Spor Kulübü arasında bir logo sorunu yaşandı. Yanılmıyorsam Eğitim Vakfı başkanı İnan Kıraç'ın önünü çektiği bir çalışma ile Spor Kulübü Derneği'nin 100 yıllık logoyu kullanması engellendi ve biz siyah fon üzerine oturtulmuş bir garip logo kullanmak zorunda kaldık. Bu sorunun çözülmesi de 2 yılı aldı diye hatırlıyorum.

Eğitim Vakfı ve haliyle bu vakfın lokomotif kurumu olarak Lise kendisini, Spor Kulübü'nden tamamen ayrı görüyor. Seçkim zümre havalarında takılıyorlar. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı, Lise'nin 150. yıl balosuna mezunu olmadığı için davet bile edilmeyebilir bu nedenle. Liseciler açısından sanırım bu durum son derece normal. Öte yandan biz taraftar için Eğitim Vakfı'nın hiç bir önemi yok. Evet kökümüz ve çıkış noktamız Lisedir diyoruz ancak bizim desteğimiz Galatasaray Spor Kulübü'nedir. Lise veya lisecilerin şu baloda Mustafa Cengiz'e oturduğu koltuk itibariyle protokolde yer ayırması hem nezaket hem de doğru bir hareket olurdu. Yapmamışlar. 

Kendilerince mesaj da veriyor olabilirler. Çok takılmamak lazım. Ben bir süre öncesine kadar bu zihniyetten kurtulacağımızı düşünüyordum. Ancak bunun mümkün olmadığına inanmaya başladım artık. Galatasaray her ne kadar kamuya mal olmuş bir Spor Kulübü olsa da, Lise efektini kırmak tüzük değişmediği sürece mümkün değil. Bu tüzüğün değişmesi için Lise mezunlarının dönüşüm için hamle yapması gerekiyor. Çoğunluk onlarda olduğundan bu dönüşüm asla gerçekleşmeyecek gibi duruyor. Bu ipin kopması için Spor Kulübü'nin satılması lazım. Dernek statüsünden çıkmak falan gerekiyor. Öyle bir durumda da bize daha önce logo için bile sorun çıkaran adamlar, Galatasaray isminin kullanılmasına bile müsaade etmeyecekleri için sittin sene sonuç çıkmayacaktır.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#205 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.692 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2018 - 03:08 ÖS

Lise ile karşılıklı kılıçların çekildiği bir gerçek olmakla birlikte o anlatılanlar aslında yaşanmamış; onu bilelim... Başkana protokolde yer ayrılmadığı yalan, 15' durup gittiği yalan (iki saat kalmış baloda)... Gecenin sunuculuğunu üyelikleri onaylanmayan 150. dönem mezunlarının yaptığı doğru ama farkındaysanız o balo "150. yıl Balosu"; organizasyonu da bu devrenin yapmasından doğal birşey yok... Bir savaş var ama söylendiği kadar adice davranılmış değil.... 

Diğer taraftan, bu savaş sadece 150. değil; 149. dönemden henüz üye olmamış çocuklarla 150. dönem mezunlarının tamamının aynı kişiler elinden çıkan takdimnamelerle ve birbirlerine benzer imzalarla başvuru formu doldurularak bir seferde kulübe üye yapılmak sureti ile yeni üye kayıt kotanın dolması ve yönetimin yeni üye kabulünün engellenmesinin sağlanmasıydı... Esasen soru "liseliler başkanla zeybek oynadı mı oynamadı mı?" değildir; asıl soru "liseciler ne yapmak, nereye varmak istemektedir?" olmalı :) 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#206 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.042 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 26 Aralık 2018 - 07:53 ÖS

Mustafa Cengiz: “Forvet forvet diyorlar, artık rüyama giriyor.” (Ajansspor)

#207 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.187 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 26 Aralık 2018 - 08:40 ÖS

Çok sevimsiz bir tarzı var. Dursun'dan kurtulunca sevindik, sıcak geldi bir süre falan ama yok,olmadı bu.

Galatasaray başkanı kişi cümlenin başı ile sonu arasında 180 derece yalpalamamalı. Hele o garip mimikler, "öyledir demiyorum, hepsine saygım var, sakın yanlış anlaşılmasın, bizim ne haddimize...." içerikli kalıplaşmış cümleler...

Tiksiniyorum bunun konuşma üslubundan.

#208 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Aralık 2018 - 10:27 ÖS

Ozan Kabak'ın transferi ile ilgili dedikleri ilginc, teklif var satmiyoruz demis ama serbest kalma maddesi varsa bu lafin bir hukmu yok ki.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#209 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.612 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Aralık 2018 - 11:03 ÖS

Mustafa Cengiz: “Forvet forvet diyorlar, artık rüyama giriyor.” (Ajansspor)

belli ki 5 ay boyunca hiç bir çalışma yapılmamış.. hiç bir hazırlık yok aday yok bütçe yok.. yoksa niye rüyasına girsin ki.
What can I do sometimes..

#210 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.683 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Aralık 2018 - 12:02 ÖÖ

Hain , ihanet ediyor. Bugün itibari ile en az Dürsün Özbek kadar kötü diyorum. O kadar gazete, tv muhabir yalan haber yapıyor hakaretler havada AMK dava ediliyor.

#211 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.027 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Ocak 2019 - 04:58 ÖS

Divan Kurulu’nda konusmakta, su an secim olsun 1000 oy zor alir.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#212 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.144 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ocak 2019 - 12:40 ÖS

dedik zamanında bu herifin ekibi aşırı boktan bu kadro ile bu adam futbolu nasıl yönetecek OK en azından daha net bir listesi var m cengiz ilk seçim sonrası anında koltuk derdine düştü diye.

ama yok o zaman önüne gelen akpli dede gibi   haaaayin vatan hayini demekle meşguldü..

Antalya kampı bugün  bitti, geçen mayısdan beri bir tane forveti alamadılar. toplam da 3 ay 15 gün .. nerdeyse 105 gün.  Alamadıkları gibi rakiplerin hepsi çatır çatır eksik kapattılar üsetik 10 milyonluk satışa rağmen.Terim neyine güvenip serdarı küt diye yolladı çok merak ediyorum.

Bunun yönetim tarafında çapsızlığı aşan bir durumu var.Dursunu arar duruma gelmemiz hiç uzak değil.Dursun o haliyle Terimi en azından getirme becerisi gösterdi.M cengizin bir tane takım adına yaptığı icraat var mı ?.Bu adam Terimi ortaya atmakda bir saniye bile çekinmeyecektir göreceksiniz. Sonun kadar seninleyiz mustafa başgaaancıların tıkı çıkmaz bu ortamlarda.

İLk seçimde ona destek veren herkesi heybesinden atıp kendi krallığını kurma çabası zaten kişiliği hakkında fikir vermişti ama kimse görmek istemedi. Dursun korkusuyla ilah ilan edildi.Adam gibi ilk dönem sonrası çekilip daha iyi bir ekibe yol açmış olsa  yada illa benim borum ötecek diyerek iş bilen insanları uzağa itmese şu ortamda efsane bir  faydası olacaktı..

Net söyliyeyim Terimin katkısını çıkar, geriye Dursundan kötü bir başkan kalır elinizde.Dursun  olmasa Teirmi de hayalinde görürdü ya neyse.Fakat çok üzgünüm Galatasaray taraftarı ne futbolcudan ne de başkandan anlamadığı için  burnumuz boktan çıkmıyor.

• Saunders ve frodo41 bunu beğendi

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#213 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ocak 2019 - 01:01 ÖS

Tüm futbolcularımızın maaşlarını ödedik üstelik senetle kağıtla falan değil dedikten sonra , Serdar Aziz'in içerden alacağı oldugu ortaya çıktı...

Bildiği yalan söylüyor göz göre göre :)

Dean...

#214 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.985 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ocak 2019 - 09:35 ÖÖ

sezon başı forvet almadan drogba'yı sattı, devre arasında da şu ana kadar yine forvet almadan yarım yamalakta olsa eldeki tek forvetimiz eren'ide gönderdi. ne kadar ekonomik krizde olursan ol, şu ana kadar yapmış olduklarının akılla bağdaşır bir yanı yok. bakalım son dk'da gelecek olan forvet kimin nesi olacak ve ne kadar sürede uyum sağlayacak.

#215 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.187 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ocak 2019 - 09:47 ÖÖ

Drogba seni anmış :)

• cozker ve frodo555 bunu beğendi

#216 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.683 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ocak 2019 - 11:09 ÖÖ

2018 Haziran’dan bu yana forvet almayan bir şuursuz. Milyonlarca Euro kayba neden oldu. Bu vurdumduymazlığa ses çıkarmayan genel kurul ve taraftar grubunda da kabahat var. Transferden başkan mı devrilir demesin kimse şeklen transfer gerçeği sabotaj.

Bir de tüm bunların üstüne hem Gomis’i hem de gizlice Drogba’yı sat :)

#217 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.187 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ocak 2019 - 02:40 ÖS

Bu çapsız transer falan beceremez. 33 yaşında Nagatomo'yu 2,5' e alıp Albayrak ile birlikte kana kanal gezip Drogba almış gibi anlatmadılar mı?

#218 daVinci

daVinci

Senior Member

• Members
  • 398 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ocak 2019 - 07:13 ÖS

YOK YOK YOK

Bir türlü ders a-lin-mi-yor!

04.01.19 tarihinde transfer sezonu acildigi dakika hemen ilk forvet ismini bildirmemiz gerekiyordu ilk yari yasadigimiz rezalet sonrasi.

FORVET - bir tane "project" bir isim bile olsa forvet, aylardir yaptigin(!) arastirmalarin sonucu, daha önce anlastigin isim. 

Ondan sonra rahat rahat baska isimlerle ilgilenebilirsin, takimda istemedigin oyunculari gönderebilirsin.

Ama biz ne yapiyoruz? Zayif oldugumuz, transfer gerekli dedigimiz bölgelerin alternatiflerini kadro disi birakiyoruz, adam yerine koymuyoruz, degerlerini dibe vuruyoruz, daha da önemlisi kendimizi daha da zayiflatiyoruz!

Simdi haftaya lig basliyor ve sen takimdan kovdugun oyunculara bile mahcup durumdasin, onlarin yerine adam koyamiyorsun.

Hala bir takim getirilemeyecek isimlerin pesinden kosuluyor, son(!) dakikaya kadar transfer bitmiyor. Hani her yaz transfer sezonu yasadigimiz, ama bu sefer bunu yapmazlar, yok artik bu kacinci dedigimiz durumu yine yasatiyorlar.

Bravo! Gercekten bravo!

Takimi yöneten bu amatörler bu sene bize en art niyetli hakemlerin, en büyük ezeli rakiplerinin bile veremedigi zarari vermistir, bunlara Terim´i de ayni ölcüde sorumlu olarak sayiyorum.

Destiny is all !

#219 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.977 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Ocak 2019 - 08:14 ÖÖ

Ankaragücü maçında puan kaybedersek kaçacak yer ara beyim ! 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#220 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.274 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Ocak 2019 - 08:23 ÖÖ

Çoktan kaçtı bile, çapsız çapsız üstüne...

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye