İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz

• Please log in to reply
558 replies to this topic

#1 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.126 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2018 - 12:18 ÖÖ

20 Ocak 2018 tarihinde (bugün) yapilan seçimi Dursun Özbek'e karşı 1703 oyla, yani 80 oy farkla, kazanan ve "Liseci -diğer bir ifadeyle statükocu-zihniyeti" mağlup etmek etmek suretiyle Galatasaray Spor Kulübü'nün 37. Başkanı seçilen Mustafa Cengiz'i bu büyük zaferinden dolayı kutluyoruz. Basina verdiği demeçlerde gayet akli başında bir kişilik olduğu izlenimini veren Mustafa Cengiz'e başarılar diliyorum. Bu kutlu zafer bütün Galatasaray'lilara hayırlı olsun. Başarılı bir yönetim sergileyerek, Galatasaray 'i tekrardan Avrupa'da büyük zaferler kazanan ve "Avrupa Fatihi" unvanını hak eden bir konuma yükseltmesini bekliyoruz.

#2 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2018 - 01:29 ÖS

çok kısa vadede takıma bir sol bek hediye etmesini bekliyorum..
What can I do sometimes..

#3 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2018 - 01:56 ÖS

hayırlı uğurlu olsun emeği geçenlere de teşekkür ederiz bir def-i bela durumu gerçek oldu.

lakin kısa vadede bu transferler ve şube yapısı bu yılın başarısı için önemli.. takım başarısız olur ise mayısda işler yine karışır o nedenle bu rüzgarı başarı ile destekleyip yelkenleri şişirmek lazım

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#4 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.794 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2018 - 11:30 ÖS

Bizdeki başkanlar öyle Fener'deki gibi cebinde çek defteriyle gezen tipler olmadığı için yeni başkandan da gelir gelmez süper transferler beklemek anlamsız olur. Dursun Özbek şu borç yükünü düşündükçe başkanlıktan kurtuldum diye seviniyordur belki de.

#5 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.126 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2018 - 08:00 ÖÖ

Mustafa Cengiz adaylık sürecinde tasarruf etmekten bahsediyordu. Bu yüzden yüksek maliyetli transferlerden kacinacaktir.

#6 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2018 - 08:52 ÖÖ

Dursun Özbek dibin dibiydi. Canaydın'dan kötüsü gelemez derken, daha beterini yaşadık. Karanlık bir süreçten geçtik. 

Basiretli, twitter baskısıyla değil, bilinçle yönetilir umuyorum bundan sonrası için kulüp. Galatasaray potansiyelini doğru düzgün kullandığı zaman kolay toparlayabilecek bir camiadır. İş var olan potansiyeli açığa çıkarmakta. 

Hayırlısı olsun yeni başkanımız. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#7 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2018 - 12:58 ÖS

1949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Cengiz, ilk ve ortaöğretimini Nizip’te almasının yanı sıra, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. Üniversite yaşantısında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı. İktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA da 28 yaşında ülkenin o dönem Kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 Eylül Darbesi sonrası kamu’dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında Arapça da öğrendiği orta-doğu’da yoğun olarak çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Petrol sektöründe TABGİS (Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası) Genel Başkanlığı ve İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapmıştır. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde Galatasaray Divanı tarafından görevlendirilmiş ve komisyon olarak Tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya devam etmekte olan Mustafa Cengiz ileri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#8 HHMüdüroglu

HHMüdüroglu

Senior Member

• Members
  • 1.854 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2018 - 01:52 ÖS

İnşallah Aysal'a uyup Terim'in altını oymaya kalkmaz.

İnşallah Mayıs'ta seçim sözünü unutmaz

gerisi gerçekten Galatasaray'ın neden diğer takımlardan farklı ve büyük olduğunu kanıtlar nitelikteydi

Where there is a will, there is a way.

#9 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2018 - 02:02 ÖS

Yarsuvat gibi olmasın, Mayıs'ta tekrar seçilsin.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#10 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2018 - 04:21 ÖS

Mustafa Cengizin başarılı olup olmaması camianın içinden ve dışından ne kadar destek göreceği ile alakalı..İcazet almadan geldin diyerek dışlayıp, horozlar sırtını dönerse işi zor.Ama taraftarın ve taraftar guruplarının ısrarla bu adamın ekibine destek olması lazım.Şiddetli rüzgarda horozlar da susar kümese döner..Rüzgarı eksik etmemek lazım.Tabi kendisinin de söz verdiği gibi açık ve akılcı bir yönetim sergilemesi gerekiyor.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#11 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2018 - 08:00 ÖS

Ne geceydi ya... Hala ruya gibi geliyor. Umarim cok basarili olur Mustafa Abi.

Yasin Hocam ben bu tür geçici yönetimlerin hayır getirmeyeceğini düşünüyorum. Yarsuvat yönetimi benzer tartışmalar içerisinde gelip, arkasında Özbek gibi bir enkaz bırakarak çekilip gitti.

Mustafa Cengiz Mayıs'ta tekrar aday olacak değil mi? (Umuyorum olur.)

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#12 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.265 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2018 - 08:56 ÖS

Başkan’ın ayağı uğurlu geldi.3 puan sana armağan.

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#13 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2018 - 03:27 ÖS

Yönetimden istifa var deniyor?

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ocak 2018 - 10:54 ÖÖ

İlk elestirimi yapayim kendisine, eski disiplin kurulu baskanina gorev vermemis yasli diye, adami listeye almayacaktin madem yasliysa, hos olmamis, tabii haber dogruysa.

#15 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.815 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Şubat 2018 - 08:16 ÖS

Yönetim sanki göreve gelirken acil eylem planı yokmuş gibi geldi bana
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#16 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Şubat 2018 - 07:43 ÖS

TRTSpor'da izliyorum şu an canlı yayında, belli ki adamcağız hazırlık yapamamış Başkanlık için, ulan Özbek gidişin bile zarar.

#17 _since1905_

_since1905_

Member

• Members
  • 124 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Şubat 2018 - 10:46 ÖÖ

DÖ den sonra Mustafa Başkan ı konuşurken görmek istemsizce gülümsememe neden oluyor en azından duruşuyla konuşmalarıyla Galatasaray Başkanlığı makamına yakışıyor. Umarım icraatlarıyla da efsane başkanlarımız arasına girer.

#18 barT

barT

Junior Member

• Members
  • 1.208 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Şubat 2018 - 07:36 ÖS

Bir akşam evde pijamasını giymiş televizyon seyrediyorken aranıp hatır gönülle aday olmaya zorlanmış gibi bir hali var.
Malesef enkaz edebiyatı yapmayacağım deyip ilk fırsatta yapmaya başladı.

#19 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.412 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2018 - 09:11 ÖÖ

Başkanın en büyük sıkıntısı parasal konuda.

Yapabileceği futbolcu satışları ise öyle gözüküyor destek çıkmak gerekir. 

Dursun rezil edip gitmiş herşeyi. dursun kalsaydı gerçekten kulüp batardı. Ki niyeti de ortaya çıktı. Galatasaray'ı batırmak için gelmiş, görevini de başarıyla icra etmiş. 

Bende isterim multi-milyarder bir başkanımız olsun. finans kolaylığı sağlasın bazı işlerde ama camia da çıkmıyor. 

Kulübü cezbedici hale getirmek gerekiyor ki zenginler daha çok kulübe önem göstersin. Ünal Aysal yapmaya çalışıyordu bunu en son.  Drogba'lar, Sneijder'ler, cnn'e çıkmalar hepsi tanıtımla, kulübü cezbedici hale getirmekle alakalıydı. 

Ünal aysal'ın eksik yönü ikinci dönemde zayıf yönetim oluşturmasıydı, mesela zenginleri o da ikna edemedi. 

Bu kulübün bu sene şampiyonluğa acil ihtiyacı var. Olmazsa seneye şartlar daha kötüye gider. bjk'nin ihtiyacı yok, 2 sene çok bile onlara, fb'nin Ali Koç gelecek beklentisi  ve basketbol yeter de artar bile onlara. bir tek başakşehir kalıyor geriye. Onları bir şekilde ekarte etmeliyiz. 

Şayet şampiyonluk gelirse ve branşlarda düzelme belirtileri yaşanırsa ben Mustafa başkanla devam edilmesinden yanayım. Zor dönemde elini taşın altına sokan herkes değerlidir gözümde. Allah yardımcıları olsun. 

Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#20 Enjolras

Enjolras

Senior Member

• Banned
  • 1.087 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Şubat 2018 - 11:40 ÖÖ

Ahahahah. Gamer başkanımız var sanırım. Stres anında bilgisayar oyunu oynarım demiş.

Stres anında bilgisayar oyunu oynarım. ‘Espor ile ilgilenin’ dediler yönetime geldiğimde. Ben önce bir gülümsedim. “World of Warcraft” oyununda 84 seviye ilerledim. Bir zaman sonra bıkıp bıraktım tabii... Şimdi ise “Elder Scrolls Online” oynuyorum. Fena da gitmiyorum. 

V!va L!berte!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye