İçeriğe git

Resim
- - - - -

Bitcoin

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.609 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Aralık 2017 - 09:32 ÖS

Hayret kimse bişi yazmamış. Giren yatırım yapan var mı? Ben ufak bi miktar girdim 17 günde %50 kardayım su an. Ne durumdasınız?
TT Arena Delisi

#2 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 248 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Aralık 2017 - 08:12 ÖÖ

Nereden ve nasil aliniyor bitcoin, araci kurumlar vasıtasıyla mı yoksa iki kişi arasında ev, araba gibi özelden satışı oluyor mu? Kazanç vergiye tabi mi? Biraz bilgi verirsen sevinirim.

#3 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.720 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Aralık 2017 - 09:41 ÖÖ

Ufak bir miktar nedir kardeşim, 7 ortak mı girdiniz :D 

1 bitcoin=54.000,00 TL (yaklaşık)

#4 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 248 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Aralık 2017 - 11:04 ÖÖ

Yani birim fiyat problemi de var. Misal 0,1 tane Bitcoin almak ve sonrasinda satmak mümkün müdür acaba?

#5 Enjolras

Enjolras

Senior Member

• Members
  • 1.017 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Aralık 2017 - 04:44 ÖS

Yani birim fiyat problemi de var. Misal 0,1 tane Bitcoin almak ve sonrasinda satmak mümkün müdür acaba?

Evet, mümkün.

• galip resat bunu beğendi
V!va L!berte!

#6 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.596 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Aralık 2017 - 05:58 ÖS

bitcoin'de tren kaçtı gibi.. hızla yükselmekte olan farklı coin'lerde var.. ripple, dash vs...

#7 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 7.551 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Aralık 2017 - 01:29 ÖÖ

Bu maden kazmak falan denen teknoloji tabanli uretimi nasildir anlatir misiniz?

#8 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 22.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Aralık 2017 - 12:59 ÖS

Bitcoin bir veri dizisi bir crypto.Eşi olmayan tekil bir veri..uzun bir anahtar..Bu anahtar asal sayı algoritması ile karmaşık bir işlem yapısı ile geliştiriliyor.

Bu işlemi gerçekleştirmek için ciddi enerji üketmek gerekiyor..

Mining requires a task that is very difficult to perform, but easy to verify. Bitcoin mining uses cryptography, with a hash function called double SHA-256. A hash takes a chunk of data as input and shrinks it down into a smaller hash value (in this case 256 bits). With a cryptographic hash, there's no way to get a hash value you want without trying a whole lot of inputs. But once you find an input that gives the value you want, it's easy for anyone to verify the hash. Thus, cryptographic hashing becomes a good way to implement the Bitcoin "proof-of-work".

In more detail, to mine a block, you first collect the new transactions into a block. Then you hash the block to form a 256-bit block hash value. If the hash starts with enough zeros[3], the block has been successfully mined and is sent into the Bitcoin network and the hash becomes the identifier for the block. Most of the time the hash isn't successful, so you modify the block slightly and try again, over and over billions of times. About every 10 minutes someone will successfully mine a block, and the process starts over.

The diagram below shows the structure of a specific block, and how it is hashed. The yellow part is the block header, and it is followed by the transactions that go into the block. The first transaction is the special coinbase transaction that grants the mining reward to the miner. The remaining transactions are standard Bitcoin transactions moving bitcoins around. If the hash of the header starts with enough zeros[3], the block is successfully mined. For the block below, the hash is successful: 0000000000000000e067a478024addfecdc93628978aa52d91fabd4292982a50 and the block became block

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#9 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.609 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2017 - 03:16 ÖS

Sevgili arkadaşlar Bitcoin ve diğer coinler kripto para dediğimiz olgular. Geleceği çok parlak bir teknoloji. Ödeme sistemleri değişim geçirecek ve Bitcoin borsa olayını bu değişime yatırım olarak düşünebilirsiniz.

Öncelikle nasıl Bitcoin alacaksınız?

1 - Papara sitesinden üyelik aç. Bu site yerli Paypal diyebileceğimiz bir site. BTCturk’ten işlem yapacaksanız papara ile havale daha mantıklı gibi.

2- BTCturk veya Paribu’dan hesap aç. Üyelik için bazı belgeler isteniyor onların fotosunu yolla.

3- BTCturk’e Papara üzerinden, Paribu’ya ise direkt para gönder.

4- Para hesaba geçince Bitcoin al.

5 - Eğer altcoin dediğimiz diğer coinlerle işlem yapmak istiyorsanız size önerebileceğim yer Binance sitesi.

6- Binance’a buradan üye olabilirsiniz : www.binance.com/?ref=11939761 link referanslıdır. Bana da 1-2 lira kazandırır 😁

6- BTCturk veya Paribu’dan aldığınız Bitcoin ya da Ethereum’u Binance hesabınıza yollayabilirsiniz.

7- Binance kullanımı ile ilgili gayet basit anlatımlarla Youtube’da video bulabilirsiniz.

Uyarı : Sizi sarsmayacak bir mebla ile girebilirsiniz. 1000-2000 lira gibi rakamlarla baslamak iyidir. Binance’da ilk alacağınız coin BNB olsun. 1-2 tane almanız yeterli çünkü sitenin kendi coini ve yaptığınız işlemlerin komisyonunu burdan alıyor. Bir de BTCturk ya da Paribu’dan Binance’a BTC olarak değil Ethereum olarak aktarım yapmanız hem hız açısından iyi hem de komisyon düşük olur.

Sormak istediğiniz bişey varsa seve seve yanıtlarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • galip resat bunu beğendi
TT Arena Delisi

#10 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.609 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2017 - 03:21 ÖS

Bu maden kazmak falan denen teknoloji tabanli uretimi nasildir anlatir misiniz?

Bence gereksiz ve uğraştırıcı bi olay. Yaktığın elektriğe ve emeğe göre aylık kazancı düşük. Yapacağın yatırımı direk bitcoin ya da altcoinlere yatırsan anında kazanmaya baslayabilirsin. Hem de cok daha fazla.

TT Arena Delisi

#11 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.609 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Aralık 2017 - 03:22 ÖS

bitcoin'de tren kaçtı gibi.. hızla yükselmekte olan farklı coin'lerde var.. ripple, dash vs...

Altcoinlerle bitcoini yakalamak senin elinde :) sabırlı olur iyi oynarsan altcoinlerle elindeki bitcoini katlayabilirsin. Fırsat çok.

TT Arena Delisi

#12 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.720 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ocak 2018 - 07:24 ÖS

Altcoinlerin tamami bitcoin paritesi üzerinden gidiyor, yani sanirim bitcoin temel para birimi gibi bisey bu alemde.
Altcoinlerle borsayi diri tutarak esas kazanan kasa oluyor gibi. Bitcoin alinsa yeterli sanki?

#13 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.609 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ocak 2018 - 12:13 ÖS

Altcoinlerin tamami bitcoin paritesi üzerinden gidiyor, yani sanirim bitcoin temel para birimi gibi bisey bu alemde.
Altcoinlerle borsayi diri tutarak esas kazanan kasa oluyor gibi. Bitcoin alinsa yeterli sanki?

Kasa yok ki? Ha var olan kasa borsa siteleri ve sadece işlem komisyonu alıyor o da çok ama çok cüzi bir miktar onun haricinde kazanç tamamen senin. Riskli mi? Riskli ancak riske edecek kadar para yatırmak en mantıklısı. Daha sonra sermayenizi çekip kar ile yola devam etmek en mantıklısı. Sadece bitcoin alarak beklemek kazandırmaz artık. Altcoinlerle eldeki meblayı yükseltmek gerekiyor.

Patlar mı? Bitcoin belki popülerliğini yitirir ama yerini başka birşey alır. 600 Milyar dolarlık işlem hacmi olan bir olaydan bahsediyoruz. Bitirmezler :) Ve ayrıca büyük şirketler hızlı bir şekilde yatırım yapmaya başladılar. Bosh, Amazon, Facebook, Google gibi şirketlerin yatırım yapmaya başladığı bir olayın “Ponzi, saadet zinciri” olduğunu düşünenlere gülün geçin.

Caiz mi? Bilmem Allah bilir. Dolar, altın, hisse senedi alıp-satmak ile arasında bir fark göremiyorum ben. Kişinin kendi vicdanında sorgulaması gereken bişey bu. Kendi açımdan sıkıntı yok.

TT Arena Delisi

#14 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.289 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ocak 2018 - 05:17 ÖS

Dot.com balonunun en şiştiği noktada 1,6 milyar dolarlık bir işlem hacmi vardı . O Altavista'lar , o AOL'lar , o Cisco 'lar çok kısa bir zaman diliminde tuvalet kağıdına dönüştüler. Bu sebepten dolayı coin yatırımcılarının ihtiyatlı davranması gerekir . Ben yatırımcısı değilim fakat 1-2 aylık incelemem sonucunda gördüğüm şunlardır : 

- Teknik indikatörlerin hiç biri çalışmıyor . 

- Volatilite çok fazla . 

- Altcoinler ile bitcoin arasında güçlü negatif korelasyon var . altcoinlerde kar eden , bitcoin'e zorunlu convert ettiğinde aslında kar etmiyor . 

- Altcoinler için yabancı borsalara giren yatırımcılar kar ve zarar realizasyonları için Türk borsalarına dönmek zorundular . Türk borsalarının ise işlem hacmi çok düşük , derinliği yok ve her şeyden önemlisi güvenilir değiller . Alım satım botları var ve yoğun işlem günlerinde siteler kapanabiliyor . Yurt dışındaki fiyat hareketlerine duyarlı değil .      

- Boğa piyasası jargonu konuşuluyor . Bir günde tekne alanlar , Hyundaisini satıp mercedes alanlar ortalıkta fink atıyor . Bu piyasada para kaybedenlerin hikayeleri pek duyulmaz :) 2-3 ay önce Aselsan yatırımcısının başına gelenleri hatırlatıyor bana . En son kadınlar altın gününden , aselsan gününe dönmüşlerdi :D  

• duman bunu beğendi

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

#15 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 11.916 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Ocak 2018 - 01:34 ÖÖ

bende sırf fikir edinmek adına 3 5 kuruş koyup girdim bu işe.. maksat blockchain nedir vs. bi ogrenelim diye.. para koymazsak ogrenmeyiz cunku.. sıradan bi vatandaş için bana göre biraz komplike.. önce gidip binance.com da (altcoinlarin satildigi borsa gibi biyer :P) bi cüzdan/wallet açıyorsun.. sonra gidip euro $ veya TR de vardır aracı kurumlardan Bitcoin alıyorsun.. o bitcoinu aldigin yere cüzdanın numarasını veriyorsun ve almis oldugun Bitcoin transfer ediliyor komisyon karşılığında.. bu aracılar çok komisyon aliyor dikkat. binance.com da başlıyorsun artık altcojn aramaya.. insan ister istemez altcoin almaya kalkınca o şirketi araştırmaya başlıyor.. ornegin TRON diye bi coin var.. bu para oyun ve streaming servislerinde kullanılıyormuş.. ornegin online bi oyuna ek paket alabiliyorsun (sallıyorum call of duty extra pack) sonra gidip aynı coinlar ile streaming servisten film falan alabiliyorsun.. bu hanginsirketler ile anlastiklarina bağlı.. ornegin EA sports TRonu kabul edecek diye bir haber cıktı sonra noldu bilmiyorum.. patladı herhalde. Storj diye bisey var.. adamlar kullanmadigin hafizayi kiralayip sana karsiliginda kendi para birimlerinde odeme yapiyor yani Storj.. ns bilem Viberate var.. muzisyenleri aracilari salonlari bi platformda buluşturuyor odeme VIB ile yapiliyir veya yapilacak vs vs.. dedim Allahım neler varmış.. manyak bir piyasa.. he bişey kazanmadım veya kaybetmedim henüz ama bu piyasa hakkında biseyler öğrendik.. ögrendigim en onemli sey kurların inip çıkmasında ne etkili oluyor kesinlikle oyle kolay kolay ölçulemiyor veya tahmin edilemiyor... birden yüklü bir para ile girmenizi tavsiye etmem.. önce bi bakın.. çünkü günde 0 @ kazanabilirsiniz ama bir o kadar da hızlı kaybedebilirsiniz.. acikcasi bana herşey her an patlayabilir hissi veriyor ama dönen para inanılmaz boyutlarda olduğu için bu tabi ki de kolay olmaz diye düşünüyor insan.. ornegin TRON dediğim altcoin cuma 1 günde yuzde 170 yükseldi ama haftasonunda tekrar tepetaklak oldu.. kisaca.. aman diyorum. not. youtube da datadash diye ara sıra takip ettiğim herifler var bilgi veren piyasa hakkinda.. takip edilebilir.
What can I do sometimes..

#16 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.384 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ocak 2018 - 12:30 ÖÖ

Gün itibariyle acemi yatırımcının elinde patladı :) bu işe zamanında girenler kazandı. Sonradan zengin olma hayaliyle girenler ise hüsrana uğradılar. Panik halinde elinde olanı zararına satanlardan bahsediyorum. Bu noktadan sonra yine çıkışa geçer mi bilemem ama durum pek parlak değil, uzun vadede bi ayar çekerler sanırım.
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#17 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 6.909 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ocak 2018 - 06:20 ÖÖ

Neden yükseldiği belli olmadığı gibi neden düştüğü de bilinmeyen (sebebe dayanmayan anlamında diyorum) bir konu bitcoin. Para birimi de diyemiyorum, yatırım aracı da diyemiyorum. Bu tip yenilikler ileride çok iyi konumlara gelip, yerleşik düzenin bir parçası olana kadar şüphe ile yaklaşılıyor, değer kazanınca da kaçan balık büyük olur misali ah vah ediliyor arkasından. Ya da tam tersi oluyor. Büyük bir kitle hücum ediyor ve sonra kayıplar geliyor. İnsanlar üzülüyor.

Fiyat açısından dibi kestirilebilen bir şey olsa alım fırsatıdır bu diyeceğim ancak öyle bir teknik hesaplama yapma imkanı da yok bitcoin ve türevleriyle ilgili.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#18 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.596 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ocak 2018 - 08:08 ÖÖ

g.kore'nin kripto paraları yasaklayacağı yönündeki açıklamasından sonra tüm kripto paralar sert düşüşe geçtiler. yarın öbür gün ne olur muamma..

#19 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 14.720 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ocak 2018 - 09:12 ÖÖ

Arkadaşla gırgırına 2000 Tl civarına XRP almıştık 1,90 dan. Bir ara 3 üzerine çıkmıştı dün baktım 0,99 şu an 1,36 civarında.

Bist te % 1 ,2 ,3 oynamalarla kazanç sağlanırken bunlarda yanında bir de sıfır var. Haliyle batış çıkış oynaklığı intihar sebebi. 

Satmaya niyetimiz yok ama gereksiz bir maceraymış. 

#20 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 11.916 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ocak 2018 - 03:15 ÖS

bugün yine anlamsız bir yükselişe geçti.. düşüş nedeni için g.kore abd bankaları ve cinin açıklamaları etkili oldu.. ama noldu da bugün yukseliyor? birileri yine götürüyor malı.
What can I do sometimes..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye