İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

Teknik Direktörümüz Fatih Terim (IV.Dönem)

• Please log in to reply
1763 replies to this topic

#1761 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.195 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Kasım 2019 - 01:40 ÖS

bu yerli hocalar uefa’yı, cl’yi tanıyorlar mı demiş duman da, olay tanımada değil ki. hiç sevmiyorum, gelmesini de istemiyorum ama okan buruk denen eleman bir önceki hoca avcı yavşağının yıllardır tanıdığı, gidip gidip tokatlandığı, rezil olduğu uefa’da daha ilk senesinde 4 maç sonunda hem de almanya lig lideri monchengladbach’ın, italyan devi roma’nın olduğu grupta grup lideri olmuş durumda. senin takımına oynattığın futbol çağa uygunsa, bizdeki gibi saçma sapan mıymıy futbol yerine defans ve hücumu dengeli biçimde gerçekleştiren, geri paslarla oyalanmadan ani presle topu kapıp hızlı paslarla rakip kaleye gidebilen tarzda bir futbol oynayabiliyorsan hiçbir ortamı tanımaya gerek kalmadan başarılı olabilirsin demektir. terim 25 senedir cl’yi tanıyor da noluyor 2 senedir elaleme maskara etti işte bizi. ligi ya da avrupa futbol ortamını çok tanımaya gerek yok aslında, olay çağın oynadığı modern futbolu ne kadar tanıyorsun, takımına oynatabiliyorsun meselesi.

İşte aynı şeyi söylüyorum. Olay tanımada değil. Bu ligi tanımak saçmalığını yetersiz yurdum hocaları yarattılar. Bu bir mit ve bu mit hem ligi tanımak hem CL'yi tanımak noktasında bir dayatma haline gelmiş vaziyette. Sezon ortasında hoca değiştiriyorsan elin mahkum ligi tanıyan birisinin kucağına düşersin. Zira hoca niye değişir? Sonuç elde etmek için. Hızlı sonuç elde etmek için de ortama aşina birisi gerekir. Hem takımı bilecek hem rakipleri az çok bilecek hem ligin tarihsel gelişiminin farkında olacak. O yüzden şu an bir değişime gitmek iyi sonuç vermeyecektir düşüncesindeyim. Bu yönetim gider bir yurdum yetersizini takımın başına geçirir. Döneriz en başa. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#1762 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.780 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 12 Kasım 2019 - 07:44 ÖÖ

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, milli arada İstanbul'da kalan futbolcuları için özel program hazırlattı.

Deneyimli teknik adam takımın temposunu 90 dakikaya yayabilmesini istiyor.

(@fanatikcomtr)

#1763 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.760 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Kasım 2019 - 09:37 ÖÖ

İşte aynı şeyi söylüyorum. Olay tanımada değil. Bu ligi tanımak saçmalığını yetersiz yurdum hocaları yarattılar. Bu bir mit ve bu mit hem ligi tanımak hem CL'yi tanımak noktasında bir dayatma haline gelmiş vaziyette. Sezon ortasında hoca değiştiriyorsan elin mahkum ligi tanıyan birisinin kucağına düşersin. Zira hoca niye değişir? Sonuç elde etmek için. Hızlı sonuç elde etmek için de ortama aşina birisi gerekir. Hem takımı bilecek hem rakipleri az çok bilecek hem ligin tarihsel gelişiminin farkında olacak. O yüzden şu an bir değişime gitmek iyi sonuç vermeyecektir düşüncesindeyim. Bu yönetim gider bir yurdum yetersizini takımın başına geçirir. Döneriz en başa. 

öyle demeyin ligi tanımak lazım.

misal -bu fener için geçerli daha çok- senin futbolcularından bazılarının derbilerde aslan kesilip sonraki hafta sürüneceğini bilmelisin.

örneğin sözleşmeini imzalayan başkan ilk transfer döneminde hiç bir sözünü tutamayıp takımın para edecek oyuncusunu ilk fırsatta senin ihtiyacına bakmaksızın   satmaya çalışacağını bilmelisin.

sen sistem kurmaya çalışırken yedeğe aldığın isimli bir oyuncun varsa , bir çok maçta  çok bilen taraftarın ve daha çok bilen medyanın bu adam kesilir mi diye seni ipe götüren yolun taşlarını döşeyeceğini bilmelisin..

Anlamadığın biçimde hakemlerin abuk kararlarını maçı 50 defa kesen düdükleriyle tempo kaybetmeyi öğrenmelisin.

Sahada oynamamaya çıkmış rakiplere, adamını sakatlamaya gelenlere alışmalısın.

Çarşamba maçından sonra sana cumartesi, tüm hafta yatan rakibine pazara maç konur şaşrmayacaksın.

Adalet bizde sadece bir bayan ismidir  ..garipsemeyeceksin.

Gazeteler söylemediğin her şeyi söylediğini , yapmadığın kavgaları yazar. Duymayacaksın.

Kulübede yakımı yönetirken kafana taş gelir şişe gelir kafan yarılır devam edeceksin, olmadı yerlere yatıp ambulans isteyip maçı keseceksin..

Futbolcular gazeteci döver .. olur öyle bak işine..

Uçakta gazeteci gırtlaklanır , duyma..

Otobüse kurşun sıkılır, sallama..

Rakip tribünler 90 dk anana söver ,takılma..

saha patates tarlası olur, alış..

Oyuncun mağlupken sahada kendini yere atar  ,alış..

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#1764 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.195 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Kasım 2019 - 09:33 ÖÖ

Abi bunun çaresi ligi bilen, atmosferi, pislik tarafları ezber etmiş deneyimli bir yerli antrenöre sahip olmaktır. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye