İçeriğe git

Resim
* * * - - 2 oy

Teknik Direktörümüz Fatih Terim (IV.Dönem)

• Please log in to reply
2198 replies to this topic

#1681 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.417 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 07:32 ÖÖ

Öncelikle Fatih terim istifa etmemeli, buna karşıyım. Başarısızlıkta onla yaşanmalı.

Fakat hocamın büyük bir yanlışı var. Ocak ayında transfer yaparız diye sabredin diyor. Hangi parayla o kadar çok transferi ne zaman yapacaksın? belhanda'yı, mariano'yu, nago'yu nasıl göndereceksin? hani talipler? Bunlar hayal. Ocakta dediği çapta transfer yapılması Galatasaray'ı büyük borç batağına sokar.

O zaman keşke yönetim ağustos'ta transfer yapmasaydı. geçen sezon ki gibi kadroyu yarım yamalak bıraksaydı hiç olmasa bu çapta bir rezillik yaşansa mazeretimiz olurdu. 

Şayet ocakta transfer yapılacaksa yaz döneminde zerre futbolcu transferi yapmam. 

Kiralık futbolcuların Emre Mor'da dahil olmak üzere hepsi postalanmalı. Belhanda, mariano, Nagatomo, Baberl hepsi ile sözleşmeleri feshedilmeli. Buna Galatasaray'ın maddi gücü de yetmez. 

İkincisi altyapı Ozan kabak'ı çıkardık eyvallah. Ama Galatasaray tarihinin en rezil futbolunu oynayan kadro ortadayken altyapıdan tek bir futbolcu bile bu kadroya giremiyorsa kimse kusura bakması tüm altyapıdakilerin maaşlarına el koyardım, fesh ederdim. 

Fatih Hocam değişmiş, Türk futbolcusuna güvenmiyor artık. Onun için sürekli yabancılara dayalı bir kadro kurmak istiyor. Oysa Fatih Terim'i; Fatih Terim yapan şey Türk futbolcu nüvesini oluşturmaktı. 

Şu an kadrosal bir enkaz var. Bunun üzerine ne idüğü belirsiz isimler alınmamalı. 

birde hocam şampiyonlar liginin muhtemel en az mücadele eden takımına sahibiz gene. Geçen sezonda öyleydi.  alberto bartali geldi düzeldi dedikte bartali ne yaptı bu sezon öncesi. yanlış program mı uyguladı? Sabotaj mı yaptılar? Bu kadar maaş alıp bu kadar mücadele edemeyen başka takım yok dünyada şu an için?

• Yasin Karabulut bunu beğendi
Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#1682 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 08:53 ÖÖ

Terim için söylemiyorum ancak genel olarak teknik direktör istifalarına karşıyım. 10 yılda 1-2 teknik direktörle yaşanır bu durum anlarım. Ancak dere geçerken at değiştirmek bir üslup ve yönetim tarzı haline gelmişse bir sorun var demektir. Galatasaray 90'lı yıllarda ve 2000'lerin ortasına kadar kötü teknik yönetimlerle bile olsa sezon sonuna kadar yola devam eden bir kulüptü. Hatta aynı dönem suyun ötesinde sürekli antrenör sirkülasyonu olur, dikiş tutturamazlardı. Aziz Yıldırım bizim bu konudaki sabırlı duruşumuza çok özenmiştir. Sırf bu yüzden Aragones vs. kepaze teknik yönetimlere sabretmek için elinden geleni yapmıştır. Nitekim geçtiğimiz sezona kadar da bu teknik yönetim istikrarını bir şekilde devam ettirebildiler. Biz ise tam tersi sürekli teknik direktör değiştiren bir kulüp haline geldik. Bir farkla; biz 3 farklı teknik direktörle çalışıp şampiyonluk çıkartmayı başarmış bir kulübüz. Bu durum gözleri boyuyor bana kalırsa. 

Bu takım kimin eseridir? Fatih Terim ve yönetimin eseridir. Başarı kadar, başarısızlığın da yönetimini bunlar yapmak zorundalar. Madem takım kurgusunu başaramadılar, madem bizi pisliğin içine soktular bir şekilde sezon sonuna kadar Terim bu takımı yönetmek zorundadır. Sezon sonunda başarı gelse de gelmese de şapka önüne konulur ve bir stratejik karar verilir. Terim ile devam edersin veya etmezsin. Şu dakika itibariyle Terim kovulsa veya istifa etse yerine getirebileceğimiz bir isim yok benim bildiğim. Kimi nereden bulacağız sezon ortasında? Kulübende yeni teknik direktör bulunana kadar takımı idare edebilecek yeterlilikte bir yardımcı hoca grubu var mı? O da yok. Al birini bu ötekine.

Kaldı ki zirvenin 3 puan gerisindeyiz. Şampiyonluk çok zor gözüküyor olsa da hala ihtimaller dahilinde. En az kayıpla devre arasına kapağı atmak gerekiyor. Fikstür olarak da çok dezavatajlı bir durumumuz yok. Terim başarırsa ne ala yok başaramazsa sezon sonunda başarısız olmasından hareketle istifa veya görevden alınma ile konu kapanır ve artık Terim konusu tamamen rafa kalkar. Bugün Terim gittiği takdirde takımın daha da kötü sonuçlar alacağını düşünüyorum ben. Artık kafalarda soru işareti kalmamalı. Terim ve Galatasaray'ın yolu teknik direktörlük olarak 5. kez kesişmemeli. Aksi halde daha önce 4 sefer izlediğimiz Terim gelsin kurtarsın hikayesine tekrar döneceğiz. Dejavu dediğiniz 1 kez yaşanır. Biz 4 kez yaşadık. Bu nasıl matrix arkadaş?

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#1683 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.140 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 09:59 ÖÖ

5. kez olmaz adam 67 yaşadı artık. Yanlız bu yönetimin Terim gitse bile yerine adam gibi birini getirme olasılığı % 0.0027. Muhtemelen Hamza.. veya Hamza+Ergün.. bi ihtimal Hamza+Ergun+Tugayı getirir.. her şekil faziaa.. muhtemelen yönetim ve teknik ekip şu avrupa macerası bir bitse de bizim ne mal olduğumuz bir an önce unutulsa diyodur.. elalemin gavuru leş.. modern futboldan bi haber olduğunu sadec3 gözüne değil bir çok yerine sokuyor.. bu takım Augsburgdan 4 yedi hazırlık kampında tee orada belliydi.. Akhisar maçında bile belliydi esasında. Gerçek olan şu bu teknik ekip ve yönetim herkesi enayi sanıyor.. Ocak ayında bakalım hangi menajerler!! zengin edilecek. Çünkü adam hatayı kendinde değil oyuncularda arıyor.. olmayan azmini olmayan taktiğini fikirsizligini sorgulamiyor.
What can I do sometimes..

#1684 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 11:26 ÖÖ

Terim istifa eder veya gönderilirse adres bellidir. Lucescu tamtamları çalmaya başlar hemen.

Terim'in çıkış yaptığı dönem A Milli Takım teknik direktörlüğüne getirildiği dönem oluyor. Piontek'in yanında çalışıp, Piontek'ten baya bir şeyler öğrenmişti. Üzerine koyarak devam etti. Galatasaray'a geldi. Genç oyunculara şans verdi. Derwall'den bu yana gelen alt yapı hamlesinin devamlılığına destek verdi. Oradan çıkan genç oyunculara destek verdi. Kendisinden önce alınan oyuncuları da kadroda tuttu, üzerine A Milli Takım taramalarından veri tabanını kullarak yatırım yaptı ve ortaya makine gibi işleyen bir takım çıkmasını sağladı. 

Sonrasında başarısız Canaydın dönemi. Ancak aynı futbol mantalitesi vardı. Hücumcu, baskı kurmaya çalışan bir takım. (Bunu yaptı yapamadı tartışılır. Niyeti kastediyorum.)

Ardından başarılı başlayan ve 96-00 arası oyununa başlayan bir Aysal dönemi. 2011 sezonunda o 4 yıla benzer bir hücum anlayışımız vardı.

Sanıyorum Barcelona'nın Guardilola dönemi tiki takası Terim'i çok etkilemiş olacak ki Terim, 2012 yılında 2011 ve 96-00 mirası baskılı ve hızlı rakip kaleye inen oyunu tamamen bıraktı. Kontraatak imkanı bulsa bile topa basıp set oyunu oynayan, topa daha fazla sahip olan, 400-600 arası pas yapan ve yüksek yüzdeli pas isabeti hedefleyen bir oyun oynatmaya başladı. 

Tudor döneminde çok baskılı oynuyor ancak oyunu tutmak noktasında zorluklar yaşıyorduk. Özellikle deplasman maçlarında skoru alıyorduk ancak stres yaşıyorduk. Terim 4. kez geldiğinde bu konuya parmak basıp oyunu tutmamız gerek vs. dedi ancak bunu oyun anlayışına kısmen adapte etti, aceleye getirmedi. Sezon sonuna kadar Tudor'dan kalma oyun anlayışıyla hücum ettik ancak biraz daha yavaş hücuma çıkmaya başladık. Geçen sezon ise hızlı hücumlar komple rafa kalktı. Arada bir Onyekuru'nun patlaması ile rakip kaleye inişlerimiz haricinde yine bol pas yapan ve herkesi bunaltan bir pas örgüsü yaratıldı.

Kloopgiller familyası Gegenpress vs. ile tiki taka ya üstünlük kurmaya ve alternatifler geliştirmeye başlamışken biz 2008-2012 arasına net damga vuran tiki takayı daha yeni sahaya adapte etmeye çalışıyorduk. Velhasıl oyun değişti, değişen oyun bile değişti ancak Terim bu değişimleri ıskaladı. Neden?

Eğitim önemli bir şey. Terim, Piontek'in yanında eğitimden geçti. Piontek dünyanın en iyi teknik direktörü değildi belki ama o dönemin güncel Avrupa antrenman metodlarını, taktik anlayışlarını ithal etmemizi sağladı. Terim 1. elden bunlara şahit olan kişiydi. Sonrasında üzerine kendi cesareti ile ekledikleriyle sonuç almıştı. Bu noktaya gelen bir teknik direktörün gidip tekrar eğitimlere girmesini kimse beklemez. Elit teknik direktörler zirvesine konuşmacı olarak çağırılan bir teknik direktör o saatten sonra kursiyer konumuna geçmez. Ancak değişimden de uzak kalmaması gerekir. Bunun çaresi siz eğitime girmiyorsanız bile çevrenizdeki antrenörlerin bu eğitimleri almasını sağlamak ve onlardan gelen bilgiyi süzüp kullanabilmektir. Terim'in yardımcıları konusunu biz biraz sığ tartışıyoruz. Olaya sadece Terim hasta/cezalı vs. iken takımı yönetmek veya Terim ile fikir münakaşasına girmek olarak bakmamak gerekir. Davala, Şaş, Şahin gibi isimlerin Terim'i güncelleyen kaynaklar olması gerekirdi. Bu isimlerin bunu başarmaları mümkün olmadığı gibi, Terim'in böyle bir yönlendirmesinin olmaması da Terim'i sabit fikirli bir teknik anlayışa ittirdi.

Bu sabit fikirlilik hali her şeye etki ediyor. A takım taktik anlayışından tutun, oyuncu tercihlerine, altyapı eğitim sürecine kadar çok boyutlu bir etki alanı var. Ndiaye'nin tekrar kiralanmaması ve yerine Seri'nin tercih edilmesi oyuncu tercihi açısından buna bir örnek mesela. Ndiaye atletik özellikleriyle baskı yapan ve aceleci oyun anlayışına sahip bir oyuncuydu. Böyle bir 8 numara ile hızlı hücum edersiniz. Seri ise tam tersi alan markajı yapabilecek, topa sahip olunduğunda ise dengeli olarak takımı çıkartabilecek kısa pas oynayan bir oyuncu. Terim set oyunu takıntısından ötürü Seri'yi tercih etti. Nidaye'yi gönderdi.

Bu saatten sonra Terim'in kendisini güncellemesi hem mentalite olarak büyük bir huy değişimi gerektirir ki bu Terim'in kalıplaşmış düşünce anlayışında olmayan bir şey hem de velev ki bu yönde bir karar alsın, bu sefer zaman gerekir. En hızlı dönüşüm yolu ise pişmiş yardımcı antrenörler ile yola devam etmek olur. Yanisi güncel oyun anlayışının içinden gelen bir yardımcı antrenörü takıma monte etmek ve güncel antrenman metotlarını Florya'ya kazandırmak. 67 yaşında birisinden bunları beklemek hayalcilik olur sanıyorum.

4. dönemiyle birlikte bir dönem kapanmak üzere. Önemli olan kafalarda soru işaretleri bırakmayacak şekilde bu dönemi kapatmak olmalı. Bir kez daha geçmişe dönüp Terim olsaydı şöyle olurdu, böyle olurdular tartışmaları yaşanmasın istiyorsak, an itibariyle önümüze konan faturayı Terim'in ödemesi gerekiyor. Başarıyı da başarısızlığı da sahiplenmeli. O yüzden istifa etmemeli, görevinden alınmamalı. Sonuna kadar takımın başında kalıp, sezon sonunda somut ve stratejik bir karar alınması lazım. Bugün Terim'i yönetim görevden alsa Terimciler-Anti Terimciler tartışmaları yine bir 5 senemizi yer. Takım yine kötü gittiğinde ve Terim +70 olduğunda "Yine Terim, yeniden Terim" dememeliyiz. Yok artık bir daha olmaz demeyin lütfen. Ben burada olsun, başka platformlarda olsun Terim'e şiddetle karşı çıkan, hatta geçmiş dönem ayrılışlarından ötürü kin bile güden bir çok insanın kaos ortamında "Bizi yine kurtarsa kurtarsa Terim kurtarır." dediğini biliyorum. (Bunu eleştirmek için söylemiyorum.)

Kendi adıma ben Terim'in geri dönüşlerinden pişman olan birisi değilim. Her seferinde destek verdim. Ayrılışlarında da Terim'e haksızlık yapıldığını düşünen birisiyim. Ancak Terimci miyim? Asla. Ben Galatasaray taraftarıyım. Bu defteri kapatacaksak bile artık hakkıyla ve kafalarda soru işaretleri olmadan kapatmak gerektiği düşüncesindeyim. 

#1685 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.140 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 12:06 ÖS

duman eline sağlık.. gerçekleri net bir şekilde anlatmışsın.. dedim sadece like düğmesine basmayayım 😉
  • duman bunu beğendi
What can I do sometimes..

#1686 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 12:41 ÖS

duman eline sağlık.. gerçekleri net bir şekilde anlatmışsın.. dedim sadece like düğmesine basmayayım

Teşekkür ederim :)

#1687 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.993 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:10 ÖS

4. dönemiyle birlikte bir dönem kapanmak üzere. Önemli olan kafalarda soru işaretleri bırakmayacak şekilde bu dönemi kapatmak olmalı. Bir kez daha geçmişe dönüp Terim olsaydı şöyle olurdu, böyle olurdular tartışmaları yaşanmasın istiyorsak, an itibariyle önümüze konan faturayı Terim'in ödemesi gerekiyor. Başarıyı da başarısızlığı da sahiplenmeli. O yüzden istifa etmemeli, görevinden alınmamalı. Sonuna kadar takımın başında kalıp, sezon sonunda somut ve stratejik bir karar alınması lazım. Bugün Terim'i yönetim görevden alsa Terimciler-Anti Terimciler tartışmaları yine bir 5 senemizi yer. Takım yine kötü gittiğinde ve Terim +70 olduğunda "Yine Terim, yeniden Terim" dememeliyiz. Yok artık bir daha olmaz demeyin lütfen. Ben burada olsun, başka platformlarda olsun Terim'e şiddetle karşı çıkan, hatta geçmiş dönem ayrılışlarından ötürü kin bile güden bir çok insanın kaos ortamında "Bizi yine kurtarsa kurtarsa Terim kurtarır." dediğini biliyorum. (Bunu eleştirmek için söylemiyorum.)

Tam olarak budur... 2. dönemini bile "hocayı rahat bıraksalardı döndürürdü" diye savunan biatçılar var... Kimse elleşmesin; sezon sonuna kadar götürsün hatta çok istiyorsa önümüzdeki yılı da götürsün... Kötü bir FT'ye iki yıl sabreder miyiz? ederiz herhalde... Kendini update ederse ne ala; yok edemezse de artık bu konu sonsuza kadar kapanır, tepelerinde "Fatih Sultan V. Terim" dönemi hayaleti dolaşmadan rahat rahat çalışır gelecek hocalarımız... Ha sırf bu yüzden MC yönetimi de aynen bu şekilde devam etsin; kimsenin bahanesi kalmasın... Mazallah sezon ortasında seçim olup Ozan Korkut ekibi falan gelse iki gün sonra olması gerekeni yapıp bütün yardımcıları kovar ve oraya fikri hür vicdanı hür yardımcılar getirirler; terimistler için de bunun adı Mobbing olur... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#1688 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.216 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:27 ÖS

Ama hepimiz işin sonunda , sanki kendi istememiş de birileri zorla istifa ettirmiş gibi bir tablo ile karşı karşıya kalacağımızı biliyor di mi?

Ha birde fikri hür adamın Terim ile ne işi olur?Gazeteciler soru bile soramıyor Terime yardımcı mı soracak?güven özveri tecrübe ister.

Dün maç sonunda bein spor sunucusu Terimin karşısında amk bu mesleğin diye yusuf yusuf atmadıysa ben bir şey bilmiyorum.Adam yazık mazık dedi gitti.Soru sorulmadı.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#1689 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.341 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:32 ÖS

Basin toplantisi yapiliyor, ozur diliyor neredeyse soru soranlar.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#1690 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:35 ÖS

Ama hepimiz işin sonunda , sanki kendi istememiş de birileri zorla istifa ettirmiş gibi bir tablo ile karşı karşıya kalacağımızı biliyor di mi?

Ha birde fikri hür adamın Terim ile ne işi olur?Gazeteciler soru bile soramıyor Terime yardımcı mı soracak?güven özveri tecrübe ister

Ferhat Abi ortada bir cenaze var. Bu cesedin sorumlusunu gönderirsen soru işaretleri olur, istifa etmesine müsaade edersen yine soru işaretleri olur. Cesedin sorumlusu cesedin başında duracak bu ceset kalkana kadar. Kendisi kaldırırsa ne ala. Zaten sonuç alıyoruz demektir. Kaldıramıyorsa da kaldıracak kişiye teslim etmesi gereken yine kendisidir. Artık soru işaretlerine mahal bırakmayacak şekilde bitmesi lazım bu işin.

Bu arada ben sanki istifa veya görevden alma süreci başlamış gibi yazıyorum sanılmasın. Aksine bu süreç hiç başlamamalı. 

#1691 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:37 ÖS

Basin toplantisi yapiliyor, ozur diliyor neredeyse soru soranlar.

Hocam bunun hesabını vermesi gerekenler de o gazeteciler işte. Varsa soracakları bir şey çıksın adam gibi sorsunlar. Eğer korkuyorlarsa basın kartlarını yırtsınlar.

#1692 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.216 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:38 ÖS

Alper Terimi görevden almaya gothu yiyecek bir yönetici görebiliyor musun şu an? Bence zaten kimse görevden alamaz Terimi.Terim kendisi kalmak ister yada istemez.

İsterse kalır kimse bi skim diyemez istemezse de gider ama beni istifa ettirdiler diyerek gider..Bunu hepimiz biliyoruz.

Kalmaya kalsın da adam kadrodan çözüm üret-e-meyeceğim bana adam lazım diyor.Nasıl alacaksın?

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#1693 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.850 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 01:49 ÖS

Alper Terimi görevden almaya gothu yiyecek bir yönetici görebiliyor musun şu an? Bence zaten kimse görevden alamaz Terimi.Terim kendisi kalmak ister yada istemez.

İsterse kalır kimse bi skim diyemez istemezse de gider ama beni istifa ettirdiler diyerek gider..Bunu hepimiz biliyoruz.

Kalmaya kalsın da adam kadrodan çözüm üret-e-meyeceğim bana adam lazım diyor.Nasıl alacaksın?

Abi Terim geçen sezon ortasında bu takım 1 tur dönecek demedi mi? Dedi.

Ona göre transferler yapılmadı mı? Yapıldı.

Şartlar Canaydın dönemi şartları değil. O dönem ciddi bir nakit sorunu vardı ve çer çöp oyuncular toparlanıp takıma konuldu.

Aysal döneminde Terim'in tepesine Bülent Tulun türü adamlar getirmeye çalışıldı.

Bugün elimizdeki kadro kalitesiz bir kadro değil. Bazı çöp çıkmış veya çöp muamelesi gören oyuncularımız olsa da elde bir oyuncu grubu var. Bu oyuncular geçen sezon ve bu sezon Terim'in onayı ile takıma monte edildiler. 

Terim'in tepesinde bir menajer yapısı kurulmaya da çalışılmıyor. Terim'in şu an sadece Florya değil, tüm futbol şubesinin tek patronu olduğunu görüyoruz. 

Somut gerçekler varken kimse ihaleyi başkalarına yükleyemez. Bu kaosta yönetim ve Terim'in kolektif dahli var. Onlar el ele getirdiler bu tabloyu önümüze. Otursun temizlesinler şimdi. Yok öyle bırakıp gitmek.

#1694 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.216 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 02:15 ÖS

Terim diyor ki

çakne ndiaye onyekuru fernando, bu oyuncular benim beğendiğim oyuncular.Bunlarla gelen başarı benim.

falcao-andone-seri-nzonzi-babel bunlar beğenmediğim isimler Bunları istemedim ben.Bu başarısızlık futbolcuların

Terimin  söylediği bu..

ben de diyorum ki ..Im sorry boss ,it s not that easy.

#1695 SERDAR1905

SERDAR1905

Senior Member

• Members
  • 1.207 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 02:28 ÖS

FT nin takıma 2 yönde katkısı var. Biri teknik manada, takımı çekip çevirip bir sistem ortaya koyma noktasında, bu yönden gelen katkısı 10 üzerinden 5-6 alır, bu sezon için 10 üzerinden 2 alıyor.

Diğer yönde ki katkısı ise, Galatasaray aleyhinde oluşan saha dışı girişimlerle bir şekilde mücadele etmesi. Bu yöndeki katkısı ise 10 üzerinden 8 alır.

Sorun şu ki teknik anlamda daha nitelikli birini Terim in yerine koymak kolay, ama gelen adamı 2 günde anti Galatasaray lobisi hiç eder. Terimin bir ağırlığı var. Hem medyada hem genel futbol camiasında.. Dün digitürkte maçı yorumlayanlar bile 3 düşünüp 1 konuşuyordu, bu başka bir TD olsa yerden yere vuruluyordu, gazeteler başlık atmıştı fotosunun üzerine...

Kısaca Terimin gitmesi herşeyi daha beter bir hale getirir ki onun boşluğunu dolduracak ne yönetimde bir adam var nede saygı gören ağzı laf yapan bir başkan...

Galatasaray ın bu duruma gelmesinin sorumlusu ise, tamamen Terim dir. Saçma transferler, gelen giden herkes saçma, verilen paralar yüksek... herşey Gomis in gönderilmesiyle başladı sanırım.. Sonrasında forvetsiz oyun akabinde diagne saçmalığı ve şimdi de falcao skandal olma yollarında ilerliyor... Linnes kararı... kiralık kim varsa toplayıp oynatma saçmalığı... tamamen yabancı takım kurmak ta saçma, gönderilmesi gereken isimlerin gönderilemeyişi... vs bir sürü yanlış var..

Tek çıkış yolu FT nin aklını başına toplaması maalesef, durumumuz bu.. restoranın meşhur aşçısı o... 

#1696 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.654 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 02:30 ÖS

Maaşallah ' Terim faturayı ödemeli ' , ' bırakıp gidemez ' ler görüyorum . Bizim ne ashab-ı kemal taraftarımız varmış öyle . Ne zamandan beri başarısızlığı müdafa eder mükafatlandırır olduk ? Şimdi kimse müdafa eden yok demesin .6 Kasımda takımı 6 gol yiyen bir teknik direktöre kalsın değil gitmesin demek bile benim nezdimde başarısızlığa prim vermektir. Bu olay sıradan bir yenilgi değil arkaaşlar , rakiplere senelerce taşak geçecekleri bir malzeme vermiştir. Bir de bunun Paris' i var , Brugge var . 

Ayrıca zaten bu takımdan bir halt olacağı yok , kalırsa Ocak ayında Terim'e yeni bütçe açılacak büyük bir ihtimalle ve her acele Ocak ayı transferleri gibi bir sonraki dönemlerin bütçeleri delinecek. Yönetim takımın başına hoca bulamıyorsa basket koçu ve pilatesi eğitmeni kim varsa Antep maçında derhal takımın başına geçirmelidir.     

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#1697 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.216 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 02:36 ÖS

Maaşallah ' Terim faturayı ödemeli ' , ' bırakıp gidemez ' ler görüyorum .     

Arkadaşların haklı olduğu konu şu;

Bu takımın başındaki yönetim Terimi yollayıp yeni bir hoca ile çalışabiliecek irade ve dirayete sahip değil.Geitrdikleri yeni hocayı tribündeki medyadaki Terim taraftarlarına karşı savunacak güç ve iktidarları da yok.O nedenle Terimin bu kadroyu yoluna sokması bu sene adına en makul yol diyorlar..Tabi bizde ya bu adam bize top oynatamıyor bu kadoyu da yerden yere vurdu nasıl toparlasın? diyoruz.

Nerden baksan boktan bir tablo.Terimin istifa etmesi de , prandelli mancini Tudor Hamza serüvenlerini başlatabilir.Yönetim o derece kapasiteli.Terim gitti diyelim bizde gittik

Okan Buruk la anlaştık yada Alman bir hoca geitrdik.. MAriano gençleşip Nagatomo orta yapmaya başlayıp seri viera mı olacak? Kadro zaafları sürecek.Başarı her formülde uzak görünüyor.

Galatasaray kulübünün yönetim modeli bu.Terim ne isterse o olacak.

• almeyda bunu beğendi

#1698 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.654 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 03:01 ÖS

Arkadaşların haklı olduğu konu şu;

Bu takımın başındaki yönetim Terimi yollayıp yeni bir hoca ile çalışabiliecek irade ve dirayete sahip değil.Geitrdikleri yeni hocayı tribündeki medyadaki Terim taraftarlarına karşı savunacak güç ve iktidarları da yok.O nedenle Terimin bu kadroyu yoluna sokması bu sene adına en makul yol diyorlar..Tabi bizde ya bu adam bize top oynatamıyor bu kadoyu da yerden yere vurdu nasıl toparlasın? diyoruz.

Nerden baksan boktan bir tablo.Terimin istifa etmesi de , prandelli mancini Tudor Hamza serüvenlerini başlatabilir.Yönetim o derece kapasiteli.Terim gitti diyelim bizde gittik

Okan Buruk la anlaştık yada Alman bir hoca geitrdik.. MAriano gençleşip Nagatomo orta yapmaya başlayıp seri viera mı olacak? Kadro zaafları sürecek.Başarı her formülde uzak görünüyor.

Galatasaray kulübünün yönetim modeli bu.Terim ne isterse o olacak.

Bu konuda iki şey söyleyebilirim . Gerçekten dünkü bozgundan sonra hala Terim'i savunan var mıdır ( işi inada sürenleri ayırıyorum) ? Bu arkadaşların ar damarı 6+ dan sonra mı şişecekti  ? Dünkü bozgun rastlantısal değildi ki tahammül edilsin veya arkasında durulsun sezon başından beri bağıra çağıra geliyordu. Bence dün gece Terim'in işine son verilse sevenleri dahil kimsenin 'olmamış ' deme durumu yoktu.

Yönetime ister kukla diyelim , ister gölge elinde teknik direktörü görevden alacak erk var mı ? Var . O zaman başına sonuna bakmadan ona verilen yetkiyi kullanacak , tabii eğer istiyorsa . Tarihte böyle istisnai durumlar ve sonrasında verilen fevri kararlar vardır , bildiklerimizin bir çoğu da hayırlı olmuştur . Bence böyle bir karar anı dün yönetimin kucağına düşmüştür. Ben olsaydım dakika düşünmez ve düğmeye basardım .     

• Ferhat Karaca bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#1699 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.987 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 03:01 ÖS

Açıkçası ben de gitmesin diyenlerdenim. Mevcut durum itibariyle baş sorumlu kendisi ancak düzelteceğine olan umuttan ziyade, duman’ın yazısında güzelce anlattığı gibi, hocanın bizdeki kulübe macerasının sakin bir şekilde sonlandırılmasını tercih ediyorum. Yoksa dün taşak malzemesi çıktıysa, çok daha fazla övünç malzemesi de çıkarmıştır.

Terim gitse kim gelir, kim gelmez bir fikrim yok, çalıştıracak adam illa ki bulunur. Ancak yeni bir antrenör sendeledikçe ve hoca da boştaysa, Terim tamtamları çalmaya devam edecek. Hem basında hem de taraftarlar arasında. Ben kendi adıma bu filmi tekrar izlemek istemiyorum. Türk futbol tarihinin yarısında izi olan bir adam, canımız ciğerimiz ancak belli noktada da uygun bir şekilde bu işi bitirip, hocanın o meşhur Tdlik ceketini asması değil, yakması lazım.

Uzun uzadıya teknik taktik yazacak kadar bilgi birikimim yok, antrenörlük falan da bilmem ama yıllardır izlediğimiz bir oyunda nelerin ters gittiğini, nelerin olmadığını görecek kadar da anlıyoruz diye düşünüyorum. Hazırlık maçları itibariyle birçok şeyin yolunda gitmediğini hemen herkes dile getirdi. Her maç, bir umutla bekledik ama günden güne geriye gittik. Hoca 2 hafta önce birilerine son şans veridğinden bahsetmişti. Kimdi onlar mesela ? İnandırıcılığı da kalmıyor. Ne takım içinde ne de taraftar gözünde. Her hafta aynı senaryoyu izliyoruz. Sadece 1-2 aktör değişiyor o kadar. Her sene şampiyon olmak zorunda değiliz ve kendi adıma bu seneki kriterim de Avrupa’da alınacak sonuçlardı ama ciddi manada sınıfta kaldık. Gol atamadan grupları bitirme ihtimalimiz çok çok yüksek. Son 25-30 maçta 2 galibiyetlik rezalet tabloya değinmiyorum bile. Ligdeki puan sıralaması da yanıltmasın, 10 hafta sonunda puanların yarısını kaybetmiş, hiçbir hedef maçta bırakın kazanmayı, gol bile atamamış bir takımız. Şampiyonluktaki doğal rakiplerin kötü durumuna bakıp da avunacak değilm kendi adıma. Artık hocanın yönetmeleri demode mi oldu, futbol gelişirken hoca geriden mi geliyor bilemiyorum ancak 3 kuruşluk Doğu Avrupa takımlarının bile nasıl bir sistem, düzen içinde oynadığını görünce bir yerlerde yanlış yapıyoruz diye düşünüyorum. Ülkede her şey çarpıkken, futbol dünyası da hemen her aktörüyle bu çarpıklıktan nasibini alıyorken pek idealist de düşünemiyorum.

Koskoca Galatasaray, Terim olmazsa biteriz diye hissettiriyorsa zaten diyecek bir şey yok.

#1700 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.281 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2019 - 03:13 ÖS

d6556840f28f20230651f1b27db49a83.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 2 ziyaretçi, 0 gizli üye