İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

Teknik Direktörümüz Fatih Terim (IV.Dönem)

• Please log in to reply
1554 replies to this topic

#61 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.440 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 10:03 ÖÖ

İnşallah şu Elmander biraz pişerde hocamız olur.

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#62 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 10:09 ÖÖ

İnşallah şu Elmander biraz pişerde hocamız olur.

elmander isveç 2. liginde sağlıklı yaşam için bedavaya top oynuyor dedilerdi... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#63 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.191 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 10:24 ÖÖ

O itibarla kimsenin başarısızlık lüksü yok; o "kolay maçlar" 3'er 5'er atılarak kazanılacak, içerideki derbiler kazanılacak, nisan sonu - mayıs başı şampiyon olunacak ve bu normal sonuç olacak.. Çok üstüste ve fazla sayıda meydana gelmedikçe ceza-sakatlık falan da bahane olmayacak; çünkü bu takımda muadili olmayan adamlardan Tolga 7 veya 8 maç maçırdı, Serdar belki ondan 1-2 maç fazla oynadı, Feghouli ona keza toplasan 12 maç 11 çıkmamıştır... Eh doğal olarak "yangın tayfa"nın İgorcan'a layık görmediği bahaneleri "ahımız var" tayfası olarak :) parator'a verecek değiliz :)

Aslında yangın tayfanın da istediği olmadı . Fakat uzun süredir dırdır edip sonuç aldıktan sonra dün gece bir iç hesaplaşmaya girdiklerini düşünüyorum . Sonuç olarak onu , bunu , şunu ,Terim'i beğenmezsek inandırıcılığımız kalmaz ,deli derler, o yüzden Terim'in yanında gibi duralım yapıyorlar . Dün gece Terim ismi duyulduğunda ortaya saçılmış duygu seline karşı bir şey yapamazdılar zaten . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#64 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.265 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 10:29 ÖÖ

"Nerde kalmıştık"

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#65 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.948 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 10:29 ÖÖ

Yangın tayfa :D

Sedat abi literatür adamsın, pelesenk ettin dillere yahu. 

Prof.Tudor üzerinden hesaplaşmaya girmeye gerek yok, en azından Tudor buna değecek bir teknik adam değil.

Terim'i istemiyordum, kabullenmek zorunda da değilim  ama o bahsettiğiniz maçları da çatır çutur almışlığı vardır.

Ortada dırdır etmeyi gerektirecek bişey yoktu zaten değil mi? Takım eli yüzü düzgün yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı gibiydi tabi.

Kutuplaşma oluşturacak mesajlar atmak sevmem ve istemem, Terim başka Tudor başka. 

Tudorun yaptıkları/yapmadıkları kendisini götürmüştür. 

Gerektiğinde Terim'de gider her seferinde olduğu gibi... 

• almeyda bunu beğendi

#66 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.191 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 10:35 ÖÖ

"Nerde kalmıştık"

Vallaha gördüm Emin Bey . Keşke silmeseydiniz :D  

• eminucf ve Yasin Karabulut bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#67 eminucf

eminucf

Senior Member

• SIT
  • 2.265 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 10:36 ÖÖ

Vallaha gördüm Emin Bey . Keşke silmeseydiniz :D  

:)  :)  :)  :)

• almeyda bunu beğendi

Nerede kalmıştık...@GalatasaraySK

#68 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 10:58 ÖÖ

Yangın tayfa :D

Sedat abi literatür adamsın, pelesenk ettin dillere yahu. 

Prof.Tudor üzerinden hesaplaşmaya girmeye gerek yok, en azından Tudor buna değecek bir teknik adam değil.

Valla Tudor gitti konusu ayrı hikaye - ki onu şimdilik dondurdum.. bir yerlerde başka birileri ona gerekli ortamı sağlar da hırvat gülü başka saksıda açarsa o aman biz nerde n'apıyorsak yapalım açarım ağzımı yumarım gözümü... 

Terim konusunda ise problem bir değil iki, hatta üç... Yaşananlardan sonra Terim'in yeniden Galatasaray kapısından içeri girmesi bir; bizim Engin ve benzerlerinin lafına göre güya ona bu "muameleyi" yapan klik halen kulüpte hakim pozisyondayken bunun olabilmesi iki; koskoca Galatasaray camiasının bu kadar tartışmalı bir isme sürekli mecbur bırakılması üç... üçü de birbirinin içine geçmiş iğrenç bir yumak aslında olup biten ve kusucam artık... bir de tulun sportif aş YKB'si olsun da sıçtığımız bokla yere BOK yazmış olalım, kare tamamlansın.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#69 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 11:30 ÖÖ

Tudorun yada Hamzanın veya Prandellinin başka yerde ne yapıp yapmadığı, bu iklime uygun bir bitki  olmadığı gerçeğini değiştirmez.Bitkiye göre iklim yaratamayacağımıza göre bahçenin iklimine uygun ekeceksin.Zaten döne döne terimi getirmemiz de bu iklimde en çok bu bitkinin meyve vermesinden başka bir şey değil.

fenerin aykuta dönmesi bile benzer bir sonuç ki terim ile kıyaslanamayacak bir çıta var.Yarın şenol gitsin bjk her tökezlemede şenollll diye inleyecek..bu işler böyledir.

derbide bir gol atan 3 sene ekmeğini yiyorken terimin onca kupa ekmeiğini yer hatta yetmez oğlu olsa o da yer..

ben şahsen kesinlikle Terimi istemiyordum ama geleceği de çok belliydi.Bu durumda bari başarı getirsin ki  midemizi bulandıran şeyleri bastırsın diyeceğiz.basıcaz baharatı..Elemander gibi kuzey avrupalı ama bizden savaşçı bir ruha sahip adam umarım bu deneyimden bir hoca olarak çıkar..yapar yapamaz bilmiyorum ama o profilde bir adam bu takıma çok yakışır ileride..

• frodo555 bunu beğendi

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#70 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.991 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 11:43 ÖÖ

Terim'in bugüne kadar geldiği en kurulu Galatasaray oldu sanıyorum. 96-00 kadrosunda temel bir şeyler vardı ancak üzerine çok sayıda ekleme ve çıkartmalar yapmıştı. 2. ve 3. döneminde komple takım inşa etti. Bu sefer elinde malzemesi bol. Oynatmayı sevdiği tarzda oyuncular da var ekipte. Kondisyon olarak Tudor sağlam bir ekip bıraktı. Sadece sol kanatta büyük eksiklik var. Oraya bir çare yaratması gerekiyor. 3. döneminde ne sağ ne sol kanadımız vardı. Emre Çolak ve Engin Baytar'dan o bölgelerde faydalanmıştı. Benzer bir çaba içerisine gireceğini düşünüyorum. Selçuk'u Fernando'nun yanına adapte edip, Ndiaye'yi sol kanada çekebilir diye bir tahminim var. Ndiaye orada iş yapar, yapamaz bilemem ancak deneyecektir. Zira kendisinin Eboue'den sol açık denemişliği dün gibi hatırımda.

Devre arasında muhakkak bir sol bek transferi lazım. Bunu tartışan herhalde hiç kimse yoktur.

Öte yandan Terim'in başarılı olduğu sezonların tümünde ileride bir kule oldu. Şu an elimizde Gomis var ancak Gomis o kule olacak adam değil. Eren-Gomis deneyeceğini de sanmıyorum çünkü Gomis'in pasörlük (Necati Ateş stayla) meziyetleri yok. Belhanda'yı adam etmekten başka çaresi kalmıyor. Ya da sezon sonuna gönderip birisini alacak.

442'nin yandan yemişi bir oyun oynayacağımızı, sürekli rakip 18 içerisinde baskı yapacağımızı ve içeride dışarıda farketmez aynı topu oynayacağımızı düşünüyorum. Maicon-Serdar garantili tandem olurlar. 

Taffarel'in gelişinin Muslera üzerinde muazzam etkisi olacaktır. Bu adamın da neden bir gelip gittiğini hiç anlamadım. Yıllardır geliyor ve gidiyor Taffarel. O gelince yüzler gülüyor, gidince üzülüyoruz. Umarım bu sefer daim olarak gelir. Tafo candır, bizdendir. Elmander ona keza aslan yürekli adamdır.

Moraller yükseldi. Bu kaostan çıkıp, sezon sonu ama öyle ama böyle kupayı kaldırmamız lazım. Bize şu harcanan paranın karşılığında CL katılımı dışındaki alternatifler haram. Ne yapıp edeceğiz, o lige kafayı sokacağız. 

Son olarak Terim'in bahanesi olabilir mi? Olamaz. Enkaz devralmıyor. Sıralamada fark yemiş bir takım devralmıyor. Geriye bam bam bam oynamak kalıyor.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#71 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.991 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 11:51 ÖÖ

5240697.jpg

• Saunders bunu beğendi

#72 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.991 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 11:55 ÖÖ

Bu arada bir konu daha var. KAP'a görüşmelere başlandığı bildirimi yapıldı. Ancak ne sözleşme yapıldığı haberi verildi. Ne de detay verilmese bile anlaştık denilmedi. Tamam gaz var, heyecan, zaman kaybetmeyelim de arkadaş SPK'dan da ceza yemeyelim arkadaş. Zaten borç var. Bir de üzerine dangalaklığın lüzumu yok. 

Galatasaray Hisse Senedi'nin şu an +5,07% yükselmiş olmasını da atlamamak gerek. Yatırımcı şampiyonluğu fiyatlıyor mu ne? :)

#73 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.669 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 11:59 ÖÖ

Herkes esas durusta. Biri de solda pencereden dikizliyor sanirim :)

#74 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.669 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 12:03 ÖS

1.5 yilik sozlesme. Ulan bi isi de tam yapin.

#75 Enjolras

Enjolras

Senior Member

• Banned
  • 1.087 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 12:05 ÖS

Harbi 1.5 ne ya? Ya yarım senelik sözleşme yaparsın ya da o kadar arkasındaysan 3.5 senelik sözleşme yap. 

V!va L!berte!

#76 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.736 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 12:11 ÖS

aysal zamanı da tek senelikti. takılmayın bence. hoca da istemiyorum zaten uzun süreli diyordu.

tff yle 588 yıllık imzaladı da ne oldu ?

not : Resim bomba. ESAS DUR!

Kral öldü , Yaşasın Kral!

#77 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.991 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 12:14 ÖS

aysal zamanı da tek senelikti. takılmayın bence. hoca da istemiyorum zaten uzun süreli diyordu.

tff yle 588 yıllık imzaladı da ne oldu ?

not : Resim bomba. ESAS DUR!

Ben takıldım valla. Tazminat almışlığı yok geçmişte. Yap sen kontratı. Adama git deyince zaten gidiyor. Ya da madem kısa yapıyorsun sezon sonuna kadar yap. Hiç değilse olası bir yeni yönetim seçimini baskılamamış olursun. Bakalım KAP açıklamasında netleşir her şey.

#78 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.026 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 12:35 ÖS

Tudor gitti dublörü mu kaldı yahu, fotografın sağındaki üçüncü kişi Tudor. :)

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#79 Ali

Ali

Senior Member

• Members
  • 11.060 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 01:07 ÖS

Adama bir yandan kiziyoruz bizi "birakip" gitti diye, ancak sonucta birakip da gittigi yer baska bir takim degil de ülkemizin milli takimi. Yanlis bir davranis ile mi gitti? Evet, ancak milli takim önemli. TFF'nin ve Yildonun oyununa geldi ve yanlis bir sekilde gitti.

Söz konusu milli takim olunca fedakarligi yapan Galatasaray ve Fatih Terim oldu.

Bjk ve Senol Günesi de gördük.

GALATASARAY 1905

th_060833254_asy_122_363lo.png

#80 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 1.158 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2017 - 02:01 ÖS

Adama bir yandan kiziyoruz bizi "birakip" gitti diye, ancak sonucta birakip da gittigi yer baska bir takim degil de ülkemizin milli takimi. Yanlis bir davranis ile mi gitti? Evet, ancak milli takim önemli. TFF'nin ve Yildonun oyununa geldi ve yanlis bir sekilde gitti.

Söz konusu milli takim olunca fedakarligi yapan Galatasaray ve Fatih Terim oldu.

Bjk ve Senol Günesi de gördük.

Vallahi kimse fedakarlık falan yapmadı, Aysal'ın da Terim'in de acayip işine geldi o zaman ortaya çıkan durum. Giden de gönderen de çok mutluydu. Ama olan Galatasaray ve taraftara oldu. Ben futbolcu, teknik direktör ve yöneticilerle çok duygusal bağ kurulması taraftarı değilim. En nihayetinde bu işler müthiş bir para, reklam ve prestij kaynağı ve bu adamlar da bunun peşinde. Daha iyisini ve fazlasını bulduklarında yine çekip giderler. Metin Oktay karakteri beklememek lazim bu devirdeki insanlardan.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye