İçeriğe git

Resim
- - - - -

Başakşehir Beinsports'a mı satılıyor?

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 6.814 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2017 - 07:00 ÖÖ

http://www.hurriyet....yorlar-40622898

Süper Lig yayın platformunun, şampiyonluğa, Avrupa'da oynamaya, Türkiye Kupası'nı almaya, ligden düşmemeye yarıştığı bir ortamda, yarışçı takımlardan bir tanesinin sahibi olması ne denli etik olur bilemedim? 

Katar ticareti adına 17 Ekim 2017'den bir yeni haber: http://www.tgrthaber...-yatirim-202928

Bu da 19 Ekim 2017'den bir başka yeni haber: https://www.gercekgu...yor-297598h.htm

#2 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.261 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2017 - 08:52 ÖÖ

Katarlı emirin yerinde olsam, zerre almazdım. Türkiye'de taraftarı olmayan, gelir üretmeyen kulübü kesinlikle almayacaksın. Şimdiden görür gibiyim; büyük transferler, şaaşalı bir hoca(Abdullah Avcı'yı göndereceklerdir) medya gazıyla ilk haftalar stada gelip daha sonra gelmeyecek kişiler. kesinlikle ölü yatırım olur.

Türkiye'de futboldan para kazanacak 3 kulüp var. 4. sü yok. Trabzon'da para üretemiyor veya bir getirisi yok. Sadece biz, fb ve bjk. 

Avrupada ki örneklerinde olduğu gibi yapacaksan, yaptığın işin ses getirmesi isteyeceksen üç büyükleri alacaksın. Başakşehiri aldın diyelim,  Messi'nin bir altında ki isimleri getirmeye çalışacaksın ama taraftar yok, stadın şampiyonluk stadı değil. O futbolcuları kaynaştıracak, şampiyonluğa kitleyecek bir motivasyon olmayacak. Ciner grubu Kasımpaşa'yı aldı, zamanında Cem Uzan İstanbulspor'u aldı ne oldu? Ki bu patronların elinde medya da vardı. Bana boş beleş işler gibi geliyor. 

Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#3 SnakeCharmer

SnakeCharmer

Junior Member

• Members
  • 25.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2017 - 09:03 ÖÖ

Bazi sehir takimlariyla da ayni etkiyi yapabilirsin. Bursaspor, Goztepe, Karsiyaka ilk akla gelen isimler. Kar dondurebilecek kadar taraftar bagliliklari olan kulupler ama Basaksehir ile olmaz o is.

Bu arada buyuk conflict of interest olur, kabul edilmemesi gerekir.

"I do not feel obliged to believe that the same god who has endowed us with sense, reason, and intellect has intended us to forgo their use." GG

#4 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 21.347 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2017 - 09:19 ÖÖ

Trabzonspor için de konuşuluyor bu olay.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#5 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 6.814 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2017 - 09:22 ÖÖ

Trabzonspor için de konuşuluyor bu olay.

http://www.olay61.co...iyor-h4458.html

#6 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 6.814 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2017 - 11:07 ÖÖ

Bu arada buyuk conflict of interest olur, kabul edilmemesi gerekir.

http://www.milliyet....67-skorerhaber/

#7 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 21.347 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2017 - 11:13 ÖÖ

Fransa'da da var aynısı diyorlar, yayıncı kuruluş takım sahibi olayı.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#8 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.261 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2017 - 11:18 ÖÖ

Ben multi-milyarder olsam ve Türkiye'de büyük işlerim olsa ve siyasiler bana illa bir kulüp al futbola gir deseler ya Galatasaray'ı alırım ya da Fenerbahçe'yi. Çünkü maddi gücü de arkasına alınca ve istenilen transferlerde yapılınca  bu iki camia ile avrupada fırtınala estirirdim. Başarılı da bir iş yatırımı olurdu.(basketbolu kesinlikle almazdım sadece futbol). Beşiktaş'ta olur ama Beşiktaş'ın cazibesi de bize ve fenere göre kısıtlı. Bende farkındayım şu an da devlet bu üç kulübü de vermez kimselere ama dünya da sektör bu şekilde yürüyor. Futbolu bulan ingilizler bütün büyük kulüpleri arap-rus- amerikalıların elinde. Milliyetçilik söz konusu ise zaten oralardan çıkma. 

Göztepe,  Antalyaspor gibi kulüpler mevki olarak çok güzel yerdeler. Sırf İzmir ve Antalya odaklı olarak düşünüyorsa bu kulüplerde olur. Ama başarı için beklemeleri lazım. Hemen yeşermez kolay kolay. 

Trabzonspor'un ise borcu getirisinden daha fazla. Şehirde kimin eli kimin cebinde belli değil. Bir fb aşığı hoca getiriyorlar bir bjk eskisi hoca. Taraftarı var ama karadelik gibi birşey var oralarda. enerjiyi de maddiyatı da yutuyor.

Ormanýn kralý aslan,futbolun kralý Galatasaray.

#9 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 5.903 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ekim 2017 - 10:06 ÖÖ

3 büyükler ve TS bu şekilde bir satış olsa kaosa girer. Bu tip yatırımlarda adamların öncelikli hedefi şampiyonluktan ziyade CL'ye kapağı atıp mümkün olduğunca ileriye giderek, koydukları yatırımı geriye çevirebilmek. Sonuçta taraftarlık duyguları ile değil, ticari kaygılarla hamleler yapılıyor. Taraftarın çok tuttuğu, iyi performans veren bir oyuncuyu pat diye satarak 2. olalım, elemelerden CL'ye girelim yeter diyecek zihniyettir bu. Hepimiz biliyoruz ki ortalık ayağa kalkar bu kafa yapısında bir idare altına girse bu 4 kulüp.

Bence bir yabancı yatırımcı için öncelikli olarak araması gereken taraftarı olan bir kulüp olması. Sonrasında şehrin sosyal kalitesi. Göztepe, Karşıyaka, Antalyaspor, Bursaspor, Eskişehirspor son derece potansiyelli kulüpler bu açıdan. Taraftar kitleleri var. Şehirler İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir. Hepsi de yabancı oyuncunun sosyal yaşantısını devam ettirebileceği, İstanbul'a da görece yakın iller. Buraya yabancı kaliteli oyuncuyu transfer etmek pekala mümkün. 

İBB'yi satın alsalar ne olacak? Taraftar yok, ürün nereye satacaklar? Bastıracakları o parayı nasıl çevirecekler?

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#10 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 13.193 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ekim 2017 - 09:37 ÖS

Parayla yapacaklari hareketler taraftar cekmeye baslayabilir. Kaldi ki satin alma isleminin, yatirimdan ziyade hatira binaen para girdisi saglamasi icin yapildigini zannediyorum. Elbette yukselen bir grafik sonucu getirisi olacaktir. Ama bu isin ilerleyen zamanlarda spordan ote sorunlar cikartmasi da muhtemel.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye