İçeriğe git

Resim
- - - - -

Yönetim güven oylaması

• Kilitlenmiş konu This topic is locked
25 replies to this topic

Poll: Yönetim güven oylaması (22 kişi oy verdi)

Forum yönetimi bazında adaletsizlik yapıldığını düşünüyor musunuz?

1. evet (2 oy [9.09%])

Percentage of vote: 9.09%

2. hayır (20 oy [90.91%])

Percentage of vote: 90.91%

Vote

#1 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 05:06 ÖS

Yönetim bazında maruz kaldığımız suçlamalara demokratik çözüm getirelim

• ÖNDER RB bunu beğendi

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#2 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.423 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 05:46 ÖS

Ben suçlama görmedim. Tek bir olay çerçevesinde oluşan eleştiriler var. 

#3 muhtar

muhtar

Re-Member

• Members
  • 4.816 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 08:24 ÖS

Beni tamamen bir outsider kişi olarak kabul edebilirsiniz. 4-5 yıldır çok sık olmasa da düzenli olarak mesaj yazıyorum. Nazar değmesin, bir kere bile uyarı veya ceza almadım. :) Genel anlamda bir adaletsizlik olduğunu düşünmemekle birlikte ve ayrıca insanların şahsiyetlerinden bağımsız olarak şunu söylemek istiyorum ki, şu en son ceza olayında adaletsizlik olduğunu düşünenlerden biriyim. Kimseyle şahsi bağım yok, taraf tutma durumunda değilim. Ama objektif bakışım bunu söylememi gerektiriyor. O olay özelinde konuştuğumu tekrar etmek isterim elbette.

#4 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 10:41 ÖS

sayfalarca eleştiri özgürlüğünüzü savunuyor sonra yapılan bir uygulamaya getirilen eleştiriyi nerelere taşıyorsunuz...

#5 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.703 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 07:40 ÖÖ

yönetime güveniyoruzda şu son olayda harbiden birazcık denge kaçmış.. küfür edenle edilene eşit ceza verilmesi pek olmamış yani.. hadi tartışmayı uzattığı için edilene 1 hafta veriyorsan edenede en az 2 yada 3 olmalıydı bence.
neyse olan olmuş.. daha fazlada uzamasın konu derim..

#6 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.134 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 08:30 ÖÖ

Kendim icin birsey yazmayacam da yonetime bu derece giydirilmesi dogru degil. Yahu bu forumda 1haftadan fazla ceza alan kac kisi var? Aha asagida ceza ropikleri duruyor. Ayni tartisma sedat kasrt sovereign cez topiginde yine yapilmis. Bu sefer kufur eden taraf su an yonetime yuklenen taraf ama..ha benim cezam sapina kadar az olmus orasi ayri mevzu.. adam beni mahkemeye verse tazminat bile alirdi. Ama bu forumda 1 haftadan fazla ceza vermiyorlar. Bunu da iyi niyetten yapiyorlar. Niyete bakin.

Son olarak ta sunu yazayim yasi benden buyuk birine, hem de birden fazla kez telefonla gorusecek kadar hukukum olan birine (her ne sebeple olursa olsun) kufur etmem yakisik almadi. Bu konuda kendisinden ve forum yonetimnden ozur diliyorum. Ha bu, onun tamamen hakli oldugu, benim de tamamen haksiz oldugum anlamina da gelmiyor.
  • M.Yasin Çakmak, Saunders, Mid-life Crisis ve 3 başka kişi bunu beğendi
10 HAGI

#7 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 08:59 ÖÖ

Dursun başkan hazır gazı almışken güvenmi tazeliyor diye düşündüm bir an topiğe girerken. Nefret ettiğim bir kuzen vardı, hep gevşek gevşek " olum o herifler milyarları götürüyorlar ( eskiden öyleydi milyarla ) siz burda çene çalıyonuz"derdi. öyle uyuz olurdum ki, şimdi düşünüyorumda o pezevenk haklı insanların açlıktan öldüğü dönemlerde altı üstü doksan dakka bir topun peşinden koşmaktan başka insanlığa hiçbir yararı olmayan bu herifler uğruna ne dostluklar, ne arkadaşlıklar, ne zamanlar harcanıyor. Kabul yaşlandım.

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#8 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 09:17 ÖÖ

yönetime güveniyoruzda şu son olayda harbiden birazcık denge kaçmış.. küfür edenle edilene eşit ceza verilmesi pek olmamış yani.. hadi tartışmayı uzattığı için edilene 1 hafta veriyorsan edenede en az 2 yada 3 olmalıydı bence.
neyse olan olmuş.. daha fazlada uzamasın konu derim..

Cozker Hocam,

Ceza süresi olarak 2 kişinin karşılıklı etkileşimini karşılaştırarak ceza vermedik. Daha önce yazdım tekrarlayayım 6 ay içerisinde benzer bir ceza almamış üyeye 1 hafta ceza öngörüyor kurallar. Tekrarı 2 hafta 3 hafta diye giderek ihraca uzanıyor. Eğer biz inisiyatif kullanarak sürelerle oynamaya başlarsak bu sefer kendiyle çelişen durumlar oluşmaya başlar. Gerçekten içinden çıkamayız işin.

Önder Abi'nin zamanlama ile ilgili rahatsızlığı var. Daha erken hareket edilse ben o cümleyi kurmazdım diyor. Bu zamanlama ile alakalı olarak da Ferhat Abi izah etti zaten.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#9 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 10:05 ÖÖ

Ben suçlama görmedim. Tek bir olay çerçevesinde oluşan eleştiriler var. 

sedat 2-3 sayfa yarı suçlama mesaj yazdı.Belki kaçırmışsındır.Maddeleri keyfi işletmekle ilgili.Ceza milli maç arasına geliyor hesabı dahi yapmışız.Yönetici olarak rol almış bir arkadaşın bu yaklaşımı daha vahim.Diğerleri hadi mezvuyu farklı yorumlayabilir.

Ok,gördüğüm kadarıyla ortada özgür abinin daha fazla ceza alması gerektiğine yönelik bir kanaat var.

Ancak mevcut ceza maddeleri buna izin vermiyor.En azından standard maddeler.Biri tarafından uygulamakla suçlandığım 15. maddeyi, başkalarına göre de  işletmediğim için de suçlanıyorum ayrıca :)

Bu durumda ben o kitaba değil kafama göre vermeliymişim diye anlıyorum..

Tekrar aynı durum olsa, orada ne ise ona göre yaparım o nedenle, size göre layıkıyla bu işi yapmamaya ısrar edeceğimden bu görevi bırakıyorum.

Can Sedat gibi adminlik deneyimi olan arkadaşların tavrı bu ise, kendi adıma bir şeyi yanlış yaptığımı kabul ediyorum.Forum ahalisinden de kafama göre ceza yönetmeliği dışına çıkmadan ceza verdiğim için özür diliyorum.

Ama son bir kelamım olsun.Koca adamların karşılıklı ağzını tutamamasının hesabını da ,

bu tip tavırların bitmediği bir yerde zabıtacılık yaptırmaya kalktığınız insanların düştüğü duruma  bir an olsun empati yapamayan arkadaşların adalet duygusunu da

ilkokul çocukları gibi grupçuluk kafasına girenlerin olgunluk anlayışlarını da 
onların vicdanlarına bırakıyorum.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#10 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.233 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 10:44 ÖÖ

abi 10'a 0, hayır adaletsizlik yapılmıyor diye çıkmış anket sonucu :) bundan daha güçlü bir sonuç da çıkamazdı matematiksel olarak :)

ha insanlar son olayda cezaların dengesiz olduğunu düşünüyorsa burda hata yönetimde değil, ceza maddelerinde olabilir. o da yine müzakere edilerek tekrar düzenlenebilir. yasa ihtiyaca cevap vermiyorsa hakim değil yasa değiştirilir. bence kararını gözden geçirmende yarar var naçizane.

galatasaray ulan..

#11 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.423 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 11:01 ÖÖ

sedat 2-3 sayfa yarı suçlama mesaj yazdı.Belki kaçırmışsındır.Maddeleri keyfi işletmekle ilgili.Ceza milli maç arasına geliyor hesabı dahi yapmışız.Yönetici olarak rol almış bir arkadaşın bu yaklaşımı daha vahim.Diğerleri hadi mezvuyu farklı yorumlayabilir.

Sedat hukukçu, herhangi bir konuda 2 sayfadan az yazsa, bu şüphe uyandırır, görüşü ve diploması tartışılır hale gelir :)

Şaka bir yana okudum o yazıyı ama suçlama olarak algılamamıştım. Kaçırmış da olabilirim. Ben forumun genel görüşleri çerçevesinde ortada bir suçlama değil eleştiri olduğunu düşünüyorum. 

#12 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 11:23 ÖÖ

Sedat hukukçu, herhangi bir konuda 2 sayfadan az yazsa, bu şüphe uyandırır, görüşü ve diploması tartışılır hale gelir :)

Şaka bir yana okudum o yazıyı ama suçlama olarak algılamamıştım. Kaçırmış da olabilirim. Ben forumun genel görüşleri çerçevesinde ortada bir suçlama değil eleştiri olduğunu düşünüyorum. 

Biri çıkıp da "arkadaşlar bu ceza yönetmeliği adaletsiz.ilk hakaret edene şu kadar cevap verene bu kadar olsun" dedi de ben mi kaçırdım?

Ne ile eleştiriliyoruz? Adaletsiz ceza vermek ile..Dayanağı olmayan adalet mi olur? 

Biri çıkıp özgürün hareketi şu maddeden 2 hafta önderin de 3 gün .Siz yanılş uyguladınız der bu eleştiri olarak kabul edilir.Hata yapmışız deriz.

Orada maddeler duruyor.İkili tartışma , uyarıya rağmen devam etmek 7 gün.

Biz de 7 şer gün verdik..Eleştirinin dayanağı "bence" den başka bir argümana dayanıyorsa başım üstüne.Afaki futbol konusu değil ki bu , orada uygulamakla mükellef olduğumuz bir yönetmelik yazılmış.

Adam profesyonel hukukçu ve bana diyor ki sen sadece kanaatle cezayı uyguluyorsun..Ala.. o vakit bana özgür hangi maddeye Önder hangi maddeye göre ne kadar almalıydı açıkla.bende yanlış yorumladığımı görüp kabul edeyim.

Yahut admin hakaret görür ise uyarıda bulunmadan ilk direk ceza verir, sonra uyarır maddesini göster ki uyarı yaparak hata yaptığımı bileyim.Neden cezadan önce arkadaşlar sakin dediğimi de açıkladım.Panele ceza için giremeyeceğim bir andı.

Bak kişisel bir not gireyim; ben Önder abinin yerinde olsam belki daha sert tepki verirdim.İnsanız bu çok doğal..Ama şuna da şahsi kanaatle eminim ki ben özgüre direk ceza versem de vermesem de Önder abi yazacağını zaten yazardı.Bu şahsi tahminim..Dayanağım da geçmişdeki benzer durumlar.Hakarete uğrayan çok nadiren cezayı bekler..O nedenle ben geç kaldım diye Önder bir cevap yazmış algısı bence değersiz.Ben bu tahmine göre değil insani olarak önce müdehale edip sonra admin yükümlülüğümü yaptım ki başka şansım yokdu.Görmezden de gelebilirdim akşama verirdik cezaları.

İşin özü benim  üzerime düşeni yapmış olup olmadığım..

#13 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.568 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 11:56 ÖÖ

Fikrim: Adminlik kaldirilsin, elinde jopla önüne geleni toplayan polislere döndük.
Halbuki derdimiz bu değil. Söz kişinin aynası olsun, herkes yakışanı konuşsun.
İsteyen hoşgörüyle isteyen küfürle...

#14 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.134 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 11:56 ÖÖ

Kendi cezamın tartışmasını yapmak adına söylemiyorum dediğim gibi aldığım ceza ettiğim küfürün hakkı değildir. daha fazlasını haketmişimdir. ama bu forumda ceza alması gereken olayların yüzde 90 ı hatta daha fazlası iyi niyet kapsamında ve "tarafsızca" görmezden geliniyor.. Misal, Topiğin birinde ortaya "xxxx düşünen orospu çocuğudur "yazmak ta cezanın ağa babası. ortaya küfür edilince veya kimse üzerine alınmayınca ceza verilmez demiyor kitapta.  E şimdi çıkıp "buna niye ceza vermediniz, allah belanızı versin, adaletinizin ta mk"?" diye ortaya mı düşeyim? Yok düşmeyeyim. Biri ceza alsın diye bir derdim yok o maksatla da söylemedim. Yönetimin mümkün olduğunca yapıcı davranmaya çalıştığını söylemek için yazdım. Öyle bir hava oluştu ki Ferhat taraf tutmuş ta benden yana tavır almış gibi oldu. YAhu aşağıda tonla örnek var ceza topiklerinde..Açın okuyun. Normalde forumdan ihraç edilmesi gereken adama bile 1 hafta verilmiş. o iyi niyeti herkese uygulamışlar. Taraf tutmakla falan bir alakası yok.

Ha önder_rb kendi itirazında haklıdır. Önce küfür edenin daha fazla ceza alması gerekir. Kuralda yazmıyorsa admin de haklıdır. kural sıkıntılıdır.

10 HAGI

#15 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.703 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 12:03 ÖS

Cozker Hocam,

Ceza süresi olarak 2 kişinin karşılıklı etkileşimini karşılaştırarak ceza vermedik. Daha önce yazdım tekrarlayayım 6 ay içerisinde benzer bir ceza almamış üyeye 1 hafta ceza öngörüyor kurallar. Tekrarı 2 hafta 3 hafta diye giderek ihraca uzanıyor. Eğer biz inisiyatif kullanarak sürelerle oynamaya başlarsak bu sefer kendiyle çelişen durumlar oluşmaya başlar. Gerçekten içinden çıkamayız işin.

Sizlerin iyiniyetinizden hiçkimsenin en ufak bir şüphesi yok zaten. Kurallarada doğrudürüst bakmamıştım bile bu arada :). Sadece mantıken bu şekilde olması gerektiğini diyorum. Bununla ilgili forum kurallarına bir ilavede yapılmalı bu durumda.. Hani genel kürüfleri falan anladıkta, "forum üyelerinin doğrudan birbirlerine küfür etmesi halinde.........." diye başlayan bir ilave madde eklenebilir kişisel görüşüm..
Zaten Osvaldo'da özür diledi, önder abide burada. 2'side forumun en sevilen sayılan demirbaş üyeleri. geçti gitti artık bu tatsızlık. Son olarak, anketten 11'e 0 gibi ezici bir durum ortaya çıktı. Yani oy çokluğuyla değil, oy birliğiyle herkes görevinin başında olmalıdır :).

#16 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 12:10 ÖS

Valla adminsiz olmaz, eğer bırakacaksanız adayım figo.   :)

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#17 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 01:17 ÖS

Bu sezon bu adminlerle bitmez , ecnebi admin getirelim:)

@giga
aman diyorum, iki hafta dayanamam. Zaten beni admin yapmazlar :P Haluk Ulusoy’un TFF başkanı olma ihtilmali daha yüksek.
24bpk.png

Sevdamız kişilere değil, renkleredir..

#18 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2017 - 02:57 ÖS

Öncelikle anket konusunda fikirleriniz için teşekkür ederiz. Kötü niyetli bir tavır içerisinde olmadığımıza yönelik düşünceleriniz bizim için önemliydi. Hepiniz biliyorsunuz ki gönüllülük esasına dayalı olarak, hiç bir çıkarımız olmadan, elimizden geldiğince düzgün şekilde bu işi icra etmeye çalışıyoruz.

Yaşanan tatsız vakadan eminim ki hem taraflar hem tüm forum ahalisi mutsuz oldu. Biz adminler olarak yaptığınız eleştirileri tek tek okuduk ve hepsine saygı duyuyoruz. Öte yandan kural kitabını doğru şekilde uyguladığımız noktasında düşüncelerimiz bakidir. 

Ferhat Karaca adminlik görevine devam etmek istemediğini net şekilde bildirdi. Sağolsun kendisi bizlere yazılım ve forum altyapısına yönelik olarak teknik konularda açıktan destek vermeye devam edecek. Kendisi bugüne kadar forumun kahrını ziyadesiyle çekti. Benim forum tecrübelerime göre gördüğüm en ılımlı adminlerden birisiydi. Admin olarak kaybetmekten üzüntü duysak da kendisi mesajları ile aramızda olmaya devam edecek. Bu yönden de mutluyuz.

Yeni admin ile ilgili bilgilendirmeyi daha sonra yapacağız.

Saygılar

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#19 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ekim 2017 - 09:10 ÖÖ

Bak kişisel bir not gireyim; ben Önder abinin yerinde olsam belki daha sert tepki verirdim.İnsanız bu çok doğal..Ama şuna da şahsi kanaatle eminim ki ben özgüre direk ceza versem de vermesem de Önder abi yazacağını zaten yazardı.Bu şahsi tahminim..Dayanağım da geçmişdeki benzer durumlar.Hakarete uğrayan çok nadiren cezayı bekler..O nedenle ben geç kaldım diye Önder bir cevap yazmış algısı bence değersiz.Ben bu tahmine göre değil insani olarak önce müdehale edip sonra admin yükümlülüğümü yaptım ki başka şansım yokdu.Görmezden de gelebilirdim akşama verirdik cezaları.

İşin özü benim  üzerime düşeni yapmış olup olmadığım..

hatam nerede hatam nerede diyorsun ya, hatan burada Ferhat, senin yükümlülüğün tahmin üzerine karar vermek değil, o kararına gerekçe gösterdiğin kuralları uygulamak. sen küfürü gördüğün anda ceza versen küfür içeren postu silsen ve ben de senin tahminin gibi devam ettirsem haklı olabilirdin ama ortada yoruma açık olmayan, hiç bir yere danışma gerektirmeyen bir ceza eylemi varken sen uyarıyı seçiyorsun, yetmiyor bir küfür daha geliyor sen bir daha uyarıyorsun, artık neyi uyarıyorsun abicim cezayı vermek için akşamı bekleyecek ne var, üstü kapalı bir eylem değil yaşanan, dediğin maddelerde cezası belli, gördüğün anda verirsin cezayı biter, 2 tarafın da ceza alacak kıvama gelmesine gerek yok. sen cezayı verdikten sonra diğer taraf uzatırsa ona da verirsin uygun cezayı kimse gık diyemez.

#20 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.988 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Ekim 2017 - 10:05 ÖÖ

Aktif herkes bir şekilde katılana kadar bekledim; artık görüşümü yazabilirim sanırım...

Ben bu oylamayı usül açısından da esas açısından da doğru bulmadığım için reddediyorum; o yüzden oy da kullanmadım..

Usul açısından yanlıştır; çünkü bir icraat tartışıldığında, konuyu masadan çekip kendini ortaya koyup, zorlama plebisit yapmak demokratik görünmekle birlikte; sorunun çözümüne hiç etki etmeyen bir Churchill hatta daha çok DeGaulle taktiğidir; biri daha az diğeri daha çok kullanmıştır bu taktiği... Enteresan şekilde daha çok kullanan DeGaulle; artık her siyasi krizde fesih-veto / seçim silahını kullanmanın bokunu çıkardığı ve fransızların "eeah yeter amk" dediği referanduma (1969 olması lazım) kadar iyi de ekmeğini yemiştir... Burada anahtar kavram, getirilen sandıktan ne güçte bir onay çıktığı değil; sandık ortaya gelince neyin tartışılamadığıdır.. Bu bazen Cezayir iç savaşındaki insanlık dışı uygulamalar olur, bazen de forum içinde verilmeyen veya geç verilen bir ceza.. Çapı - etkisi tabiisi kıyaslanamaz derecede farklı olmakla birlikte usulü aynıdır...

Esas açısından daha da yanlıştır; ne kadar yanlış olduğunu seçim(!) sonucuyla topik içerisindeki mesajları karşılaştırdığınızda görürsünüz... Bu, usulü itirazı da bir miktar tolere etmiştir aslında; hemen her destek mesajının içinde kocaman kıllı bir "ama" var. yahu zaten tartışmanın kendisi o "ama".. Yoksa kimse adminler güvenilmez demedi ki güven oylaması yapılsın...

O anlamda şu güven oylamasının tek yapıcı hizmeti, diğer topakların konsept bütünlüğünün içine sıçmadan konuyla ilgili postları kendi içine toplaması olmuştur herhalde..

(bence)   

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye