İçeriğe git

Resim
- - - - -

''Eleştiride hakaret yoksa herkes susacak'' mı??????

• Kilitlenmiş konu This topic is locked
49 replies to this topic

#41 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.876 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 01:19 ÖS

Önder abi geldi, ben artık lafa girmeyeyim diyorum ama sataşma var...

Şüreka, şerik (ortak) kelimesinin çoğuludur ve birden fazla kişiyi ifade eder; burada ise tartışma bazında Önder abinin yanında birden fazla kişi olmadığına göre Şüreka dediğin benim kardeşim; çok sevdiğin ve şu aralar sık kullandığın deyiminle "lafı dolaştırmadan" söyleyebilirsin yani; salak değiliz hiçbirimiz, neyin kime söylendiğini de anlıyoruz...

Kavgaya girmek istemesem de; tartıştığınız konunun esası hakkında bu kadar ısrarla ve organize şekilde aptala yatılması, artık karşı tarafa aptal gözüyle bakıldığı izlenimi uyandırdığı için söylemeden geçemeyeceğim...   Konu cezanın 30dk sonra verilmiş olması değil.. Ben adminken 3 gün sonra fark edip verdiğimiz cezalar da oldu; sonuçta kimse bu işi parayla mesai harcayarak yapmıyor, denk gelir 5 adminin 5'i de 3 gün foruma girmeyebilir birbirine güvenip.. 

Konu bir adminin interaktif şekilde, devamı halinde karşılığı geleceği belli ve forum kurallarına göre de suç olan eyleme üstelik araya bazı mesajlar serpiştirerek seyirci kalması... Sonra da karşılıklı suç tamamlanınca maslahatı idare eder şekilde iki tarafa cezayı yapıştırması... Burada kimse "adminler nerede???" diye sormuyor; adminler  burada zaten olay sırasında.. Soru "admin gözünün önünde cereyan etmekte olan olayı neden seyrediyor?" bu!!!

Son birşey söyleyeyim; insanın en büyük kavgası kendi içindedir; eylemi veya eylemsizliği ile ilgili kendi içinde kavga yaşamayan veya o kavgayı kazanan adam dışarıdan hiçbir eleştiriyi tenkidi sallamaz..

Bine yakın ceza verildi forum tarihinde, hiçbiri bu kadar tartışılmadı; bunun sebebi de eylem - yetki - sorumluluk sahibinin kendi iç kavgasında elde edemediği galibiyeti sahalara inip forum ortamında kazanma çabası.. Anketin de sebebi o, abartayım son bir yılda atılan mesaj kadar mesajın bu konu etrafında atılmasının sebebi de o... 

Kaldı ki admin de etten kemikten insan, sevdiği bir arkadaşıyla ilgili o an reaksiyon vermekte gecikmiş de olabilir... bu şekilde bir özeleştiri ile konu 3.gün kapanırdı sonsuza kadar... Tabi 15 gün sonra hâlâ "o onu dediydi ben de bunu dedimdi, sen de iki dk sussaydın hede hödö" diye lafı dolandırdığın zaman iş değişiyor; ben doğruyum oluyor;  mağdur da daha çok canı yanıp bağırıyor doğal olarak... Madem doğrudur uygulama, hiçbir yanlış yoktur söz konusu olayla ilgili; niye admin istifa ediyor bu olay üzerinden, neyi - niye tartışıyorsunuz abi kaç gündür; biz yaptık oldu-bitti deyin kesin...   Kimse özeleştiri yapmadan mağdurdan "sağlık olsun" dönüşü bekleniyorsa, görünen o ki çok beklersiniz.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#42 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.751 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 01:34 ÖS

sen iç kavganda bana ne oluyor dedin mi Sedat?

sana hiç laf dolaştırmadan direk ismen en az 10 mesajım vardır yanlış adama geliyorsun.

Admin bir şey yapmamış mı? ya komik olmaya çalııyorsunuz yada müvekkile düşkünsünüz.Benim toplantımı kesip müdeahil olabilme sınırım gösterdiğim kadarıdır.Fazlasını yapacak zamanı olan gelsin yapsın.

Aba altından özgürü kolladığım iddianız kendi tiniyetinizin yansımasıdır..Mapusdan mesaj taşımak gibi bir yardımım olmadı özgür abiye.Sen bunun iç kavgasını veriyor musun? Niye ayakçılık yapıyorum diye?

Bu tartışmanın uzaması egolarınızdan başka hiç bir sebebi yok.Ben ceza konusu  olan her itiraz  topiğine  muhatabı olarak sonuna kadar açıklama yapmakla mükellefim/ idim.

Açıklamayı anlamak anlamamak anlamazdan gelmek sizin tiniyetiniz.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#43 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.876 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 01:38 ÖS

I rest my case...   

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#44 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.890 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 01:39 ÖS

naçizane araya gireyim, kimseyi haklı ya da haksız diye değerlendirmeden.

üzerinde tartışılan konu şu aslında biraz. ortada bariz bir küfür var, ve bunu görmenize rağmen neden o an müdahale etmeyip sakin olun diyip karşı taraf tahrik olup cevap verince iki tarafa birden ceza verdiniz. bu aslında haklı bir eleştiri ama sadece bu yönüyle eksik bir eleştiri. forum tarihinde daha önce de birbirine hakarete varan ifadeler anlık sinirle kullanılıp normalde kitaptaki cezası belli olsa da sakin olun beyler şeklinde bir uyarıyla ceza vermeden ortamı sakinleştirme yöntemi kullanıldı ve bu yöntem bunca tartışma yaratmadı. yani kurala uygun hareket edilmedi, ama insanın olduğu yerde bunlar olur, önemli olan uzatmamak denilerek bu ihlaller bizzat biz kullanıcılar tarafından görmezden gelinmiş oldu. bence çok da sorunlu bir yaklaşım denilemez.

bu biraz gri bir konu. hani maçta hakem inisiyatif kullanır, o hareket direk kart gerektirse de başta uyarır, tekrarında verir vs. ama eğer bir önceki olayda kitabı uygulamışsa devamında da aynı istikrar beklenir gibi. bu olayda da benzer bir durum var. sanki geçmişten gelen bazı konular bu tartışma özelinde gereksiz büyütülüyor gibi bir izlenime kapıldım açıkçası. tudor, terim, aysal, hamza mamza gibi konuların birikmesi gibi. bence gerek yok. takım kötü gitse hani anlayacağım millet takımı bıraktı birbirine sardı diye ama şu an her şey bu kadar iyi giderken bu kısır tartışmaların bu kadar büyütülüp zaman ve heves çalmasını ben anlayamıyorum. bu olayların belki başlatıcısı olan osvaldo'nun neredeyse yazmaz hale gelmesi beni çok rahatsız ediyor mesela. görüşlerine katılırız katılmayız ama her daim merakla ve keyifle okunan bir yazar. herkesin öve öve bitiremediği ortamda, durun daha havaya girmeyin beyler, şu şu konularda eksiklik var demesi bence önemli. yoksa herkes her konuda benzer düşünecek olsa foruma niye ihtiyaç duyalım, antuda yazarız olur biter.

ne bileyim artık bir yerde herkes kendi egosunu bir kenara bırakıp olay yaşandı bitti, gelin sulh yapalım dese güzel olacak, ortama keyif gelecek. burda herkes aynı tarafı tutuyor neticede, düşmanımız da pazar günü karşımızda. hararet yapacaksak hedefe yapalım :)

galatasaray ulan..

#45 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.191 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 01:54 ÖS

Ben admin olmak istemedim. Aday falan da olmadım. Teveccüh gösterildi. Ben de kabul ettim. Etmez olaydım.

Artık söyleyecek lafım, cümlem kalmadı. Huzurla girip, okuyup yazıp çıktığım şu forumda, her gün olay var mı? Kim kime ne laf soktu diye takip etmeye, yazdığı mesajı "post" tuşuna basmadan okuma zahmetini göstermeyenlerin, kalp kırar mıyım diye düşünmeden mesaj atanların gerginlikleri ile uğraşır oldum. 

İşi düzgün yapmaya çalıştım. Kimine göre yapamadım. Ama ben cidden yıldım. Ben yokum arkadaş bundan sonra.

Adminliği bırakıyorum. 

Yasin'in yanına birilerinin gelmesi lazım. Tek başına yetişemez, idare edemez.

Kimler talipse buyursun görev istesinler veya birileri aday gösterilsin.

Admin yetkileri alınsın veya alınmasın tek dahlim olmayacak. Bu mesaj itibariyle beni normal bir üye olarak kabul edin lütfen.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#46 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.751 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 02:36 ÖS

naçizane araya gireyim, kimseyi haklı ya da haksız diye değerlendirmeden.

üzerinde tartışılan konu şu aslında biraz. ortada bariz bir küfür var, ve bunu görmenize rağmen neden o an müdahale etmeyip sakin olun diyip karşı taraf tahrik olup cevap verince iki tarafa birden ceza verdiniz.

Bak canım kardeşim size de izah edeyim

Özgürün mesajı:

Posted 02 October 2017 - 09:23 AM

Önderin cevabı

Posted 02 October 2017 - 09:42 AM

Arada başka hiç mesaj yok ve ardışık..

daha sonra benim müdehalem.
Posted 02 October 2017 - 09:44 AM

İki adam birbirine ben daha müdehale etmeden daha girmiş bile..

Sedatın tüm yazdıkları boş. Ne geç kalma var ne bir şey.Arada iki mesaj ardışık zaten.Zahmet edip avukat bey bile bakmamış.Savunma yapıyor.

Ben gelip yapmayın demişim.

10 dakika sonra da cezaları vermişim? Siz neyden bahsediyorsunuz?Ben geç kaldım da Önder mesaj attı filan yalan..Bakın mesajlar duruyor.

O kadar pervasızlık var ki adam dönüp ben ne zaman ne demişim diye bakmıyor.Uyardım diye kızıyor.

09:23 ile 09:42 arasında muhtemelen tuvaletteydim..Sana  ne?Ne zaman foruma geleceğimi sana mı soracağım?Konunun esası da özü de başı da kıçı da bu.

19 dakika içinde olmuş bitmiş bir mevzunun 22. dakika gelen admine ,abuk subuk haftalardır nerden laf söyleyeceğini şaşırmış adamlar bunlar.

Diyorum işte ispatı da yukarıda.Okumuyorlar ve okudukları yarım yamalak kısmı da anlamaz dan geliyorlar.Amaçları adalet filan değil. Akılları sıra boş beleş lafla  bağcı dövmek.Kendilerini zorla rezil ettiriyorlar.

Noldu sizin geç kaldın ses etmedin izledin argümanları? Özgür de sen de cezayı zaten almışsınız.Sonrasında haketmediğiniz bir insani yaklaşımla uyarmışız.

Osvaldoyu koruduğum falan filan bunların alayı bana yada özgüre olan başka öfkelerinin yansıması.

Çocukça ve samimiyetsiz. 

Bunların saçmalamalarından Alper de bıraktı..Gelin buyrun desek kaçacak yer ararlar..

Forum ahalisinin kalanına olan saygımla bu mevzuda son mesajım..

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#47 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.876 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 05:23 ÖS

Sen merak etme avukat bey işini parayla yaparken dikkat ettiği kadar özenle yapar pro-bono yaptığı zaman da... Ortada bir wishfull thinking var ama bende değil.. Şunları koyup çoktandır çıkmaya çalıştığım konuyu kendi adıma kapatıciim; laf sokmazsanız sevinirim...

22496218_10155897592551941_1292696246050

22553055_10155897592536941_4334499732692

22553249_10155897592531941_5664819415265

#48 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.908 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 06:01 ÖS

Ne haliniz varsa gorun ( bakiniz barbaros sansal) modundaydim ama bu kadar uzayinca dayanamadim..

Bak asagida aynisindan ceza topagi var dedik. Sene 2015. Ozet geceyim. Simdi cezaya itiraz eden Sedat baska bir uyeye (ki kendisi benim birader olur ayni zmanda) aciktan gerizekali demis mudahale edilmemis o da “sen adminsin hakaret ediyorsun simdi gotun yiyorsa kendine nopost ver” yazmis ikisi de nopost almislar. Bizim mevzunun neredeyse aynisi. Sedat animda ceza alsa digeri o mesaji yazmayacak muhtemelen (ki iki admin de online o sirada). Tabi sonra cezayi alan diger kisi cezasi bitince kendince hakli olarak hezeyan etmis aynen onderin yaptigi gibi... ne ne halt ettim de bu adamla ayni cezayi aldim diye?

Ben su an burada yazan adalet bekcilerini o topikte goremedim nedense. tepki koyan 2 kisi de zaman icinde binbir tepki ile forumdan afaroz edilmis nameless ve suat. Onder_rb ve ben de yonetime sahip cikmisiz, iyi niyetliler falan filan yazmisiz ki kardesime arka cikmak yerine, cezalarin orantisiz oldugunu dusunsem de yonetime destek vermisim.bugun de aynisini dedim bir dengesizlik yok yani benim tarafta..yonetim adina da bir dengesizlik yok demek ki herkese ayni muameleyi yapmislar..

Olay ayni olay adminler ayni adminler..Ne cozker ne insom ne de suraya yazanlar..baskasinin esamesi yok o topiklerde. Simdi hepsi siraya girmisler adalet, adaletsizlik vb.. diye. ne hikmetse..bu sekilde biri hakaret etti digeri pesindne gitti ile ilgili en az 10 tane ornek vardir. Hangisinde bu derece heyecan yaptiniz?

Saga sola sallamdan once herkes donsun bi aynaya baksin, bu mevzuda ne kadar samimi ve tarafsiz oldugunu bir sorgulasin derim..gercekten adalet pesinde misiniz yoksa benzer seyler dusundugunuz kisiyi savunma refleksi mi gsoteriyorsunuz? Adalet pesindeyseniz buna benzer onlarca olayda neredeydiniz? Diye sorarlar adama..kusura bakmayin hicbiriniz bu konuda samimi degilsiniz. (Libraleon, muhtar vb. mevzuya ortadan bakabilen birkac kisiyi ayri tutuyorum)

olayin tarafi olarak cezamin daha fazla olmasi gerektigini soyledim zaten. Kurallar boyleyse kurallar da sorgulanabilir. Onder rb de olayin tarafi oldugu icin itirazinda kendince haklidir.. yukarida yazdiklarim tamamen “adalet bekcilerine” yoneliktir. Bu forumda ilk kez kufur hakeret edilmis onu da ben etmisim gibi tantana etmektesiniz.. pek cogunuz aciktan GS in hocasina baskanina ana avrat gitmis , karsilikli hakaretten kufurden, farkli sebeplerle cazalar almis adamlarsiniz..

10senelik forumda bir benim cezaya elestiri getirebildiginize gore tek adaletsiz gordugunuz mevzu buymus demek ki. bu da forum yonetiminin basarisidir ne diyeyim? 15 senede tek hata yapma luksleri de olsun artik..o da bize denk geldi. Idare ediverin artik.

Evet sedat bey.. simdi egri otur dogru konus. Senin sovereign e aciktan gerizekali, beyinsiz falan deyip karsiliginda “gotun yiyorsa kendine nopost ver”diyen adamin seninle ayni cezayi almasi sana garip gelmedi de simdi bu mu sana garip geliyor? Fayda saglarken sus ama ucu sana veya yakinina dokununca bulbul kesil. Avukatlik dedigin sey bu olab8lir belki, onu benden iyi bilirsin ama Adalet dedigin sey bu olmamali..

Bu da benim bu foruma yazdigim son mesajdir. Dileyen twitterdan takip etsin. Hade eyvallah.
10 HAGI

#49 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 06:32 ÖS

Bir dakika yahu seviyeyi koruyamayana söyleyeceksin sen onu duman, benim seviye düşüren bir mesajım varsa göster düzeltelim.

Bak güzel kardeşim, ben de defalarca yazdım, "o an şartlar oyle gelişti ama evet küfür ilk görüldüğünde ceza verilmeliydi" dense ne diyebilirim ki en fazla iyi halt etmissiniz elinize sağlık der kapatirdik olayı dedim. Ama sonrasında konuşulurken de uygulamanın doğruluğu savunuldu, cep telefonu olayı sonradan çıktı. Hatta Sedatın uyarıyı dikkate alsalar ne yapacaktın sorusuna saçma denildi, ceza peşinde mi koşacagiz benzeri şeyler yazıldı. Yani uzatmasak olayın kapatılacağı anlaşıldı bu yazılanlardan. Tartıştığım nokta bu, sen küfürü nasıl kapatmaya uğraşırsın, ters gelen yerde ana avrat saydirip uzatmayayım mevzuyu o zaman. 1 hafta yazmışım yazmamışım derdi değil anlatmaya çalıştığım. Ben herhangi bir yerde benim cezam yanlış demiş miyim de olayı buraya çekiyorsunuz.

Adamın yazdığına bak, hemen hemen her yazan bir hata var demiş ama sen ve şürekanın söylediğinin önemi yok diyor adam, laf var icraat yok diyor, şimdi bu adama hangi lisanda cevap vereceksin...

#50 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.112 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2017 - 06:45 ÖS

Kimse kimseye cevap vermesin mumkunse yeter...
Sevin birbirinizi bisey yok sadece sevin.
Karsiliksiz herseye ragmen sevin.
Son söz Zülfü'den gelsin:

"Dünyayı güzellik kurtaracak
Bir insanı sevmekle başlayacak her şey"
  • frodo555 bunu beğendi

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye