İçeriğe git

Resim
- - - - -

''Eleştiride hakaret yoksa herkes susacak'' mı??????

• Kilitlenmiş konu This topic is locked
49 replies to this topic

#1 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 09:26 ÖÖ

Bir forum ortamında bu yaklaşımla tartışmak mümkün mü? sen canın istediği gibi eleştireceksin ama ben kardeşim bu eleştiride yanlışsın, haksızsın, sebepleri de bunlar bunlar diyemeyip susacağım, aksi halde eleştireni baskı altına almış sayılacağım öyle mi? Ne kadar adilsiniz siz be kardeşim, 2 tarafta hakaret olmadıkça görüşlerini yazacak diyeceğinize eleştiren eleştirecek aksi görüş susacak diye açık açık fikir beyan edebiliyorsunuz.

şimdi gelelim şu tartışılan eleştiri mevzularına;

sezon başladı kimsenin beklemediği bir tempoyla oynayan coşkulu bir takım gördük, üstüne sonuçlarda gayet güzel giderken bir tolgadan sol açık olur mu lafı atıldı, sene başında konuşsak tolgadan sol açık değil 18 topçusu olmaz derdik hep beraber, ama tudor değişik bir formasyon ortaya koymuş, rakiplerin savunma anlayışını darmadağın edip 3-4 haftalık ekstra bir iş yapmış, tolgadan da hiç almadığımız verimi almış.bunun üstüne vay efendim sen nasıl tolgayı solda oynatırsın demek eleştiri sınıfına sokuluyor, ama kardeşim adam sonuç almış işte, bu iş çözüldüğünde ısrar ederse eleştiririz ama şu an eleştirilecek değil takdir edilecek iş yapıyor demeyeceğiz biz susacağız, yoksa eleştireni baskı altına almış oluyoruz.

2 yan top golü yedik, bu takım yan top çalışmıyor diye yerden yere vurulmaya başlandı. resimlerle izah etmeye kalktık, bakın bu geçen seneki kornerdeki dizilişimiz bu da bu seneki, takımın yarısı adam adama diğer yarısı alan savunması yapıyor bu sene, yenen goller bireysel hata, muslera önündeki topu almazsa, serdar yanındaki adama vurdurursa 24 saat yan top çalışsan yersin o golü dememiz eleştirene saldırı oldu ama o günden beri yan top golü yemiyoruz çok şükür.

takım geçen senelere göre değişik bir sistemle oynuyor, top sendeyken 2 bekin kanat adamı gibi öne çıkıyor, 2 kanadın içeri hareketleniyor, stoperlerin yana açılırken ön liberon 2 stoperinin arasına giriyor. biri çıkıyor böyle oyun anlayışı mı olur, nerede görülmüş bu sistem, tudor poposundan uydurmuş diyor. aman kardeşim bak bu futbol oynanıyor avrupada daha önce bu ligde bile oynandı demeyeceksin, adam tudoru eleştirmiş, sen sus otur niye eleştiriye karşı çıkıyorsun.

yepyeni bir takım, bambaşka bir oyun sistemi ile oynuyor, takımda 10 numara giyiyor diye bir topçuya vuruluyor, ben sadece gole katkısına bakarım kardeşim bana ne diğer yaptığı işlerden deniyor eleştiri sınıfından, buna karşılık kardeşim bu takım klasik 10 numara ile oynamıyor, bak hocan bile açıkladı bunu, adamın sahada yaptığı iş bambaşka, katkıları bambaşka diyemeyeceksin bu anlayışa göre, eleştiren baskı altına alınır mazallah

ve takım ilk puanını kaybediyor, takımının belki de ligin en güçlü topçusu hava şartlarından koşamadık diyor ki senin oyunun tamamen tempoya dayalı. %94 nemde oynanmış maç, yürürken nefes almak sorun o nemde, ama hava şartları bahane olamaz diyor biri yine eleştiri diye. ama sen yahu kardeşim tempo yapmana hava şartları engel oldu diyemeyeceksin, eleştiride hakaret yok susacaksın, sen eleştireni eleştiremezsin.

yine aynı maç, geçen sene küçük maçları kazanamadığında sneijderi hatırlatırım demiş biri, daha ilk kayıpta atlıyor ortaya, gören sanır ki geçen sene anadolu takımlarıyla her maçı almışsın hiç kaybın yok, bu sene de takım senet imzalamış 34 te 34 yapacağım diye. susacaksın, geçen sene antalyada sneijder ne yaptı kardeşim bile demeyeceksin, rahat bırakacaksın ki atsın içindeki nefreti.

takım yine kazanmaya başlıyor, keyifliyiz, yıllardır görmediğimiz bir istek var sahada, takım oynamaktan biz takımı seyretmekten keyif alıyoruz, ne iç sahada ne deplasmanda bilet bulunmuyor galatasaray tribününe. ama bu sefer de golü atanlara takıyoruz. az adam gol atmış, bu sorunun göstergesiymiş. yahu takım ilk opsiyonuyla skor üretiyor daha ne istiyorsun kardeşim. desen ki şimdilik iyi ama gomis atamadığında bir çözüm üretmeliyiz tamam ama sen ilk opsiyonun skor üretmesini sorun diye gösteriyorsun. benim susmam lazım, aman eleştiren yanlış anlar baskıda hisseder kendini, şimdi de çıkıp e bak kardeşim gomis skor üretmeden de takım bir şekilde çözüm üretiyor dememeliyiz tabi ki.

geliyoruz zorlandığımız bir iç saha maçına, zorlandığımız derken 56 kere rakip ceza sahasında topla buluşmuşuz, durumu anlatabilmek için açıklama yapayım aynı hafta fener ve beşiktaşın bu rakamı toplamda 17, şimdi bu takımın organizasyonu yok diyor adam, yıllardır özlediğimiz coşkuyla kafa yapıyor kendince. çıkıp 56 kez rakip ceza sahasında topla buluşan takımın organizasyonu yok diyen adamla tartışmayın, nacizane tavsiyem diyemiyorsun bu forumda, eleştiri serbest ama eleştirene tek laf edersen sen suçlusun çünkü.

ligin zor deplasmanlarından birine gidiyorsun, güveniyorsun takımına kaybetmeyiz diyorsun. anam anam bir saldırı başlıyor, sanırsın ki kaybetmeyelim yeter demişsin, puan kaybına alıştırıyormuşum, maç sonu için savunma ortamı hazırlıyormuşum. adam o kadar aportta bekliyor ki, o kadar hazır ki nasıl puan kaybı olursa olsun saldıracak, bu maçı bekliyor, senin kaybetmeyiz demeni bile onun saldırısına önlem olarak görüyor. neyin önlemi birader, iyi oynayıp kaybedersek olur böyle şeyler diyeceğiz her maçı kazanacağız diye senedimiz yok. kötü top oynarsak da eleştireceğiz.

şimdi gelelim bu eleştireceğiz kısmına, başta ben ve bir kaç arkadaş eleştirenlere izin vermiyoruz ya, sezon başından beri açın bakın, tudoru eleştirmişim, muslerayı eleştirmişim, belhandayı eleştirmişim, selçuku eleştirmişim, serdarı eleştirmişim, maiconu eleştirmişim, ndiayeyi eleştirmişim, marianoyu beğenmemişim, halt etmiş gomisi bile eleştirmişim.(ama bunlar içinde bazıları ana avrat küfür seviyesine gelmediği için bile beğenilmemiş, üstün körü eleştiri ilan edilmiş alim kişilerce) kardeşim kimse bu takım dört dörtlük, eksiğimiz yok demiyor zaten, ama yepyeni bir oluşum şahane bir başlangıç yapmış keyfini çıkartıyoruz biz yahu, gördüğümüz eksiği de yazıyoruz ama bir takımın oturması için zamana ihtiyaç olduğu gerçeğini unutmadan, geçen sene bunu demiştik şimdi yakaladık fırsatı diye geçirmeden yazmaya çalışıyoruz. tudaor gelirken en büyük destekçisiydim, geldi söyledikleriyle yaptıkları taban tabana zıt olunca defol git seviyesine geldim. sezon başı saptamayı doğru yaptı, yepyeni bir takım istedi, bu dediğini yap ben kredini sıfırlarım dedim, şimdi de bu krediyle gayet güzel gidiyor. ne yapayım, 6 ay önce defol git demiştim anasını satayım şimdi de beğeniyorum adamı, yanar döner duruma düştük deyip saldıracak yer mi arayayım ben de...

durum budur, en azından benim durumum budur, senin eleştiri özgürlüğün varsa benim de senin eleştirini eleştirme özgürlüğüm var, adam gibi yazmayı becerebilenlerle tartışmaya da devam edeceğiz.

#2 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.008 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 10:17 ÖÖ

Tartışmada gerilim artınca ya da karşı taraftan tartışmanın içeriğine uymayan bir alay ya da kötü söz duyunca bir adım geri atabilmek her şeyi çözüyor.

Bu geri adımı atmak ya da duymazdan gelmek kolay bir şey değil. Hepimizin yıllardır büyüttüğümüz gözümüz gibi baktığı koçlar gibi egolarımız var sonuçta.

Geri adım atınca yara almış , aşağılanmış hissediyoruz. Ama evren senin egonla ilgilenmiyor. Evrenle iletişim halinde olmayan her şey  bana göre sanal.

Yarattığımız egolar da tamamen sanal. Bu egolardan kurtulduğumuz anda , zaten ortada bir tartışma olmadığını ,  olamayacağını göreceğiz. 

Şimdi ben bunları yazıyorum diye sanmayın ki egodan bağımsızım. Biri şimdi “ne diyon lan ” diye bir şey yazsa ben de saydırmaya başlayabilirim :)

Ama en azından ego adında bir kelepçenin içinde olduğumuzun farkına varmak  bile , ondan kurtulmak için bir adım.

Yıllardır Önder RB , Osvaldo , Yasin , Kajganiç , Giga , Cozker , Ferhat vs. (ilk aklıma gelenler bunlar) ile bu forumda yazarız.

Daha uzun yıllar bu isimlerle peş peşe mesajlar atmak isterim , yazamadığım zaman okumak isterim.

Ivır zıvır sebeplerden büyüyen tartışmalar , eski dostların birbirini yaralaması , cezalar  falan …    Hiç iyi olmuyor.

Milli maç haftası da bittiğine göre , belandadan bir cacık olmaz  , muslera da gol sayısına katkıda bulunmuyor diyerek fitili ateşleyeyim :)

• ÖNDER RB bunu beğendi

#3 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.672 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 10:19 ÖÖ

Muslera'nın şut pası istatistiklerini çıkarmamışsın ondan. :)

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#4 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.783 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 10:36 ÖÖ

Hiç "baştan kötü niyetli kullanıcı" topuna girmeden - ki bu olduğuna olan inancımı değiştirmiyor - kendi adıma şunu söyleyeyim... Gerçi daha önceden de herkesin bildiği birşey bu ama bu yıl ve bizim tartışma konularımız üzerinden daha net ortaya konabiliyor mevzu.. Bu yıl oynadığımız 7 maçın 3'ünü statta seyrettim ve zihinsel olarak en rahat seyrettiğim maçlar da bunlardı... Takımın rakibi nasıl boğduğunu, topsuz oyunda nasıl yerleşip rakip oyuncuyu imkansızlıklardan imkansızlık seçmek zorunda bıraktığımızı orada görüyorsun çünkü...

O yüzden bundan sonra TV başından oyun eleştiren adamla hiçbir şey tartışmam Galatasaray'ın oyunu - taktiği - dizilişi hakkında.. O adam hiçbir şey bilmiyor çünkü oynanan oyuna dair... Onla anca "Gomis ne koydu; Belhanda ne kaçırdı; maicon nasıl müdahale etti aga bea!" sığ muhabbeti yapılır, çünkü sadece onu görüyor adam.. Bunda biraz da avrupa maç yayınlarına göre beintv'nin sahadaki 20 oyuncunun hepsini birden gösterdiği sürenin azlığı rol sahibi.. EPL olsun LaLiga olsun yayımcılar maç içinde sıkça ve en az 8-10 saniyelik kesitler halinde oyuncu konumlandırmalarını ve geçişlerini gösteriyor takımların; bizde ise resim seçiciler oyuncunun bademciğine zoomla girmeyen kameraları yok sayıyor nedense..  

Daha belirleyici olması açısından; o TV başından asan kesen adamla bizim bursa maçında Aspor tv'sinde Tudor'u maç içinde gönderen, üstelik de hepimize göre daha çok futbol bilmesi gereken şu 3 salak arasında hiç fark yok: 

https://youtu.be/ra3W6ouVc60

Bu 3 salak arasından da sadece kaleci Kerem; iki bek çıktıktan sonra "tabi ne yaptığını neyi değiştirdiğini buradan görmek biraz zor oluyor belki ikiliye üçlüye dönmüştür" falan şeklinde, hafif beyin hücresi ihtiva eden kıvırmalara girmiş... İşte TV ekranı futbol bildiği ön-kabulü ile oraya çıkartılan adamları bile (başka amaçları yoksa) böyle aptallaştırabiliyor.. Halbuki statta yanımda oturan herif "gördü tabi amk herifi adım bile atamadığımızı" şeklinde anında koydu tehşisi, TV başındaki adam sonrasındaki Batalla ile biten kontratağı konuşurken... 

Fazlaca dağıtmadan; bu takım taraftarına keyif veriyor ve tribüne adam getiriyor; bizim maçlar rakip takım dışında her passolig'e açık olduğundan, eminim GS'li dahi olmayan 2-3 bin kişi falan da maça geliyordur seyir zevki için (eminim çünkü geçen bir maç için yeğenime 4 bilet aldım gsbonus ile 2'si fenerli arkadaşlarıydı)..

Şimdi, yukarıda söylemek istediğim "stattaki 50 bin kişi dışında kimse futbol hakkında konuşmasın" demek değil tabi... Olup biten hakkında fikir sahibi olmak için bir başka data da maç istatistikleri, bireysel veya takım olarak istatistikler - ısı haritaları gibi seyrettiğiniz şeyin dışında bilgiler veren doneler de var... E, bakıyorsun, onlar da sahada çıplak gözle görünen şeyi destekler şekilde konuşuyor . Yani ortada "TV'de veya statta öyle görünüyor ama aslında böyle" diyecek birşey de yok...

E o zaman neyin yangını bu? daha doğrusu neye dayanarak bu yangın?? "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz" lafını herhangi bir tartışmanın amentüsü olarak kabul ediyorsak; bu anlamda söylenen şeyler fikir falan değildir ve dolayısı ile ortada bir fikir özgürlüğü de söz konusu değildir (bence)... Götünden uydurma özgürlüğüne karşı, gelişine voleyi yapıştırma özgürlüğü de en az diğer vatandaşın mabadı kadar değerli olmalıdır (benim gözümde)... Bir değeri yok yani hiçbir doneyle desteklenmeyen şekilde sallamanın... Bunun sonradan "ben demiştim"i de olmaz... Dediğin şeyin hemen bir karşılığı olmalı... Çünkü neticede futbol o kadar değişken bir oyun ki; yeterince inat edersen haklı çıkabiliyorsun; Selçuk double-double yaparken "sıçsın da ben demiştim olsun" diye 3 sene bekleyen gördü bu gözler... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#5 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 11:29 ÖÖ

ÖNDER RB, on 11 Oct 2017 - 10:26 AM, said:snapback.png

Bir forum ortamında bu yaklaşımla tartışmak mümkün mü? sen canın istediği gibi eleştireceksin ama ben kardeşim bu eleştiride yanlışsın, haksızsın, sebepleri de bunlar bunlar diyemeyip susacağım, aksi halde eleştireni baskı altına almış sayılacağım öyle mi? Ne kadar adilsiniz siz be kardeşim, 2 tarafta hakaret olmadıkça görüşlerini yazacak diyeceğinize eleştiren eleştirecek aksi görüş susacak diye açık açık fikir beyan edebiliyorsunuz.

2 tarafta hakaret olmadığı sürece görüşlerini yazacak dememize gerek mi var? Zaten hakaret etmediği sürece herkes görüşlerini yazıyor. Forum dediğimiz platformlar bunun için varlar. Belirlenmiş kurallar dahilinde yazarsın, çizersin, tartışırsın. Bu forumda olan da aynen budur.

Kim sus demiş?

Ne zaman sus demiş?

http://galatasaray.t...-igor-tudor/

Bu başlığın 45-50 sayfaları arasında eleştiri getirenler mesela, kendi inandıkları veya gördükleri çerçevesinde görüş beyan ediyorlar. 

ÖNDER RB, on 15 Aug 2017 - 5:26 PM, said:snapback.png

benim fikrime göre yukarıda saydıklarım eleştiri falan değil, sadece nereden vursam diye aranıp bulunan zorlamalar olduğundan amaç şamar oğlanı yapmak. bu da benim fikrim yapacak bir şey yok...

Yapılan eleştirileri kendi kriterlerine göre eleştiriden saymıyorsun, vurmak diyorsun. Sonra da geliyorsun 

2 tarafta hakaret olmadıkça görüşlerini yazacak diyeceğinize

diyorsun. Hakaret olmadan eleştirenlerin görüşlerini eleştiriden saymayıp yukarıdaki Quote içeriğini yazman çok enteresan.

Ben anlamadım Önder Abi neden kızgın olduğunu. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#6 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.672 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 12:59 ÖS

Önder abi sen Hamza, Sabri vs eleştirince vurmak olmuyor da başkaları senin çok sevdiğin birilerini eleştirince vurmak oluyor gibi anlaşılıyor yazdıklarından.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#7 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.246 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 01:15 ÖS

Aslında konuya müdahil olmak istemiyorum, zaman zaman farklı düşünceler paylaştığım ama sonuçta ilgiyle okuduğum iki yazar söz konusu. Ancak ceza konusunda bu olay özelinde adaletli davranılamadığını düşünüyorum. Amaç her ne kadar tartışmanın alevini söndürmek, geri dönülemez bir noktaya gitmeden önünü kesmek olarak görünse ve adminler tarafından bu şekilde hareket edilmiş olsa da -ki bundan hiç şüphem yok- Önder Abi' nin hakarete uğradığı ilk posttan sonra Osvaldo' ya ceza uygulansaydı daha adil bir davranış olurdu diye düşünüyorum. Önder Abi' nin bu husustaki serzenişinde bence haklılık payı var.

Bununla birlikte, her iki yazarın uzun süredir muhafaza ettikleri tartışma nezaketlerini kaybetmiş olmaları da üzüntü verici tabi. Tekrar yaşanmamasını ve tarafların bir şekilde uzlaşmasını diliyorum.

• cozker bunu beğendi

#8 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 02:04 ÖS

Insomniastan Hocam,

Forumda 3 adminiz. Hepimiz çalışıyoruz. Dakika dakika forumu takip edemiyoruz. Bu tür durumlarda oturup istişare ediyor ve ceza veriyoruz. Yazım kısıtlaması -ihraç haricinde- en büyük ve ağır ceza. Bunu görüşmeden hareket etmek ne kadar doğru bir hareket olur?

Kendine bir hakaret mi oldu. Basarsın report tuşuna bana hakaret ediliyor dersin. Adminler değerlendirir. Haklısındır ve adminler ceza vermez anlarım. 2 dk, 25dk diye zamanlar kontrol ediliyor. Ben, biz buranın maaşlı elemanı değiliz. Bunu geçtim biz ne domain haklarına sahibiz ne de hostingini ödüyoruz forumun. Kendi kendini idare eden bir forumuz.

#9 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.390 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 02:04 ÖS

Aslında konuya müdahil olmak istemiyorum, zaman zaman farklı düşünceler paylaştığım ama sonuçta ilgiyle okuduğum iki yazar söz konusu. Ancak ceza konusunda bu olay özelinde adaletli davranılamadığını düşünüyorum. Amaç her ne kadar tartışmanın alevini söndürmek, geri dönülemez bir noktaya gitmeden önünü kesmek olarak görünse ve adminler tarafından bu şekilde hareket edilmiş olsa da -ki bundan hiç şüphem yok- Önder Abi' nin hakarete uğradığı ilk posttan sonra Osvaldo' ya ceza uygulansaydı daha adil bir davranış olurdu diye düşünüyorum. Önder Abi' nin bu husustaki serzenişinde bence haklılık payı var.

Bununla birlikte, her iki yazarın uzun süredir muhafaza ettikleri tartışma nezaketlerini kaybetmiş olmaları da üzüntü verici tabi. Tekrar yaşanmamasını ve tarafların bir şekilde uzlaşmasını diliyorum.

Insomnia hocam bu tartışma ceza dahil toplamda 30 dakika sürmedi.Bu sürede ben 15 dakika dahil olup cepten ilk mesajı gördüğümde uyarı yazdım iş büyümesin diye.

Ceza vermek için kontrol panelden girmek gerekiyor ki o an bunu yapmam mümkün değildi.

PC başına geçemeden diğer yanıtlar geldi ve PC başına geçtiğimizde olay büyümüştü.

Bizim de bir yaşantımız var sürdürmemiz gereken.O nedenle anında müdehale edeilemeyebiliyor.

İki tane aklı başında olduğuna inandığım insanın bir an sakinleşip ki ilk hakareti özgür abi yazdığı için onun da bir durup toparlanmalarını talep ettim.

Yani 3 Temmuz savcısı bile yaptığı yapmadıklarının hesabını benim kadar yazmak zorunda kalmamıştır. Bizim ceza yönetmeliğinde bunu şu maddeye bunu şu maddeye sokman lazımdı diyen olsa diyeceğim ki tamam ben yanlış yorumlamışım..Lakin ortadaki durumun bu kadar abartılmasını anlamıyorum.

Bu iki adam defalarca birbirlerine girip sonra pardon deyip birbirine saygı göstermiş adamlar.Benim verdiğim vermediğim cezanın ne önemi var hakikaten anlamıyorum.Asıl söylenmesi gereken yaşları toplamı 90 ı geçen iki insanın abiler bu noktaya neden getirdiniz denmesi gerekmiyor mu?

Önder abini Tolga solda ney i eleştiri kabul etmemesi kendi açmazıdır..Buna yanıt verecek mecalim kalmadı artık defalarca yazdım.

Ben "Tudor sen şerefsizsin takım sattın " dersem  buna eleştiri değil dersin.Ama Tolga solda ney dersem bu eleştiri değil diyemezsin.Ancak "bence olur senin fikrin umurumda değil" dersin.Gerekçeni koyarsın.

4 hafta sonra "bu çözüldü" Tolga solda şöyle böyle dediğinde benim 3 hafta önce yaptığımın da eleştiri olduğunu kabul etmiş olursun.

Yani sen Tolga solda oynayamaz çünkü çözüldü diyorsun ben ise 4 hafta önce bu adam solda ne işi var bu adam bu işin adamı değil diyorum..Senin benim eleştirime eleştiri değil demenin hiç bir anlamı kalmıyor..Bu konuda gereksiz tartışılan bir başka konu.

Hiç kimse neyin eleştiri olduğunu söyleme makamı değil.Hakaret aşağılama yok ise fikir sahibini bağlar.Bunun üzerine siz takımdan zevk alamıyorsunu vuracak yer arıyorsunuz dediğinde konu sapmış ve eleştiriyi yazana dönmüş olur .Onun sonu da buralara geliyor.

Takıma gelince her hafta Tudora oyunculara tek tek gerekçesiyle olumlu olumsuz eleştirilerini yazmış biri olarak hiç bir mesnetsiz suçlamayı üstüme almıyorum..Örnek de benim cümlem kullanıldığı için cevap veriyorum.Ben de diyorum hiç kimse benden daha fazla Galatasarayın başarısını isteyecek kadar Galatasaraylı değil.Subjektif mi evet subjektif  açık mert korkusuz.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#10 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.246 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 02:47 ÖS

Sayın adminlerim, yanlış anlamayın; iyi niyetinizden bir şüphem kesinlikle yok. Ancak küfür ve hakaretin cezası kurallarda net. Osvaldo' nun malum postu da yenilir yutulur bir post değildi bence ve uyarı yerine ceza verilmeliydi. Bu şekilde hareket edilse Önder abi' nin yazım hakkı da ayrıca korunmuş olur, ceza almasına sebep yazısını yazmamış olurdu. Bunun bence olayın gerçekleşme süresi ile alakası yok. Hiç araya girilememiş, yazılanlar sonradan fark edilmiş olsa zaman konusunda söylenenlere hiçbir diyeceğim olmazdı. Nihayetinde tabi ki bu işi gönüllü yapıyorsunuz.

Velhasıl, sürecin doğru işlemediğini, hakarete uğrayanın da ceza alması ile sonuçlandığını düşünüyorum. Bunu yazarken de Osvaldo alınmasın lütfen, kişisel bir yaklaşım yapmıyorum, isimlerden bağımsız olarak görüşüm bu yönde. 

#11 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 03:22 ÖS

ÖNDER RB, on 11 Oct 2017 - 10:26 AM, said:snapback.png

2 tarafta hakaret olmadığı sürece görüşlerini yazacak dememize gerek mi var? Zaten hakaret etmediği sürece herkes görüşlerini yazıyor. Forum dediğimiz platformlar bunun için varlar. Belirlenmiş kurallar dahilinde yazarsın, çizersin, tartışırsın. Bu forumda olan da aynen budur.

Kim sus demiş?

Ne zaman sus demiş?

http://galatasaray.t...-igor-tudor/

Bu başlığın 45-50 sayfaları arasında eleştiri getirenler mesela, kendi inandıkları veya gördükleri çerçevesinde görüş beyan ediyorlar. 

ÖNDER RB, on 15 Aug 2017 - 5:26 PM, said:snapback.png

Yapılan eleştirileri kendi kriterlerine göre eleştiriden saymıyorsun, vurmak diyorsun. Sonra da geliyorsun 

diyorsun. Hakaret olmadan eleştirenlerin görüşlerini eleştiriden saymayıp yukarıdaki Quote içeriğini yazman çok enteresan.

Ben anlamadım Önder Abi neden kızgın olduğunu. 

bilmem duman kardeşim gerek var mı, topicin başlığındaki cümle bir adminin yazsısından alıntı, ilk paragraftaki sorularını bir daha düşün istersen.

hava şartları bahane olamaz, takımın ilk opsiyonuyla skor bulması büyük sorun gibi önermeler fikir özgürlüğünden dolayı serbest ya, benim de bu önermeleri eleştiri olarak görmemem benim fikir hürriyetim. benim anlayışımda böyle eleştiri olmaz. bence senin anlayışında da olmaz. bir takım ilk skor opsiyonunu iyi kullanıyor, başka bir şeye ihtiyaç duymuyor diye eleştirilir mi yahu?

kızgın olduğum noktayı tekrar yazayım, isteyen istediği eleştiriyi kurallar çerçevesinde yapabiliyor ya, ben de bu eleştiri diye getirilen önermelere hakaret içermeden sedatın değimiyle gelişine vole vurma hakkına sahibim. sen eleştirenleri nasıl eleştirirsin mantığına karşı çıkıyorum.

#12 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 03:24 ÖS

Önder abi sen Hamza, Sabri vs eleştirince vurmak olmuyor da başkaları senin çok sevdiğin birilerini eleştirince vurmak oluyor gibi anlaşılıyor yazdıklarından.

ben hamzaya sabriye bulduğum yerden giydirdiğimde, bana cevap yazana sen bana nasıl cevap yazarsın, benim eleştirme hakkım var karışamazsın kardeşim demiş miyim herhangi bir yerde.

#13 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 03:42 ÖS

Insomnia hocam bu tartışma ceza dahil toplamda 30 dakika sürmedi.Bu sürede ben 15 dakika dahil olup cepten ilk mesajı gördüğümde uyarı yazdım iş büyümesin diye.

Ceza vermek için kontrol panelden girmek gerekiyor ki o an bunu yapmam mümkün değildi.

PC başına geçemeden diğer yanıtlar geldi ve PC başına geçtiğimizde olay büyümüştü.

Bizim de bir yaşantımız var sürdürmemiz gereken.O nedenle anında müdehale edeilemeyebiliyor.

İki tane aklı başında olduğuna inandığım insanın bir an sakinleşip ki ilk hakareti özgür abi yazdığı için onun da bir durup toparlanmalarını talep ettim.

Yani 3 Temmuz savcısı bile yaptığı yapmadıklarının hesabını benim kadar yazmak zorunda kalmamıştır. Bizim ceza yönetmeliğinde bunu şu maddeye bunu şu maddeye sokman lazımdı diyen olsa diyeceğim ki tamam ben yanlış yorumlamışım..Lakin ortadaki durumun bu kadar abartılmasını anlamıyorum.

Bu iki adam defalarca birbirlerine girip sonra pardon deyip birbirine saygı göstermiş adamlar.Benim verdiğim vermediğim cezanın ne önemi var hakikaten anlamıyorum.Asıl söylenmesi gereken yaşları toplamı 90 ı geçen iki insanın abiler bu noktaya neden getirdiniz denmesi gerekmiyor mu?

Önder abini Tolga solda ney i eleştiri kabul etmemesi kendi açmazıdır..Buna yanıt verecek mecalim kalmadı artık defalarca yazdım.

Ben "Tudor sen şerefsizsin takım sattın " dersem  buna eleştiri değil dersin.Ama Tolga solda ney dersem bu eleştiri değil diyemezsin.Ancak "bence olur senin fikrin umurumda değil" dersin.Gerekçeni koyarsın.

4 hafta sonra "bu çözüldü" Tolga solda şöyle böyle dediğinde benim 3 hafta önce yaptığımın da eleştiri olduğunu kabul etmiş olursun.

Yani sen Tolga solda oynayamaz çünkü çözüldü diyorsun ben ise 4 hafta önce bu adam solda ne işi var bu adam bu işin adamı değil diyorum..Senin benim eleştirime eleştiri değil demenin hiç bir anlamı kalmıyor..Bu konuda gereksiz tartışılan bir başka konu.

Hiç kimse neyin eleştiri olduğunu söyleme makamı değil.Hakaret aşağılama yok ise fikir sahibini bağlar.Bunun üzerine siz takımdan zevk alamıyorsunu vuracak yer arıyorsunuz dediğinde konu sapmış ve eleştiriyi yazana dönmüş olur .Onun sonu da buralara geliyor.

Takıma gelince her hafta Tudora oyunculara tek tek gerekçesiyle olumlu olumsuz eleştirilerini yazmış biri olarak hiç bir mesnetsiz suçlamayı üstüme almıyorum..Örnek de benim cümlem kullanıldığı için cevap veriyorum.Ben de diyorum hiç kimse benden daha fazla Galatasarayın başarısını isteyecek kadar Galatasaraylı değil.Subjektif mi evet subjektif  açık mert korkusuz.

hakaret aşağılama yoksa fikir sahibini bağlar, ama ben böyle eleştiri olmaz diyemem, onunki fikirdir seninki değil. takım kazanmış, heyecan vermiş, tolgadan hiç alınmayan verim alınmış ama sen fikir özgürlüğüyle tolga sol kanat oynayamaz diyebiliyorsun. ama ben yahu kardeşim bence 11 oyuncusu da olmaz ama adam oldurmuş ve verimin kralını almış, sen nasıl oynatırsın kardeşim demek mantıklı mıdır diyemiyorum o fikir özgürlüğünde. bu iş uzun sürmez alternatifi yaratılmalı demek başka bir şeydir ki ben de dedim, nasıl sol kanat oynatırsın demek başka. sonucu olumlu olmuş, bir seferlik yani tesadüf olmadığı ispatlanmış bir uygulama üzerinden sallamak eleştiri değildir demek de benim fikir özgürlüğümdür. benim anlayışımda şu an tolganın o bölgede etkisi azalmaya başlamıştır,(tolganın son golü değişikliklerle, tolganın ortaya geçmesinden sonra geldi) şu andan sonra ısrar edilirse o zaman gönül rahatlığıyla hep beraber eleştirilebilir tabi ki.

şimdi gelelim ceza konusuna, sağolun varolun zor bir işi karşılıksız üstleniyorsunuz, hata da yapacaksınız gayet doğal olarak, buralarda hiç sıkıntı yok. o an öyle uygun gördük yaptık bitti deseniz en fazla iyi halt ettiniz elinize sağlık deyip geçeceğiz mecburen. ama olay soğuduktan sonra sedatın uyarıyı dinleseler ne yapacaktınız sorusunu dünyanın en saçma sorusu ilan etmek tuhaf oluyor. ortada bir üyenin diğer bir üyeye ettiği ve hala silmemekte-sildirmemekte ısrar ettiğiniz küfür varken nasıl olayı yatıştırıp kapatmakla sorunu çözeceğinizi düşünüyorsunuz onu anlayamıyorum. beyler ortada ateşli bir tartışma falan yok, hiç bir şey yokken alenen edilen ve tekrarlanan küfür var, 1. dk gereğini yapsan olay belki de kapanacak zaten, hadi o an bahanelerin var süreci diğer türlü işlettin bari sonrasında bunu söyleme, kapatmaya, büyütmemeye çalıştık deme, zaten yeterince büyük bir sorun var orada...

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.672 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 03:56 ÖS

ben hamzaya sabriye bulduğum yerden giydirdiğimde, bana cevap yazana sen bana nasıl cevap yazarsın, benim eleştirme hakkım var karışamazsın kardeşim demiş miyim herhangi bir yerde.

Abi işte bak ben senin giydirdiğini düşünmedim ama sen Tudor, Belhanda eleştirilerine giydirmek, vurmak olarak bakıyorsun gibi oluyor.

Neyse abi eleştiren eleştirsin, asolan Galatasaray değil mi sonuçta?

#15 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 04:04 ÖS

giydirdim hem de öküz gibi giydirdim, galatasaray kan ağlarken sorumlu gördüklerime her zaman giydiririm. öyle bir şampiyonlukmuş, bir derbi galibiyetiymiş beni hiç bağlamaz, ben sahada galatasaray formasına yakışan takımın peşindeyim.

#16 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.390 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 04:04 ÖS

hakaret aşağılama yoksa fikir sahibini bağlar, ama ben böyle eleştiri olmaz diyemem, onunki fikirdir seninki değil. takım kazanmış, heyecan vermiş, tolgadan hiç alınmayan verim alınmış ama sen fikir özgürlüğüyle tolga sol kanat oynayamaz diyebiliyorsun. ama ben yahu kardeşim bence 11 oyuncusu da olmaz ama adam oldurmuş ve verimin kralını almış, sen nasıl oynatırsın kardeşim demek mantıklı mıdır diyemiyorum o fikir özgürlüğünde. bu iş uzun sürmez alternatifi yaratılmalı demek başka bir şeydir ki ben de dedim, nasıl sol kanat oynatırsın demek başka. sonucu olumlu olmuş, bir seferlik yani tesadüf olmadığı ispatlanmış bir uygulama üzerinden sallamak eleştiri değildir demek de benim fikir özgürlüğümdür. benim anlayışımda şu an tolganın o bölgede etkisi azalmaya başlamıştır,(tolganın son golü değişikliklerle, tolganın ortaya geçmesinden sonra geldi) şu andan sonra ısrar edilirse o zaman gönül rahatlığıyla hep beraber eleştirilebilir tabi ki.

şimdi gelelim ceza konusuna, sağolun varolun zor bir işi karşılıksız üstleniyorsunuz, hata da yapacaksınız gayet doğal olarak, buralarda hiç sıkıntı yok. o an öyle uygun gördük yaptık bitti deseniz en fazla iyi halt ettiniz elinize sağlık deyip geçeceğiz mecburen. ama olay soğuduktan sonra sedatın uyarıyı dinleseler ne yapacaktınız sorusunu dünyanın en saçma sorusu ilan etmek tuhaf oluyor. ortada bir üyenin diğer bir üyeye ettiği ve hala silmemekte-sildirmemekte ısrar ettiğiniz küfür varken nasıl olayı yatıştırıp kapatmakla sorunu çözeceğinizi düşünüyorsunuz onu anlayamıyorum. beyler ortada ateşli bir tartışma falan yok, hiç bir şey yokken alenen edilen ve tekrarlanan küfür var, 1. dk gereğini yapsan olay belki de kapanacak zaten, hadi o an bahanelerin var süreci diğer türlü işlettin bari sonrasında bunu söyleme, kapatmaya, büyütmemeye çalıştık deme, zaten yeterince büyük bir sorun var orada...

Önder abi

Tolga sol açık oynamaz bence. bak tekrar edeyim.oynamaz. belki bu fikir yanlıştır. ama bence oynamaz anlatabiliyor muyum? Çıkıp harikalar yaratsa da oynamaz.benim naçizane futbol gördüme göre Tolga solda çizgide oynayacak adam değil..İsterse 10 gol atsın iişin doğasına uymayan bir tercih hatasıdır.

2011 in başında sorsan Emre Çolak  da oynamaz derdim.Bak başarısına rağmen . Yani futbol yorumları başarıyı garanti etmez fikir beyan eder.

Senin oynar demen değil sorun .Bizim bu eleştirimizde fırsatçılık araman sorun.Bize hissettirdiğin bu..Bu konu lütfen bitsin..Yani inan söyleyecek söz bulamıyorum..

Ceza meselesine gelince abi sen açıkça ne diyorsun bir söylesene? taraf mı tuttuğumu düşünüyorsun?

Sana ve Özgür abiye farklı bakıp sana haksız davranma çabam olduğuna mı inanıyorsun.?

Net biçimde söyle.. Darılma gücenme yok..Bak çok net soru sordum neyin peşinde olduğunu bir anlayalım.

Eğer burada bir kasıt adam kayırma yada adaletsizlik art niyeti görüyorsan benim sana tek bir cevabım olmayacak söz veriyorum..

Kişisel tavrımı yazdım ceza olayının anlamsızlığını anlattım.Katılırsın katılmazsın.

Ben hiç kimseye ceza vermenin faydası olduğuna inanmıyorum.Sadece dönülmez laflar edilmesin diye konuyu kesmeye yarıyor.

Ama kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok.Foruma 7 gün yazmasa ne olacak yazsa ne olacak.Şurada 10 kişi birbirine hakkıyla futbol tartışamıyorsa ne anlamı var bu cezanın.

Bu sebeple her daim önce rica ediyorum..Buradan bile suçlu çıkıyorum :)

Dilediğin kadar eleştir kendince hakkın vardır.Peki acaba özgür abinin tepkisine haksız yada haklı, sen özgürüm sen ne dediğinin farkındamısın.Yazdığğını yok sayıyorum 2 saat sonra sakin kafa konuşalım deme olgunluğunu gösterdin mi?

Yada Özgür abi yahu Önder şu yazdığın bak bu anlama geliyor yok sayıyorum sen harbidenbunu mu demek istiyorsun deme olgunluğunu gösterdi mi?

Ben kabul ediyorum ali nin adaletini gösterememişimdir ..Peki sizlerin kendinize bir eleştiriniz yok mu?

#17 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.672 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 04:12 ÖS

Ben pes ediyorum valla, geçen twitterda da zidane(Ali) sen Terim, Hamza, Sabri'yi sevmiyorsun diye benim kimi sevdiğime hükmetti, eleştiri bu ülkede birini sevmediğin anlamına geliyor sadece, neyse...

#18 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 04:17 ÖS

iişin doğasına uymayan bir tercih hatasıdır.

bak abicim işte eleştiri değil dediğim bu, sonucu her açıdan müspet olmuş, tesadüf olmadığı ispatlanmış bir uygulamaya hata diyemezsin benim anlayışımda. işin doğasına uymasa da galatasaray için müspete dönmüş ve bir kaç kez tekrarlanmış uygulamaya hata denilemez, ben oynar demedim, o dönem takıma bile koymam yazdım ilk maçtan sonra ama adam bizim görmediğimizi görüp sonuç aldı diye bu hatadır demem çünkü sonucu her açıdan pozitif oldu hata bunun neresinde.

ceza konusunda ne düşündüğümü yazıyorum abi, o an ne yaptığının hiç önemi yok dedim, iyi halt etmişsiniz elinize sağlık der geçeriz diye yazdım. ama sonrasında hala ortadaki küfüre ilk anda müdehale edilmemesini savunur durumda olman yanlış diyorum. taraf tuttun tutmadın diye bir yorum yapmadım.

#19 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.390 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 04:40 ÖS

bak abicim işte eleştiri değil dediğim bu, sonucu her açıdan müspet olmuş, tesadüf olmadığı ispatlanmış bir uygulamaya hata diyemezsin benim anlayışımda. işin doğasına uymasa da galatasaray için müspete dönmüş ve bir kaç kez tekrarlanmış uygulamaya hata denilemez, ben oynar demedim, o dönem takıma bile koymam yazdım ilk maçtan sonra ama adam bizim görmediğimizi görüp sonuç aldı diye bu hatadır demem çünkü sonucu her açıdan pozitif oldu hata bunun neresinde.

ceza konusunda ne düşündüğümü yazıyorum abi, o an ne yaptığının hiç önemi yok dedim, iyi halt etmişsiniz elinize sağlık der geçeriz diye yazdım. ama sonrasında hala ortadaki küfüre ilk anda müdehale edilmemesini savunur durumda olman yanlış diyorum. taraf tuttun tutmadın diye bir yorum yapmadım.

Abi ilk anda müdehale etme imkanımız yok.Sonrasında da gereken yapılıp ceza verilmiş.Gece 4 de yazışma yapsanız biz sabah gelip cezaları versek ne değişecek ? 7/24 takip mi edeceğiz?

Tolga konusu gayet de eleştiri hatta skor iyiyken yapılmış ,4 hafta sonra yavaş yavaş herkesin "ya sol kanatsız olmuyor millet de Tolgayı çözdü" diyerek iştirak ettiği gayet yerinde bir eleştiri.Futbolda sonuca göre eleştiri kapısı kapanıyorsa kazanılan maçlardan sonra sadece 3 lü çekmeye gelelim foruma.

#20 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2017 - 06:35 ÖS

bilmem duman kardeşim gerek var mı, topicin başlığındaki cümle bir adminin yazsısından alıntı, ilk paragraftaki sorularını bir daha düşün istersen.

hava şartları bahane olamaz, takımın ilk opsiyonuyla skor bulması büyük sorun gibi önermeler fikir özgürlüğünden dolayı serbest ya, benim de bu önermeleri eleştiri olarak görmemem benim fikir hürriyetim. benim anlayışımda böyle eleştiri olmaz. bence senin anlayışında da olmaz. bir takım ilk skor opsiyonunu iyi kullanıyor, başka bir şeye ihtiyaç duymuyor diye eleştirilir mi yahu?

kızgın olduğum noktayı tekrar yazayım, isteyen istediği eleştiriyi kurallar çerçevesinde yapabiliyor ya, ben de bu eleştiri diye getirilen önermelere hakaret içermeden sedatın değimiyle gelişine vole vurma hakkına sahibim. sen eleştirenleri nasıl eleştirirsin mantığına karşı çıkıyorum.

Önder Abi ben bir mesajı okurken toplamına bakarım her zaman. Koca mesajdan sen bu anlamı çekiyorsan yapacak bir şey yok. O mesajın toplamına ben baktığımda her yazdığına eleştirmeyin, keyif almayı bilmiyorsunuz, bu da eleştiri mi pehhh minvalinden mesajlardan bıkmış birisinin isyanını görüyorum. (Bu arada senin söylediklerinin de bir kısmına ben de katılıyorum. Nitekim görmüşsündür attığım tonla mesajdan)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye