İçeriğe git

Resim
- - - - -

Ev yapımı bira

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#41 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.280 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 05 Ekim 2017 - 05:47 ÖS

Hocam elbette zevkler konu olunca tartışmak son derece manasız. Hele bu damak tadıysa hepten anlamsız. Ama Sapporo'da ne buldun cidden ya. Liste sonu falan da değil. Direkt 2. sıradan giriş yapmış. :)

Senelerce efes tombul şişe içip bir de maharet sanmış nesiliz, efes'i bırakınca zevk için her birayı denedim senelerdir, hala da deniyorum. Sapporo içimi çok kolay ve damak tadıma uygun geldiği için beğendim. Bir de her zaman bulamıyorum o yüzden sanırım 2 numara :) sıkılınca düşer listeden.

#42 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ekim 2017 - 08:26 ÖS

Senelerce efes tombul şişe içip bir de maharet sanmış nesiliz, efes'i bırakınca zevk için her birayı denedim senelerdir, hala da deniyorum. Sapporo içimi çok kolay ve damak tadıma uygun geldiği için beğendim. Bir de her zaman bulamıyorum o yüzden sanırım 2 numara :) sıkılınca düşer listeden.

:)

Efes eziyettir.

Sapporo Metrogrossmarkette düzenli olarak satılıyor benim bildiğim.

Geçtiğimiz yıl başında biraderle gittik Metroya 33cl lik envai çeşit bira aldık. 15cl lik olarak bölüp bölüp denedik. Sapporo'yu ben o zaman içmiştim. Ikimizde beğenmedik. Ancak böyle toplu içimlerin sakat yanları da var. Belki çok iyi bir lezzet sonrasına denk geldiği için ben de ön yargı oluşmuş olabilir.

Pauliner denemediysen tavsiye ederim.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#43 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ekim 2017 - 08:28 ÖS

Abi Ale mayanın türü tat ile direk hiç bir ilgisi yok..Yani bi ale i beğenmemiş olman diğer ale leri asla çaptan düşürmez...Dene bence..

Benim derdim red ale ile. Ingilterede de denemiştim vakti zamanında. Başka bir marka. Onu da pek sevmemiştim.

#44 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ekim 2017 - 08:29 ÖS

kesinlikle ..bira dediğin çaktın mı 1 dakika ağzında "buradan bir bira geçti" dedirtecek :)

Abi Kwak içtiğini düşünüyorum daha önce. Içmediysen mutlaka denemelisin. Tanımlamana ciddi uyan bir bira.

#45 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.611 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Ekim 2017 - 10:12 ÖS

Ben de Krombacher ve Erdinger'i seviyorum ancak çok fazla tüketmediğim için sürekli çıkıp almak gibi bir durumum olmuyor. Böyle olunca da nerde, ne vardır, bunları bilemiyorum. Mesela bu aralar nereye baksam bu iki birayı da göremedim.

Önder abi bana rakı sözünü tutmadığı için ev yapımı içki konularına dadandım :)

Vaay umutcan nerelerdeydin hoş geldin.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#46 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.280 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2017 - 08:39 ÖÖ

Sapporo Metrogrossmarkette düzenli olarak satılıyor benim bildiğim.
...........
Pauliner denemediysen tavsiye ederim.

Düzenli satılmıyor. Haftalardır yok.

Pauliner'ı deneyeceğim. Ama buğday birası ise bana ters. Sevemiyorum bir türlü onlar 

#47 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ekim 2017 - 08:26 ÖÖ

Ben de Krombacher ve Erdinger'i seviyorum ancak çok fazla tüketmediğim için sürekli çıkıp almak gibi bir durumum olmuyor. Böyle olunca da nerde, ne vardır, bunları bilemiyorum. Mesela bu aralar nereye baksam bu iki birayı da göremedim.

Önder abi bana rakı sözünü tutmadığı için ev yapımı içki konularına dadandım :)

Sen rakı içecek yaşa geldim mi len 😀

Olm bizde rakı her daim mevcut, sen içeceğim diye niyet et beni bulmak kolay 😁

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye