İçeriğe git

Resim
- - - - -

Ev yapımı bira

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.860 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 01:53 ÖS

Var mı forumda ilgilenen?

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#2 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 02:27 ÖS

Bira ne abi, yapacaksan rakı yap da biz de sebeplenelim :)

#3 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.860 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 02:54 ÖS

Enfes biralar yaptım öyle deme :)
Rakıyı yapmaya gerek yok ki zaten artık hazır kitten 2 Litresini 60 TL ye yapıyorsun.hem de etil metil riski yok..

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#4 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 03:58 ÖS

Ben de var abi ekipman. Yaptın mi dersen mayaladım ama şişeleyemedim çocuk sağolsun. Bozuldu. Ev taşıma tantanam bitsin tekrar mayalıyorum.

Raki hazır kit dediğin nedir?

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#5 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.534 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 04:14 ÖS

Ben arkadaştan alıyorum yaptıkça o, baya iyi ama hızlı carpıyor.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#6 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.860 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 04:37 ÖS

Ben de var abi ekipman. Yaptın mi dersen mayaladım ama şişeleyemedim çocuk sağolsun. Bozuldu. Ev taşıma tantanam bitsin tekrar mayalıyorum.

Raki hazır kit dediğin nedir?

Marketlerde raflada değil müş hizmetleri kısmından talep ederek anson alkol kitleri var.Sirek karıştırıp yapıyorsun.Ben yapılmışını içtim çok başarılı.Bu kitleri rakı firmalarının kendisi de üretiyor artık..Pazar baya kaçmak üzere..

Ben birada 7-8 parti yaptım..Şimdi Tuborg Efes görünce kusasım geliyor..

#7 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.860 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 04:38 ÖS

Ben arkadaştan alıyorum yaptıkça o, baya iyi ama hızlı carpıyor.

Keyfe göre ister balyoz gibi ister hafif yapabiliyorsun.

#8 tilmaz

tilmaz

Senior Member

• Members
  • 1.916 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 08:33 ÖS

Ferhat abi kiti aldım bir iki ay önceama daha yapamadım. Ofisin bodrumunda duruyor, geçtiğimde hangi ürünü almışım yazarım buradan.
"Some football players pay a billion for a Ferrari or a yacht; with that money I bought myself Livorno’s shirt. That's all." Cristiano Lucarelli

#9 _since1905_

_since1905_

Member

• Members
  • 124 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 08:34 ÖS

Yapılışını da anlatırsanız çok faydalı bir topik haline gelebilir 😊

#10 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 09:17 ÖS

Enfes biralar yaptım öyle deme :)
Rakıyı yapmaya gerek yok ki zaten artık hazır kitten 2 Litresini 60 TL ye yapıyorsun.hem de etil metil riski yok..

Ne diyorsun sen 😁

Böyle önemli bir konuyu üstünkörü geçiştirme, detay ver, yapılış nasıl, lezzet nasıl, etkisi nasıl :)

#11 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.297 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2017 - 09:39 ÖS

Ben de merak ediyorum bira konusunu.

#12 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.885 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2017 - 11:04 ÖÖ

Abi bira gene satin almasi halen OK olan bir alisveris maaliyet anlaminda ancak raki, cin, votka gibi sert icki fiyatlandirmalari can yakiyor, buna formul var mi? :)

#13 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.297 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2017 - 11:27 ÖÖ

Fiyatından ziyade farklı lezzetler için birayı daha çok merak ediyorum.

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.534 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2017 - 12:10 ÖS

Şu sıra şaraplar hesaplı, nedense oraya çok yüklenmediler, bira-rakı tüketimi daha fazla diye sanırım, kış da geldi şarap sevenler için çok uygun ve güzel şaraplar mevcut, özellikle Pamukkale markalılar.

Viskiyi ise maalesef yurt dışına bağımlı hale getirdiler, en kötü viski 70clsi 80-90 TL.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#15 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2017 - 11:21 ÖÖ

Abi bira gene satin almasi halen OK olan bir alisveris maaliyet anlaminda ancak raki, cin, votka gibi sert icki fiyatlandirmalari can yakiyor, buna formul var mi? :)

Mert Hocam, bira da pahalı. Yerli üretim biralar bile 50cl. 6,5-7 TL civarından başlıyor. Biraz lezzetli bir ürün ararsan ithal biralardan almak gerek. O zamanda 33cl şişenin fiyatı 10TL. 

#16 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2017 - 11:23 ÖÖ

Şu sıra şaraplar hesaplı, nedense oraya çok yüklenmediler, bira-rakı tüketimi daha fazla diye sanırım, kış da geldi şarap sevenler için çok uygun ve güzel şaraplar mevcut, özellikle Pamukkale markalılar.

Viskiyi ise maalesef yurt dışına bağımlı hale getirdiler, en kötü viski 70clsi 80-90 TL.

80-90 TL'ye satılan viskiye de viski dersek tabi. Çok kötü ürün klasmanı bu rakamlara satılan ürünler. Orta kalite bir single malt viskinin fiyatı olmuş 250-275TL. İyisini içerim dediğin zaman 400TL'ye gidiyor. Çok abes rakamlar bunlar. Viski işine de girmek lazım. Kendi yapacağın viski Vat69'dan kötü olacak değil :) Maliyeti de 80-90TL'yi hayatta bulmaz 

#17 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.860 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2017 - 09:12 ÖS

Ne diyorsun sen

Böyle önemli bir konuyu üstünkörü geçiştirme, detay ver, yapılış nasıl, lezzet nasıl, etkisi nasıl :)

abi ben uzun zamandır rakıyla aram bozuk ama geçen denedim anlatayım.Migroslarda müşteri hizmetlerine sorduğunda yardımcı oluyorlar anason alkol kiti var.Onunla ve suyla karıştırıp yapılıyor.2 L çıkıyor.30 TL civarı bir fiyatı var.

Ben kendi yapıp satan bir marketci arkadaştan aldım. Yapılmışı ayrı ruhsatla satılıyor marketlerde. 2L si 60 a veriyor. .Rakının tadı orjinalinden nerdeyse farksız ve alkolü sen üretmediğin için riski yok.

Ferhat abi kiti aldım bir iki ay önceama daha yapamadım. Ofisin bodrumunda duruyor, geçtiğimde hangi ürünü almışım yazarım buradan.

Yapılışını da anlatırsanız çok faydalı bir topik haline gelebilir

Bu konuda yapım videoları zaten var ama yapım esnasındaki sorular için bir video bende hazırladım buyrun:

çok kısaca butikbira diye bir site var girip bir kit alıyorsun karışımı tarif edildiği gibi hazırlayıp 15 gün bekliyorsun .şişleyip 10 gün daha beklliyorsun.afiyet olsun.

gelen kitte malt özü ve maya var .Karıştırmak yeterli.Tabi işlem adımlarına uymak lazım.

daha fazla detay isteyene yardımcı olurum.Sabırlı olana çok zevkli iş.

Bira yapımı fiyat avantajı sağlıyor ben şişesini 2,5 TL ye mal ediyorum ama asıl fark lezzet.O birayı içen ve belçikada bira içmemiş olan ulan biz ne içmişiz diye hayıflanır.. 

• InSoMNiAsTaN ve almeyda bunu beğendi

#18 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2017 - 10:24 ÖS

Abi niye musteri hizmetleri yardimci oluyor? Bu legal biseyse koysunlar tezgaha niye el altindan satiyorlar?
10 HAGI

#19 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.860 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2017 - 11:13 ÖS

muhtemelen belli koşullarda satılabiliyor yasal bir sıkıntı vardır mutlaka.İçki firmalarının bazıları bu pazara destek verirken bazıları savaş açıyor.Adı bilinen bazı firmalar üretimin çoğunu bu kanala yönlendirmek için yatırım yapıyor diye işittim firmanın içinden.Devlet bu konuda ne yapacak o önemli.Bence kaçak yada ev üretimi piyasası artık iyice büyüdü.Fazla dirfenebileceklerini sanmıyorum.AKP döneminde evde yılda 300 L içki üretebilme yasası çıktı.

#20 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2017 - 11:56 ÖS

Ne farkeder abi? Akp vergisini o kit uzerinden alir bu sefer. Kitler tezgaha dussun fiyati 3 e katlar vergi bindirimi ile..
10 HAGI

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye