İçeriğe git

Resim
- - - - -

2017 - 2018 Süperlig 7. Hafta GALATASARAY A.Ş. - Kardemir Karabükspor (3-2)

• Please log in to reply
147 replies to this topic

#121 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 09:57 ÖÖ

abiler yakışmıyor şahsi hakaret içerikli mesajlar..Genel didişmeyi biliyoruz ama özel ne oldu anlamadım biraz sakinleşin böyle devam etmeyin lütfen ceza meza olayına girmeden kapatın lütfen.

edit .. daha mesajım bitmeden yine yazmışsınız..

neyi kapatayım ferhat, adam çıkmış klavyeden küfür ediyor, daha nasıl alttan alayım. sen kalkmış benim yazıma küfür ediyor bir de yazdığımı sana mı sorcağım diyorsun, lan senin yazdığına karışan yok, sen benim yazdığıma küfür ediyorsun. destur demeyelim küfürü yiyelim diyorsun yani...

ha aştık bu klavye işini bunca yıldır, götü yiyen çıkar adam gibi karşıma söyleyebiliyorsa söyler bunları, yoksa bitmez bunlar, bir de hadden huduttan bahsederler.

#122 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.109 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 09:59 ÖÖ

Saygıdeğer üyeler , yazmayın hiç bir şey , ciddi söylüyorum.

Bugün hiçbir şey yazmayın , yarın farklı olacak

#123 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.156 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 10:54 ÖÖ

Abilere birer hafta ceza verildi.Bir anlamı yok biliyorum ama devamını kesmenin başka yolunu bırakmadılar.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#124 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 02:04 ÖS

Öncelikle; yine keyifli bir maç izledik... Gol atılır - kaçar - yenir - hakem ibnelik yapar bir yere kadar; topu 3. bölgenin de dip kısmında oynadık ya, bu keyif paha biçilemez.. Hakem +5 gösterdiğinde - artık golü atacağımıza ne kadar eminsem - bana fazla geldi, attıktan sonra çok zaman kalacak üstüne yatmaya diye :)

Defanstan topla çıkmayı çözmemiz gerekiyor 10 gün içinde... Uzun vurarak çıkmak bir çözüm değil, iyi kadroyuz ama takım olarak biraz yaşlıyız; 3 tane uzun topu verirsek gide-gele dilimiz dışarı çıkar. top bizim defanstayken karşı yarı alanın 10 metresi içinde her iki çizgiye basan iki oyuncu tutmamız bir opsiyon; 4+1 oyuncumuz da o orta mesafe topları şişirmeden hafif yüksekten %100 le atabilecek kapasitede... Skor için de rakipler böyle oynadığı sürece sıkıntımız yok; sadece Gomis'i durdurabiliyorlar, ekstra adam soktukça skor buluyoruz - bulacağız da; yeter ki artık o son karar anında sakin kalmayı öğrenelim...

Tabi bütün bu dertleri bitirecek, etrafta güller açtıracak, dokunduğu her top pozitif birşeye dönüşen Sofiane Feghouli diye bir adama sahipmişiz.. Ben önceden hiç seyretmediğim için yazılanlarla yetinmiştim ama bu çocuk resmen bir lütuf... Yani en azından sol bek derdimiz için hatta ilave 1-2 derdimiz için daha "siktiret ya!" dedirtebilecek kadar extra bir adam... Üstelik 26 veya 27 yaşında, kafayı kullanırsak inanılmaz uzun bir süre ekmeğini yiyebilir, üstüne bir tam yıldız (5-şamp) bina edebilir, futbolu bırakırken de Hagi'yi gönderir gibi ağlayarak uğurlayabiliriz.. 

Buraya çizgi çektim ki iki ayrı post atmak zorunda kalmayayım...

Maç topiğini hiç görmedim maç sırasında, hatta foruma da girmedim evde olmama sehpada laptop açık olmasına rağmen... 

Sebebi de, ilk bakışta kebap gelen rakibe karşı, maç bir türlü kopmadığından; aportta bekleye bekleye yosun tutmuş, fırsattan istifade burada felaket tellallığı yapacak tiplerle dalaşmamak istememdi...  Önder abi düşmüş bu tuzağa da; soktuğu lafa hedefi belliyken niye Osvaldo atlamış ben de onu anlamadım (veya o kadar geriye gitmedim okurken, bilmiyorum artık)...

Cezalar da bana göre son derece adaletsiz verilmiş; öyle veya böyle küfür falan ihtiva etmeyen ortaya bırakılmış bir lafa doğrudan sikle sokla gelen biri diğeriyle aynı cezayı almamalıydı... Themis'in elindeki terazi, karşılıklı cezalar dengeli mi diye ölçmek için değil; kişilerin eylemleriyle cezaları dengede mi diye ölçmek için... Herkese alt sınırdan ceza, ne güzel memleket, zaten milli maç arası da gelmiş...  Neyse, nasıl istiyorsanız öyle yönetin...

(Bu arada mesajı editlemeden geri dönüp araya yazayım: Önder abi de ceza almış olmaktan değil, bu bahsettiğim adaletsizlikten şikayetçi olduğunu "özenle seçildiğine emin olduğum kelimelerle :) " iletti az önce; ben fazlasını yazdığımı düşündüğümden detaya girmiyorum... kapa parantez) 

Ben de bir saptama yapayım da; yönetim hedefteki kişinin gerçekte var olmadığını veya forumdan biri olmadığını düşünüyorsa problem yok; aksini düşünüyorsa da kime hakaret ettiğimin somutlaştırılması (yani kişiye karşı suçsa bu, mağdurun nickiyle birlikte açıkça belirlenmesi) şartıyla en ağır cezayı almaya da razıyım.

Şöyle ki:

Kendine göre olması gereken hoca, olması gereken topçu, olması gereken yönetim, olması gereken taraftar, olması gereken forum ahalisi yok diye veyahut sırf "ben farklıyım hayatı da sporu da skoru da farklı okurum" mesajı vermek için; Galatasaray'ın başarısızlığını sinsice veya içten içe hatta farkında dahi olmadan bekleyen; umut ettiği sonuca dair tünelin ucunda ışığı görür görmez, bitiş düdüğünü dahi beklemeden, tüm irinini bokunu püsürüğünü ortaya  fışkırtmaktan çekinmeyen herkes; su katılmamış bir orospu çocuğudur...

Kısacası, Caner Erkin'dir... Emre Belözoğlu'dur... Mesajda kendini gören varsa şikayet etsin, yoksa da "ne mutlu bana - ki yanılmışım" derim... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#125 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.168 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 02:43 ÖS

Önder abinin kastettiği kişi bence Sheva'ydı ama Özgür abi nedense üzerine alınıp çok sert girmiş topa, üzücü sonrası da.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#126 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.156 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 05:12 ÖS

Cezalar da bana göre son derece adaletsiz verilmiş; öyle veya böyle küfür falan ihtiva etmeyen ortaya bırakılmış bir lafa doğrudan sikle sokla gelen biri diğeriyle aynı cezayı almamalıydı... Themis'in elindeki terazi, karşılıklı cezalar dengeli mi diye ölçmek için değil; kişilerin eylemleriyle cezaları dengede mi diye ölçmek için... Herkese alt sınırdan ceza, ne güzel memleket, zaten milli maç arası da gelmiş...  Neyse, nasıl istiyorsanız öyle yönetin...

koca koca aklı başında adamlar nelerle uğraşıyor bende buna şaşıyorum.

Ve ben ortaya da bırakmadan bizzat alıntıladığım mesajın sahibine yazıyorum.

Önce açıklayalım;

osvaldo hakaret ettiği ,önder abi de klavye delikanlısı ve karşıma çık tavrı nedeniyle ,senin bizzat imzanla yazdığın forum kuralları üzerinden ceza almıştır Sedatcım.

Ben milli maç arası olduğunu da bilmiyorum.Umrumda da değil.hatta senden başka kimsenin de muhtemelen umrunda değildir ne cezayı alanların ne de verenlerin.Nasıl yönetileceği dersini vereceğine admin olarak kalıp öğretseydin keşke hepimize.

Ben şahsen daha konuşma esnasında sürdürmeyin de her halukarda terazisi olmayan bu konuşmaların bir halta yaramayan cezalarını vermek zorunda bırakmyın diye ricada bulundum.Baktık ki devam ediyor ceza verdik.Terazimizin kantarının hesabını da vereceğimiz bir üst kurul yok kendi vicdanımızdan öte.

Önder abiyi de Özgür abiyi de biliyoruz.Ceza almalarının hiç bir önemi olmadığını da biliyoruz.

Asıl mesele bu çirkin diyaloğun kesilmesi idi..

Litai nin altındaki yılanı da okuyup yorumlasaydın keşke..

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#127 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 10:15 ÖS

ne iki ucu boklu değneğe oturmusuz ha, yarın isler kötü gitse aha felalet tellalı bekledigin oldu derler, iyi gitse aha göt oldunuz mu derler.. bari şu mesajının şurasında bir kötü niyet, hakaret, futboldışı bir itham veya farklı bir amaç var (veya sene başından beri şu yazdığın yanlış çıktı da olur) şeklinde temellendirilseydi bu itham, o zaman ben de daha somut ve örneklerle cevap verebilirdim ancak şu haliyle fanatik ve bağnaz bir insanın kutsal saydığı değerine getirilen eleştiriye gösterdiği aşırı hassasiyet ve tepkiden öte birşey olmamış bu.. ha olsun olsun son maçtaki coşku vurgusu olabilir, işte o da zaten şu yaratmaya çalıştığınız ve açıkçası kabak tadı vermekten başka bir işe yaramayan faşizan ortama tepki sebebiyledir.. 

#128 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 10:39 ÖS

Nasıl yapılacağına güzel bir örnek verdiğiniz son 10-15 cezanın ilanında var; "laf budur, cezası da budur" şeklinde.. o güzel örnek bu cezalarda yok mesela... Hadi Önder abinin benden istediğini ve asıl isyan ettiğini yapayım; buyrun postları koyayım; vicdanınızı da kendiniz koyun artık hangisinin hangi kısmını alırdınız ceza ilanında alıntı olarak:

ne  sikim anlatacaksan de. Ne demeye millete laf sokup çıkarıyorsun? Sana mı soracaz ne yazacağımzı? Futbol tartışılmayımnış. Çok ta tın. biz de ölüyorduk herifin biri gelsin bizle futbol tartışsın diye..bütün topiklerde "herşey mükemmel" Hülooo çek Sektir git o zaman. SAbah sabah ağzımı bozdurdun..

yavaş, bir kendine gel. ben sana mı soracağım ne yazacağımı, klavye delikanlılığını geçecek yaştasın, adam ol...

ne bileyim abi, klavye delikanlılığına özenenler çıkmış

bunca sene  adam belledik hesaba aldık. Bi daha bana bulaşma De  hektir git.

nimetten sayma kendini yahu, sen kimsin de sana bulaşacağım. sadece dediğim insanların yüzüne söyleyemeyeceğini klavyeden sallama, hele bunu yaparken adamlıktan hiç bahsetme...

Abı sokarım cezasına.. neyse cezası verin. Aklı çok olan kendine saklasın haddini aşmasın.. bu vatandaş dışında Forumun geri kalanı da kusuruma  bakmasın..

neyi kapatayım ferhat, adam çıkmış klavyeden küfür ediyor, daha nasıl alttan alayım. sen kalkmış benim yazıma küfür ediyor bir de yazdığımı sana mı sorcağım diyorsun, lan senin yazdığına karışan yok, sen benim yazdığıma küfür ediyorsun. destur demeyelim küfürü yiyelim diyorsun yani...

ha aştık bu klavye işini bunca yıldır, götü yiyen çıkar adam gibi karşıma söyleyebiliyorsa söyler bunları, yoksa bitmez bunlar, bir de hadden huduttan bahsederler.

Hah şimdi ortada bir suç (hakaret) varken müdahale etmeyip "abiler yavaş" falan gibi bir mesaj atıyorsunuz; konu karşılıklı aynı hızda devam ediyor ama başladığı gibi.. bir tarafta sekter hektor diğer tarafta da "yüzüme söyleyemeyeceğin şeyi klavyeden sallama" çıkışı.. Sonra çıkıp "biz ikisine de ceza verdik!".. E aferin size o zaman ne diyim... Yönetmeliği ben yazdım da siz sadece son maddeyi uyguluyor oldunuz bu uygulamayla.. 

Merak ediyorum aman sakin dendiğinde anında ikisi de sussa n'apacaktınız? "ne sikim anlatacaksan de" cümlesi havada mı kalacaktı? Cezayı açıklama şekline ceza miktarlarına göre öyle olacaktı herhalde...  Diğer taraftan başka bir topakta ben elektrovs ile çatır çatır tartışıyorum, hakaret falan etmiyoruz ama her namuslu tartışma gibi sahip çıkıyoruz tezimize birer sayfa postlarla... kemik sesi geliyor; bir sürü insan ilk kez duyuyuor söylediğimiz bazı şeyleri... orada da kalkıp konu kilitliyorsunuz.. Ne istiyorsunuz abi siz? 

Post-1: Sarı...!

Post-2: Kırmızı...!

Post-3: Şampiyon...!

Post-4: Cimbom...!

Post-5: Dilek ve temenniler,

Post-6: İstiklal Marşı ve Kapanış...

Şak şak şak.. muteşem forumumuz kim jong LL liderliğinde rekorlar kırıyor.. 

Nasıl yönetileceği dersini vereceğine admin olarak kalıp öğretseydin keşke hepimize.

Terazimizin kantarının hesabını da vereceğimiz bir üst kurul yok kendi vicdanımızdan öte.

Tarafı olduğum tartışmalarda admin olarak elim kolum bağlandığı için ayrıldım - ki çok da doğru yapmışım.. Kimseye birşey öğretmeye de gerek de yok; niyetim de...  zaten nasıl yapılacağını değil, nasıl yapılmayacağını söyledim... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#129 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2017 - 10:44 ÖS

Bu arada yazdığım hiçbir şeyi başta Osvaldo ve hatta adminler şahsi algılamasın; tanımadığım adamla şahsi dert yaratacak kadar manyaklaşmadım henüz... Sadece zamanın büyük uğraşısı forum keyfimizden geriye kala kala şu 15,5 kişilik site kaldı; ondan da başkaca sıfır atılmasın istiyorum.. 

#130 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.532 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 12:13 ÖÖ

Abi, karagöz hacivat diye nitelediğimiz insanların geldiği nokta bu. Tehlikeli yakınlaşmaları uyarmaya çalışıyoruz biraz daha uslup kaymasın diyerekten, baktık iş kontrolden çıkacak kalpler kırılacak ve dahi hakarete varmaya başlayacak kilitlemek basit çözüm, belki çözüm bile değil. En azından biraz dinlendiriyor o konuyu. İş sürekli bir çekişme, ispata doğru gidiyor her tartışmada ve sanki futboldan ziyade kendimizi tatmine dönüyor. İnsanın huyunda suyunda mevcut bunlar, oraya varmadan engel olmaya uğraşıyoruz açıkçası. Ne kadar olabildiniz dersen orası meçhul, bize asıl zul gelen insanların düşüncelerine hudut çekilmesini kabullenmektir. Keşke kurallara gerek kalmayan bir popülasyon oluşturabilsek.
Fakat duyguları uçlarda yaşayan bir topluluk olunca, rencide etmeden hakaret etmeden konuşmak çokta mümkün olmuyor.
Lafta kardeşim desekte ufak bir farklı görüşte sanki kardeşlikten reddediyoruz.
Başlıyoruz kısır döngüye. Sadece "olabilir ben öyle düşünmüyorum" cümlesi bütün sıkıntıları çözebilecekken, niye öyle olup olmadığının felsefik, sosyolojik, fizyolojik vb bilimsel izahlarını yapmaya uğraşıyoruz.
Fikirler çarpışmasın mı? Afedersin damına da koyalım ama, ironi kılıflı küçümseyici mesajlardan öteye geçemiyoruz çoğu zaman. Bunları senin şahsında söylemiyorum, içten geliş.

*Yine çocuk sallıyorum idare edin saçmaladığım yerler fazla olabilir :)

#131 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.156 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 12:29 ÖÖ

Bol bol demogoji başka bir nane yok .kim kimin avukatlığını yapıyor?önder abi mesaj atmış.bana ne yahu.yok gerisini soylemiyyeyim filan yakışmıyor bunlar.
Hep soyledim adminlik bi mok sanan varsa hemen yapsın.o dakika verelim.yapmayıp kenarda duran da günahına sevabına razı olsun.benim elimden gelen budur.

Laf mi anlatalım tek tek.

#132 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.168 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 07:59 ÖÖ

Forumlarda, sosyal medyada biraz da ego tatmini yapıyoruz zaten, yazdığımız okunsun, düşündüğümüz bilinsin gibi ama iş bazı konularda sen aksini nasıl düşünürsün noktasına geldi.

Üslup düzgün oldukça isteyen güzelleme yapsın, isteyen sürekli yerden yere vursun ama ben de dahil tahammül yok kimsede.

Zaten şurada 10-15 kişi kaldık, üzücü durumlar.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#133 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 10:25 ÖÖ

Bi bakın, su akıyor mu?

22221876_10155852752981941_8931990729362

#134 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.156 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 11:13 ÖÖ

Admin yorumu:

Şu forumda hepi topu 3 fiili admin var.yasin ben alper.

bu kişilerden herhangi birinin kasten adil olmayan bir tutumla davrandığına inanan varsa ben bu sorumluluğu daha iyi yapmaya aday olana devretmekden hicap duymam.

forumda 20 seneye yaklaşan adamlar tarafından  basit bir mevzu saçma bir kişsel atışmaya girdi.

Osvaldo zaten direk hakaret ederek cezayı haketti.

Önder abi ise gerekçesi olsun olmasın, bu diyaloğa devam etti.uyardık nesine susayım ben haklıyım şeklinde tepki verdi.Üstüne çık karşıma söyle vs gibi bir tavırla yanıt verdi.

Gayet basitçe özgür saçmalama dese yetebilirdi.Yada bie şey konuşacaksa özelden çözebilirlerdi.

Sussalar ne yapacakmışız? Böyle saçma bir soru görmedim.Ben belediye zabıtası değilim ceza peşinde koşayım, iki  insanın kırıcılaşmasına engel olmaya çalışıyorum önce.Tabii ki rica edeceğim..
Ardından ceza çıkar çıkmaz adminler bir yorum yapar gerekirse.

Kişisel yorumum:

Gelelim takıma eleştiri destek konusuna.

Ben de çıkıp bu takımda eleştirilecek bir şey görüpte susan o.. çocuğudur.Takıma düşmandır.Biatçıdır koyundur mu diyeyim?

Böyle kaba bir tutum olabilir mi?

Vaktiyle Hamza zamanında her mağlubiyetten sonra burada eleştirenler ne düşünmüşse bugün eleştirenler de aşağı yukarı aynı şeyi düşünüyor.

O zaman kimse çıkıp bugün GS ın yenilmesine "hede hödö  o çocuğu" filan demedi.Demişse de aynı saçma tutumu sergilemiştir.

Bu tutumlar eleştiri yapanları aba altından GS düşmanı ilan etme kafası.Eleştiride hakaret yoksa herkes susacak.Övgüye de yergiye de tahammülü olmayanın forumda ne işi var twetter da atsın tutsun.."Lafı iyi kıvırdım bu hakareti kimse üstüne alamaz"  bunlar bilek hareketleri..

gerek yok bunlara.Ben burada hiç kimsenin kaybedilen maçtan sevin duyacağına inanmıyorum.

Ancak takımı eleştirdiği için, kendini  eleştirenden daha fazla Galatasaraylı sanan çok kişi görüyorum.Ne kimse kimseyi tartsın nede Galatasaraylılık dersi versin.Söyleyecek savunması eleştirisi olan çıksın adabınca yazsın yeter.

Ben ne Önder abiye ne de osvaldo ya ne de herhangi bir kullanıcıya ceza vermenin hiç bir anlamı olmadığına sadece ortamı sakinleştirmek için bir zaman yarattığına inanıyorum.Cezalar bitecek, tüm ceza alanlar şarjörler doldurulup yeniden gelecek.

Olması gereken, ayarı kaçan da buna maruz kalan da, her kimse sakinleşip kusura bakma demesini bilse yeter.Yada demeyecekse de sakin kalmasını bilsin o da yeter.

Zaten savunmadığım bir durumun bir de hesabını veriyoruz.

• M.Yasin Çakmak, Saunders, Libraleon ve 2 başka kişi bunu beğendi

#135 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.168 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 12:18 ÖS

Bi bakın, su akıyor mu?

22221876_10155852752981941_8931990729362

Çok yersiz.

Hülocu olmak isteyen buyursun olsun, tek ses yeri değil burası.

#136 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.109 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 12:25 ÖS

Bence de kimse GS 'ı  ; "eleştirme / eleştirmeme / art niyetli eleştirme / eleştirme için fırsat kollama / ya da aklınıza gelen size göre herhangi bir yersiz hareketten  dolayı "o... çocuğu" olmakla suçlanamaz.  Ayrıca  "o.... çocukluğu" bir suçlama da olmamalıdır. Kimseyi annesine küfür ederek rencide etmemek gerekir.

önder ve osvaldo gördüğüm kadarıyla birbirlerine geri dönülmez laflar etmediler , ve 1. hafta sonra zaten az sayıda olan üyelerin arasına dönerek yorum yazmaya devam edecekler. Kişisel olarak tanımam , ama yıllardır forumdan bildiğim kadarıyla onlar bu işi çok rahat çözerler...

Yeter ki bu konuyla ilgili diğer üyeler müdahil olmasın.

• Ferhat Karaca bunu beğendi

#137 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 02:01 ÖS

Ben mi kendimi anlatamıyorum, anlaşılmak istenmiyor mu?? çözemedim... 

Öncelikle ben kendiliğimden müdahil olmadım olaya... Önder abi'nin ricasıyla:

a- Her cezada neye ceza verildiği alıntılanıyordu, alıntılasalar ya ben de görsem hangi lafımdan ceza almışım.

b- Adam durmaksızın harfleri eğe büke küfrediyor; ben terbiyemi mühafaza ediyorum, ikimiz de aynı cezayı alıyoruz.

c- Adaletin bu mu dünya!

şeklinde maddelenebilecek isyanını ilettim; iletirken de kendi yorumumu koydum-ki hâlâ aynı yerdeyim: adam haklı beyler! Osvaldo sabahın 10'unda (sanırım forum saatine göre 10 gerçekte 09) afyonu patlamadan kim bilir neye sinirlendiyse kendisine bile söylenmediğine -teyit etmedim bu benim yorumum- emin olduğum bir söze abuk bir tepkiyle atlamış ve olaylar gelişmiş. Bu konuda da Önder abinin sonradan bir ricası işte o kadar... 

Yoksa ben tartışmanın dozu bin anlığına sınırı geçti diye kapatmam; ama sinsi, içten pazarlıklı olduğuna inandığım tiplerle dalaşıp, günden güne artan maç keyfimi bozmamak için artık foruma bile girmiyorum oyun oynanırken (bunu yukarıda açıkladım zaten)...

Diğer taraftan, Tudor da eleştirilebilir, Galatasaray yönetimi de, galatasaray.to forum yönetimi de... Tudor eleştiriler karşısında "çok biliyorsan gel sen yönet takımı!" diyor mu? demiyor.. Dursun Özbek "daha iyi biliyorsanız saniye durmam, gelin alın başkanlığı!" diyor mu? demiyor.. forumu yönetenler de demeyecek o zaman...

Verilen cezaların da "benim bizzat yazdığım forum kurallarına" göre verildiğine katılmıyorum... "Benim bizzat yazdığım" söylenen forum kuralları 15 madde ve altındaki kapanış fıkrası - ki bir çoğu da aslında eski kurallar; benim bizzat sistematize ettiğim demek daha doğru... Ha esasta da buna göre mi verilmiş? bir 15. maddesi ve alt başlıkları var mesela forum kurallarının, ceza miktarı ve infazla ilgili; cezalar ona göre verilmiş mi? bilmiyorum, bakmak lazım :) 

#138 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.590 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 02:32 ÖS

Bu tutumlar eleştiri yapanları aba altından GS düşmanı ilan etme kafası.Eleştiride hakaret yoksa herkes susacak.Övgüye de yergiye de tahammülü olmayanın forumda ne işi var twetter da atsın tutsun.."Lafı iyi kıvırdım bu hakareti kimse üstüne alamaz"  bunlar bilek hareketleri..

gerek yok bunlara.Ben burada hiç kimsenin kaybedilen maçtan sevin duyacağına inanmıyorum.

Ancak takımı eleştirdiği için, kendini  eleştirenden daha fazla Galatasaraylı sanan çok kişi görüyorum.Ne kimse kimseyi tartsın nede Galatasaraylılık dersi versin.Söyleyecek savunması eleştirisi olan çıksın adabınca yazsın yeter.

Bu cümleler bu forum için yazıldı ise başından beri buradaki tudor, takım ,başkan tartışmalarında ekseriyete katılmayan biri olarak bu cümleleri kabul etmem mümkün değil . Çünkü sezon başında her yazdığım mesajın altına ' bırak bu işleri ,yemezler ,başka kapıya ! ' diye mesaj bırakanların asıl amaçlarının Galatasaraylılık sorgusu , içimizdeki düşmanı ifşa etme olduğunu hiç düşünmedim . Oralarda başka şeyler var. Dolayısıyla sizin eleştirilerinizi sizin yukarıda duyumsayacağınız şekilde eleştirmiyorum . Sizin böyle hissetmenize yol açan bir mesaj gösterebilir misiniz ? Ayrıca bu iyi/düşman Galatasaray'lı tanımının aslında olayı daha tehlikeli bir seviyeye taşıdığını düşünüyorum .  

İlaveten burada yazılan , yapılan yorumları çok fazla küçümsememek gerek .Bunların büyük bir kısmı gayet vasat yorumlar ve dışarıdan ithal ediliyor. Fakat tekrar edildiklerinde genel geçer doğrular haline geliyor . B planı , 60ncı dakika .. Bunlar mucidi kim bilir ne icat etmekle meşguldür şimdi . Fakat sizin bir yorumunuzda gördüğüm ' benim eleştirimden takım mı etkilenecek ? ' sorusu tam da burada cımbızla çekilecek gibi . Çünkü bundan 2-3 ay evvel Tudor'a güçlü bir şekilde eleştiri yapılırken ,  Beyaz TV muhabiri Teknik direktörümüze bukkake yapmakla meşguldü . Beyaz TV muhabirine bu keyfi tattıran buralarda yapılan hakaretin ( yeni yeni eleştiri haline geldi) tekerrürüdür .Buna Belhanda'nın sosyal medya hesabını askıya almasını da örnek gösterebiliriz. Dolayısıyla evet  ,fikirlerinizin ve eleştirilerinizin bir istikameti vardır . 

• frodo555 bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#139 Ronin

Ronin

Member

• Members
  • 955 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 04:02 ÖS

Bu cümleler bu forum için yazıldı ise başından beri buradaki tudor, takım ,başkan tartışmalarında ekseriyete katılmayan biri olarak bu cümleleri kabul etmem mümkün değil . Çünkü sezon başında her yazdığım mesajın altına ' bırak bu işleri ,yemezler ,başka kapıya ! ' diye mesaj bırakanların asıl amaçlarının Galatasaraylılık sorgusu , içimizdeki düşmanı ifşa etme olduğunu hiç düşünmedim . Oralarda başka şeyler var. Dolayısıyla sizin eleştirilerinizi sizin yukarıda duyumsayacağınız şekilde eleştirmiyorum . Sizin böyle hissetmenize yol açan bir mesaj gösterebilir misiniz ? Ayrıca bu iyi/düşman Galatasaray'lı tanımının aslında olayı daha tehlikeli bir seviyeye taşıdığını düşünüyorum .  

İlaveten burada yazılan , yapılan yorumları çok fazla küçümsememek gerek .Bunların büyük bir kısmı gayet vasat yorumlar ve dışarıdan ithal ediliyor. Fakat tekrar edildiklerinde genel geçer doğrular haline geliyor . B planı , 60ncı dakika .. Bunlar mucidi kim bilir ne icat etmekle meşguldür şimdi . Fakat sizin bir yorumunuzda gördüğüm ' benim eleştirimden takım mı etkilenecek ? ' sorusu tam da burada cımbızla çekilecek gibi . Çünkü bundan 2-3 ay evvel Tudor'a güçlü bir şekilde eleştiri yapılırken ,  Beyaz TV muhabiri Teknik direktörümüze bukkake yapmakla meşguldü . Beyaz TV muhabirine bu keyfi tattıran buralarda yapılan hakaretin ( yeni yeni eleştiri haline geldi) tekerrürüdür .Buna Belhanda'nın sosyal medya hesabını askıya almasını da örnek gösterebiliriz. Dolayısıyla evet  ,fikirlerinizin ve eleştirilerinizin bir istikameti vardır . 

Sezon basindan beri bir gruba addedilemeyecek sekilde (ve kimseyle ugrasmak istemedigim icin) orta yolcu yazmaya calistim ama yine de 'Tudorcu' kamptan gozuktugumu dusunerek ben de bir kac yorum eklemek isterim bu konu ozelinde. 

Pek cok kez kaale alinmasam da gunumuzde sosyal platformlar - medya - yonetimler ucgeninin cok ic ice gectigini anlatmaya calistim. Dolayisiyla karar aldirici etkiye sahip gundem yaratmak cok cok kolaylasti artik. Bu noktada eskiden 'kaave muhabbeti' olmaktan oteye gecemeyen pek cok itham iddia kendi etki alanini yaratabilmeye basladi. 

En guzel ornek de Ostersunds basin toplantisi ve sonrasindaki medya tutumu. Pek coklarimiz tarafindan belli bir seviyenin ustunde gorulen Mehmet Demirkolun 'plajdan gelip yeneceksin' dedigi takimin su an grubunda lider oldugu malum. Basin toplantisinda kendisinde hesap sorma hatta dalga gecme haddi bulabilen sovanist muhabirlerin ne oldugu malum. Sozde galatasarayli Mehmet Ayan'in temcit pilavi gibi tudor 3. haftayi goremez yerine fatih terim gelmeli bagirislari malum. 

Her gun bu insanlari okudugumuzdan izledigimizden ister istemez goruslerimizin degismesi dogal tabi ki ama bu adamlarin yarattigi algi yuzunden burada teror estirildi sezon basi. Ben dedigim gibi orta yolcu oldugum icin topa girmedim ama sabrimi tasiran baska bir arkadasa yapilan muamele oldu. 

O arkadas kusura bakmasin ama ortaya laf soylememek icin isim yazacagim yine de. 

Bu teror dalgasina ragmen olumlu dusunen ve gayet de safiyane duygularla bu dogrultuda bir kac post atan Aslanez resmen baskiya ugradi bu forumda. "Nerede o olumlu dusunen arkadaslar" cigliklari mi ararsin, laf sokmalar mi.. Ya sinirlendiniz filan anliyorum da cocugun ne sucu var? 

Almeyda zaten en basindan kara keci oldu (bu arada gozlemledigim kadariyla cok da umrunda degil o ayri) tamamen bu olumsuzluk havasindan sitkimin siyrilmasiyla ben ve onder abi belhanda basligindan itibaren acikca itiraz etmeye basladik. Ben yine orta yolcu oldugum icin israrla "ben boyle inanmayi tercih ediyorum" diyerek sahsi fikrim oldugunu israrla vurgulamaya calistim ama yine de alttan altan laf sokmalar insani dogal olarak rahatsiz ediyor. Bu noktada frodo555 ve onder abi kidemlerini kullanarak biraz daha sert girdiler. 

Sunu anlatmaya calisiyorum, dusunce ozgurlugu herkesin kendini ifade etmesi, fikir carpistirma baskadir, forumda baski kurucu, laf sokmacali bir hava olusturmak baska biseydir. Ozellikle de bu hava almeydanin bahsettigi gibi import durdugu icin.

#140 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.156 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Ekim 2017 - 04:42 ÖS

Mesajların tümünü okuyamadım henüz laikin okuyup daha detaylı yazacağım sadece şunu belirteyim.

En büyük hata her benzer fikir beyan edeni bir çuvala koyarsanız AKP kadar muhalefet tahammülünüz var demektir..Lafını neden söylediğini uzun uzun anlatan ile bu ne yeaa diyen yada geyik video koyup eleştiri yapanı bir tutmayacaksınız ki eleştiriler anlamlı olsun.

hani baskı varsa "solda Tolga ney" dediğimize 3 sayfa mesaj atmak baskının ağa babasıdır..Şu takımdan zvk almak yerine vuracak yer arıyorsunuz demek baskının ağa dedesidir..Sen ne biliyorsun benim zevkimi yahu? :)

baskı her iki taraftan da var . mesele söylediğinizde ne kadar net argümana dayanarak söylediğiniz.Bunu koyar çekilirsin kimse kimseniin ağzını büzemiyor.

Nasıl ki bu hamzadan cacık olmazcılar sonradan gelip gördün mü dediyse birileri de bu sistemde şu sorun var der ve sonucu olumsuz olursa bak gördün mü der.Bu ne takım nefretidir ne de fırsatçılık.Bu lafların 100 yıldır yeri bu forumdur hep aynıdır.

Tudor gider diğeri gelir durum değişmez.alışıp değişmeye çalışalım yeter..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye