İçeriğe git

Resim
- - - - -

Menkul Kıymetler

• Please log in to reply
129 replies to this topic

Poll: Menkul Kıymetler (10 kişi oy verdi)

Hangi Yatırım Aracını Kullanıyorsunuz?

1. Gayrimenkul (1 oy [7.69%])

Percentage of vote: 7.69%

2. Faiz (1 oy [7.69%])

3. Döviz (1 oy [7.69%])

4. Devlet Tahvili / Bono (0 oy [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. Borsa (4 oy [30.77%])

Percentage of vote: 30.77%

6. Foreks (0 oy [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

7. Altın (4 oy [30.77%])

Percentage of vote: 30.77%

8. Birikim Yapmıyorum (2 oy [15.38%])

Percentage of vote: 15.38%

Vote Guests cannot vote

#121 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.123 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ocak 2020 - 08:18 ÖÖ

302’den altin aldik deli gibi dustu, kucuk yatirimciya hep zarar. :)

Ytirimdan cok anlamam ama biseyin fiyati cok yukseldiyse sakin alma derdi rahmetli dedem :)

10 HAGI

#122 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 5.052 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2020 - 08:10 ÖÖ

Altın gram iyidir haftalık 34 ortamaya yakın yerde alım yap sonra uygun yerde sat. Şu anda çok yüksek ama dövizde de bir artış olacak gibi 6.45 üstüne, bu yüzden hala prim yapabilecek gibi duruyor.

Bu arada bizim kulüp hisse satıyor bir kaç gündür fiyat yukarıdayken daha önceden demiştim ben bu sene bedelli bekliyorum
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#123 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.788 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2020 - 11:28 ÖÖ

Al sat anına karar vermek küçük yatırımcı için son derece zor bir karar. Genelde yükselirken heyecanla alıp, düşerken panikle satıyor insanlar. Olması gereken tam tersi aslında. Düşerken alınır, yükselirken satılır.

Bu yatırım kararlarının bir teknik boyutu var. Hesap kitap yapıyor insanlar. Bu bir yöntem. Ancak çok da detaylarda boğulmaya gerek yok bence. Hani borsa veya foreks vs. özelinde bir karar vermek için teknik hesaplara yönelmek mutlak gerekebiliyor ancak döviz mi borsa mı noktasında sorulması gereken soru bence şu 

1 sene sonra Dolar ne olur? Mesela 2 katına çıkar mı? Bugün Dolar = 5,93 civarında dalgalanıyor. 11,86TL olabilir mi? Ya da %50 değer kazanır mı? Bu durumda 8,89TL. x2 imkansız gibi gözüküyor. x0,5 de baya hayal bir seviye gibi duruyor. (Büyük bir kriz veya savaş çıkması lazım.) Biz zaten krizin içerisindeyiz. Döviz kuru tırmandı, dalgalandı ve buralara oturdu. Bu durumda dövize girmek ne kadar doğru? Bana şahsen mantıksız geliyor. Kısa vadeli bir hamle yapıp kaçmak gibi bir yol tercih edilebilir belki ama bu da kumar gibi gözüküyor. Bir olumlu haber geliyor kurlar aşağıya düşüyor mesela (tersi de mümkün elbette)

Borsada %50 veya %100 değer kazandıran çok sayıda firma var. Borsadan kar yapmak bana daha kolay gibi gözüküyor nedense her zaman. Vadeyi uzattıkça azalsa da elbette her daim bir risk var.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#124 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.596 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Şubat 2020 - 04:50 ÖS

Al sat karar anı için yazılmış üç yüz küsür sayfalık kitaplar var . Limitler , trigonometri , istatistik , ortalama .. Allah ne verdiyse kullanıyor insanoğlu bu kararı verebilmek için. Manipülatif piyasalar için bu ölçeklerden herhangi birini veya bir kaçının verisini kullanmak pek doğru değil. Sonuçta teknik analizde bütün o omuz başlar , stochlar , çanaklar , fincan kulpları insanlar öyle inandığı için o şekilde gerçekleşiyor. Ama yok illaki ben teknik bakmalıyım diyorsanız en basitinden hareketli ortalamalar ve RSI gibi kendinizin bile hesaplayabileceği basit indikatörler kullanılabilir al-sat kararını bunlara göre verebilirsiniz ki bunların bile arkasından çok ağlarsınız veya başarılı olduğunuzda indikatöre teslim olursunuz, firma ben batıyorum dese bile indikatör sat demeden satamazsınız. O yüzden her zaman aklınızda bir al-sat seviyesi olmalıdır.Ben mesela al-satlarda o kadar displinliyimdir ki , tek kademede bile düsturumu bozmam. İstediğim seviyede sattığımda da listeden ismini silerim etkilenmemek için.     

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#125 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.236 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 11 Şubat 2020 - 10:32 ÖÖ

İçinde oturduğum dairenin mal sahibi Evyap.

Mart 2020'de ilk sene kontratı dolacak.

Evyap muhtemelen daireyi bir Türk aileye satacak

O aile de içinde oturmak istiyor, 2-3 kez gezdiler bizim daireyi

Muhtemelen daireden çıkın diye yazı yollayacaklar

Biz de 6 ay kadar içinde durabiliyoruz diye biliyorum

#126 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.788 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Şubat 2020 - 08:30 ÖS

İçinde oturduğum dairenin mal sahibi Evyap.

Mart 2020'de ilk sene kontratı dolacak.

Evyap muhtemelen daireyi bir Türk aileye satacak

O aile de içinde oturmak istiyor, 2-3 kez gezdiler bizim daireyi

Muhtemelen daireden çıkın diye yazı yollayacaklar

Biz de 6 ay kadar içinde durabiliyoruz diye biliyorum

Benim bildiğim kadarıyla senin kontratının sonuna kadar çıkartamıyorlar. Yani Mart 2020'den sonra olursa bu iş senin kontrat otomatik olarak Mart 2021'e uzamış olur. Tabi alan evde oturacağım dediği zaman bir istisnası var mı bilemiyorum.

Bu arada evi alanın bu evden başka bir evi olup olmaması da önemli. Eğer mevcutta bir evi varsa seni çıkartamıyor diye biliyorum.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#127 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.236 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 12 Şubat 2020 - 11:53 ÖÖ

6 ay çıkmama hakkım vardı

Yeni alıcı hızlıca taşınmak istedi

Bana bonkör bir telafi pakedi sundular

1 Nisan taşınıyorum

#128 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.183 mesaj

Yayınlanma tarihi Bugün, 09:25 ÖÖ

Gram altın 312 TL..

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#129 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.596 mesaj

Yayınlanma tarihi Bugün, 09:35 ÖÖ

CRhvJY5UcAEWleg.jpg

• duman bunu beğendi

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#130 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.123 mesaj

Yayınlanma tarihi Bugün, 07:48 ÖS

1 ay once 14 gram altin aldiydim 291 tl den.. iyi prim yapti meret. Ne yazik ki Azdan az coktan cok geliyor :)

10 HAGI

2 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 2 ziyaretçi, 0 gizli üye