İçeriğe git

Resim
- - - - -

Menkul Kıymetler

• Please log in to reply
92 replies to this topic

Poll: Menkul Kıymetler (10 kişi oy verdi)

Hangi Yatırım Aracını Kullanıyorsunuz?

1. Gayrimenkul (1 oy [7.69%])

Percentage of vote: 7.69%

2. Faiz (1 oy [7.69%])

3. Döviz (1 oy [7.69%])

4. Devlet Tahvili / Bono (0 oy [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. Borsa (4 oy [30.77%])

Percentage of vote: 30.77%

6. Foreks (0 oy [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

7. Altın (4 oy [30.77%])

Percentage of vote: 30.77%

8. Birikim Yapmıyorum (2 oy [15.38%])

Percentage of vote: 15.38%

Vote Guests cannot vote

#41 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.681 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Eylül 2017 - 08:03 ÖÖ

Borsa'da #marka cok gelecek vadediyor benim acimdan, yaklasik yaz basindan beri #apple'dayim ayni zamanda. #Glyho #uluse de umut vadediyor. 

Arsa olarak Balikesir derler Canakkale'de duydugum kadariyla fiyatlar zaten anormal yukselmis derler. Arsa'ya yatirim yapmayi cok istesemde malesef hic bilgi sahibi olmadigim bir alan. Karaburun demis arkadaslar muhakkak baklamak lazim , ha birde Kocaeli'de yeni otoyol uzerindeki arsalalar onemli olabilir deniyor. 

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#42 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.278 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Eylül 2017 - 09:04 ÖÖ

Uzun bir mesaj atmissin
Zannediyorum benim gorgusuz soylemime ithafen sosyalist bir gorus verme ihtiyaci hissettin
Benim gorgusuzden kastim "fakir bundan dolayi da cahil" kitle degil "konjokturden sebepli zengin, ancak entellektuel olarak altini dolduramayan gosteris meraklisi" kitle idi.
Gorgusuzden ziyade sonradan gorme ifadesini secseydim, bu kadar fazla cumle yazmakla da yorulmazdin diye on goruyorum.
Turkiye dahil cogu 3. dunya ulkesinde ya cok zenginler ya cok fakirler vardir. Zaten 3. dunya ulkesi olmamizi belirleyen ana unsurlardan biri de budur. Avusturya'da bir restoranda yemek yerken yan masanda bir postacinin oturmasi mumkunken, Turkiye'de boyle birsey imkansiza yakindir.

Benim mesajlarım genelde uzun oluyor zaten. Yorduysam kusura bakma.

Sosyalist falan da değilim. Öyle bir mesajım da yok bu nedenle. Sadece eşitliğe inanırım.

Bizim gibi liberallik yolunda ilerleyen ekonomik yapılanmalarda doğaldır ki birileri fazla kazanır, birileri de kazanamaz. Birileri daha iyi koşullarda yaşar, birileri daha kötü. Ancak eğitim, sağlık, hukuk bir haktır ve herkese eşit olmak zorundadır. Bu konularda eşit olamayan insanlara cahil demek hakkı olmadığını düşünüyorum. Adamın maddi gücü yok, okuyamamış. Bu o şahsın suçu değil, devletin ayıbıdır. O yüzden fakir bundan dolayı da cahil kitle ifadesini de kabul edemiyorum. (Elbette bana göre)

Sermaye büyüyor, yer yer el değiştiriyor ve güncel konjonktür her dönem olduğu gibi kendi zenginlerini yaratıyor. Bu insanlar bu maddi güce sahip olmasalar da hep varlardı. Bahsi geçen kitlenin refaha kavuşup, bazı ortamların sterilliğini bozduğu düşüncesi "Bunlar zenginlemesin." düşüncesinin dışa vurumu gibi geliyor bana. Zenginlik bir hak değildir. Çalışırsın, imkanlardan faydalanırsın ve para sahibi olursun. Ortamları steril kılan, görgünün kurallarını yazanların hangi ortamlarda ve nasıl zenginlediklerini de analiz etmek lazım. Bugünün ultra zenginlerinin ne kirli işleri, ne pis ilişkileri olduğunu anlamadan, yeni zenginlere kültür seviyesi üzerinden giydirmek haksızlık olur. Bu sonradan görme yeni zenginlerin çocukları yarının sterilleri olacaklar.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#43 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Eylül 2017 - 08:34 ÖÖ

konu yatırım araçlarından büyük şehirlerin sosyo ekonomik sorunlarına dayanmış. :)

bu arada 2-3 sene önce felaket bir bitcoin vurgununu kaçırmışız, hayatımın en büyük salaklığıdır. hade lan patlar o iş demeden 2014 te 200 küsür dolarlara gelmişken en azından bir kısmı o tarafa kaydırsaymışız 3 senede akıllı al satla 25-30 a hiç bir şey yapmadan bekleyerek 15 e katlarmışız parayı. şimdi yeni bitcoin versiyonlarından bahsediyorlar, var mı bu konuda fikri olan...

#44 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.299 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 10:15 ÖÖ

En büyük yatırım haftaya fener'e yüklü miktarda girmek olur bana kalırsa :)

Böyle maçları fener hep kazanmıstır...İkisininde form durumlarına bakıldıgında 1.80 den aşağıya oran gelmez fener'e...At fav'a bekle...

bkz:düz adam

Dean...

#45 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 12:50 ÖS

Fenerin oranı haftaya 2.00 nin üstünde çıkar

#46 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 01:39 ÖS

Abartılı hakem desteği olmadan FB nin BJK yı yenme ihtimali sıfır. Büyük ihtimal berabere biter veya BJK 2-0 falan gibi rahat bi skorla skertir. HA dünkü gibi hakem desteği olur, penaltılar, kırmızılar uçuşursa bilemem..

10 HAGI

#47 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.872 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 01:41 ÖS

İzmir'li arkadaşlar . Bu projeyi yorumlayabilir misiniz ? 

http://www.coordinat.xyz/index

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#48 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.133 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 01:49 ÖS

İzmir'li arkadaşlar . Bu projeyi yorumlayabilir misiniz ? 

http://www.coordinat.xyz/index

Bornovanın 2. sanayi sitesi ile ikea (eü hast arkası )arasında..Yeniden yapılaşan sosyal yaşamın olmadığı  bolca rzidansın olduğu ancak civar profili düşük bir bölge.Çok gelişime açık değil..Yine benzer tip binalar ile donatılacak civarı.

Avantajı metro, otobanlar forum avm ikea , hastane gibi  bölgelere çok yakın.

Ama evine mutlaka araba ile gidip gelmen gereken akşam yürüyüşü yapmanın zor olduğu bir yer..Çocukluğumun geçtiği yerler :)

Azalıyor ama civarda hala oto tamirci parça toptancısı vs tarzı iş yerleri var..Hemen arkası yeşilova çamdibi semti göçmen mahallesi az katlı binalar var orada değişim çok zor..Bir dere geçiyor yakınından biz manda çayı derdik eskiden sanayi atıkları olurdu.şimdi ıslah etmişler.

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#49 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 01:50 ÖS

LOkasyon olarak değerlendireyim. Şu an o bölge "sanayi sitesii" olarak geçiyor ki daha çok küçük, oto sanayi var. Baya salaş, pis bir mevki ama o bölgeye çok büyük inşaatlar yapılmaya başladı. Folkart falan yapıyor şu an oralara.. Muhtemelen 3-4 sene sonra o salaş görüntüden eser kalmayacak. Kaç para istiyorlar bilmiyorum ama mobilyalı 1+1 dairenin 2000 TL ye kadar kiralık gideri var. YAşar üniveristesine 2 metro durağı mesafede. Çok abuk fiyatlar çekmiyorlarsa yatırım için düşünülebilir. 9 senede amorti edecek dedikleirne göre 250 -300 kaattan aşağı fiyat çekmeyecekler demektir. Öyle ise yolun diğer tarafını İKEA bölgesini tavsiye ederim. DAha küçük siteler içinde ( ki aidatlar da daha düşük olduğu için kiracı bulması koola)y 200-220 bandında evler var ve aynı kira gelirini rahatlıkla getirir.

10 HAGI

#50 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.872 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 01:55 ÖS

Bornovanın 2. sanayi sitesi ile ikea (eü hast arkası )arasında..Yeniden yapılaşan sosyal yaşamın olmadığı  bolca rzidansın olduğu ancak civar profili düşük bir bölge.Çok gelişime açık değil..Yine benzer tip binalar ile donatılacak civarı.

Avantajı metro, otobanlar forum avm ikea , hastane gibi  bölgelere çok yakın.

Ama evine mutlaka araba ile gidip gelmen gereken akşam yürüyüşü yapmanın zor olduğu bir yer..Çocukluğumun geçtiği yerler :)

Azalıyor ama civarda hala oto tamirci parça toptancısı vs tarzı iş yerleri var..Hemen arkası yeşilova çamdibi semti göçmen mahallesi az katlı binalar var orada değişim çok zor..Bir dere geçiyor yakınından biz manda çayı derdik eskiden sanayi atıkları olurdu.şimdi ıslah etmişler.

Selamlar Ferhat Bey. Yerini tam kestiremedim . Karayolları ' nın olduğu bölge mi orası ? 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#51 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.872 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 01:58 ÖS

LOkasyon olarak değerlendireyim. Şu an o bölge "sanayi sitesii" olarak geçiyor ki daha çok küçük, oto sanayi var. Baya salaş, pis bir mevki ama o bölgeye çok büyük inşaatlar yapılmaya başladı. Folkart falan yapıyor şu an oralara.. Muhtemelen 3-4 sene sonra o salaş görüntüden eser kalmayacak. Kaç para istiyorlar bilmiyorum ama mobilyalı 1+1 dairenin 2000 TL ye kadar gideri var. YAşar üniveristesine 2 metro durağı mesafede. Çok abuk fiyatlar çekmiyorlarsa yatırım için düşünülebilir. 9 senede amorti edecek dedikleirne göre 250 kaattan aşağı fiyat çekmeyecekler demektir. Öyle ise yolun diğer tarafını İKEA bölgesini tavsiye ederim. DAha küçük isteler içinde 200-220 bandında evler var ve aynı kira gelirini rahatlıkla getirir.

İç mimar bir arkadaşımız bu projeye yatırım yaptı . 1+1 ler 300 bin . Kira garantiliymiş . Garanti nasıl oluyor onu da anlamadım . Ama bizdeki peşinat ancak böyle projelere yetiyor .  

#52 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.827 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 02:12 ÖS

Projeyi, bolgesini hic bilmemekle beraber genel gecer sormak isterim.
Izmir ekonomisi gerek oturma gerek yatirim amacli boyle residence'lara para koyabilecek is hacmi uretiyor mu gunumuzde yoksa vatandaslar 10 kazanip 6'sini emlak yatirimina koyup 4'le gecinme tutumluluguna mi giriyorlar?
Izmir sehrinin dinamikleri bu tur yatirimlara imkan taniyor mu yoksa yurtdisindan mi alicilar cikiyor merak ettim keza Izmir bir Ankara degil, siyasi cevrenin urettigi zenginler herhalde yok.

#53 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.133 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 02:46 ÖS

Selamlar Ferhat Bey. Yerini tam kestiremedim . Karayolları ' nın olduğu bölge mi orası ?

evet..Onun biraz daha arkasında..DSİ ve karayollarının arkasında sanayi tarafında.

İç mimar bir arkadaşımız bu projeye yatırım yaptı . 1+1 ler 300 bin . Kira garantiliymiş . Garanti nasıl oluyor onu da anlamadım . Ama bizdeki peşinat ancak böyle projelere yetiyor .

Kira garantisi şöyle Yaşar Uni malum paralı..O okula gelen genclerin aileler okula yakın nezih yer de çocuk otursun mantığıyla orada ev tutuyor.
1500 2000 e kadar kiralar var 1+1 ler için.

Ama 300 bine kadar çıkyorsan ve yatırım için alacaksan ben bornovada daha merkezi 1+1 lere bakmanı öneririm.Hatta bizim mahalleden alalım :) aynı sokakta 3  gs.to yazarı zor bulunur :) bkz diğeri osvaldo :)

#54 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.133 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 02:50 ÖS

Projeyi, bolgesini hic bilmemekle beraber genel gecer sormak isterim.
Izmir ekonomisi gerek oturma gerek yatirim amacli boyle residence'lara para koyabilecek is hacmi uretiyor mu gunumuzde yoksa vatandaslar 10 kazanip 6'sini emlak yatirimina koyup 4'le gecinme tutumluluguna mi giriyorlar?
Izmir sehrinin dinamikleri bu tur yatirimlara imkan taniyor mu yoksa yurtdisindan mi alicilar cikiyor merak ettim keza Izmir bir Ankara degil, siyasi cevrenin urettigi zenginler herhalde yok.

İzmirin zengini her daim zengindir.Emlak zenginliği konusunda izmirle bir çok il boy ölçüşemez.Benim tanıdığım 650 dairesi olan biri var misal :)

İzmirde yatırımı genelde zaten hazırda mülkü olanlar yapıyor..10 senelik morgage lar ile alan da çok.Birde boşanma oranı çok yüksek o nedenle eskiden bir eve sığan aileler 2 şer evde oturuyor :)

#55 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 03:36 ÖS

Sadece İzmirin zengini değil Manisa Aydın  ve Muğlanın zengilneri de alıyor o evleri.. BUrada çiftçilikten ve turizmden, arsa satışından vb köşe olan tonla adam var. Manisada Aydında görsen birşeye benzetmeyeceğin adamlar ceplerinde trilyonla geziyor. Bir arkadaşımın babası müteahit ve residance yapıyorlar. Tek seferde 30 tane alan bile oldu dedi. 30 tane dediği dairenin de başlangıç fiyatı 1.5-2 milyon arası. HA bence o paraları residansa gömmek manyaklık orası da ayrı mevzu.

10 HAGI

#56 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.652 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 05:32 ÖS

Bu İstanbul - İzmir otoyolu da yeni zenginler türetiyor...  Otoyol deyip geçme; en dar yerinde dahi 150-200 mt eninde bir kamulaştırma hattı demek oluyor - ki bu da 1km yol için 150-200 dönüm tarlanın istimlak edilmesi demek... Dağların genelde tünelle veya viyadükle geçildiğini, yol yapılabilecek eğimdeki her yerin çoktan tarla yapıldığını düşünürsek; Bursa - Balıkesir - Manisa - İzmir boyunca bağlantı yolları ve kavşaklarıyla birlikte 60-70 bin dönüm kamulaştırma yapıldı - yapılıyor - yapılacak...

Ege bölgesinin genel ova karakteristiği kapama meyve bahçesi ve kapama bahçe dediğin zaman dibin dibi 80-100TL/m2 gibi fiyatlar. Yani 100 dönüm tarladan yılda kemiksiz 50 bin lira kazanamayan çiftçi, aynı tarladan cebine en az 8 milyon TL koyuyor... Yolun Bursa bölümünde bu piyango Orhangazi - İznik - Gemlik hattındaki zeytinciye vurdu...  

Kısaca adaletli bir dağılımla bu otoyol sayesinde 4 şehirde cebinde kuru 5 milyon TL parası olan 750-100 arasında yeni adam peydah oldu 3-4 yıl içinde... Bunlardan "paraları çarçur etmeyelim" kafasındaki akıllı köylünün yatırım girişimleri veya kendine/oğluna gelecek sağlama niyetleri yüzünden; evler de S plakalar M plakalar T plakalar uçmuş durumda... Daha Bursa - İzmir hızlı treni falan deniyor -ki hattı daha dar da olsa en az 400-500 kişi de o şekilde (sözde) zengin olacak...

Tr'de beton balonu biraz da bu yüzden şişiyor da şişiyor.. 5 yıl önce İzmir'de 1+1 ev 100 bin diyeni akıl hastanesine kapatırlardı herhalde; şimdi 300'e alan akıllı yatırım yapmış oluyor... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#57 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.133 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 06:13 ÖS

Kentsel dönüşüm ve bireysel barınma ihtiyacı artınca 3+1 in anlami kalmadi. 700 verip 2000 kira alacağına 600e ikitane 1.1 alıp 3000 kira alabiliyorsun.ustune de arabanı yeniliyorsun.

#58 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.278 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 07:08 ÖS

Al sat düşüncesi olan birisi için 3+1 en kötü yatırım zaten. Maliyeti nedeniyle müşteri olabilecek kitle daralıyor. Ev sahibi olmak isteyen insanların ilk hedefinde 2+1 evler oluyor. 1+1 tamamen yatırım amaçlı bir hamle. Zor satılıyor.

Yalniz 1500 tl 1+1 kira getirisi İzmir için baya iyiymiş. Kozyatağı Baytur'da (bölgenin en iyi sitesidir) 1+1 kiralar 2000 civarında. Evi almak istesen 550bin den başlıyor.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#59 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.867 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 08:17 ÖS

Universite ogrencileri sagolsun..2012 de aldigimiz 1+1 in yari kredisini kiradan gelenle odemis durumdayim. 800 ile basladik kiraya kiraci duzenli odedigi icin cok artirmadigim halde 1100 tl yi gordu su an. Kredi odemesi 812 tl de sabit. Bundan sonra hep + yazacak bana. Su an kiraya verenler 1300 den veriyor ki bizim site oyle havuzlu guvenlikli ucan kacan turden degil. Bildigin duz apartman. Mobilyasiz esyasiz sekilde 1300 den gidiyor. Istersen 250-270 e de 1 haftada satiyorsun. Oturdugum 3+1i kiraya versem tas catlasin 2000 getirir. Yatirim icin 3+1 cok anlamsiz. Zaten muteahhitler de paso 2+1 ve 1+1 calisiyor buralarda.
10 HAGI

#60 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.827 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2017 - 08:21 ÖS

Tasinmak amacli Urla'yi dusunen cok var
Hem Cesme gibi ticarilesmemis, daha bakir
Hem Izmir merkeze yakin
Tabi kis sartlarinda ne denli konforlu altyapi saglar oralar hic bilemem
Mesela kis bir yana Bodrum'da ev alirken mesela su kesilmesine alinan onlemler site tercihinde epey baglayici oluyor

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye